Рекламирайте тук
ЗатвориРеклама в секции форуми и базар
Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.
За стандартната ценова листа и условия изпратете запитване до webmaster@photo-forum.net.
Живее. И ще живее - той Е Ролинг Стоунс, той Е рок музиката, като еталон и дефиниция. Малко в сянка и без много шоу, но винаги в основата на неповторимия звук и ритъм на Стоунс, винаги онова, което те изправя на крака...
Трагичната новина идва само седмици след като музикантът се оттегли от турнето на групата в САЩ "No Filter" след спешна операция на сърцето, която според неговия говорител, е била „напълно успешна“. Чарли, смятан за един от най-големите рок барабанисти, се отдаде по препоръка на лекарите на седмици „почивка и възстановяване“. Смъртта на Уотс оставя Мик Джагър, Кийт Ричардс и Рони Ууд като останалите членове на "Ролинг Стоунс", но и бившите членове на групата Бил Уайман и Мик Тейлър. „Стоунс“ го очакваха да се върне за честванията на 60-годишнината на групата през 2022 г., когато те ще издадат първия си албум с оригинални песни след 17 години. Но за съжаление Чарли си отиде, преди да успее да се присъедини към съгрупниците си, потвърди днес неговият лондонски говорител Бернард Дохърти. Той заяви в изявление: „С огромна тъга съобщаваме за смъртта на нашия любим Чарли Уотс. Той почина мирно в лондонска болница по-рано днес, заобиколен от семейството си. Чарли беше скъп съпруг, баща и дядо, а също и член на "Ролинг Стоунс", един от най-големите барабанисти на своето поколение".
Отиват си големите...поредния голям...Година и половина по-рано си отиде друга икона на барабаните - Neil Peart. От тогава не си пускам нищо на Rush...Нещо ме свива, знам, че няма да е същото...
Най-готиният от бандата…един откъс от афтобиографията на Кийт Ричардс (Life), посветен на Чарли. Как да не го харесва човек?
There was a rare moment, in late 1984, of Charlie throwing his drummer’s
punch—a punch I’ve seen a couple of times and it’s lethal; it carries a lot
of balance and timing. He has to be badly provoked. He threw this one at
Mick. We were in Amsterdam for a meeting. Mick and I weren’t on great
terms at the time, but I said, c’mon, let’s go out. And I lent him the jacket
I got married in. We got back to the hotel about five in the morning and
Mick called up Charlie. I said, don’t call him, not at this hour. But he did,
and said, “Where’s my drummer?” No answer. He puts the phone down.
Mick and I were still sitting there, pretty pissed—give Mick a couple of
glasses, he’s gone—when, about twenty minutes later, there was a knock
at the door. There was Charlie Watts, Savile Row suit, perfectly dressed,
tie, shaved, the whole fucking bit. I could smell the cologne! I opened the
door and he didn’t even look at me, he walked straight past me, got hold
of Mick and said, “Never call me your drummer again.” Then he hauled
him up by the lapels of my jacket and gave him a right hook. Mick fell
back onto a silver platter of smoked salmon on the table and began to slide
towards the open window and the canal below it. And I was thinking, this
is a good one, and then I realized it was my wedding jacket. And I
grabbed hold of it and caught Mick just before he slid into the Amsterdam
canal. It took me twenty-four hours after that to talk Charlie down. I
thought I’d done it when I took him up to his room, but twelve hours later,
he was saying, “Fuck it, I’m gonna go down and do it again.” It takes a lot
to wind that man up. “Why did you stop him?” My jacket, Charlie, that’s
why!
asahi - точно това си мислех онзи ден, за другото поле на изява на Чарли Уотс - джаза...
Това е мястото, където личи класата...
Прекалено претенциозен съм на тема джаз, в частност барабанисти. Ясно е, че той не е Louie Bellson, или Max Roach, да не говорим за Jo Jones (papa Jo ), нито Egil Yohansen (Arne Domnerus, "Jazz at the pawnshop" например)
или дори Omar Hakim, но все пак - тези неща не остават незабелязани....чест прави...от нашите хора е....твърдо!
Барабанистът и основател на легендарната група "Ролинг стоунс" Чарли Уотс е починал на 80-годишна възраст. Това се казва в изявление на негови представители, цитирано от Би Би Си.
"С огромна тъга съобщаваме, че обичаният от нас Чарли Уотс почина. Той издъхна в мир в болница в Лондон по-рано днес, забиколен от семейството си," гласи изявлението.
Уотс бе опериран от рак на гърлото през 2004 г. Не е известно дали това има връзка със съобщението отпреди няколко седмици, че ще пропусне концерти от турнето на "Ролинг стоунс" в САЩ, за да се възстанови от неназована "медицинска процедура", пише още Би Би Си.
В началото Уотс, който има художествено образование, но получава първите си барабани от родителите си на 14-годишна възраст, свири по клубове в Лондон, където и се запознава с Мик Джакър, Кийт Ричардс и Брайън Джоунс. Нарича джаза основен източник на влияние в стила си.
През 2016 г. списание "Ролинг стоун" го нарежда на 12-о място сред стоте най-велики барабанисти на всички времена.
"Бог да благослови Чарли Уотс, ще ни липсваш, човече, мир и любов за семейството", написа Ринго Стар. "Много тъжен ден. Чарли Уотс беше изключителен барабанист. Най-стилният и страхотна компания", е реакцията на Елтън Джон.
Израстнал в Уембли в северозападната част на Лондон, Уотс е влюбен в американския джаз от времето на суинга и бипопа и свири в местни клубове. Учи в художествено училище и след завършването става графичен дизайнер. Междувременно влиза в Blues Incorporated - ритъм енд блус група, в която свирят Джак Брюс, басистът на "Крийм", както и Браян Джоунс.
Мик Джагър и Кийт Ричард основават "Ролинг стонс" и скоро към тях през 1963 г. се присъединява Чарли Уотс, който запазва десетилетия наред минималистичния комплект барабани, с който записва през 1964 г.
"Не обичам соло изпълненията на барабани. Харесвам някои, които ги правят, но като цяло предпочитам барабанисти, които свирят с бандата. Моята работа е да направя рокендрола звук, на който се танцува - трябва да се извива и отскача", цитира думите му "Гардиън".
Успоредно с "Ролинг стоунс", Чарли Уотс продължаваше да свири джаз, включително със собствени квинтет и тентет. В средата на 80-те години той дори е водещата фигура в Charlie Watts Orchestra, с който обикаляше света, за да изпълнява биг бенд джаз.
В личния си живот той драстично се отличаваше от съратниците си в групата - жени се през 1964 г. за Шарли Ан Шепърд и остава с нея до края на дните си.
Уотс имаше и проблеми - с алкохола, амфетамините и хероина - през 80-те години, които той по-късно определя като криза на средната възраст. В интервю за "Обзървър" през 2000 година барабанистът споделя, че веднъж паднал по стълбите на избата, докато слизал а поредната бутилка вино. "Тогава осъзнах колко съм прекалил и спрях всичко - пиене, пушене, наркотици, всичко, изведнъж. Около 1983 г. бях се превърнал в тотално различна личност и се измъкнах от ситуацията около 1986 г., след като почти изгубих жена си и всичко заради собственото ми поведение."
Raffito - "...особено за младите ,които не познават добре състава..."
asahi - "...Те младите не се оправят никак."
Тази разкошна музика остава завинаги там - в нашето време, на нашето поколение.....Тя е за нас, оказва се...Най-хубавите ябълки (ние) прасетата ги ядем....За днешните млади хора тя (тази музика) не значи нищо...Просто нищо....Но може би така и трябва....Искам да си остане само за нас.....Егоист съм! Мръсен, гаден егоист. Заграбил съм толкова много хубави неща, и искам още, и още...само за мен, но с радост ще ги споделя и с Вас....1969....толкова отдавна, а сякаш е било вчера.... Каквото е било, няма да бъде повече...
....1969....толкова
> отдавна, а сякаш е било вчера....
> Каквото е било, няма да бъде
> повече...
Всъщност е било голяма мизерия и обществен ред, който не би харесал не само на сегашните млади глезльовци, а и на нас…моля това да не се разбира като сравнение на два обществени строя
Просто като им чете човек биографиите става ясно при какви условия са живяли и са опитвали да пробият…
...Всъщност е било голяма мизерия и обществен ред, който не би харесал не само на сегашните млади глезльовци, а и на нас…
....и е така , и не е така....нищо не е на 100%...в моето детство, което се случи в 60те години , в "Руските блокове" в кв.Аспарухово на гр Варна , плажът беше на 500м , боровата гора на 500м , лятно време чичовци в сини рубашки поливаха с маркучи райграса в междублоковите площи (и децата взимахме безплатни душове),а вкъщи имаше отделно WC и баня с вана....
...в същото време гледахме на Запада , като на висш и непостижим свят , а всъщност разликата не е била ,чак пък толкова голяма....в един момент разбрах , че Ринго Стар е израсъл в жилище с външен нужник в задния двор !!!...мдаа...
...относно Чарли Уотс...ми...те всички са вече , като "зрели круши"...един повей им трябва и скръбните вести ще завалят...това е положението...
Е външна тоалетна си имаше и на село седемсет и някоя....Да оставим думи като запад, че ще избие на соц срещу демокрация/капитализъм...но си е било мизерно...примерно Майк Ръдърфорд (от Дженезис) дори и след излизането на Фокстрот е живял в апартамент, в който си е делил не стаята ами леглото...и не само, в Life на Ричардс е видно от къде са произлезли...и ми е някак смешно като слушам и чета какво разправят нашите рок величия за техните неволи..
Вярно е, че животът не е бил рай - нито материалният живот (за повечето хора и от двете страни на Завесата), нито нематериалният (рок-бунтарите пееха за 'свобода' - не на Източна Европа, а за свободи и Промяна в тяхното си общество. Пък ние си ги 'превеждахме' и приравнявахме към нашата потребност от свобода)...
Но колкото и лош да е бил тоя мизерен живот, готови сме веднага да се върнат външните тоалетни, черно-белите телевизори и дори диктатурите - само да сме пак млади, а? Ама няма как!
Затова ни остават само спомените, снимките, музиката, избелелите видео-клипове... Пак са нещо и не си ги давам