Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: swqaz   
Дата:   02-10-20 21:02

За пича с теорията на конспирациите! От 100 км се вижда, че си прав има си конспирацийка да не показват резултата, защото може да не са им платили, или може пък да са им платили да не го показват. Но...
Резултата си е резултат. За мен той е важен, а не каква е била причината да го крият. Тъпите ти теории с нищо не доказват, че резулататите се манипулират. Напротив, показват, че са точни. Само не знам що никой не се замисли, с циментената си кратуна, че ако така пред всички, когато всички те следят, да даваш манипулирани и неверни резултати ще доведе само до един единствен край. Просто много лесно подобни тестове могат да се проведат от друг и ще те хванат с неоспорими доказателства. Цял свят те следи какви резултати ще публикуваш, и ти да ги изфабрикуваш, говори само за едно, че в България е пълно с циментени глави, които си мислят, че като в престъпната ни пародия на държава всеки нагло лъже и краде, то и всички останали са готови с лекота да се прецакат сами само за едната далаверка :)))))

Значи тарикатите циментираха почти всичко стойностно в България, защото народа позволи мозъка в главата му да бъде заменена с цимент много преди това

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: Yog   
Дата:   02-10-20 23:57

Ако човек купува скъпа, професионална техника, шансът "да сбърка" практически е нулев. От доста години горния сегмент на всеки от големите производители предлага само хубави фотоапарати. За цитираните 5 хиляди лева, да искаш трудно ще си купи нещо калпаво.

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   03-10-20 09:41

Тъй като в темата се заговори за DxO, реших да погледна. Имам D7200, за който знаех, че е с най-добрия APS-C сензор - поне допреди няколко години.

Поглеждам обаче преди малко, и виждам, че все още това е най-добрият АPS-C сензор. D7200 като модел е вече на 5 години. [cool]

Цък

Конкретно по темата:
Поне за APS-C сегмента, ако имате D7200, не бързайте да го сменяте.[smilie7]



Публикацията е редактирана (03-10-20 09:44)

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: kvakioh   
Дата:   03-10-20 12:09

Идва супер А9 с 40-50Мпикс, нова конструкция и развитие...

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: Yog   
Дата:   03-10-20 14:06

Не знам кои са kvakioh и swqaz, но от поста на swqaz, написан тая сутрин, лъха толкова злоба, комплексарщина и откровена простотия, че ми е неудобно да го чета. За него самия ми е неудобно.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: kvakioh   
Дата:   03-10-20 17:05

Aз го харесвам swqaz, иска да знае, иска да може, прави стъпки, но малко бърза. Харесвам му и кадрите.
“Уважение всекиму, вересия никому” пишеше редовно в бакалии, хоремази и т.н.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: farushko   
Дата:   04-10-20 15:51

написа:

> Не знам кои са kvakioh и swqaz, но от
> поста на swqaz, написан тая сутрин,
> лъха толкова злоба,
> комплексарщина и откровена
> простотия, че ми е неудобно да го
> чета. За него самия ми е
> неудобно.[smilie23]

Да, и на мен отдавна ми е направило впечатление, че избива някакви комплекси този индивид.

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: Pac   
Дата:   05-10-20 10:49

Винаги съм се чудил на хора с талант и размах в изкуството, които обаче са страшни ръбове като хора. :) Примери бол. Вероятно голямото его по някакъв начин помага да си добър в нещо. Или пък това, че си добър, пренапомпва егото.
В крайна сметка е по-добре да им слушаш музиката, да им гледаш филмите или снимките, ама да не се обаждат много много. Щото някак се разваля доброто впечатление.

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: mitakabs   
Дата:   05-10-20 16:25

написа:

> Винаги съм се чудил на хора с
> талант и размах в изкуството,
> които обаче са страшни ръбове като
> хора. :) Примери бол. Вероятно
> голямото его по някакъв начин
> помага да си добър в нещо. Или пък
> това, че си добър, пренапомпва
> егото.
> В крайна сметка е по-добре да им
> слушаш музиката, да им гледаш
> филмите или снимките, ама да не се
> обаждат много много. Щото някак се
> разваля доброто впечатление.

Даже меко се изказа! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: swqaz   
Дата:   05-10-20 16:51

Прекалено ще е амбициозно да се припознавам в целия пост на Pac, но се припознавам на 100% в частта с ръбовете и лошото впечатление. Надявам се да оценявате толерантността и полит-коректността ми. Съгласен съм с това чуждо мнение, и го подкрепям.
Сега обаче е момента и вие да го направите, и да ми позволите аз също да бъда полезен с мнението ми относно дхо. И то е, че дхо е един чудесен и безпогрешен инструмент, ако знаете как да се възползвате от цифрите и графиките, които ви дава. Разчитате ли ги внимателно, ще може да си пазарите техниката за всеки един резултат, към който се стремите.
Казвам го като човек минал през достатъчно техника, и постигал всякакви резултати. Може би ще трябва и вие толерантно да признаете, че имам право на това мое мнение, без kvakioh, да ме контрира, че това не е мое мнение, и че всъщност съм подлъган от парите.

Накрая искам да попитам възмутените от моето държание. Знаете ли каква е причината думата "Его" да присъства само в постовете на фотографи, които са меко казано... абе погледнете профилите на всеки използвал тази дума [smilie3]. Също така, може да погледнете профилите на тези, които използват думата "Комплекси". Това е една задачка-закачка за некадърността и чалгата, които искат да заемат цялото пространство, използвайки най-силното си оръжие, политическата коректност [smilie3]



Публикацията е редактирана (05-10-20 17:30)

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: nyamago   
Дата:   05-10-20 17:37

'Его' не е лоша дума, всеки го има - едни по-голямо, други по-малко. Въпросът е то ли ни служи, или ние му служим. Както Рас предположи, егото често е двигател към самоусъвършенстване и постижения. После да не се чудим, че постигналите някакви върхове "имали голямо его" - имат го и не следва да се срамуват от това.

"Комплекси" е обратното - не само е лоша дума, но е негативната страна на егото, когато нечие твърде дребно его не му служи като двигател нагоре, често развива комплекси. СЛучва се да са в конфликт: въображаемото и реалното его (и тогава комплексът е делтата: колкото самомнението е по-далече от действителността, толкова комплексът движи поведението вместо егото).

И двете думи, обаче, се използват в тукашните спорове неправилно, само като негативни лични оценки, за да се "ритне опонента по кокълчето под масата" (понякога и над масата някои ритат чак в зъбите [smilie10]) Да не забравяме, обаче, че тия лични квалфикации (абсолютно неправилни) идват само като реакция на агресивно поведение, съдържащо епитети и лични обиди. Оценките 'его' и 'комплекси' казани в лош смисъл не стават за първоначална атака, но са много чест контраудар след като някой е изпитал върху себе си нечий "ръбат характер".

Има граница: на способните и успелите е позволено да не крият голямото си его, аз дори съм склонен да им простя известна арогантност в поведението (защото е подплатена с постижения) - но НЕ и лични обиди, хулигански език и непровокирана агресия. Понеже Веско вече 'се припозна' - имам предвид И него, но не само. Няколко са способните и успели хора тук с подобно ръбато поведение. Не говорим за нищожествата (опа, сега аз почнах с епитетите [smilie8] ), които се държат хулигански БЕЗ да имат покритието от талант и постижения...
= = =

А по-близо до темата: групата DxO не може с лека ръка да се отхвърля като безполезна мошеническа организация. В основата ѝ лежат много познания и опит, огромното болшинство от публикуваната им работа е акуратна и много полезна. Бих разгледал критики към резултатите им само ако са подкрепени с равностойни по експертно ниво и репутация алтернативни резултати от някой друг. БЕЗ такива контра-цифри, само на 'вътрешна убеденост' всички аргументи срещу DxO са смешни.

И, да - за смяна на системата (тая тема) техническите характеристики винаги ще са ЕДИН ОТ критериите, в което източници като DxO са винаги от полза. Друг споменат критерий бяха цените - там също би помогнал някой обективен сравнителен източник (вместо обявената от производителя първоначална и 'препоръчвана' цена, ограничена до базова конфигурация с китак или голо тяло). Отаналите критерии (размер и тегло, приложимост за даден жанр) са лични предпочитания и не бива да се изказват в дискусията като Велики Истини от неоспоримия авторитет на пишещия.
= = =

Приятни смени на системи [smilie24]
[shtrak]



Публикацията е редактирана (05-10-20 17:39)

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   05-10-20 18:00





Публикацията е редактирана (05-10-20 19:04)

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: Julius   
Дата:   05-10-20 18:05

За 5 бона ли се хванахте? [smile]
(за един птичар това са нищо пари за обектив)

Радвайте се, че ако не ви мързи в момента има толкова възможности да изкарвате добри пари, че... всеки месец можете да си купувате по 1 обектив за толкова! Колко от вас си спомнят какви бяха заплатите 90-те, 2000, 2010... че трябваше да събираш цяла година (че и повече) за някой 20-год. таралясник, а сега за 1/2 год. си купуваш джип. Мене много ме кефи малката G-класа, най-големия му недостатък е, че ги правят в един малък град в Япония и се чака цяла година (и в Астрия, и в Германия - все се чака). Иначе рекламата му много ме грабна, знаят коя струна да дръннат гадовете! [smilie7]

p.s.
Аз мненията на жабчо ги прескачам като брошура на лидл.
Кефят ме стегнатите, математически изказвания на нямаго.


Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: kvakioh   
Дата:   05-10-20 18:12

Аз го казах, че са верни в измерванията си, просто изменят статистиката като такава. Ако купя 2-3 стенда утре и почна, ще изкарвам и аз верни резултати, като тествам 2-5 еднакви обектива или камери. И дотам. Те спират дотам и понеже мерят доста и са доста известни. И дотам.
А Веско се засегна и дотам. Охули пейка някаква, че нещо бил подведен, че чел подвеждащи постове (без да ги е критикувал никога досега!!!) и т.н Докъде стигна...дотам.
Помолил съм да премахнат постовете ми в темата, не ми харесва тона и идеята. Говорим си за нещо, което малцина са направили и ще направят. А Веско ако и като види Канон пред Сони в DxO ще изстреля ли “над 5 бона” както направи от Никон към Сони? Едва ли... Нищо лошо няма в това да даваш за кеф, но не и да сочиш кой какъв бил без да познаваш. Или поне не събирай и набирай негатив във времето без реакция на каквото четеш и после да изригнеш, а си казвай директно и на място.
Радостното е, че Веско твори и трудът му се отплаща. DxO не работят за такива като него обаче.

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: swqaz   
Дата:   05-10-20 18:21

Ееее, nyamago, чудесно четиво си създал, но може да се добавят някои неща към него.
Моите епитети удрят много по слабо кокалчето, отколкото твоя добронамерен([smilie3]) и смирено представен пост. Така ритна някои индивиди, че може и зъби да изпаднат, но това е само ако разберат какво си написал, в което се съмнявам.
Така, че може да добавиш към причините за агресивния тон и липсата на богатство в изказа, както е при мен. Мислите ми превъзхождат речта, и аз разкарвам бурените както мога :))) Не е задължително да е его. Още повече, ще го нарека така, преди да ми провърви на няколко пъти, аз се държах тук във форума по същия начин. Така, че не може да бъде изведено нито едно доказателство, че ръбатото ми държане се дължи на его. Или поне не на его свързано с фотографията.
В крайна сметка ми се ще да ритам по твоя начин, не по моя, но придобих силна алергия към буренака и няма време и нерви да съм внимателен [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: И сега се започна пак Смяна на Системите
Автор: kvakioh   
Дата:   05-10-20 18:37

От такова “ритане” може да се сцепят гащите най-много...
Накратко и част от историята- DxO Mark не са вече с DxO Labs. Също почти фалит през 2018-а и запор на всичко поставя нещата недотам добре. Което показва, че са донякъде независими като средства. Значи ако ползват най-доброто като техника за измерване няма как да са толкова зле...[smilie21]
Да кажем, че самите производители им дават каквото правят за тестове, защото са организация, фирма или дори гараж, които тестват. Това обаче са тестове на конкретни бройки, което не дава широк спектър на статистиката. Също, не отчитат промени във времето, амортизация на механиката и десетки други фактори...



Публикацията е редактирана (05-10-20 18:58)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »