Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: При каква сума трябва да плащаме данък печалба Еконт.
Автор: Yog   
Дата:   01-11-20 23:09

По Еконт съм пращал техника за 3600 наведнъж. Нито НАП са ме търсили, нито друг. Единствената "засечка" беше, че ме върнаха за по-късно през деня в офиса на Еконт, защото нямаха 3600 лева, когато отидох към 1 следобяд. Вече ако направя поредица подобни сделки, вероятно ще ме потърсят НАП. И вероятно ще има за какво. Така че излишният драматизъм е неуместен. Никой не иска нищо от вас, ако правите нормални, частни сделки. И най-нормално е да искат нещо от вас, ако въртите нерегламентирана търговия.

Отговори на това съобщение
 Re: При каква сума трябва да плащаме данък печалба Еконт.
Автор: asahi   
Дата:   01-11-20 23:47

"Автор: Ctudio5
Дата: 01-11-20 21:47

Ама точно това е целта, да фалира."

Целта е да си направиш бизнеса законен и да не мамиш клиентите си. В града има няколко сервиза и хич не са закъсали, камо ли фалирали. Работят с качествени резервни части, обслужват фирми и клиентите им са доволни. Е, не препродават боклуци през 10-15 лева и после да им връщат половината. Но Андрешко си мисли, че и това е бизнес.

Отговори на това съобщение
 Re: При каква сума трябва да плащаме данък печалба Еконт.
Автор: kokotoo   
Дата:   02-11-20 08:52

Българка написа как се прави бизнес в Англия, спрямо България. В Англия е бързо и лесно, а в България e максимално затруднено. Ето вижте сами:
Имам малък бизнес в Англия, имах и същия в България. Вие знаете как е в България, аз ще ви кажа как е в Англия:
1. Фирма се отваря за 5 минути, през интернет и всички документи идват по пощата.
2. Дейността на фирмата се стартира пак по същия начин или по телефона.
3. Отчетната година е от дата до дата и всичко е електронно, без електронен подпис, само със специален фирмен код.
4. Време за приключване на отчетната година и плащане на данъка – 9 месеца след изтичане на отчетния период- всичко през интернет.
5. Осигуровки на работниците – до £11000 заплата годишно – £14 на месец.
6. Осигуровка на собственика, ако не е назначен на трудов договор не се дължи.
7. Контролния орган е един – няма нап, хеи и др подобни!
8. Задължителна регистрация по ДДС- над £80000 годишен оборот.
9. Касов апарат само по желание, който не е свързан с нито една институция.
10. Клиентите плащат масово с карти и така сивия сектор е сведен до минимум.
11. Софтуери и др. тъпотии купува държавата, които свързват банките и контролния орган и така следят укриването на обороти. Глобите са големи и никой не смее да крие.
12. Когато контролния орган прави проверка е длъжен да уведоми предварителни за дата и час. Ако проверката е екстремна и дойдат без предупреждение, са длъжни да попитат дали мпгат да влязат и да ровят из обекта. Ако собственика откаже- нямат право да пипат нищо!
13. Данък печалба е 20%
14. ДДС върху храните е 0
15. За заведенията има три вида лицензи – обект в който се приготвя храна в рамките на 10 мин, в който се готви и се продава само за вкъщи и такива в които се готви и консумира.
16. Никъде не ви искат 15 мивки и сто хладилника.
17. Няма изисквания за преустройства на помещенията, когато се сменя дейността.
18. Месчната такса на фирмената сметка £6 и нито стотинка за направен превод, независимо към коя банка е.
Още ли си мислите, че тази репресия, която ви налагат е нормална!?
Всичко се прави някой да се напапа. Без изобщо да осъзнават тия горе, че малкия и среден бизнес пълни хазната и ако го съсипят, няма да има ни за пенсии ни за заплатите им, ни за бонусите им.
Ама нищо, те ще теглят кредити държавни, а после ние ще плащаме.
Автор: Steliana Malinova(facebook)

Отговори на това съобщение
 Re: При каква сума трябва да плащаме данък печалба Еконт.
Автор: asahi   
Дата:   02-11-20 09:32

Иди да работиш в Англия за 11 000 паунда годишно и ползвай Еконт Англия. Доволен ще останеш.
В Англия съм виждал едно от най-мърлявите заведения. Дали е заради занижения контрол? Ако това се случи в България ще има шум до Бога.

Отговори на това съобщение
 Re: При каква сума трябва да плащаме данък печалба Еконт.
Автор: kokotoo   
Дата:   02-11-20 10:30

Аз нашите изобщо не ги ползвам, ако не е на зор, ама тогава взимам фактура за разход.

Отговори на това съобщение
 Re: При каква сума трябва да плащаме данък печалба Еконт.
Автор: imitev   
Дата:   02-11-20 10:55


Най-обичам емигрантите да ми обясняват как е в чужбина... а повечето от тях не са цъфнали нито в БГ нито в Чужбина...

Ако си мислите, че краденето от общото е измислено в БГ - жестоко се лъжете. Западняците са царе на харченето на държавни пари, както и на печатането им, като не стигат.

Отговори на това съобщение
 Re: При каква сума трябва да плащаме данък печалба Еконт.
Автор: kokotoo   
Дата:   02-11-20 18:42

ами имам фирма тук и 25 години си плащам данъците и осигуровките, а ги сметни колко съм дал с лихвите, а ако доживея до пенсия и тя е няма да е повече от 200-250лв. 5-10 години дай боже, пак сметни какво ще получа.

Отговори на това съобщение
 Re: При каква сума трябва да плащаме данък печалба Еконт.
Автор: wlad   
Дата:   02-11-20 20:34

Ти плащаш в момента пенсиите на другите. Така работи системата. И аз няма да получа нищо, дай да оставим тогава родителите ни да пукнат от глад! Не може да сме такива егоисти!

Отговори на това съобщение
 Re: При каква сума трябва да плащаме данък печалба Еконт.
Автор: imitev   
Дата:   02-11-20 22:20

kokotoo - ти и да нямаше фирма пак щеше да плащаш осигуровки, даже повече от сегашните ти.

И ако в УК ти дават социална пенсия имай предвид, че ако не живееш там ти я намаляват драстично...

Навсякъде бедните са изцакани.

Отговори на това съобщение
 Re: При каква сума трябва да плащаме данък печалба Еконт.
Автор: asahi   
Дата:   02-11-20 23:51

От Нова година минималната пенсия става 300 лева. Ако kokotoo побърза да се пенсионира може да я хване. Ако не побърза минималната пенсия пак може да се вдигне.

Отговори на това съобщение
 Re: При каква сума трябва да плащаме данък печалба Еконт.
Автор: lamerko   
Дата:   03-11-20 12:28

Истината е, че тук ДРЕБНИЯ бизнес наистина е подтиснат от излишни бюрократщини. И да, трябва да се прави съопоставка как е тук и как е там (процедурно, бюрократично) - чисто технчески не е нужно да се мисли нова методология, а просто да се взаимстват добрите и утвърдени вече практики в "белите" страни. Не е толкова трудно, но явно е невъзможно някои обсебващи практики да бъдат прекратени. ТО не бяха смяна на 99 фискални апарата, връзка с НАП и т.н....

Лично мен какво ме дразни (и спира) да отворя (пак) фирма:

- осигуровки. За какъв чеп собственика се задължава да се осигурява? И какъв е проблема, фирмата да извършва дейност, но да няма никой на договор? Само това спира много хора, които биха искали да се ОПИТАТ, но не и да се издържат (поне на първо време). Да речем, че искам да развивам някаква дейност, която е непостоянна - два месеца нищо, един месец - дейсност два пъти по 2 дена и т.н. - спиране/пускане не е вариант. Горовим наистина за нещо съвсем дребно, което едва ли може да се нарече бизнес, но с идеята да прерасне в такъв.
- бюрократичната и за конова неуреденост - всяка година нещо се променя. Хората не искат да се занимават с бюрокрация, а със собствените си неща. После се чудят, защо инвестициите заобикалят България като чумава. Ами че вижде Сърбия - стратегически уж сме по-добре, ама чуждите пари там отиват...
- ненужни бюрокрации при декларирането. Ако се премине прага от 50к за регистрация по ЗДДС, трябва общо взето счетоводител. Твърде много усложнено, а глобите високи.

Като цяло - мен лично не ме бъркат данъците, когато са точно насочени. Съгласен съм например на 20% данък печалба, но да нямам данък бюрокрация.

Отговори на това съобщение
 Re: При каква сума трябва да плащаме данък печалба Еконт.
Автор: Ctudio5   
Дата:   03-11-20 12:43

Бизнесът в суверените wellfare страни служи на цялото обшество. Печалбата е регулирана с данъци, заплатите са регламентирани и достатъчно високи. Тук бизнесът служи единствено на себе си и на мафията, която управлява. Държавната машина тормози тези, които не захранват черните каси на политиците. Това не е национално отговорен елит. Това е компрадорска колониална администрация, която полека лека затрива България.

Отговори на това съобщение
 Re: При каква сума трябва да плащаме данък печалба Еконт.
Автор: wlad   
Дата:   03-11-20 13:49

- Е как фирмата ще извършва дейност, пък няма лице, което да работи в нея и да се осигурява?! [smilie11]
Осигуряваш се на база положен труд.
- Не знам къде точно е бюрокрацията, но отварянето на фирма става онлайн за 50лв. Всички документи по дейността на фирмата могат да се подават онлайн с ел.подпис, който струва 30лв годишно.
- За ДДС може да се наложи да се регистрираш и без да си продал дори и едно нещо и към момента ЕС промени толкова кораво нещата, че от догодина всички ще са по ДДС след 10000 евро за целия ЕС.
Нещата в глобален план далеч повече се влошават и големите нации бутат тези процеси, ние тук сме рай засега, ама дървото идва и ще запука.
Какво толкова се плашите от тези фирми, 160лв са осигуровките и там 100-на счетоводител, ако толкова не може да изкара - баси и фирмата. Винаги можеш да работиш и като лице на свободна професия, там няма касов апарат, няма счетоводство, няма нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: При каква сума трябва да плащаме данък печалба Еконт.
Автор: Ctudio5   
Дата:   03-11-20 14:25

Вие в каква България живеете? В провинцията познавам хора, които живеят за 200лв на месец, а в селата и с по-малко. Не могат да си позволят дори да си платят медицинските осигуровки и не ползват здравната система. Дерат ги с ток и вода. Това е единственото, което неизбежно плащат.

Тези които НАП тормози за плащат 15+8% от оборотите по наложените платежи са най-най-ниското стъпало на социлната стълбица. Роднините им, който работят в чужбина са докарали тук като се връщат боклуците на Европа и те едва свързват двата края, ако успеят да продадат на някой нещо.

Бедността е съкрушителна, умопомрачаваща. Това са нещата от живота в съвременна България.

Отговори на това съобщение
 Re: При каква сума трябва да плащаме данък печалба Еконт.
Автор: OIM   
Дата:   03-11-20 14:39

Ти май си се натровил доста на протестите


Отговори на това съобщение
 Re: При каква сума трябва да плащаме данък печалба Еконт.
Автор: penco   
Дата:   03-11-20 21:35

Ел подпис е 48 кинта годишно, само за сведение. А 50-то лева са минимум 120, за регистрация.

Отговори на това съобщение
 Re: При каква сума трябва да плащаме данък печалба Еконт.
Автор: asahi   
Дата:   03-11-20 22:42

Не се е случвало да не дерат за вода и ток, които не съм консумирал. Случвало се е да изключвам електроуреди, за да не плащам излишна електроенергия. И крана на чешмата затварям. По същата причина.
Персонален електронен подпис - 12 лева.

Защо собственикът на фирма трябва да се осигурява? Защото не искам аз да го осигурявам. Май никой не иска. Значи сам ще се осигурява. Не е ли справедливо?

Отговори на това съобщение
 Re: При каква сума трябва да плащаме данък печалба Еконт.
Автор: asahi   
Дата:   03-11-20 22:47

"Автор: OIM
Дата: 03-11-20 14:39

Ти май си се натровил доста на протестите"

Барем да беше и захлебил като триото?

Отговори на това съобщение
 Re: При каква сума трябва да плащаме данък печалба Еконт.
Автор: imitev   
Дата:   04-11-20 00:11

Lamerko: Лично мен какво ме дразни (и спира) да отворя (пак) фирма:

- осигуровки. За какъв чеп собственика се задължава да се осигурява? И какъв е проблема, фирмата да извършва дейност, но да няма никой на договор? Само това спира много хора, които биха искали да се ОПИТАТ, но не и да се издържат (поне на първо време). Да речем, че искам да развивам някаква дейност, която е непостоянна - два месеца нищо, един месец - дейсност два пъти по 2 дена и т.н. - спиране/пускане не е вариант. Горовим наистина за нещо съвсем дребно, което едва ли може да се нарече бизнес, но с идеята да прерасне в такъв.


Това за което говориш изобщо не може да се нарече започване на бизнес. Чиста проба губене на време е. Може да го правиш и докато работиш някъде на трудов договор. И какво значи че не могат да се издържат няколко месеца? Да не би да се очаква че като започнеш бизнес и парите валят от небето от първия ден? Естествено е да ядеш дървото при липса на финансов буфер. "Частният" бизнес си иска хъс и гъз навсякъде по света. Даже тук е лесно, в сравнение с белите държави, където конкуренцията е убийствена.

- бюрократичната и за конова неуреденост - всяка година нещо се променя. Хората не искат да се занимават с бюрокрация, а със собствените си неща. После се чудят, защо инвестициите заобикалят България като чумава. Ами че вижде Сърбия - стратегически уж сме по-добре, ама чуждите пари там отиват...

Навсякъде по света нещо се променя в бюрократичните системи. Тук не са най-зле от към този параметър. Да - не е перфектно, но е търпимо.

- ненужни бюрокрации при декларирането. Ако се премине прага от 50к за регистрация по ЗДДС, трябва общо взето счетоводител. Твърде много усложнено, а глобите високи.

Чувал ли си за измами с ДДС? Сами си го направихме с годините. Нямаме право да ревем. Малки и големи скатават данъци с плоски оправдания докато не ги хванат. Тогава се появяват сърдечни и ендокринни заболявания у скатаващите се.

Като цяло - мен лично не ме бъркат данъците, когато са точно насочени. Съгласен съм например на 20% данък печалба, но да нямам данък бюрокрация.

Какво се има предвид под данък бюрокрация?!? Имаш нужда - отваряш фирма. Става за седмица, доброволната регистрация по ДДС и тя за 2 седмици.

Нямаш нужда - караш на граждански договори примерно. И пак си плащаш данъците на края на годината. Ако не можеш да си напишеш декларацията - ползваш счетоводител/приятел/роднина.

Ако не можеш да изкараш пари за наема, тока и счетоводството едни 300-400 лв. месечно - защо ти е въобще да се занимаваш с тази дейност!?!

В провинцията живеели с 200 лв.- стига с тия популистки изказвания. Аз живея в провинцията. Никой покрай мен не взема 200 лв. на месец. Даже пенсионерите вземат повече.

И не - не съм доволен от сегашното управление. Може и по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: При каква сума трябва да плащаме данък печалба Еконт.
Автор: imitev   
Дата:   04-11-20 00:16

Асахи всъщност е 38.40 с карта и четец.

Но ако някой ще си прави фирма и няма няколкостотин лева на старта и ще си брои там 20-30 лв. - по-добре да не се хваща на хорото изобщо. Че после няма да има и за много други неща...

Аз сам си попълвах заявлението преди 3 години с четене по форумите - не е китайска стенография, както и се регистрирах доброволно по ДДС още преди да издам 1вата си фактура. Още не съм затворил, нито са ме глобили, напук на опитите на природните стихии.

Отговори на това съобщение
 Re: При каква сума трябва да плащаме данък печалба Еконт.
Автор: asahi   
Дата:   04-11-20 14:40

Бай Андрешко иска да е голям бизнесмен, ама без да поема труда и рисковете на големия бизнес. Затова първо изтъква какво му пречи, а не се сеща, че това същото пречи и на неговите конкуренти.

Отговори на това съобщение
 Re: При каква сума трябва да плащаме данък печалба Еконт.
Автор: guciguci   
Дата:   04-11-20 17:02

Оффффф,asahi,стига вече бе! След всеки пост,твой пост. Поне да казваше нещо... Ама във всяка тема си така.

Отговори на това съобщение
 Re: При каква сума трябва да плащаме данък печалба Еконт.
Автор: victory13   
Дата:   04-11-20 17:20

Данъка не се определя от сумата, а от естеството на продажбите. Нелепо звучат оплакванията от хора, осъществяващи търговска дейност. Има много форми за осъществяване на търговска дейност, като всички включват и плащането на данъци.
Разпродажба на лични стоки втора употреба не е търговска дейност.

Отговори на това съобщение
 Re: При каква сума трябва да плащаме данък печалба Еконт.
Автор: imitev   
Дата:   04-11-20 18:56

Разпродажбата не е търговска дейност, но и тези които се оплакват обикновено са в постоянна разпродажба... Там е скрит ключа за палатката...

Едно е да пратиш тази година 5 пратки за 3000 лв., друго е 50 пратки за 6000 лв. И НАП са наясно, както и сивият секор.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »