Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Чарли Уотс
Автор: Yosssarian   
Дата:   02-09-21 00:50

Ясно е, че човек е склонен да идеализира спомените от миналото, почти до степен на безкритичност (спомнете си казармата - преобладават хубавите спомени, щото и такива имаше, а не толкова хубавите някак си са "изтласкани"...). Някога човек скачаше във влака, отивайки на море, и беше щастлив...., сега се чуди с коя от колите си да тръгне, и дали въобще му се ходи на море....Но компромис по отношение качеството на музиката, с която израстнахме, мисля, че няма....Повечето неща, сътворени тогава, си остават "висока летва". Не знам дали е признак на остаряване, но всеки ден, като се разминавам по улиците с тийнейджъри разни, чувайки какво звучи от телефоните им на високоговорител, просто не вярвам на ушите си...А може би така са мислели някога и за нас...Всъщност сигурен съм - така са мислели...Колелото се върти....Всичко се повтаря, до затъпяване, и хубавото, и лошото (ама лошото пък защо, чудя се....Някога на входа на концлагерите е имало надпис: "Arbeit macht frei", сега , като се огледам, виждам света като едно огромно "заведение" от подобен тип, на входа на което пише: "Impfung macht frei"..."Impfung" – "ваксина", цинизма е същия...Не съм против ваксините по принцип, но друго искам да кажа, Вие разбирате какво). Нашето място в кръговрата на живота е фиксирано ...Пристегнати сме със здрави колани към седалките си, и няма мърдане....И Чарли Уотс беше там, и другите...(Темата беше за Уотс, но тя е и за всички онези музиканти, направили света в който живеем такъв, какъвто е в нашите спомени - жив, цветен и красив).Това обяснява всичко (за днешните, вчерашните, и утрешните млади хора)...И няма място за съжаление, напротив - трябва да сме благодарни, че сме били свидетели на нещо толкова красиво! Аз съм благодарен!

Поздрави - [beer]
Тази 1969 имах в предвид:
https://www.youtube.com/watch?v=JaaT_HRb4GU



Публикацията е редактирана (02-09-21 03:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Чарли Уотс
Автор: asahi   
Дата:   02-09-21 18:26

От тези тримата само Аксел Цвингенбергер съм го гледал наживо.

Отговори на това съобщение
 Re: Чарли Уотс
Автор: Raffito   
Дата:   03-09-21 21:20

https://www.youtube.com/watch?v=nVrdXUHvsF0



Отговори на това съобщение
 Re: Чарли Уотс
Автор: mihalo   
Дата:   24-09-21 03:32

Времето на сексуалната революция беше! [cool] Полите на съученичките ми бяха има няма 20 санпиметра, мерил съм ги. Не знаехме тогава колко спечена е представата на тълпата за свободата на духа.. и всичко беше музика...

Демек настоящето си е пълен шийт.. /и по геронтологични причини също/ Мдааа...


Отговори на това съобщение
 Re: Чарли Уотс
Автор: Raffito   
Дата:   27-09-21 21:40

„Ролинг Стоунс“ започна турнето си в САЩ.

Групата "Ролинг стоунс" започна отложеното заради пандемията от COVID-19 турне в САЩ, предаде Ройтерс. "No Filter" тръгна от Сейнт Луис, щата Мисури. Групата излезе на концерт за първи път от 60 г. -без барабаниста си Чарли Уотс, който почина през август.


Празна сцена, озвучена само от барабани и осветена със снимки на покойния Уотс на видеостената, сложи началото на това дългоочаквано турне. След втората песен - вълнуващо изпълнение на "It's Only Rock `N' Roll (But I Like It)", Мик Джагър, Кийт Ричардс и Рони Уд се появаха на сцената.

https://i1.actualno.com/actualno_2013/upload/news/2013/12/18/0326177001387357076_1648400_920x708.web...



Отговори на това съобщение
 Re: Чарли Уотс
Автор: Raffito   
Дата:   27-09-21 21:49

„Ролинг Стоунс” пуснаха песен за пандемията: „Living In A Ghost Town”

https://www.youtube.com/watch?v=LNNPNweSbp8



Отговори на това съобщение
 Re: Чарли Уотс
Автор: Raffito   
Дата:   27-09-21 21:54

Honky Tonk Woman


Отговори на това съобщение
 Re: Чарли Уотс
Автор: asahi   
Дата:   27-09-21 23:18

„Living In A Ghost Town” стана на година и половина.
Най-добрият за мен концерт на Стоунс е Havana Moon 2016.

Отговори на това съобщение
 Re: Чарли Уотс
Автор: uri64   
Дата:   28-09-21 00:18

Аз харесвам концертите от подборката Stripped

Отговори на това съобщение
 Re: Чарли Уотс
Автор: Raffito   
Дата:   28-09-21 20:47

https://www.youtube.com/watch?v=MHlxGg0QIqE



Отговори на това съобщение
 Re: Чарли Уотс
Автор: uri64   
Дата:   28-09-21 23:04

Дарил Джоунс е много як басист, но май няма да доживее да стане равноправен член на Стоунс. Въобще не разбрам защо се е закопал с тях, след као е свирил с музиканти като Майлс Дейвис. Парите сигурно не са лоши, ама...

Отговори на това съобщение
 Re: Чарли Уотс
Автор: nyamago   
Дата:   29-09-21 13:54

^ Равноправен член няма да стане никой наемен музикант - а такива има немалко, във всяко турне (еле във всеки запис).

Но от друга страна наемните музиканти са интересна порода, не се взимат прекалено сериозно като 'артисти' (макар мнозина да си имат собствени проекти), а гледат да свършат най-добра работа. Без значение каква е музиката и дали дори има партитура.

От своя страна наемащите (в случая - Стоунс) не наемат 'кой да е', а търсят възможно най-добри музиканти. И така с тях попадат познати от другаде имена. Нямаше да се учудя ако бяха избрали Нейтън Ийст, но той сега е зает в друго едно турне [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Чарли Уотс
Автор: uri64   
Дата:   29-09-21 14:55

Ами Рон Ууудс как е станал пълноправен чен? Има доста дискусии по въпроса, но май преобладаващото мнение е, че Дарил не се вписва много в имиджа, които останалите са изградили - група гърчави грозници, които изглеждат като едва преживели ядрен и зомби апокалипсис...не случайно Елтън Джон беше оприличил Кийт Ричардс на маймуна, болна от артрит, което е малко крайно все пак [smilie5]
Но да, такива примери има доста - примерно Честър Томпсън и Дженезис и още и още...и все пак има изключения - въпросият Рони Уудс...


Отговори на това съобщение
 Re: Чарли Уотс
Автор: uri64   
Дата:   29-09-21 15:14

Всъщност като се замисля - хич не са изключения, ами са доста, но не ми се изброява :)

Отговори на това съобщение
 Re: Чарли Уотс
Автор: nyamago   
Дата:   29-09-21 16:11

Рони УуД не е започвал като наемен музикант - от самото начало е бил гледан като постоянен член: не само да свири добре тяхната музика, но да допринася с вокали, сценично присъствие и дори - извънсценично поведение ('лайфстайл'). Освен дето е 'от махалата' (долното течение на Темза и Голям Лондон - огнището на британския блус-рок с плеяда от невероятни титани).

От наемниците не се очаква нито да правят шоу на сцената, нито да пушат същото нещо и да участват в купоните - макар, че са добре дошли (и за шоу и за купони) и някои се възползват от гостоприемството [smilie5] От тях (по договор!) се иска само да свирят безупречно и убедително музиката точно както М&К я чуват в главите си.

Без особена връзка - виж само наемника Стив 'Лук' Лукатър, който свири неземно в албумите и концертите на десетки звезди (за някои дори няма кредити и не подозираме, че е той). Просто си обича наемническата работа, търсен е (защото без инструкции и репетиции гарантира чудеса на изпълнение) и тая огромна заетост не му пречи на основното артистично амплоа с 'основната' и 'главна' банда...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Чарли Уотс
Автор: asahi   
Дата:   29-09-21 17:32

Не бих ги нарекъл "наемници". Английското наименование е session musician и touring members. Като такива се появяват и световни звезди със завидна собствена кариера. На първо четене се сещам за Еди Ван Хален, Хърби Хенкок, Джордж Бенсън, Куинси Джонс. Моят фаворит е Лиланд Склер:


https://live.staticflickr.com/2431/3912863598_490203a2ea_b.jpg



Основните членове на Тото също са доста заети с чужди проекти. Ако се разтърсите кой пише музиката също ще попаднете на познати имена.


Отговори на това съобщение
 Re: Чарли Уотс
Автор: uri64   
Дата:   30-09-21 01:29

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Чарли Уотс
Автор: uri64   
Дата:   30-09-21 01:38

....
But Jones remains a hired hand - much the same as Ronnie Wood was when he officially joined the band in 1976, as a replacement for guitarist Mick Taylor.

It took the former Faces man more than a decade on wages before he was bumped up to full membership and an equal share of the profits.

(https://www.bbc.com/news/magazine-38135674)
......

Могат да се извадят още неша, но не ми се спори точно за това.

Иначе е интересно как Рони Ууд разказва за това как е станал част от Стоунс:


https://www.youtube.com/watch?v=klot0Mc1ydk


[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Чарли Уотс
Автор: mihalo   
Дата:   30-09-21 02:36

Знам, че отклонявам темата, но понеже стана дума за изключителни музиканти малко на ишлеме... чуйте, ако ви е интересно барабаните на Scott Higham . Няма начин тази фурия да е изградил стила си без да познава Уотс. Струва си да чуете [smilie25]

Редакция: Може да спорим много, но според мен Pendragon е групата, която все още устисква да прави нещата почти както бяха навремето и в същото време да надгражда.



Публикацията е редактирана (30-09-21 02:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Чарли Уотс
Автор: Raffito   
Дата:   30-09-21 19:08

https://www.youtube.com/watch?v=yy7WpZdgl_M



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »