Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Първа страница въпрос?!
Автор: Dechko89   
Дата:   30-11-20 17:25

Здравейте.Напоследък,забелязвам не много качествени снимки на първа страница.Не съм голям разбирач,но ми прави някакво впечатление,спрямо преди.Въпоса ми е,как се определят снимките?Спрямо РЕЙТИНГ Б ли?Не намирах нищо по-въпроса и затова пиша.Надявам се да не съм поредния досадник.. [beer]
 Re: Първа страница въпрос?!
Автор: dekov   
Дата:   30-11-20 19:58

Dechko89 ,
Опитай накратко да формулираш кои качества според теб липсват на някои снимки на първа страница?

 Re: Първа страница въпрос?!
Автор: serjy   
Дата:   30-11-20 20:38

мене па ми харесват...
 Re: Първа страница въпрос?!
Автор: uri64   
Дата:   30-11-20 22:41

Благодатна тема [smilie5] .



Публикацията е редактирана (30-11-20 22:43)
 Re: Първа страница въпрос?!
Автор: CDman   
Дата:   01-12-20 07:52

Страхотни портрети. [smilie24]


https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-10/1571232979_16_46.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-09/1569410359_16_96.jpg

 Re: Първа страница въпрос?!
Автор: Gothic_Man   
Дата:   01-12-20 10:16

Опростачването и тук върви на максимална скорост.
 Re: Първа страница въпрос?!
Автор: Imaginarium   
Дата:   01-12-20 10:53

Хубаво де, авторе, хем казваш, че не разбираш, пък хем пускаш критика... Странно е.
 Re: Първа страница въпрос?!
Автор: Dechko89   
Дата:   01-12-20 17:33

благодаря :)
 Re: Първа страница въпрос?!
Автор: Dechko89   
Дата:   01-12-20 17:40

Аз не обичам да коментирам ,като видя нещо,защото обществото е много агресивно(както се вижда по-ваще коментари).Примерно,на снимката на момичето с букета цвета.Еми не ви ли седи ,като голям ореол около нея,много се набива на око.Има маска върху маска ,не добре наместени,долу роклята има 2 слоя един на друг и си личи,седи 2ри контур в ляво,а дясно те удря в очите.Не искам да обиждам автора на снимката,просто казвам какво виждам,защото искате да знаете .
 Re: Първа страница въпрос?!
Автор: CDman   
Дата:   02-12-20 08:18

Какво лошо има в това да не харесаш снимка [smilie11] , пък била тя и на първа ?

Отдавна свикнах, че вкусовете на арт-великаните и моя са различни. Те не харесват моите снимки, аз пък не намирам нищо в техните. [smile]

Първа страница не определя почти нищо. Влизаш, гледаш няколко секунди, влизаш в галериите, гледаш там минута, две и излизаш.

И друг път съм казвал, че големите имена не движат форума. Той се движи от редовите потребители. А така, като им набиват в главите, че не трябва да изказват мнение, щото са арт-некомпетентни, потребителите си вдигат "дърмите" и снимките и се регват в други сайтове.

После - форума опустявал, нямало снимки. Ами то ... [smilie8]

 Re: Първа страница въпрос?!
Автор: Mogila   
Дата:   02-12-20 10:39


https://photo-forum.net/static/site_pics/2020-08/1596925569_a7300016.jpg

 Re: Първа страница въпрос?!
Автор: quazimodo   
Дата:   02-12-20 11:34

Къде са Мара и компания[smilie11][smilie18][smilie18][smilie18]

 Re: Първа страница въпрос?!
Автор: mitpis   
Дата:   02-12-20 11:37

Вкусове разни, и на мен не ми харесва всичко, което е на първа и не съм гласувал съответно за тези които не ми харесват, но другите са гласували и Б-тата също, за да попадне на първа, явно на тях им харесват кадрите. Светът е многообразен. Точно тези кадри на автора на темата, които е показал CDman на мен не ми харесват, на мен ми харесват последните кадри в профила на автора на темата, та вкусове разни.
Ха, ха вярно, къде е Мара, нещо се изгуби- жалко[smilie11]



Публикацията е редактирана (02-12-20 11:57)
 Re: Първа страница въпрос?!
Автор: nyamago   
Дата:   02-12-20 13:45

Първа страница, исторически и досега, се курира от стопаните на сайта. Не отразява гласувания, нито А нито Б, само собственото субективно мнение на един човек или група.

Стопаните на сайта, като всички нас, имат право на свой вкус и критерии - не опитвайте да им отнемете това право!
[beer]


(А всяка оценка от редактор, куратор, или съдия в жури говори повече за оценяващия, отколкото за оценяваната снимка или автора ѝ.)
 Re: Първа страница въпрос?!
Автор: CDman   
Дата:   03-12-20 08:09

В една от последните теми Мара се оплакваше, че никой не и гласувал за кадрите.[smile]
После се чудеше кой и гласува за кадрите.[smilie3]

Абе сложна е [smilie5]
 Re: Първа страница въпрос?!
Автор: asahi   
Дата:   03-12-20 10:22

На Мара и гласувам само за манджите.
 Re: Първа страница въпрос?!
Автор: Dechko89   
Дата:   03-12-20 11:26

Автор: nyamago
Дата: 02-12-20 13:45

Първа страница, исторически и досега, се курира от стопаните на сайта. Не отразява гласувания, нито А нито Б, само собственото субективно мнение на един човек или група.


Това питах.Мерси :)
 Re: Първа страница въпрос?!
Автор: nyamago   
Дата:   03-12-20 11:53

@Dechko89 - Малко под главната снимка на Първа Страница, на същата страница има две важни секции, където снимките не се избират от собственика на сайта, а от други важни хора:

- "Рейтинг Б от последните 3 дни" - тази подборка не се курира от редактор/куратор, а се формира автоматично - но за нея са гласували (с най-много точки) 'Б' авторите на форума. От тяхната респектирана позиция на по-можещи и знаещи, това дава някакъв престиж и на снимките в тая подборка. Освен това показва нагледно вкусовете и критериите на 'Б' авторите.

- "Избор на редактора" - където 'редактор' е временна доброволна роля на доказан и уважаван фотограф, който се сменя всеки месец. В продължение на месец този редактор гради 'галерия' от снимки по негов личен вкус и критерии. Това води до доста различни галерии в някои месеци и е интересно за гледане. Редакторът на месеца може да е и 'Б' автор (може и да не е), но тази галерия е съвсем лично виждане, за разлика от горната, където виждането е "средно аритметично" на множество 'Б' автори.

Тези различни подборки дават доста добра представа за фотографията в сайта и ги следя, доколкото мога - препоръчвам всеки да ги гледа редовно.

Има снимки, които се появяват и в двете подборки, а понякога - и като 'Снимка на Първа Страница' - защото... хубавото си е хубаво и съгласието на различни оценители говори доста.

Преди да съдим за 'пропадащото качество' на фотографията във Фото-Форум - гледайте ЦЯЛАТА входна страница, не само моментно избраната главна снимка отгоре!
[shtrak]
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.