Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sony a6000 или Fuji X-E2
Автор: Preslavch0   
Дата:   29-12-20 15:42

Здравейте,
Започнах да снимам преди 2 години, първо с Canon 1200D, но после минах изцяло на филм - снимам главно с Minolta X-500 с 50/1.7. В последно време обаче започвам да изпитвам нужда да снимам рисунките и картините си с нещо по-качествено от телефон, затова започнах да мисля за дигитален отново. Не искам да купя нещо, което да си остане само вкъщи, защото да снимам на филм ми доставя много повече удоволствие.
Реших, че мога да допълня апаратите си откъм функции - имам лентов SLR,а безогледалната и тиха камера да е дигитална. Искам кит, който да мога да нося в големия ми джоб на якето, въпреки че това е доста относителна мярка.

С доста скромния ми бюджет (700-800 лв) измислих 2 варианта:
Sony a6000 + 16-50 или Fuji X-E2 + 27/2.8 (тип палачинка).

Работя по-бързо с твърди обективи и усещам по-голямо вълнение към Fuji, но нямам къде да видя нито едната, нито другата камера на живо - в Горна Оряховица/Велико Търново съм.
Sony имат фул-фрейм и обективите им може да са по-евтини, обаче пък и аз самия като за положението си не мога особено да купя обектив за 1000-1500 лв, дори и да съм с фуджи (на 15 съм), затова питам и Вас, ако някой може да ми даде по-добра насока?
Благодаря Ви предварително![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6000 или Fuji X-E2
Автор: Synthy   
Дата:   29-12-20 15:51

fuji [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6000 или Fuji X-E2
Автор: dj_ceci   
Дата:   29-12-20 16:46

Аз съм собственик на Fujifilm X-E2 и съм изключително доволен от камерата. Бих казал като минус леко по бавното снимане на поредица, но все пак е от 2012 модел. Също така би ти паснал стилово щом снимаш на лента. За сонито нямам мнение. Не съм го ползвал.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6000 или Fuji X-E2
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   29-12-20 22:29

Ами Х-Е2 вече се появява на доста приемливи цени.Също и Х-Е2s но разликата е малка ,особено след актуализация на фърмуера. А ще излезе и Х-Е4! ,,Палачинката ,, 27/2,8 също я има на понякога на около 400 лв , но ще излезе и втора версия през януари . Не знам обаче дали ще паднат цените.Както каза колегата по горе ,след филма ще ти е по-близо. Имаш директна врътка за скорост и бленда.Въпреки ,че съм го разглеждал, но не съм го имал при сони-то не е точно така. Х-Е2 с 27/2,8 е наистина малък комплект.
Успех !


Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6000 или Fuji X-E2
Автор: kvakioh   
Дата:   30-12-20 00:57

А6000, но с 18-55. Или А3000+ 18-55 за по-евтино.
Fuji с Viltrox 23/1.4 или 33/1.4. Да има повече светлосила. 27/2.8 също става.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6000 или Fuji X-E2
Автор: uri64   
Дата:   30-12-20 01:08

X-E2 + 27/2.8

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6000 или Fuji X-E2
Автор: Synthy   
Дата:   30-12-20 09:12

kvakioh написа:

> А6000, но с 18-55. Или А3000+ 18-55 за
> по-евтино.
> Fuji с Viltrox 23/1.4 или 33/1.4. Да има повече
> светлосила. 27/2.8 също става.

Човека търси компактност за джоба на якето [smile] Тези предложения са всичко друго, но не и компактни. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6000 или Fuji X-E2
Автор: ombre   
Дата:   30-12-20 09:45

Имал съм ги и двете камери и всяка има + и -. Вече казаха за фуджака,че ще Ви е по близо до филмовото тяло,страхотен jpeg ,но X trans сензора или го харесваш или не и малко човек трябва да внимава, когато обработва файловете. Също така няма подвижен екран (ако това е важно). Вепросния модел обаче е японско производство,много солидно тяло,което стои стабилно в ръката. Сонито от друга страна е страшна пластмасария,но за сметка на това има подвижен екран, най важното има обективи от трети производители и то никак не малко. Фуджито слиза с ел затвор до 1/32000, сонито не го може. Цветовете на фуджи са много наситени и там просто снимаш и може да не обработваш,ако не Ви се занимава. Както виждате ,която и камера да изберете няма да сбъркате. Но ,ако се търси филмово усещане,то Фуджи е логичния избор. Хубаво е да се знае,че на Сони сервиза е най-добрия,ако нещо се случи с техниката. Като цяло,личното ми мнение е, че Сонито е за масовката (много нейтив джамци,както и такива от трети производители), от друга страна на фуджи оптиката е много качествена и като цяло,мисля,че марката е за хора гаресващи различното и е по скоро за ценители.
Успех с избора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6000 или Fuji X-E2
Автор: uri64   
Дата:   30-12-20 14:54


Човекът си е написал:

...В последно време обаче започвам да изпитвам нужда да снимам рисунките и картините си с нещо по-качествено от телефон, затова започнах да мисля за дигитален отново....


Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6000 или Fuji X-E2
Автор: Preslavch0   
Дата:   30-12-20 16:59

Благодаря!
Иска ми се да имам поне един малък практичен обектив, той би ми бил достатъчен, с който да е компактна камерата, която и да е, след това нямам проблем да имам и по-обемисти обективи. Просто за момента може би ще са повече ръчни обективи с някой адаптер (независимо дали съм със Сони или Фуджи), понеже като ученик малко трудно събирам пари. (Понеже са ми казвали да взема Сони с оглед на фул-фрейм телата им, за да ползвам обективите си от а6000, обаче аз реално няма да натрупам толкова голяма и ценна E-mount колекция, която да ползвам в бъдеще с FF Sony [smilie5])

Целта ми е да взема апарат, който да искам да използвам заедно с лентовите апарати, защото мога да купя и някой DSLR, може да е по-добър за парите си, обаче ще си седи вкъщи, само за да заснема някоя рисунка или картина.

Малкото ми притеснение при Fuji е това, че Х-Е2 не показва на колко кадъра е. Няма го никъде записано, а за безогледална камера чета и слушам противоречиви неща относно този показател - някъде че е по-важно да се види цялостното състояние на апарата, другаде че броят кадри е много важен и при тях...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6000 или Fuji X-E2
Автор: Synthy   
Дата:   30-12-20 17:17

Не взимай ДСЛР, щом има опасност да стои в шкафа. Някое запазено X-E2 потърси и по субективни фактори си избери. Пък колкото изкара (може и никога да не умре).

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6000 или Fuji X-E2
Автор: sayman   
Дата:   30-12-20 20:25

И двете камери са страхотни и си имат плюсовете и минусите и за това имам и двете (Сонито обаче е 6300) и си ги ползвам почти 50 на 50.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6000 или Fuji X-E2
Автор: quazimodo   
Дата:   31-12-20 07:00

Щом се говори за ръчнофокусни обективи, аз бих търсил тяло със стабилизирана матрица. И двете не са такива. Евтини стабилизация и компактност има при едни други две, леко непопулярни марки[smilie18][smilie18][smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6000 или Fuji X-E2
Автор: Synthy   
Дата:   31-12-20 08:44

quazimodo написа:

> Щом се говори за ръчнофокусни
> обективи, аз бих търсил тяло със
> стабилизирана матрица. И двете не
> са такива. Евтини стабилизация и
> компактност има при едни други
> две, леко непопулярни
> марки[smilie18][smilie18][smilie18]

Тц тц тц... как може да препоръчваш марки с такива малки и смотани матрици, и малки... срамота! [smilie18]
Споменах ли, че матриците им са малки и поради това не са популярни (всъщност са много добри камери)? [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6000 или Fuji X-E2
Автор: Simbon4o   
Дата:   31-12-20 09:45

Понеже снимаш на филм :)

1. Която и от двете кропки да вземеш ще снима. Въпроса е с какви обективи ще я използваш. Ако очакваш от китовия обектив чудеса... няма такъв евтин обектив, който да прави чудеса. Ако искаш да ползваш ръчнофокусни обаче и двете камери имат нужда от корекции. Един оптичен кондензатор доста подобрява работата на старите обективи от филмови камери. Има ленс турбо 2 адаптери по 200лв някъде. От двете камери бих избрал сонито, защото не понасям х-транса. Основната причина е цветния детайл, напомня ми на снимка от телефон. Като добавка с един дубликатор за филми можеш да си сканираш лентите с доста по-добро качество от това на плосък скенер. Един обектив като 55 3.5 микро никор за 120-180лв и един макро мях с дубликатор за 100-150лв и имаш перфектен скенер.

2. Помисли и за варианта А7 първа версия. Намират се вече и под 700лв, идеални са за работа с ръчнофокусни обективи. Камерата е много сходна като размери с филмово тяло и носи на високо исо повече от кропките. Основното обаче е, че няма кроп.

Всичко останало е въпрос на свикване и усвояване на софтуера за обработка.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a6000 или Fuji X-E2
Автор: ZENON   
Дата:   31-12-20 11:12

Извън първоначалното условие е, но ако парите бяха мои, бих помислил за А7 и ръчнофокусни.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »