Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Фото екскурзия до Гърция
Автор: ipolit   
Дата:   05-07-21 09:55

Здравейте,
поредният фотографски въпрос от мен.
Предстои ми фото екскурзия до Гърция и не знам какво е положението на Маказа.
Та въпросът ми е някой минавал ли е през Капитан Петко Войвода - Орменион напоследък.
Има ли отделни ленти за коли и камиони и по-бързо ли се минава отколкото през Маказа.
Тая магистрала Марица стига ли до този пункт, защото и по нея не съм минавал.
Предварително благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: Synthy   
Дата:   05-07-21 09:56

Не стига до Маказа магистралата, но пътя до там е много хубав и няма да имаш сътресения.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: ipolit   
Дата:   05-07-21 10:01

Аз не искам да ходя на Маказа.
Границата е на Свиленград. На Маказа предполагам, че е някакъв кошмар.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: lamerko   
Дата:   05-07-21 10:33

Последно като гледах - само две КПП-та бяха отворени за леки автомобили, като Маказа беше по-ненатовареното.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: ipolit   
Дата:   05-07-21 10:50

Този е отворен 24 часа. Но досега не съм минавал от там. Иначе на Маказа под 2 часа не съм падал и без коронка.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: lamerko   
Дата:   05-07-21 10:52

Два часа е добро време...

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: asahi   
Дата:   05-07-21 13:43

Телефони

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: skiahtro   
Дата:   05-07-21 19:50

Магистралата е на километър-два от границата. Обикновено няма закъснение, минава се в рамките на 5-10 минути.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: ipolit   
Дата:   06-07-21 09:08

Благодаря, имам още 4-5 дни да разсъдя от къде да мина. Видях, че минават бързо Маказа, ама ще попълня PLF-a в събота, че да не започне пак да е натоварено.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: asahi   
Дата:   06-07-21 09:59

Преди разсъмване има най-малко хора. Аз тръгвам след полунощ, пътувам по хладно, дремя, минавам границата при нулево натоварване и на изгрева вече съм до морето. Проблем е, че на връщане тази тактика се прилага по-трудно.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: skiahtro   
Дата:   06-07-21 10:28

Сутрин на разсъмване се събират често камиони. Освен цялата дандания, камионите минават и митница, на гръцката граница. На камион се пада около 5-10 мин. чакане... Кола, минава, за около минута-две...
Говорим за Свиленград..



Публикацията е редактирана (06-07-21 10:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: bobyn   
Дата:   06-07-21 12:09

А как стои в момента въпроса на връщане от Гърция в България?!

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: ipolit   
Дата:   06-07-21 13:40

skiahtro,
на различни опашки ли минават колите и камионите и ако има опашка от камиони, колите може ли да ги изпреварват или са в една лента до стигането си до граничния пункт?

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: Raffito   
Дата:   06-07-21 13:58

Фото екскурзия до Гърция

Не е много важно откъде ще влезеш в Гърция...
Важото е да влезеш.
Най-хубавото в Гърция са островите.
Не ,че по крайбрейието няма хубави места.
Когато човек пътува за Гърция трябва да знае,че хубави месеци за пътуване са май,юни..и след това септември и октомври.
През юли и август е много топло и пече яко.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: Synthy   
Дата:   06-07-21 14:01

А ноември (за Крит примерно)?

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: ipolit   
Дата:   06-07-21 14:03

Оня ден си купих една книга, днес пристигна.

https://ciela.com/gratsko-sinyo-ne-savsem-patevoditel.html



https://ciela.com/media/catalog/product/cache/3/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/g/r/grycko-si

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: skiahtro   
Дата:   06-07-21 19:43

ipolit написа:

> skiahtro,
> на различни опашки ли минават
> колите и камионите и ако има
> опашка от камиони, колите може ли
> да ги изпреварват или са в една
> лента до стигането си до граничния
> пункт?

Ако има опашка на българската пускат 2 ленти.
На гръцката е една..
Принципно няма забавяне освен ако не тръгнат гастербайтерите от Турция, но те са Август...

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: skiahtro   
Дата:   06-07-21 20:41

Synthy написа:

> А ноември (за Крит примерно)?

Крит е като на друга планета. През цялата година...

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: ipolit   
Дата:   07-07-21 16:23

Отказах си резервацията, тия нещо яко ги тресна коронката.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: asahi   
Дата:   07-07-21 17:00

Не сте ли ваксинирани?

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: uri64   
Дата:   08-07-21 01:06

Точно през ноември бях на Крит…супер си е.


Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: ipolit   
Дата:   08-07-21 13:56

asahi, ваксинирани сме, ама гърците са способни да измислят безброй глупости, че да не можем да се приберем.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: asahi   
Дата:   08-07-21 14:02

Не мисля, че гърците ще пречат на прибирането ти. България има изисквания за влизащите в страната. Както и да е - изборът си е твой.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: ipolit   
Дата:   08-07-21 14:24

Страховете ми са, че някой ако се разболее в хотела, ще карантинират целия хотел. Освен това какво пречи и ние да се разболеем, те ваксините ако правеха нещо, досега щяха да са казали, а не да говорят, че са 60 процента ефективни, но 90 да не влезеш в болница. Които числа на мен ми казват просто, че няма никакво потвърждение, че ваксините правят нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: lamerko   
Дата:   08-07-21 15:52

По принцип има протокол, който ще се спазва - ще сте карантинирани сами, без достъп до персонал и други клиенти на хотела. И за да не ви бръкне в джоба - ще ви трябва пълна застраховка, покриваща карантина, лечение, престой и връщане. Звучи плашешщо, НО вероятно ако сега не отидете, отписвате поредна ЦЯЛА година. Новия вариант на вируса настъпва навсякъде, въпрос на време е да започне новата вълна и при нас. Ако няой ви каже, че септември месец или другата година всичко ще се оправи - не вярвайте. Новата действителност е, че трябва да се свиква да се живее по този начин и пълния отказ от пътувания ще ви удари по психиката по-лошо от вируса.

Между другото - аз съм от тези, които го минаха по каналния ред - заразих се докато си чакам реда за ваксина (не съм антиваксър), влоших се, вирусна плевмония, болница, две карантини. Има сега някакви антитела, но са много по-малко от тези на ваксинираните. И въпреки това, в момента си търся дестинация за почивка :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: bobyn   
Дата:   08-07-21 16:12

"Страховете ми са, че някой ако се разболее в хотела, ще карантинират целия хотел. Освен това какво пречи и ние да се разболеем, те ваксините ако правеха нещо, досега щяха да са казали, а не да говорят, че са 60 процента ефективни, но 90 да не влезеш в болница. Които числа на мен ми казват просто, че няма никакво потвърждение, че ваксините правят нещо."

В Гърция има достатъчно приятни начини да пребиваваш, без да си в хотел. Дори според мен в повечето случаи са по-добри.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: asahi   
Дата:   08-07-21 18:55

Да не говорим, че българското и гръцкото понятие за хотел не се припокриват.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: musho   
Дата:   10-07-21 17:49

ipolit : Когато видиш някой, как умира от КОВИД-19 млад, здрав,ще разбереш какво ознаава да не влезеш в болница! Защото ваксините не са панацея, но предпазват от тежко протичнане на болестта!

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: Konstantinov   
Дата:   12-07-21 10:40

Близките ми миналата година бяха наели къща с басейн в Гърция за 2 седмици .Тази година ще бъдат в апартамент.За ковида - пътуват с писиар тестове ,не се ваксинират щото аз съм приварженик на ваксините ,пътувал съм в африка имах жълта книжка с ваксинациите още от 60-те и 70-те години.Сложих си първа доза астра зеника и агонизирах 2 месеца -не съм очаквал такова нещо щото се ваксинирах само за да пътувам.Карах 2 пъти ковид много леко с хрема ,втория ме боля глава една нош.Жена ми ми се кара -казва ми сега като се ваксинира пътува ли ? а аз с температура втрисане гадане хрипове бодежи болки в мускули стави плоски кости сърбежи -пълен комплект 40 дни -двойна пневмония и пия по 10 паратрамола за да ходя на работа.Ваксината ме разби -сега 5 месеца по късно вече се възстановявам.В щатите изгориха 45 милиона ваксини -били замърсени предполагам и наще са били такива щото двама съседи умряха от емболия но ги писаха ковид ,а двама братовчеди дойдоха от лондон тука да се ваксинират и като мен бяха много зле ама месец-те са лекари хирург и детски лекар.Та мойте са наплашиха и няма да си сложат никога никакви ваксини в България.Малката дъщеря има бременна приятелка в Германия и там бремените могат да посочат двама души и съпругат си и тя е дала имената на дъщерята и приятелят и на мъжът си , и сега те са ваксинирани с пфайзер ама крият, щото немците на 30 години ще се ваксинират септември- октомври и не обичат такива изпреварвания,там правителството не бърза да ваксинира хората дето работят, само хората около бременните ги ваксинират с предимство. В болниците те заразяват другите болни с допълнителни вируси и бактерии -лекарите казват като постъпи болен и изведнъж на третия ден силно се влошава -точно това е ама несе сещат да изолират болните, всеки отделно да не си мешат инфекциите и затова умират.Мънгаров така отделяше секо дете в отделна остъклена клетка-малката лежа при него преди 15 години.Мънгъров разбира ,но естествено дадоха на по симпатични хора да се занимават , а и той говори тарикатски глупости, но на практика не ги прави.Ако мънгаров водеше всичко може би щеше да има по малко умрели в болниците ,ако беха по негов тертип оборудвани.



Публикацията е редактирана (12-07-21 11:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: lamerko   
Дата:   12-07-21 11:04

Емболията по-скоро е в резултат от вируса, от колкото от ваксини. Има ясна статистика шансовете какви са. Иначе това с реалцията от ваксината е странно - дори не съм чувал да подобни случаи. При всяка ваксина, на която организма реагира адеакватно, ТРЯБВА да се очакват временни неразположения, включително леки симптоми като при самия вирус. Особени при векторните ваксини. Ако няма реакция - значи няма имунен отговор. Но това са краткотрайни, до 24 часа неразположения. Предполагам, че в твоя случай е станала някаква алергична реакция. По принцип, ако имате някои специфични алергии или автоимунни заболявания, трябва много да се внимава с ваксините. Въобще, не само против ковид.
Колкото до Мънгъров - този човек е за затвора...

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: musho   
Дата:   12-07-21 13:07

lamerko : Напълно съм съгласен с теб. Колегата просто може да е бил безсимтомен носител по време на втората игла. Тогава понякога го прекарват малко по тежко.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: asahi   
Дата:   12-07-21 18:49

Колегата едва ли се радва на добро здраве.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: asahi   
Дата:   18-07-21 20:45

Лични впечатления:

Минаване през Капитан Петко войвода / Орменио в 04:00 - само аз бях там. Искат PLF, тест или удостоврение. Има и две девойки от тяхното РЗИ, готови да ти бръкнат в носа.

На ферибота е същото.

В магазините от всички се спазва дистанция 2 метра. Има контрол за количеството посетитеи.

На пътя ако заприказваш някого той си слага маската.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: hansto   
Дата:   19-07-21 09:02

знаеш ли на връщане как стоят нещата ако си с pcr на отиване т.е. може ли да се върнеш без и тук да си направиш за да не си карантина или задължително тр да имаш тест за да влезеш обратно?

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: asahi   
Дата:   19-07-21 09:56

В момента можеш да влезеш в Бг с актуален PCR или антигенен тест. Ако нямаш получаваш 10 дни карантина. Можеш да я съкратиш с отрицателен тест.

Утре може да е друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: hansto   
Дата:   19-07-21 10:54

Да идеята е като се връщаме от морето със семейството да си направим антигенен като се приберем вече тук, а не да търсим някъде по гръцко и да се мотаме. Мерси

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: lamerko   
Дата:   19-07-21 10:57

Сперед РЗИ, ако си в карантина, нямаш право да отидеш да си направиш тест. А ако не си направиш тест - подлежиш на карантина. Значи излиза следното: може да си направиш тест и да се осовбодиш от карантината, но глобата за него може да е доста болезнена. Инфото е от личен разговор с РЗИ :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: asahi   
Дата:   19-07-21 11:11

РЗИ ти разрешава да излизаш по медицински нужди. Обаждаш се, казваш от какво имаш нужда и ти разрешават. Преживяно е лично, а не хипотетично.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: lamerko   
Дата:   19-07-21 11:15

Точно по мдицински нужду се обаждах - отговора беше "в никакъв случай". Лично, а не хипотетично. Явно РЗИ и РЗИ има разлика - шуменското не позволява...

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: asahi   
Дата:   19-07-21 13:04

Уточнявай, че коментираш шуменското. Че така, както си го написал, излиза, че...

Моят опит е със старозагорското.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: ipolit   
Дата:   19-07-21 14:04

Приятно изкарване, asahi.
Аз за пореден път се претаковах тотално на нашето море, щото не отидох в Гърция.
Ако се чудите дали да ходите на курортно селище Санта Марина до Созопол, не се чудете повече, ами търсете нещо друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: asahi   
Дата:   19-07-21 22:15

Откакто другарите от ДПС изсякоха гората, построиха този комплекс и пуснаха кафявата тръба в залива Златна рибка за мен тази дестинация е зачеркната.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: dtangelov   
Дата:   20-07-21 16:04

Никой не Ви пречи да си направите антигенен тест, веднага след влизане на Българска територия (само до Благоевград има попътно поне пет места) преди да се приберете по местоживеене където сте обявили, че ще кърате карантината. Резултатите се изпращат в РЗИ по имейл и нищо не нарушавате, важно е да се изпратят в рамките на 24 часа след влизане на Българска територия.


Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: asahi   
Дата:   21-07-21 10:58

Още по-разумно е да се направи преди излизане от Гърция. Ще трябва малко търсене, но таксиметровите шофьори ще ви упътят. 15 евро.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: lamerko   
Дата:   21-07-21 11:02

По принцип обичам да пътувам през нощта, на спокойствие. Малко трудно за тестовете. В моя случай те трябва да се направят (най-добре) преди това. Всъщност аз имам сертификат, но мои спътници нямат и е каша. :(

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: asahi   
Дата:   22-07-21 16:02

И аз пътувам през нощта. На моя остров намерих лаборатория, която тества в периода 9-11 преди обед. След това мога цяло денонощие да плавам с фериботи и да минавам граници. А може би и две.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: lamerko   
Дата:   22-07-21 16:13

А, за феритата няма да има проблем - там в аптеките имат бързи тестове за самотест, които се признават - 6-8 евро. А аптеки не е като да няма, стига да не е неделя. Връщането от острова ще е така. Проблема е, че аз искам да тръгна от вкъщи в неделя през нощта, за да съм на Маказа рано сутринта. Има още малко време, ще го мисля как да се получи. Евентуално ще изместя пътуването с един ден...

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: asahi   
Дата:   22-07-21 17:01

На ферито можеш да минеш с теста от границата, стига да спазиш срока, който още не съм се интересувал какъв е. Тук тестът от аптеката е 4.50, но не знам как ще удостоветиш, че резултатът е твой.

Важното е, че туризмът в Гърция върви мощно.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: lamerko   
Дата:   22-07-21 17:07

asahi: на отиване ще минеш, но на ВРЪЩАНЕ няма да можеш. Затова просто отиваш до първата аптека ТАМ и си правиш самотест (вътре в аптеката) малко преди ферибота.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: asahi   
Дата:   22-07-21 20:20

Това са предположения, базирани на откъслечна информация. Аз съм в Гърция и съм сверил всичко намясто. Не е толкова апокалиптично.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: Julius   
Дата:   23-07-21 08:06

На тия е почнал да им идва акъла... вместо да трошат грешна пара за тестове - безплатна ваксина.

https://www.dnes.bg/koronavirus/2021/07/23/napor-za-vaksini-zaradi-gryckoto-more.498060



Публикацията е редактирана (23-07-21 08:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: wlad   
Дата:   24-07-21 04:53

Днес пред ваксинационните пунктове в Пд имаше 20-30 човека постоянна опашка. Такова нещо нямаше дори през април. Не знам дали причината е Гърция или просто са прозрели хората, че 4-тата вълна ще е съкрушителна, но все е стъпка в добра посока.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: Raffito   
Дата:   26-07-21 15:46

Някои колеги вече са се върнали от Гърция...


https://photo-forum.net/static/site_pics/2021-06/1624881503_dscf6348tinosbw2.jpg



снимката е от Албум-нови предложения...[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: uri64   
Дата:   26-07-21 16:26

> На ферито можеш да минеш с теста от
> границата, стига да спазиш срока,
....

На фериботите за и от Тасос никой грам не гледа сертификати и нам кви си книжа....товарят бързо, разтоварват и въобще не се занимават с проверки...на връщане на ферибота Лименас - Керамоти, говореха по радиоуредбата, че всеки трябва да си има попълнена декларация и сертификати и че от coast guard ще проверяват, но тия двамата униформени си седяха кротко в един ъгъл и разлистваха някаква папка...на самата граница на излизане гърците погледнаха само личните карти и това е, а на влизане съвсем бегло прегледаха дали има сертификати, ама въобще не четоха какво пише в тях...аз се бях притеснил защото видях че съм объркал номера на личната карта в PLF формата с QR кода, ама никой не се загледа в този документ...на отиване границата минахме за 40 минути (в събота в 12730 по обяд), като повечето коли бяха румънски, а самия преглед на документите и личните карти беше 2 минути от сила, на връщане минаването беше за 15 минути (в 17:20 в събота), като прегледа на документите беше 10 секунди....това от миналата седмица.


Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: lamerko   
Дата:   26-07-21 17:43

Декларациите за феритата на място ли се попълват?

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: uri64   
Дата:   26-07-21 17:48

Принципно има възможност и електронна форма да се попълни но трябва да знаеш как се казва ферито и в колко часа е рейса и ако не попълниш някое поле не те пуска нататък, така че най-добре на място....ама на място е такава суматоха че не знам...аз не видях някой да е попълнил - нито на отиване нито на връщане
Но иначе като си купиш билетите ти дават и формулярите...на ферито на връщане ни ги дадоха на гръцки - иди разбери какво къде да попълниш :)



Публикацията е редактирана (26-07-21 17:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: lamerko   
Дата:   26-07-21 19:05

Хм... гръцка му работа. Интересно, ако попълня гръцката бланка на български, дали всичко ще е ОК :)

Както и да е - май ще има добавени забавни елементи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: uri64   
Дата:   26-07-21 22:37

Абе няма особени проблеми…аз си бях разпечатал сертификатите (за ваксинация на жена ми и за прекаран Ковид от мен) и ПЛФ формата в няколко екземпляра и така и си ги върнах обратно…живот и здраве ако отидем пак през септември ще си ги ползваме пак [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: asahi   
Дата:   27-07-21 00:15

Декларацията за чужденци е на английски. Получаваш я заедно с билета. Къде и кога ще я попълваш е личен избор. До моя остров се пътува 2 часа и проверките бяха стриктни. Мерките на острова също са стриктни. Неслучайно броят на заразените на този остров спада. За изминалата седмица са 29 на 100 000.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: uri64   
Дата:   27-07-21 00:51

Може, най-вероятно е при различните дестинации да е различно. Аз не казвам кое е по-доброто или как би трябвало да бъде, а просто как е било при нас.


Отговори на това съобщение
 Re: Фото екскурзия до Гърция
Автор: ipolit   
Дата:   27-07-21 11:26

За ферибота може да пишеш каквото си искаш в полетата за името на кораба и фирмата. ANY става. Не знам някой иска ли ги, аз ги бях попълнил, но си отмених резервацията.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »