Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ за Fujifilm
Автор: verguca   
Дата:   07-02-21 10:22

Здравейте. Отскоро снимам с Fujifilm XT100. Абсолютен любител съм и съм скарана с техническите подробности. Но има 2-3 неща които ме интересуват. Има твърде много информация в нета и не знам как да намеря точно това, което ми е необходимо. Ако има някой собственик на Fujifilm, който е склонен да ми поясни ще му бъда благодарна[smile] За да не става излишна тема във форума, моля пишете ми на лични, за да мога да я изтрия [smile]

 Re: Помощ за Fujifilm
Автор: sirkhann   
Дата:   07-02-21 11:20

Със сигурност има до-добър шанс да се получи отговор, когато се зададе въпрос. Затова са темите.
 Re: Помощ за Fujifilm
Автор: asahi   
Дата:   07-02-21 14:28

Започни оттук
 Re: Помощ за Fujifilm
Автор: lamerko   
Дата:   07-02-21 14:30

Задайте си въпросите в темата - така ще имате шанс да получите отговор на някой от въпорсите си.
 Re: Помощ за Fujifilm
Автор: verguca   
Дата:   07-02-21 15:14

Благодаря. Свалила съм го и на руски. Не се оправям с английския. Имам основателни причини да питам за определено нещо. Ще напиша по-надолу какво ме интересува. Благодаря [smile]
 Re: Помощ за Fujifilm
Автор: verguca   
Дата:   07-02-21 15:17

Не исках да се получава излишна тема във форума, още повече , че въпросите са ми много елементарни. Но ето какво ме вълнува : Когато кача снимка във Фотошоп и искам да я преоразмеря на резолюция ми изписва 72, а с другите марки фотоапарати 300-350. И по отношение на лентовата симулация. В настройките има избор само за снимане в JPG, но не и в RAW. Не снимам в RAW, но все пак ще е добре да знам. И последно, отново за размера на снимките. Досега с другите фотоапарати като обърна в сантиметри (знам, че това е максималния размер за принтиране) ми изписва 50-49 см. Докато с Фуджито ми изписва 211 см, когато съм снимала с филмова симулация. Стана ми интересно дали значи , че могат да се принтират много по-големи снимки.[smilie11]

 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.