Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Някой има ли мнение за фото сервиз Иванов Варна
Автор: svilen_iovkov   
Дата:   02-03-22 18:00

Някой има ли мнение за Сервиз-фотоапарати Иван Иванов ЕТ – Варна

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли мнение за фото сервиз Иванов Варна
Автор: juslen   
Дата:   02-03-22 21:09

Аз съм изключително доволен от въпросният сервиз, 4-5 пъти пращам стари обективи с куриер за ремонт, почистване и калибрация техникът е много опитен и любезен, за 1-2 дни ги ремонтира, почиства, сменя смазка и ги връща обратно с куриер като цените винаги са изключително достъпни.



Публикацията е редактирана (02-03-22 21:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли мнение за фото сервиз Иванов Варна
Автор: svilen_iovkov   
Дата:   02-03-22 22:07

Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли мнение за фото сервиз Иванов Варна
Автор: neillmakoli   
Дата:   07-03-22 07:17

Явно е добър човека, не като някой прехвалени тук дето само гледат да вземат парите и нищо не вършат.
Много внимавайте със сервизите в София.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли мнение за фото сервиз Иванов Варна
Автор: Vinsent   
Дата:   07-03-22 09:44

Вероятно е много добър майстор, но на мен, за смазване и почистване на обектив от Практика 2.8/135 ми съобщи цена 60-80 лв. Купих си смазка за обективи от eBay за около 30 лв, ще си го обслужа сам.


Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли мнение за фото сервиз Иванов Варна
Автор: imitev   
Дата:   07-03-22 16:09

Е то и с пастърмата е така - обявяват цена 40 лв./кг и като ти е скъпо си я правиш сам...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли мнение за фото сервиз Иванов Варна
Автор: hadgi   
Дата:   07-03-22 17:04

Да, не работи евтино, но си разбира от работата. До колкото знам е работил дълги години в Германия.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли мнение за фото сервиз Иванов Варна
Автор: landstar   
Дата:   07-03-22 17:14

Кило брашно да имаш - дай го на майстор да ти го омеси. Всяка самодейност е загуба на време и в 90% от случаите - голяма щета. Същото както много свтбари се снимат сами вместо да наемат фотограф.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли мнение за фото сервиз Иванов Варна
Автор: asahi   
Дата:   07-03-22 23:18

Когато си сръчен не е грях сам да си свършиш работата.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли мнение за фото сервиз Иванов Варна
Автор: ZENON   
Дата:   08-03-22 00:50

Услугите бяха евтини при Тодор Живков и от тогава остана тая погрешна представа с цените.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли мнение за фото сервиз Иванов Варна
Автор: Vinsent   
Дата:   08-03-22 02:10

Работата е прецизна и сигурно си заслужава цената, но това съм го правил многократно. Обективите на Практика-та страдаха системно от тази болест - промасляване на бленда. Дори скоро подарих обектив на мой близък без да го погледна. Оказа се, че блендата е блокирала (промаслена). Оправих му го.
На времето използвах за тази цел петролейнов етер и обезмаслен памук. Памука няма да успея да намеря, но той може да се замести с друго. С него се забърсват повърхностите, където лежат ламелите а самите ламелите се вадят и се измиват отделно в подходящ разредител.
С автофокусните обективи е доста по-сложно. Скоро поправях обектив с три мотора в него, доста си поиграх.
Ако е за пари, нямаише да го правя, защото не се вързва сметката, но за себе си или за близък става.
Всъщност, да си направиш/поправиш нещо сам си е удоволствие, когато разполагаш със свободно време и необходимите инструменти.
Преди четири-пет години купих кола, която се оказа, че е с прогоряла гарнитура на главата. Онлайн взех комплект гарнитури и ангранажна верига с колелетата, опъвачи, притисквачи и др. Само дадох 100 лв за шлайфане на главата. Един цял ден разглобявах, един ден сглобявах и колата ми работи безотказно. Ремонта ми излезна около 400 лв, докато на сервиз трябваше да броя около 1000 и да не съм сигурен как са го направили. Тогава си смених и хидравличните повдигачи на клапаните.
Абе, някои от нас още живеят във времето "направи си сам". [smilie25]



Публикацията е редактирана (08-03-22 02:15)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »