Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна
 Re: снимките, които стават.
Автор: мара   
Дата:   19-09-20 23:40

[smilie8] ебаси...некой ми помпа снимките без дума да каже.
ся се чудим - кой? КОЙ? КОЙ?
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: kvakioh   
Дата:   21-09-20 23:22

Не знам за вас, но едно 90-95% от снимките на първа страница като дойдат дотам и все едно вече съм ги виждал и преди.
Сегашната, от вчера и днес титулна режисирана фотография е отлична.

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: bogdanov   
Дата:   22-09-20 17:52

Истински голямата драма според мен се крие в субективната преценка. От времето когато образованието е станало достъпно за всеки вероятно датира поговорката: "Пази Боже сляпо да прогледне!" В интелектуалната чувствителност на този народ се е прокраднало натрапчиво съмнение рисуващо образи, които заявяват себе си като последни инстанции. Но с маркетинг и психологически хватки същите успяват да привлекат на своя страна най-кресливите, които често се превръщат в глашатай на посредствеността и невежеството. Незнаейки нищо за миналото е трудно да се разбере настоящето. Упадъка на пиктурализма и неговото отчаяно подражание става спирачкта която задържа фотографията да победи реалността. Недохранените ни естетически потребности и познания отнемат разбирането на днешният ден и ценности. Заявявайки миналото като връх ние постигаме собственото си дъно. Често тук колеги градят самочувствие олицетворявайки се с отминали процеси. Снимането на лента стана заявка за ГОЛЯМАта РАБОТА, а после сканират за да се види резултата. Независимо как приемаме фотографията, като технологичен процес или като изкуство смятам, че сме длъжни да се съобразим с някой важни процеси протекли през времето, до днес. Струва ми се жалко когато наблюдавам как стремежа за откриване е изместен от удобството на подражанието! Тук бих дал и примери, но се опасявам, че това би станал мотив да се затвори и тази тема. ;)

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: kvakioh   
Дата:   22-09-20 18:16

Най-често е празна заявката за голямата работа с лентата...

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: bogdanov   
Дата:   22-09-20 20:31

Повечето проблеми идват от високомотивираните и ниско интелигентни човеци. Известни още като амбициозни!

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: rostoshev   
Дата:   24-09-20 15:18


https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-11/1574151008_dji_0173.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: nyamago   
Дата:   24-09-20 17:56

Като моделчета на маса за билярд [smilie3] Въздушните гледни точки предлагат, наистина, интересни композиции и дори визуални метафори, но и в тях все пак 'окото' е по-важно от дрона. Тук е видяна една естетски изчистена картина и снимката 'става'. (Според мен, де - дано Росен да не е имал предвид обратното [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: rostoshev   
Дата:   26-09-20 09:16

Става. Високата гледна точка често превръща конкретиката в една особена абстрактност. За сега все още е интересно, но вероятно скоро ще стане банално. Е, зависи и от авторите, де...

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: fragranse   
Дата:   26-09-20 20:10

[
[shtrak]



Публикацията е редактирана (27-09-20 06:51)

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: мара   
Дата:   14-10-20 08:58

абе, не бех влизала известно време. неска влизам - пак същта плява у избрано...въй! не въ лий срам, бе?! [smilie18] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: menton   
Дата:   14-10-20 09:12

Ужас! Само плява! Добре, че вдигна темата по-добре да не влизаме [smilie5] айде аз излизам.

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: uri64   
Дата:   14-10-20 14:37

А вие какво очаквате? Че след 16 страници по темата и извън нея всички ще преживеят някакъв творчески и личностен катарзис, и ще вдигнат левъла поне 2-3 пъти? [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: мара   
Дата:   15-10-20 15:59

ева ли го? ако некой има капацитет - да се напрегене, маамустара! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: nyamago   
Дата:   15-10-20 16:54

Маре, земи свАли тея очила за плява, може другояче да прогледнеш.

От четене на тая тема и мен ми паднаха такива очила пред очите и сега където погледна - всичко е плява. Изляза на улицата: улиците плява, колите - и те плява, къщите ебаси плявата[smilie10] (За хората да не говоря). Отида в гората - дърветата плява, пътеките плява, небето и то еваси плявата...

В ушите ми - невидими слушалки за чалга: каквото и да чувам, все на чалга звучи.

Понеже из тия дебати се споменаха и л*йна по адрес на снимки, не искам да си пробвам вкусовите сетива и вече никаква храна не ям, защото си представям какво мога да очаквам [smilie2]

Ся к'во да правим?[smilie8] [smilie11]



Публикацията е редактирана (15-10-20 16:56)

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: uri64   
Дата:   15-10-20 17:06

Хах, това ме подсети за един откъс от БГ превода на "Второто пришествие на марсианците" на братя Стругацки, издадено навремето през соц-а в библиотека Галактика:

"....За него всичко беше освинено, така и не разбрах какво се е случило. Най-общо казано, излизаше, че „цялата тази свинщина е стигнала в своето освинване дотам, че и най-долната свиня може да върши с тази свинарница каквото си иска и никакво свинче няма и пръстчето си да мръдне, за да попречи на свинете да се занимават, с каквито си искат лайна.“ [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: Julius   
Дата:   15-10-20 17:15

Няма, Марче, няма!
Само некадърници останахме тука! [smile] Кадърното избега...

nyamago,
земи хапни нещо, че да не станеш като оня индиец ли беше, какъв - ахаа да се научи да кара на слънчева светлина... и на 70-тия ден взе че се гътна.

Аз пък оняден си извадих 25 парчета на А4 от синтезиса (цената прилична - 3 кинта/кадро) само две изхвърлих, цветовете не ги бях докарал, ама останалите ми харесват. [smilie7]

Проблема ми е, че от доста време не си намирам албуми с джобове (черни) за А4-ки. Имам едни на Хофман, ама от бая време ги спряха, няма ги по складовете... трябва отвън да видя намират ли се. [smilie8]

Някой ако знае??

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: nyamago   
Дата:   15-10-20 17:20

[smilie18] [cool]

Стругацки.. верно имаше и такива, Не че имам време да препрочитам забравена книжнина, но веднага слагам в списъка за 'някой ден'.

Иначе тоя цитат точно описва състоянието на Форума, поне през очилата на Мара и неколцина нейни последователи. Води до депресии, а в тежки случаи- и до самоубийства. Не искам! [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: CDman   
Дата:   16-10-20 08:23

На калпав куратор, плявата му пречи.

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: Bakrachev   
Дата:   16-10-20 11:23

Започнете да пушите от плявата и нещата може да се подобрят. Всичко ще ви стане розово и вечено ще бъдете с усмивка на лицето...

Отговори на това съобщение
 Re: снимките, които стават.
Автор: мара   
Дата:   16-10-20 14:32

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] цитатът верно е в десятката!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »