Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: plamenski4   
Дата:   28-09-20 17:54

Аз ,да !

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: Don_Diego   
Дата:   28-09-20 18:26

То си има причина А72 да е с такава цена. [smilie5]

Недомислен е меко казано.

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: kvakioh   
Дата:   28-09-20 19:40

Чак от мк3 и а9 двете версии нещата са премислени. С А7R мк4 изпреварват с доста, новия А7S III е също напредничав. Дори могат да си пускат изчанчения а7-це.
Обективите на Канон винаги са като цена в повече, за някои има защо. Обаче бих изчакал. Защото не се знае кои и колко, най-вече кога ще напускат от други марки. Токина например имат 1-2 за Сони, Тамрон напускаха 7-8 обектива (70-300 е последно в реда), Сигма ( някои казват, че са с адаптор вграден все едно).
Бих изчакал- още поне половин година. Хвърлянето сега е скок над канал с лава.
Снимам с всичко, до което може да има достъп. Не съм снимал с Канон безогледален ФФ, обективите досега са малко специфични, цените- доста високи.



Публикацията е редактирана (28-09-20 20:06)

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: asahi   
Дата:   28-09-20 20:45

Пак ли някой ще фалира до седмица, максимум две?

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: marrio31   
Дата:   28-09-20 22:19

Сега ще се появи hotsnail и ще погребва,той отдавна ги е отписал,но още мърдат :)

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: D.S   
Дата:   29-09-20 00:03

Ако можеш, ще го правиш и със Сони, и с Канон. Дали си заслужава, всеки си преценява [shtrak] За техноунанизъм сигурно, да

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: ombre   
Дата:   29-09-20 09:24

Don Diego, защо да е недомислена?Нека не забравяме,че това е втората фф камера безогледална,правена изобщо. Напълно нормално е да има много кусури,изчистени в по новите модели и на съответната цена,но за парите си ,мисля,че е не чак толкова зле. Да много по бавна е от тройката,няма двоен слот,стабилизацията не е на ниво (особено сравнена с новите или оли или пана),но няма друга алтернатива,ако човек гледа евтин фф безогледален.

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: next_time   
Дата:   29-09-20 09:35

Всяка човешка постъпка е в резултат на три причини. Само три.
За пари
За удоволствие
От глупост

Да смениш системата - има три причини
Да Не я смениш - три причини


Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: Don_Diego   
Дата:   29-09-20 12:24

ombre - ами към изброените кусури, дори и матрицата са омазали в този модел, незнайно как.

Иначе, да, ФФ за 1200-1300 лева, не е зле като първи модел за начинаещ.
От една страна Сони влязоха в неразработена ниша, ФФ безогледалки, от друга, на Канон и Никон не им се наложи да преживеят всички детски болести на новата технология при фул фрейма и първите им камери дебютираха без толкова недомислици. Мисълта ми е, че Сони можеха да си спестят поне два три модела като А7 II преди да извадят апарати с които да не мислиш как техниката може да те прецака при дадени обстоятелства.

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: dim4o   
Дата:   29-09-20 22:17

Хайде да видим и второто поколение при Никон как ще е, на 14ти другия месец ги обявяват.

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: ombre   
Дата:   30-09-20 09:11

Don Diego прав си,но нали трябва да се мине през тези проблеми,за да може сега камерите да са без тях и всичко да е ок (или почти всичко).Няма как да направят от първия път топ камера,най малкото,че новите няма да се продават,ако старата е на тяхното ниво. Това от една страна,от друга в всяка сфера,всяко нещо ново е нормално да има разни проблемации,реално безогледалка фф е все едно тепърва да изобретиш нещо,понеже никой преди теб не го е правил. Факт,е че те повлякоха крак и сега се радваме на прекрасни камери и от останалите марки....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   30-09-20 17:23

ombre написа:

> Don Diego прав си,но нали трябва да се
> мине през тези проблеми,за да може
> сега камерите да са без тях и
> всичко да е ок


Ами да, крайно време беше да се появи камера без проблем. Веднъж само да се докопаме до тази идеална камера, и всичко ще е наред. Веднъж завинаги! Край тогава с кахърите, с вечната движеща вътрешна сила на потребителя към купуване на най-новото.

Когато се появи съвършената камера, производителите ще са наясно, че вече няма какво да се подобрява, и ще се ориентират към други ниши. Камери ще се произвеждат в ограничени бройки, колкото да може да си купи човек, ако тази с която снима се повреди сериозно.

Край на мъките. Щастие безпределно!

[beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (30-09-20 17:24)

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: asahi   
Дата:   30-09-20 20:30

Глей какво става!

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: performar   
Дата:   30-09-20 21:27

C70 е малък звяр и май ще се продава яко.
Просто достъпна и лека кино машина.

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: Simbon4o   
Дата:   01-10-20 00:45

При тази цена не го виждам да се продава яко :D. Не и на нашия пазар... горе долу колкото се е продавала С200, толкова и това ми казват звездите [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: plynii   
Дата:   01-10-20 11:08


DXOMARK

Sony A7R III 42MP 100
Panasonic S1R 47MP 100
Nikon Z7 46MP 99
Sony A7R IV 61MP 99
Sony A7R II 42MP 98
Sony A7 III 24MP 96
Nikon Z6 24MP 95
Panasonic S1 24MP 95
Sony A9 II 24MP 93
Sony A9 24MP 92
Sony A7 II 24MP 90
Canon EOS R 30MP 89
Canon EOS RP 26MP 85

Още няма за Canon R5-R6


Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: Pac   
Дата:   01-10-20 11:27

Какво оценява DXOMARK на апаратите? Сензорите нещо? Аз само обективи съм гледал как оценяват.
То така или иначе не смятам, че тяхната оценка е определяща за каквото и да било, но е любопитно.

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: kvakioh   
Дата:   01-10-20 12:04

Искам да видя някой, купил апарат, обектив по DXo рейтинга...Просто да разбера, че тези цифри голи и тестчета действат. Това е такава жалка статистика-стъкмистика, че доцент Нагласенко е починал от мъка...Протоколите и техниката им са стари и отживели.

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: Pac   
Дата:   01-10-20 12:45

И аз като цяло съм на това мнение. Но да речем, че може да е един от многото фактори за избор. Дава едни 5% от общата оценка, която бих дал на даден продукт... нещо такова.

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: CDman   
Дата:   01-10-20 13:28

Какво оценява DXOMARK на апаратите?

Щедростта на производителите им.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: swqaz   
Дата:   02-10-20 09:54

kvakioh
Дата: 01-10-20 12:04

"Искам да видя някой, купил апарат, обектив по DXo рейтинга...Просто да разбера, че тези цифри голи и тестчета действат. Това е такава жалка статистика-стъкмистика, че доцент Нагласенко е починал от мъка...Протоколите и техниката им са стари и отживели."


Аз откакто съм се захванал с фотография си купувам камерите и обективите според DxO рейтинга. При мен всичките им резултати от тестовете са се оказали абсолютно верни. Каквото са показали като резултати, съм го установил и с всичката техника, която е минала през ръцете ми. След всичкия ми опит просто не мога да си представя да си купя камера или обектив над 5 бона и да не се съобразя с тях, а да се съобразя примерно с някоя пародия на фотограф като балалайките тук. Голямо количество техника от различни марки мина през ръцете ми и никога не съм бил разочарован от информацията, която съм имал предварително от DxO. Но виж издънки от балалайки, които твърдят обратното, и в много редки случаи съм ги послушал без да се съобразя с инфото в DxO съм имал всеки път.

Но пък kvakioh твърди обратното, баси, тези от Dxo ако разберат..

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: Pac   
Дата:   02-10-20 10:14

Аз също не мога да си представя да си купя камера или обектив над 5 бона... по принцип [smilie25]
Пожелавам на всички ни да можем да правим такива покупки, със или без мнението на DxO.

ПП: Всъщност, замислял съм се за Fuji GFX 50R, но още не събирам смелост.



Публикацията е редактирана (02-10-20 10:21)

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: Джъмбо   
Дата:   02-10-20 11:07

аз затова не сменям... просто си имам сони, никон, канон, олимпус и пентакс [cool] ползвам ги според зависи

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: kvakioh   
Дата:   02-10-20 13:40

Ма естествено, че като си купиш върха на сладоледа и няма да сбъркаш. Всъщност водещото са $€£, не DXo марк. И заяждането, което е резултат от набързо преяждане. Опитът води до силна арогантност и пренебрежение понякога.
DXo mark са им верни тестовете, наистина, но не са меродавни или определящи, не са последния модел като техника и много ниска статистика. Перфектната камера и обектив, също универсални няма. И за 5 бона, които ми крещят като мощно пъчене пак има по-добро. Кешът определя. [smitten]
За съжаление доста отскоро са DXo, значи малко късно е захващането. Като менгеме е захванало...Поздравления за наградите, малки са като бройки журитата в такива конкурси.
Иначе най-показателното ми е едно интересно пробване на топ снимащи като им се дава лентов апарат среден клас с добър избор на обективи и не могат да изкарат нищо от 36 кадъра...



Публикацията е редактирана (02-10-20 13:48)

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: Jorro_Z   
Дата:   02-10-20 14:14

Като стана дума за ДхО, много ми се иска да пре-поствам един мой пост от 2017 г. Мина време оттогава, забравят се нещата, а и има хора, които изобщо не са го чели.

Може би ще им бъде интересно и поучително. А може би - не.

-----------------------------------------------------------------
Автор: Jorro_Z
Дата: 30-12-17 12:11

Като стана дума за DxO, нека да Ви разкажа една история...

Есента на 2015 г.
От няколко месеца (всъщност около година и половина) е излязъл на пазара Пентакс 645z, но все още няма достатъчно пълни и подробни тестове с него, и най-вече технически тестове на качествата и възможностите на този сензор (тогава нов).

Всички са вперили поглед в сайта на DxO и тръпнат в очакване кога ще се появи ревю с тест на сензора. Обаче няма и няма...

Изведнъж, съвсем случайно, някой отваря ревюто на съвсем новия тогава Sony A7RII, и забелязва следното:


https://dphotoworld.net/_nw/38/68666504.jpg


(Забележка: това е скрийн-шот, който циркулира в мрежата от есента на 2015 г. Има го на много места, например тук:
Sony Cyber-shot DSC-RX1R II показала выдающийся результат в DxOMark от 23.12.2015.)

Интересното е, че в официалната класация на камерите - Пентакс 645z липсва напълно. Само в станицата за Sony A7RII се вижда тази класация, в която участва и той.

Заваляват коментари в нета, въпроси и прочее. На следващия ден въпросната класация от скрийншота изчезва напълно отвсякъде в сайта на DxO. Но вече е направен въпросният скрин-шот и се разпространява в мрежата.

След няколко дни излиза официално становище на DxO, в което се казва, че това е фейк, невярна и подвеждаща информация. Пентакс 645z се тествал в момента, но тестовете още не били завършени. Към настоящия момент данни за Пентакс 645z няма.

Един от оргументите тогава, че тази информация е фейк (запомнил съм го много добре) беше - че според тяхната система на тестване, не е възможно да се постигне резултат от 101 точки. Максимумът бил 100 точки, но нямало камера, която да ги е постигала.

Минават месеци. Постепенно стават години. Резултати така и не се появяват. Пентакс 645z не съществува за сайта DxO. Направени са много, много тестове на камери, излезли на пазара след него, но за точно този модел ревю и резултат не излизат.

През 2017 г. на пазара се появява моделът Хаселблад X1D-50c. Интересна и хубава камера, и по-нтересното - тя е със същия сензор, който има и Пентакс 645z. Скоро след това излиза ревю и тест на Хаселблада, при който тест - О, изненада! - апарата постига "невъзможните" 102 точки. Резултатът разбира се, бива публикуван веднага, и - отново Изненада! - в класацията на второ място се мъдри въпросният, вече досадил ни безкрайно Пентакс 645z със скромният резултат от 101 точки. Нещо повече - всички останали параметри от теста (портрет, ландскейп, спорт) точ-в-точ съвпадат с "фейкът" отпреди 2 години.

...

Тъпа и глупава история, знам.
Почти всички ще кажат - баси драмата! (и ще бъдат прави, разбира се).

Но все пак сигурно ще има няколко човека, които ще се замислят и ще се запитат: Защо DxO почти 2 години крие резултат от тест на камера? Какви са причините, какво печелят, и (може би) - кой им плаща, за да не ги публикуват?

Ето един такъв човек, който се е запитал това:
This is why the Pentax 645Z DxOMark score of 101 was never published

Обяснението (поредното) от DxO този път е толкова тъпо, че чак е обидно:

"We made a pause on medium format a few years ago just because of our production bandwidth,” a DxOMark spokesperson told PetaPixel, explaining that they simply couldn't keep up with the other tests they needed to do. "We will now soon republish this type of camera, and Pentax 645Z should be published soon […] in a matter of days."

Извинявайте, ама дори и така да е (както твърдят) - какво им пречеше да публикуват резултата на Пентакс 645z, който очевидно са "успели" да тестват, тъй като данните от теста са налице още през 2015 г.?

И интересно как така решават да си възобновят тестовете на средния формат апарати точно в момента, в който апарат Хаселблад постига 102 точки от теста. (Доколко тези 102 точки са наистина толкова, при положение че сензорът е същият, е отделна тема).

Дали цялата тая простотия не е просто в интерес на една марка, чийто пряк конкурент се явява въпросният Пентакс? Дали по този начин се скриват качествата на този модел, за да не могат хората да се информират (и евентуално ориентират към него, а не към 3 пъти по-скъпите модели от другата марка)?

...

Толкова по отношение на "безприсрастните", "точните" и "независимите" тестери DxO.

Не знам за Вас, но за мен те отдавна НЕ са в графата "независими". Впрочем, това не е единичен случай на "странно" поведение и "странни" резултати от тестовете им. Има много апарати, чието РЕАЛНО представяне силно се разминава със резултите от тестовете на DxO.

--------------------------------------------

Извинявам се за оф-топика.
Бъдете здрави!



Публикацията е редактирана (02-10-20 14:48)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »