Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Кратко видео от една северна страна
Автор: sakuraki   
Дата:   28-02-21 19:05

Е и аз да се наредя на опашката с видеозаснемането [smilie5] . Заснех едно кратко клипче през декември месец в дните, в който не валеше, надявам се да ви хареса
https://www.youtube.com/watch?v=BrkWmKC3nt0&feature=youtu.be



Имам и един въпрос,с който се сблъсках и предполагам, че някой може да има идея. Искам да използвам определена песен за видеата си, но стила, който търся не го намирам в никоя от платформите за сваляне и използване на песни. Търся песни стил келтси, викингски и подобни, но не намирам нито в epidemicsounds, нито в artlist и т,н. Ето за такива песни говоря
https://www.youtube.com/watch?v=s9NIBZfVBW4

Отговори на това съобщение
 Re: Кратко видео от една северна страна
Автор: Raffito   
Дата:   28-02-21 19:37

аааааа...МНОГО КЕФИ...[cool]
И с тази мелодия е добре..,за да не се натрапва...[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Кратко видео от една северна страна
Автор: petervassilev   
Дата:   28-02-21 20:03

[smilie24] Браво!

И аз мисля като Рафито - музика, която не се натрапва и не отклонява вниманието.

Например нещо по-северно - Сибелиус 6-та или 5-та симфония (музика като за "Властелинът на пръстаните") или исландските Sigur Ros.

Не знам как стоят нещата с авторските права, но за Сибелиус е по-вероятно да се намери използваема за целта версия.

Отговори на това съобщение
 Re: Кратко видео от една северна страна
Автор: BXMarkov   
Дата:   28-02-21 20:08

Много приятно видео, успял си да намериш бланса! Браво!

Отговори на това съобщение
 Re: Кратко видео от една северна страна
Автор: nyamago   
Дата:   28-02-21 20:13

Материалът е впечатляващ, разбира се, но е и много добре редактиран - като обработка (за единна визия и настроение) и като монтаж (за разказ, история). Използваната музика също работи добре и даже има елементи от търсените фолклорни/културни влияния.

Иначе точен еквивалент на Skald трудно ще се намери по платформите за музика без платено лицензиране, особено с вокали (там преобладават инструментални пиеси, често изцяло дигитално продуцирани от соло- музикант в домашно студио). Друг начин е да се поискат правата от подобна, но по-неизвестна група - за любителско видео (и те са любители) биха се съгласили на безплатно не-комерсиално използване. А за такова ползване даже може да попиташ самите Skald - защо не? (От питане не боли ;)

Успех! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кратко видео от една северна страна
Автор: kvakioh   
Дата:   28-02-21 20:16

Доста добре е, без музика.

Отговори на това съобщение
 Re: Кратко видео от една северна страна
Автор: ruil4o   
Дата:   28-02-21 20:37

Хубави кадри, браво! Музиката също ми хареса, но щеше да е по-въздействащо ако смяната на кадрите е в ритъм с музиката. Сега е малко хаотично. Също някой кадри са по-дълги. Има повтарящи или подобни... Така видеото щеше да е по-кратко и концентрирано.
Успех!

П.П. Е този надпис в началото докато излезе целия, ми поникна брада [smilie18]



Публикацията е редактирана (28-02-21 20:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Кратко видео от една северна страна
Автор: sakuraki   
Дата:   28-02-21 20:56

Благодаря ви!
Хаха надписа да, но го направих вграден и после нямаше как да го махна ????. Иначе да нямах много избор от кадри, не е спирало да вали дъжд от доста време. Като стане малко по - дълъг деня ще направя по - дълъг клип, а повече локации. Писах иначе на Skáld, но подобни песни придобиха известност покрай сериала Викинги и доста солени суми искат за използването им, което обезсмисля. Ако се прави един клип да, но ще търся още платформи.
Виж не съм се сетил да питам местните групи, но тук пеят повече твърд и груб рок ????

Отговори на това съобщение
 Re: Кратко видео от една северна страна
Автор: avo   
Дата:   28-02-21 22:11

Поздравления за труда и постигнатия резултат! Музиката е супер за целта си. Личното ми мнение е, че с кадри от земята сякаш се предава по-добре мащаба на исландската природа. Бил съм там, фен съм, хареса ми много, отгоре обаче е леко еднообразно, а на живо ако си там не е така. Може би ако има по-разнообразни локации филмирани ще е по-различно. Не ме разбирай погрешно, супер е, просто градивно мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Кратко видео от една северна страна
Автор: sakuraki   
Дата:   01-03-21 00:17

Така е и кадри от апарата имам, но ме мързеше да ги вкарвам [smilie5] . Набелязал съм си няколко локации и само като се оправи времето се изстрелвам натам [beer] . Общо взето в клипа са точно 3 локации [smilie5] , малко е трудно с ваденето на сертификат за летене над определени зони, ама сега с тоя ковид и липсата на хора е доста по - лесно . Тъй, че скоро ще има и по - дълъг клип [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кратко видео от една северна страна
Автор: Lokosf   
Дата:   01-03-21 01:34

клипчето е прекрасно, не се оправдавай пред никой критик, нека той направи нещо по-добро от твоето, щом е токова знаещ
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кратко видео от една северна страна
Автор: CDman   
Дата:   01-03-21 07:57

И според мен музиката е ОК.

Ако ти трябва друга музика за фон можеш да ползвш някоя от композициите на Исао Томита. Тази например:

Isao Tomita- Clair de Lune


Отговори на това съобщение
 Re: Кратко видео от една северна страна
Автор: asahi   
Дата:   01-03-21 11:08

Гледките са хубави. Сцените ми идват къси. Монтажът и музиката е добре да са синхронизирани. Най-добрата музика е тази, която е написана специално за целта. Няма да имаш проблем с авторските права.

Отговори на това съобщение
 Re: Кратко видео от една северна страна
Автор: musho   
Дата:   01-03-21 11:25

Страхотно видео, поздравления! Относно за музиката прослушай Blackmore's Night.

Отговори на това съобщение
 Re: Кратко видео от една северна страна
Автор: nyamago   
Дата:   01-03-21 13:45

CDman написа:

> Ако ти трябва друга музика за фон можеш да ползвш някоя от
> композициите на Исао Томита. Тази например:
> Isao Tomita - Clair de Lune

Тази конкретно не е на Томита [smilie5] Негов електронен аранжимент е, но композицията е на един много, много, много известен композитор от предния век. И пиесата (както и цялата сюита, от която е част) е световно известна преди Томита да се е родил. И до днес - повече хора познават оригинала.

А целият албум, където е тази електронна версия, е изцяло по музика на Д*****
= = = = =

Но в контекста на тая дискусия: правата върху композицията вероятно са изтекли и е безплатна (ако сам си я изсвириш). Записаните изпълнения, обаче, са със защитени права на изпълнителите (кактo и на аранжорите, диригентите и редица други, участвали в продукцията). И лицензирането им за видео няма да е никак евтино. Ако видеото беше за реклама на Тесла, има маркетинг бюджет за такава музика - но случаят не е такъв [smilie8]

(П.с. По същите причини не става препоръчаната музика от други известни композитори и изпълнители: човекът иска да е изряден откъм авторско право, иначе щеше да си сложи Сколд, който най-много му допада. Препоръчвайте по-разумно!)



Публикацията е редактирана (01-03-21 13:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Кратко видео от една северна страна
Автор: BateBorko   
Дата:   01-03-21 15:50

Добро е видеото. Поздравления!
За едно от мойте видеа (Youtube, Borislav Petkov)ползвах:
Песен
Viking Ship-39688
Изпълнител
Fesliyan Studios Background Music
Лиценз в полза на YouTube от
AdRev for a 3rd Party (от името на Fesliyan Studios (Fesliyan Studios)); AdRev Publishing

Отговори на това съобщение
 Re: Кратко видео от една северна страна
Автор: Slivenski   
Дата:   01-03-21 15:58

Кадърът със зеления водопад е страхотен! Все едно от друга планета! [smilie5]

Адмирации! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кратко видео от една северна страна
Автор: lamerko   
Дата:   01-03-21 16:05

Не всяка музика е удачна. Blackmore's Night почти със сигурност ще бъде прехваната от ботовете на тубата. Като цяло намирането на приятна и неутрална музика за свободно ползване е трудна работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Кратко видео от една северна страна
Автор: nyamago   
Дата:   01-03-21 18:20

BateBorko написа:

> За едно от мойте видеа (Youtube, Borislav Petkov)ползвах:
> Песен Viking Ship-39688
> Изпълнител Fesliyan Studios Background Music
> Лиценз в полза на YouTube от
> AdRev for a 3rd Party (от името на Fesliyan Studios
> (Fesliyan Studios)); AdRev Publishing

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кратко видео от една северна страна
Автор: ecobo   
Дата:   01-03-21 18:23

На това видео много ще му ходи някое парче на Dimmu Borgir :-)



Публикацията е редактирана (10-03-21 00:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Кратко видео от една северна страна
Автор: Raffito   
Дата:   01-03-21 19:24

https://www.youtube.com/watch?v=70xFeDxozRk



Отговори на това съобщение
 Re: Кратко видео от една северна страна
Автор: sakuraki   
Дата:   01-03-21 19:25

Ecobo, на Dimmu Borgin като изрегне вулкана тогава [smilie18]. Аз съм готов да си плащам ако трябва абонамент, но просто в тези платформи не намирам подобни песни, а изпълнителите искат от минимум 200$ и нагоре, няма да ми излезе сметката при положение, че ще правя няколко клипа.
Asahi, съгласен, но не изцяло, ако е трейлър да може да се напасне към музикатя, но когато са просто визуални гледки, без да има като цяло идея не е нужно. Смисъл Netflix, BBC и т.н също не го правят, освен ако не е трейлър.

Отговори на това съобщение
 Re: Кратко видео от една северна страна
Автор: asahi   
Дата:   01-03-21 21:03

Режисьорът се е погрижил. Там няма случайни неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Кратко видео от една северна страна
Автор: Raffito   
Дата:   09-03-21 20:57

https://www.youtube.com/watch?v=oUlh4kzq5a0



Отговори на това съобщение
 Re: Кратко видео от една северна страна
Автор: hotsnail   
Дата:   12-03-21 10:53

-



Публикацията е редактирана (12-03-21 10:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Кратко видео от една северна страна
Автор: sakuraki   
Дата:   15-03-21 10:20

Пак съм аз [smilie18]. Ето друг клип, който мисля, че стана по - добре и кадрите да малки по - подредени. Вие как мислите?
https://youtu.be/IBcUk1UmHbQ

Отговори на това съобщение
 Re: Кратко видео от една северна страна
Автор: nyamago   
Дата:   15-03-21 15:14

Много добро, има повече от страхотните гледки, добре са навързани. И музиката работи добре с тях. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кратко видео от една северна страна
Автор: sakuraki   
Дата:   15-03-21 23:38

Nyamago, благодаря [beer] . Отне ми 3 дни обикаляне и спане на минусови градуси, но поне горе долу имах късмет с времето. Странно е, че още нямаме сняг никакъв и ледниците са доста по - малки от нормалното [smilie2] . Набелязал съм няколко локации, които не са известни въобще, но да видя дали ще стигне колата до там [smilie18] .

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »