Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Край Босфора ШУМ се вдига!
Автор: my.point.of.view   
Дата:   27-01-21 09:10

Хора, пътища, автомобили,

Получих критика от един селски бек и да ви призная, се забавлявам, пускам темата, просто щото ми стана забавно как ВИНАГИ в тоя живот някой обикновен човечец влиза в ролята на СЕЛСКИ шут - явно е нужно някой да поеме ролята на клоака в тоя живот???
Та ми писа следното:

Изкривена композиция
Липса на идея ?!?
Шум в снимката
Отрязани сгради
Светлината я няма никаква

Аз няма да ви питам за композицията, щото ми е ясно защо композицията е такава - имаме минаре, имаме лампа - реших за закачка да включа лампата на фона на минарето, защото реших да визуализирам НУР - светлината, която излиза от Аллах - като абсолютно буквално решение с лампа. Така че защо лампата е пред минарето, няма нужда да ви питам. Наясно съм.

Така че има някаква идея.

Но аз ви питам за ШУМА в снимката! Внимание - въпросът е с уловка!
хахахаха

Светлината я няма, защото слънцето е точно зад минарето. Як контражур. Снимах без да гледам във визьора, че да не остана без очи. Че ще ми трябват.

На отрязаните обекти в една композиция й викаме ОТВОРЕНА - справка - импресионистите.

Та, за шума?

Много ли е?
 Re: Критика: Много ли е шума в кадъра?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   27-01-21 09:12


https://photo-forum.net/static/site_pics/2021-01/1611731079_turkey-2013-040.jpg



А дори не съм пил. Простете.
 Re: Критика: Много ли е шума в кадъра?
Автор: kudra   
Дата:   27-01-21 09:13

Пийни тогава, ще ти мине. :)

 Re: Критика: Много ли е шума в кадъра?
Автор: rimohit   
Дата:   27-01-21 09:15

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]
 Re: Критика: Много ли е шума в кадъра?
Автор: rimohit   
Дата:   27-01-21 09:17

Появиш се във форума на високосона година веднъж , но винаги създаваш настроения [beer]
 Re: Критика: Много ли е шума в кадъра?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   27-01-21 09:19

Момчета и момичета /ако има/

Пиша, защото, наистина забелязах как в този живот всеки един от нас решава каква роля да играе. Ясно е, че този кадър е просто претекст, за да пусна темата.

Съветът ми е - когато виждате посоката на течението, няма нужда да се изрязвате като селски беци - което аз, признавам си, съм го правил многократно, щото съм си мислел, че САМО аз зная ВЕРНИЯ отговор - истината е, че ВЕРНИ отговори има МНОГО - и това кой верен отговор ви върши работа - е строго специфичен.

Коняк Енеси брои ли се? Да го почвам от сутринта? Ама трябва да "ходя" на работа???? МамООО
 Re: Критика: Много ли е шума в кадъра?
Автор: ATHOM   
Дата:   27-01-21 09:19

По вкус и цвет, товарищ нет. Това по отношение количеството шум.


Ако фотографията е публикувана тук или в друга социална медия, е абсолютно нормално да получите критика, градивна или не. Всякакви хора с всякакви разбирания за естетика минават и коментират, не виждам нещо страшно.

Но факта, че определяте коментиралия като "селски бек", не говори добре за вас и способноста ви да приемате критика.
 Re: Критика: Много ли е шума в кадъра?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   27-01-21 09:25

Селски бек е, не защото аз не мога да приемам критика.
Първо, аз шума не мога да го намаля, щото тоя ШУМ ми го дават от горе централно - филмът си има зърно, особено в контражур зрънцата сребърен халогенид реагират по един различен начин на светлината - когато говорим за филм с кубични кристали, тоест кръгли, като в моя случай - защото на такива съм фен - простете - но плоските кристали, които се припокриват - изобщо не ми палят фитила от вътре.

Така че, шумът, за съжаление, е детерминиран от технологията, която използвам. Тоест - може ли да бъде МНОГО или МАЛКО, при положение, че не зависи от мен по никакъв начин?

И, разбира се, селският бек, си е селски бек. Просто направи списък от темите, от които не разбира. Простете за откровеността. Достатъчно егоцентричен съм.
 Re: Критика: Много ли е шума в кадъра?
Автор: asahi   
Дата:   27-01-21 09:27

Когато шумът е изразно средство той се дозира до толкова, колкото е нужно за постигане на въздействието.

В тази снимка проблемът е в хоризонталния banding в небето.
 Re: Критика: Много ли е шума в кадъра?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   27-01-21 09:28

С тия английски думи ме объркахте, хора.
/отива да провери кво е бандинг/
 Re: Критика: Много ли е шума в кадъра?
Автор: iasen2   
Дата:   27-01-21 09:36

my.point.of.view - основната цел на качването на снимки в този форум е да се научим да поемаме хейт и да се научим да не им обръщаме внимание.
 Re: Критика: Много ли е шума в кадъра?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   27-01-21 09:38

Е, и сега излиза, че не мога да се смея на глупости?

Темата я пуснах, щото ми писаха, че много ми бил шума.
Човекът пропуска един факт, че тук шумът е ЗЪРНО - тоест самото изображение е такова -

Ай, научете ме как се намаля зърното в един кадър???
Никак.

Това е.
 Re: Критика: Много ли е шума в кадъра?
Автор: Pac   
Дата:   27-01-21 09:44

Аз слушам почти само грамофонни плочи вече. Имало повече фонов шум викат. Животът има фонов шум им отговарям. И с фото шума така, прави нещата по-истински понякога. :)
 Re: Критика: Много ли е шума в кадъра?
Автор: ombre   
Дата:   27-01-21 10:03

Антоне, видях коментара на онзи,не виждам защо му се връзваш.
 Re: Критика: Много ли е шума в кадъра?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   27-01-21 10:16

Щото искам да разбутам малко форума.
Реално, човекът е направил списък на нещата, от които няма хабер.
Но, понеже тоя форум е само за некви монитори, реших ла вляза с няколко теми. Мен кинескопите като средство във фотографията не ме вълнуват.

Предстои ми интервю с Теодосий, учителя по физика. Искам да го провокирам леко и сега тествам. :????

Като цяло, виждам, че имаме проблем с цчлата картинка. Но това е култивиран процес - цялото образование се крепи на парциален подход, така че не мога да съм критичен.
 Re: Критика: Много ли е шума в кадъра?
Автор: fototo   
Дата:   27-01-21 10:35

[shtrak]
Като си спомням навремето снимах на 27 DIN филм и проявявах на 1.20 разреждане с R09 след това копирах с халогенна крушка за да вдигам шум
в копието особено актова фотография [smilie3] [smile]
 Re: Критика: Много ли е шума в кадъра?
Автор: mmjm   
Дата:   27-01-21 10:49

Само аз ли не виждам коментари под тази снимка? [smilie11]
 Re: Критика: Много ли е шума в кадъра?
Автор: uri64   
Дата:   27-01-21 10:51

Абе я виж как стои въпросЪТ с Ениси-то :)
 Re: Критика: Много ли е шума в кадъра?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   27-01-21 11:11

МамООО
Снимал съм на Орво 27 дин в срок и имаше огромно зърно и то с нормален проявител ОН-2, доколкото е нормален, ама какъв да е?

Бря,
Много добро включване с грамофонните плочи.
А така. Е това е отговор [smilie5]

То и мен една тлъстогъза гъркиня, де ходеше само по разни шата да маа сирене с вино за по 35 евро на дегустация, ми каза, като чу, че снимам на филм - алелеее, ама то е много скъпо???
И аз я резнах - да, колкото една дегустация ми излиза за месеца, само дето не ми се трупа на гъзъ.
 Re: Критика: Много ли е шума в кадъра?
Автор: dekov   
Дата:   27-01-21 15:59

Има бели точки и драскотини [smile]

 Re: Критика: Много ли е шума в кадъра?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   27-01-21 16:07

Не думай
 Re: Критика: Много ли е шума в кадъра?
Автор: deerstalker   
Дата:   27-01-21 17:42

Все едно да започнат да критикуват картините на Клод Моне, Пиер-Огюст Реноар, Алфред Сисле, Фредерик Базил, Камий Писаро, Пол Сезан, Арман Гийомен. Твореца каквото решил - това е предложил на зрителя.
Ти като фотограф - може да обърнеш лампата на 360 градусa или да ползващ ефект за добавяне на шум - равен на iso 150000, ти си автора, ти решаваш как ще изглежда изображението.
 Re: Критика: Много ли е шума в кадъра?
Автор: gaco.bacov45   
Дата:   27-01-21 18:07

Това за борба с шума,на който му пречи де,беше SELENOGYN x 60 tabl,май?

[beer]
 Re: Критика: Много ли е шума в кадъра?
Автор: my.point.of.view   
Дата:   27-01-21 18:19

Приятелите ми викат - Пий едно гинко, ще ти се в оправи паметта.
Пия аз.
И като нахлуха едни споменииии,
Чудя се... Защо ми беше да го пия тва гинко??? [smilie10]
 Re: Критика: Много ли е шума в кадъра?
Автор: gaco.bacov45   
Дата:   27-01-21 18:34

[smilie25]
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.