Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Препоръка за фотопринтер
Автор: Павел_Василев   
Дата:   21-03-21 14:40

Привет колеги,

Препоръчайте ми към днешна дата, качествен фотопринтер за домашния ни фотоалбум, да обхваща при възможност до размер на снимките 10x15 може и по-големи размери, говорим за печатане на снимки не повече о 50 броя на година, държа снимките да са с по-трайно качество, какво бихте ми препоръчали, марка, модел и разбира се, най-важното и консумативите за тях?
 Re: Препоръка за фотопринтер
Автор: Павел_Василев   
Дата:   21-03-21 15:13

p.s. Забравих да допълня едно важно условие, фотопринтера да е лазерен, за да мога ако не печатам снимка половин година, после когато реша да мога да го пусна без проблем, мастиленоструйните по ред причини съм ги отписал заради този проблем.
 Re: Препоръка за фотопринтер
Автор: Джъмбо   
Дата:   21-03-21 16:08

Епсън Л800 ми е стоял година без да печата и след продухване на дюзите от софта е тръгвал без проблем. Мастилата са тип багрила, а не пигментни така, че няма какво да запушат...
Да не говорим, че качеството сравнено с лазерния е доста по-високо, но ти си знаеш
 Re: Препоръка за фотопринтер
Автор: vinse   
Дата:   21-03-21 16:16

Първото с което трябва да си наясно е че няма начин бюджетен клас лазер да ти даде качеството на печат на мастиларката. След като го преглътнеш този факт може да погледнеш Xerox Phaser 6510. Канон имаха една серия Color Image Class, в която също имаше добри попадения.
 Re: Препоръка за фотопринтер
Автор: vinse   
Дата:   21-03-21 16:34

Джъмбо, общо взето си оизвафил късмет с епсъна. Точно този модел е излезнал доста калпав още от чертожната дъска, защото ни се е налагало да сменяме по няколко пъти глави в рамките на трите години гаранция, при положение, че самият принтер не се товари много (няколко хиляди страници през смяна на глава), От горе на всичко Епсън са го направили с много калпава сервизна политика - 3 години или 3000 страници (което настипи по-рано) и се е налагало да "замитаме под чергата" брояча, за да обслужим клиента, защото то е смешно глава на 6 месеца да се запуши при положение, че машината е работила достатъчно и с оригинални мастила
 Re: Препоръка за фотопринтер
Автор: tvk75   
Дата:   21-03-21 19:15

Епсън, мастиленоструен
 Re: Препоръка за фотопринтер
Автор: Павел_Василев   
Дата:   21-03-21 19:41

Да разбирам ли че няма фотопринтер, който след половин година неползване да тръгне без нищо да пипам по него?

Ползвам черно бял лазерен принтер на HP, много съм доволен че при дълго неползване тръгва от раз без нищо да пипам, надявах се и на такъв фотопринтер, мастиленоструйните принтери съм ги намразил ще от студентските си години, то не беше запушване на дюзите, то не беше засъхване на мастилниците и куп още ядове, само лазерните съм ги признал за добро решение в дългосрочен план.



Публикацията е редактирана (21-03-21 19:47)
 Re: Препоръка за фотопринтер
Автор: kvakioh   
Дата:   21-03-21 19:41

До 10x15- само Selphy на Канон. Друго-не.
За останалите варианти, различни от Канона- повече пари (доста повече), по-сложно като управление и настройки и най-важното- едва задоволителни резултати.
Е, за 2000лв има варианти, но това е друга работа. Лазерни- няма смисъл.
 Re: Препоръка за фотопринтер
Автор: Павел_Василев   
Дата:   21-03-21 19:44

Благодаря за съвета, значи минавам както досега при фотото за снимки, мислех че към днешна дата има вече качествени лазерни фотопринтери, но явно не е на ниво към днешна дата като технология.
 Re: Препоръка за фотопринтер
Автор: nsirakov   
Дата:   21-03-21 19:56

ниво има... цената няма да ти хареса ;)

имам Л805 повече от половин година не съм вадил снимки, сле което след продухване нещаа са си нормални и печата без проблем... за 3 години още съм с оригиналните мастила - ползвам го домашно да съм извадил не повече от 1000 снимки 10х15
 Re: Препоръка за фотопринтер
Автор: abnorm   
Дата:   21-03-21 21:18

Това, което Ви трябва е "ShinkoSP-300", продава се само от варненската фирма Одесосколор за 99лв, тук:

http://oktrade.eu/index.php?route=product/product&product_id=157

http://odessoscolour.com/bg/project/shinko-sp-300/

Термосублимационен принтер, може да не сте го ползвате 10г и пак ще работи. Имам го от 10-12г. Доволен съм, консумативът е сравнително евтин - кутия с 50 фотохартии за 30лв (0.60лв за 1копие). Консуматива се продава от същата фирма:

http://oktrade.eu/index.php?route=product/product&product_id=151

Има и по-голям модел на Shinko за 199лв, но и той печата 10х15



Публикацията е редактирана (21-03-21 22:20)
 Re: Препоръка за фотопринтер
Автор: Павел_Василев   
Дата:   22-03-21 06:59

Благодаря Ви колеги за съветите, стигнах до извода след мненията Ви, че за 50 снимки годишно, дадох си сметка че не е рентабилно на този етап да си купувам фотопринтер.

[shtrak]
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.