Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна
 Re: снимките, които стават.
Автор: мара   
Дата:   06-09-20 07:37

ей ви няколко, които са заевани в новите предложения, но са много по-интересни и готини, отколкото купища плява от избраните:


https://photo-forum.net/static/site_pics/2020-09/1599161314_dsc05363.jpg



https://photo-forum.net/i/2311148







https://photo-forum.net/static/site_pics/2020-08/1598800017_pj4_3543.jpg



https://photo-forum.net/i/2310195






хубави, естествени кадри, единият - с интересна гледна точка, другият - класически, без прекалени обработки, без прешарпване и избушване на детайлите.
ма не са на наште хора, даже не са на ничии хора.


Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: nyamago   
Дата:   06-09-20 23:42

> "... не са на наште хора, даже не са на ничии хора."

Е как - стават 'наши хора', мерси за откриването [smilie24] Първата нещо се е затрила, та не мога да разгледам на автора профила, но Николай Наумов определено става 'наш човек' (в смисъл - заслужава разглеждане и дори следене).

Кураторка - колкото и да отричаш [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: philip   
Дата:   07-09-20 19:08

Нямаго, Мара е справедлива и обективна... След като се потресе от гласувалите за една снимка (с високо ИСО), разгледа профила на автора, подкрепи една дузина кадри (някои с коментар). Тъй че всичко е точно![smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: asahi   
Дата:   07-09-20 20:46

Нещо като бай Ставри, ама от Лозенец.

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: Slivenski   
Дата:   07-09-20 21:03

Първото предложение от по-горе... Сори, ама не ме впечатлява никак.

Нищо лично - дори не съм натиснал "Виж автора".

Надявам се кураторите да приложат по-високи критерии, че иначе... DAMN!

[smilie21]

Второто - иди, дойди... Ама и то... [smilie8]



Публикацията е редактирана (07-09-20 21:04)

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: Djoro   
Дата:   07-09-20 21:26

Във всички изкуства не се поднася нещо, което всички знаем, че ще е харесано, трябва да се поднесе нещо, което да ни изненада, че ще го харесаме!
За горните две снимки., сигурно търсите внушение..., но и ние пишем оценки на кураторите.Лека вечер!



Публикацията е редактирана (07-09-20 21:31)

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: мара   
Дата:   07-09-20 23:14

фотографията, дето вика лалинда, не е точно изкуство. даже почти никога - с МНОГО МАЛКО изключения. било "средно изкуство".
горните 2 снимки са си чудесни - не велико изкуство, но добри снимки.
ако си мсили някой, че камарите каки у полета, па макар и с прелестна светлина са нещо по-голямо - бърка.

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: dtangelov   
Дата:   08-09-20 18:47

Каките у полета с квато и да е светлина, в 99% от случаите, нямат нищо общо с изкуството, а са си само клишета.

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: мара   
Дата:   08-09-20 19:01

мхм. аз нямам против клишетата - те са задължителни упражнения за някого, който се учи.
освен това ако снимките са фотоуслуга, а клиентът си ги харесва и си ги иска такива - не съм против - хората обичат еднакви неща, моди, трудно им е да се проявяват като различни.
обаче подобни снимки ги гледам, оценявам, че са прилично направени и толкоз. забравям и заминавам.

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: uri64   
Дата:   08-09-20 20:53

Еми то с тоя аршин може да се подходи и към тея двете снимки :) Примерно:
- Жена на маса с тъжно, замислено лице
- Упражнение по снимане на обект рамкиран по естествен начин

Ако не се загатва някаква история, не предизвиква интерес с нещо или не дръпва за нещо драгия зрител все си е клише...


Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: мара   
Дата:   08-09-20 22:23

може, разбира се.
но определено едното си е изключение за тука, на фона на каките. туй го прави по интересно за мен.

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: мара   
Дата:   09-09-20 09:23

ето още една, дето по мое мнение е по-яка от сека кака:

https://photo-forum.net/i/2311826


https://photo-forum.net/static/site_pics/2020-09/1599572276_26198458_10156008665974812_4140910667595


хубаво требе да се види, да се оцени и заглавието :)

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: Slivenski   
Дата:   09-09-20 09:45

Epiphany? Богоявление... в метрото? [smilie18]

Да не говорим, че изображението насреща не е на Иисус Христос, а на св. Климент Охридски, на метростанция "Софийски университет".

Самата снимка дори няма да коментирам... някакъв човек върви... [smilie8]



Публикацията е редактирана (09-09-20 09:46)

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: мара   
Дата:   09-09-20 09:51

сливенски? ти лут ли си, бе [smilie8] ?! ко ти става? за ирония и сатира? за сарказъм...не си ли чувал?
тоя човек е направил ебаси яката карикатура! не знам дали е дебнал или му се е изпречило на пътя просто и е дигнал мерника и е стрелял, но това е страшно попадение!

наистина ли обясняваш, че изображението не е на исус христос? на мен? и на автора? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: Slivenski   
Дата:   09-09-20 09:53

Ами, сори... Сега ставам и още съм сънен. А и щото нали темата е за снимки, които стават. Но явно се е трансформирала в тема за снимки, които НЕ стават. Моите извинения. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: мара   
Дата:   09-09-20 09:59

тази СТАВА! именно като сатира - ма дай си сметка какво е снимал тоз човек и КАК го е представил! не е режисирано, не е търсено - ХВАНАТО Е! и веднага е разбрах какъв случай му се изпречва - никой претенциозен тъпак няма да сложи това заглавие. требе да имаш бая багаж и око, за тая работа.

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: Slivenski   
Дата:   09-09-20 10:09

Но дори и така да е, пак не ме кефи. Едно време участниците тук си правеха по-яки бъзици, деева! Няма да забравя една снимка на някаква надупена срещу портрет на Пикасо кака... [smilie18]

Пък сега... epiphany. ДръШки. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: мара   
Дата:   09-09-20 10:16

бе я се събуди първо :) и ако намериш оная, дето казваш, ще й се зарадвам - 100% [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: Julius   
Дата:   09-09-20 10:19

Интересно попадение, Марче! [beer]

Аз обаче бих я кръстил "В търсене на познанието" (или нещо от сорта)
===
1. Батката с анцуга (адидас) - като еманация на търсещите знание!
2. А и станцията е както знаем на Софийския университет...

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: Slivenski   
Дата:   09-09-20 10:20

Търсих я сега, но потребителят, който я беше пуснал, вече няма профил. Май се казваше prudla. Но може и да бъркам. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: nyamago   
Дата:   09-09-20 13:27

Не знаем, че е Софийския Университет [smilie6] (Признат грях: влизал съм в Софийското метро само веднъж, по друга линия). Като непредубеден случаен зрител първото, което виждам тук е ЦЪРКВА. Типичен интериор на храм, със струяща от олтара светлина. Брадатата фигура на стената (НЕ знаем кой е!) подсилва това подсъзнателно усещане. Влизаме в храм.

И тука почват откритията:
- едни 'неща' в интериора май не са свещенически катедри, нито чинове/пултове за поклонниците. Твърде технологични на вид, напомнят за метростанция?..
- Всичко друго в интериора почва да се свързва с модерна метростанция, дори стилизираният стенопис сме виждали другаде в обществени места (като жанр и стил, не кат личност)...
- Масивната контражурна фигура - отначало само силует с внушителна физика (и леко заплашителен, за фантазията на някои от нас), почва да привлича окото с някои детайли. Облеклото, обувките, надмписи, марки...

И чак сега забелязваме (или свързваме с всичко това) ЗАГЛАВИЕТО. И всичко си идва на мястото. Гениално! [smilie24]

Наистина е рядко улучен момент: визуално и смислово. А дори ако е режисиран, пак евала за идеята и реализацията. Снимката определено СТАВА.

(Ето защо не бива да ме допускат за куратор [smilie6])


П.с. Трябваше ми известно търсене да намеря автора и страницата на снимката, за да гласувам - и да я взема в 'Любими'. Видях, че Мара е написала почти същото, което казах горе - не бях виждал коментара ѝ, явно така въздейства.



Публикацията е редактирана (09-09-20 13:49)

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: uri64   
Дата:   09-09-20 14:18

nyamago написа:


> (Ето защо не бива да ме допускат
> за куратор
[smilie6])

АМИН!!!!

Бих добавил и ограничение в броя думи на пост че трудно се четат тези пълноводни слово/душеизлияния.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: мара   
Дата:   09-09-20 14:27

еее, сливенски, язък...

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: шдфдшд   
Дата:   09-09-20 14:57

Автор: nyamago
Дата: 09-09-20 13:27

...(Ето защо не бива да ме допускат за куратор [smilie6])...
...Видях, че Мара е написала почти същото, което казах горе - не бях виждал коментара ѝ, явно така въздейства.


...вас с мара трябва да ви наемат за един куратор...тя да сочи, ти да пишеш....като Кирил и Методий и брат му....[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: JimmyStoikov   
Дата:   09-09-20 14:59

Автор: шдфдшд
Дата: 09-09-20 14:57

...вас с мара трябва да ви наемат за един куратор...тя да сочи, ти да пишеш....като Кирил и Методий и брат му


За![smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »