Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Избор на 32 inch 4k IPS монитор
Автор: hotsnail   
Дата:   29-01-21 20:23

KrastevK написа:
> Ако не се играят игри,то тогава за
> да подкараш 10бит всичко различно
> от qudro и firepro е жива набутвация
> много пари за нищо.


Май не е така. Quadro картите преди 2-3 години бяха на тройни цени спрямо Geforce. Отделно в БГ нямаше от къде да си купя такава.

А пък току що си върнах RTX драйверите за пробата и изненада - мониторите си останаха на 10 бита.....сега хем съм с RTX драйвери съвместими с Cyberpunk, хем имам 10 бита във фотошоп.....

така че пробвай го преди да пустосваш. Драйвера се сменя за секунди иначе от Geforce Experience. Има меню горе в дясно

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 32 inch 4k IPS монитор
Автор: hotsnail   
Дата:   29-01-21 20:24

Medivh написа:

> То така или иначе този 10bit е малко
> fake, тези дисплей са си 8 битови +frc,
> на всеки кадър превключва между 2
> цвята за да постигне този 10 битов
> ефект, същата работа като при
> евтините и вероятно средния клас
> телевизори
>
Ако нямаш хардуерна калибрация 10-бита са задължителни. Инак има вероятност да се появи бандинг.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 32 inch 4k IPS монитор
Автор: Medivh   
Дата:   29-01-21 22:05

Аз точно заради това мисля да взема този вариант с hardware calibration-а, че и без друго в този ценови клас, май няма друг избор, само дето може да се наложи да взема още една стойка, ако искам да са един над друг

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 32 inch 4k IPS монитор
Автор: KrastevK   
Дата:   30-01-21 02:56

Хора ползвал съм монитори от нисък клас до топ оф да топ и мога да заявя че хич не ви трябва да се занимавате с калибрации и тем подобни,правиш една със spyder или xrite и след 6м.пак и толкоз,пък това с 10бит.ми е малко ново 10бит без quadro или firepro нещо ми намирисва на фейк.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 32 inch 4k IPS монитор
Автор: hotsnail   
Дата:   30-01-21 03:22

всички Geforce карти от 1060 натам го поддържат. Явно ограничението е само в смотаиня драйвер и то реално ограничението е, какво ще ти покаже менюто......реално няма никакъв проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на 32 inch 4k IPS монитор
Автор: KrastevK   
Дата:   30-01-21 05:52

Верно бе,има някакво поддържане с въпросния драйвер,но продължавам да твърдя че ако е само заради 10бит. Quadro е по-евтин вариант дори една К620 която е слаба няма фото софт който да я натовари достатъчно,за видеообработка малко по-скъпата К2200 или К4200,но за игри се забравя абсолютно.К620 я ползвам на два монитора на единия едит и експорт,другия сърфирам и няма грижи,но ако за два монитора 10бит. Тогава задължително два DP,но за 200лв.чисто нова няма аналог за 10бит.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »