Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Новата камера Canon R6 прегряване
Автор: Yog   
Дата:   24-07-20 23:07

Интересно видео за един от двата нови канона. От гледна точка на видеото. На английски е.

https://www.youtube.com/watch?v=nt7ZbvqWfdY

Отговори на това съобщение
 Re: Новата камера Canon R6 прегряване
Автор: kvakioh   
Дата:   24-07-20 23:16

Има тема/теми вече...

Отговори на това съобщение
 Re: Новата камера Canon R6 прегряване
Автор: hotsnail   
Дата:   25-07-20 00:50

Има вече тонове информация и в този форум и в мрежата.

Не е професионална видео камера.....

Това не пречи да е доста добра камера за снимки и малко видео .....

По-големия проблем е батерията за 250 снимки

Ама идва с две места за стандартни СД карти!

Е не може да пише видеото на двете....сигурно защото не е професионална видео камера......

С300 има ли подобни проблеми?



Публикацията е редактирана (25-07-20 00:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Новата камера Canon R6 прегряване
Автор: Yog   
Дата:   25-07-20 02:04

Щях да се извиня че съм наспамил, но видях че около 2 часа след мен, сайта dpreview е публикувал същото ютюб видео като отделна статия. Какво да ви кажа - старая се да бъдете информирани [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Новата камера Canon R6 прегряване
Автор: hotsnail   
Дата:   25-07-20 03:14

Yog човека казва точно каквото съм написал. Камерите на канон не са професионални.

Няма как да са с тая батерия. Това е най-очевадното. Няма как да са професионални без запис на две карти. Няма как да са професионални и да прегряват.

8К роу се оказа и то тотална смешка - няма как да снимаш повече от 35 секунди. Не съществува достатъчно бърза карта, да записва на нея видеото...може би с бъдеща външна записвачка...ама за сега ...

Това не ги прави лоши камери за много любители, които ще щракат снимки и чат по две или три минутки клипче от екскурзия.

За профи неща не става.

Аз гледах на Тони Нортроп видеото и човека доста обстойно е тествал и r5 и r6 и е сложил цифрите и е разучил разните трикове по-бързо да ги охлажда.....явно не стават за тия неща.

Панасоник и Сони и май Фуджи са го решили тоя проблем, но техните продукти не са 2ро поколение. Там нещата са направени изцяло. За това Панасоника s1h е за работа камера. За това и а7м3 става за работа и новата камера, дето ще излезе другата седмица ще е работно магаре. Ама първите няколко поколения Панасоник и Сони безогледални камери имаха тонове ядове.......

видеото на Тони Нортръп

ПП после могилата ми обяснява, че не съм му харесвал нещата..... не е до харесване. Понякога обективно не стават



Публикацията е редактирана (25-07-20 03:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Новата камера Canon R6 прегряване
Автор: kvakioh   
Дата:   25-07-20 07:35

Професионална може да е всяка камера, с която се вадят пари...
Също професионалист може да е зъболекар 99% от времето и останалото да твори фото.
Тази тема разводнява форума и цепи другите две теми. Без гледане е пусната, само 6 е сменено, уж да не се повтаря.

Камерите са ентусиаст- фотографски, като ще има обаче доста време до MKII. Напомня ми историята за едни други 3 камери, А нещо си към 7. МинАли сме го. Естествено ще има трикове за хлад.



Публикацията е редактирана (25-07-20 07:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Новата камера Canon R6 прегряване
Автор: Yog   
Дата:   25-07-20 08:21

Видеото си е изцяло за R6, която е доста различна камера от R5. Твърдението, че е сменено 5 с 6 "уж да не се повтаря", предизвиква усмивка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новата камера Canon R6 прегряване
Автор: Simbon4o   
Дата:   26-07-20 12:53

Малко кофти и странно, че и р6 прегрява... надеждата беше в него.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата камера Canon R6 прегряване
Автор: sirkhann   
Дата:   26-07-20 16:36

При тези цени, бързото загравяне е сериозен недостатък. Това е абсолютна греда точно за непрофесионалисти.

Професионалните видеографи обикновено снимат на кратки клипове от по няколко минути, които след това се монтират.

На мен ми се е налагало няколко пъти да записвам лекции или презентации, където пускаш на запис и дебнеш кога ще стигне ограничението от 15/30 мин.

Да изсипеш едно ремарке пари, и накрая да записваш видео с телефон - не ми се вижда нормално през 2020 година, при положение, че телефони за 1/20 от тази цена могат да заснемат 4к видео с добро качество и без прекъсване, благодарение на OpenCamera.

Производителите може после да мрънкат как пазарът на смартфони им изяждал пазарния дял, ама те сами са си виновни, че се опитват да играят със старите мурафети от преди 15 години...

Иначе апаратът изглежда сериозно, но само заради този проблем не бих скочил в тази система дори цената да беше наполовина...

Същата грешка допуснаха и с новото Fuji X-T4. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Новата камера Canon R6 прегряване
Автор: hotsnail   
Дата:   26-07-20 16:54

A6400 май няма лимит? Сигурно дори евтиния а6100 няма лимит ..май и профили няма .... а и не прегряват лесно и са евтини



Публикацията е редактирана (26-07-20 16:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Новата камера Canon R6 прегряване
Автор: stef7   
Дата:   26-07-20 16:57

Проблема е че искаме прекалено много от производителите [smile] Малки тела, стара технология за процесорите и това е резултата. Затова видео камерите са големи тела с охладители и вентилатори [smile]

Конкретно за модела на Канон ако се снима не в 4K HQ (High Quality), което взема целия сенсор и намаля картинката до 4К в движение поне 24 пъти в секунда, а обикновеното 4К което използва стария трик с прескачане на линии, проблем няма. Може да си снимаш колкото ти душа иска

Разликата в качеството има.Но всеки сам си преценя. За 4К което така или иначе ще се гледа или на малък екран или в 1080р според мен тая разлика не е проблем в много случаи, примерно лекции, репортажи.

4KHQ vs 4К non-oversampled mode


По-големия проблем в че дори да не снимаш видео а фото при това не много след около 1 час само, след това не може да снимаш никакво 4К HQ видео. Просто даже не може да започнеш.
More bad news about the R5


Начи Канон вдигнаха толкова шум с това 8К RAW видео, че сега ще им излезе през носа. Видео характеристики бяха главния им коз. Уж.
Инак за фото камерата си е екстра.

Като всяка камера човек трябва да опита за да види дали му върши работа.

Скоро няма да има идеална хибридна камера, ще трябва да се нагласяме спрямо недостатъците, но да това с прекъсването от загряване просто отписва камерите за професионално снимане на видео.

Но се работи по въпроса де [smilie5] :

Tilta Cooling Kit for the Canon EOS R5



Публикацията е редактирана (26-07-20 17:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Новата камера Canon R6 прегряване
Автор: sirkhann   
Дата:   26-07-20 17:44

Искаме прекалено много от производителите? Те не искат ли прекалено много в левово изражение? И към капак на това, обичат да правят гръмки тиражирания как са щели да променят фотографията, а в същото време пускат техника с елементарни недоглеждания, които стават ясни още на първата седмица от анонса.

Хайде стига! При 9300 лв за R5 и 5600 лв за R6, не зная кой точно иска много...

Както казах - ако ще снимам с качеството на 5 годишен фотоапарат или телефон, не виждам смисъл да се хвърлят тези пари на вятъра, а и само 20 МП, което ограничава приложението и за фотография. Просто има случаи, в които малко повече пиксели е по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата камера Canon R6 прегряване
Автор: kvakioh   
Дата:   26-07-20 18:49

Който ги вземе само за видео- ще се наглася...
Иначе пък доста има мрънкане, че камерите били големи. Ни по врат, ни по шия.
Видео се снима с големи камери и доста често големи обективи. Също повечето са под наем, не се втурват да купуват масово, така че не виждам все още какви са напъните и негативното, че ще се снима 10-15мин и после ще се чака 10 да се почне отначало.
Както го казах и преди, имаше подобни неща при други едни камери първо поколение...не само за видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата камера Canon R6 прегряване
Автор: Yog   
Дата:   26-07-20 19:24

Проблемът не е само в прегряването, а че след като прегрее, ютюбърите които я тестват твърдят, че до 2 часа чакат да изстине и пак не може да работи нормално. Особено R5, но и R6, за която се надяваха, че по-малко ще прегрява. Аз не мисля че такава техника изобщо е използваема за платена работа. Кой би отишъл на снимки с нещо, на което не може да се довери че ще работи?

Отговори на това съобщение
 Re: Новата камера Canon R6 прегряване
Автор: Божидар58   
Дата:   26-07-20 19:46

Какви са тези камери, с които не си сигурен в кой момент ще прегрее и ще изключи. Това е несериозно. За какво въобще имат видео...Аз снимам видео с един Panasonic FZ2500,който никога не е прегрявал и в най-големите горещини. Над 10 сватби по 10 часа съм снимал с него и никога, ама никога не ми е направил проблем. При това автофокусът и цветовете са на най-високо ниво при положение, че цената на апарата не е висока. Имам и резервна видеокамера, но никога не се е налагало да я ползвам. Е вярно, че матрицата е по-малка, но каква е файдата от голямата матрица като техниката те остави насред път....

Отговори на това съобщение
 Re: Новата камера Canon R6 прегряване
Автор: kvakioh   
Дата:   26-07-20 19:46

[smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] Който ги вземе само за видео- ще се наглася...[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Новата камера Canon R6 прегряване
Автор: stef7   
Дата:   26-07-20 22:16

Не смятам да ставам адвокат на Канон или другите производители, но камерите винаги са били скъпи и разлика в цените практически няма от преди двайсет години и сега ако се сметне и инфлацията. Само че разликата във възможностите е от земята до небето в полза на днешните камери.

Това са хибридни камери с основна фунцкия фотото, и втора видеото, който е решил да ги купува само заради видеото си е негов проблем. На горе долу същата цена може да се намери Canon C200 а на една трета от цената има Blackmagic Pocket Cinema Camera 4K. Те не прегряват и имат много други благиники. Но не снимат фото. [smile]

Canon R5 може да снима без ограничения в 4К но не HQ. Гледам има хора дето си ги купуват и правят ревюта вече, така че ще се продава добре предполагам.

Канон ги ядяха години по форумите що нямали 4К на цял сенсор а не кропнат 1.74. Що нямали 10bit 4:2:2 що нямали стабилизация на сенсора. Сега имат, ама що сега прегрявала камерата. Ами щото това са възможностите на Канон в момента. Това могат да натъпчат в едно малко тяло.

Утре Сони ще изкара A7S III дето няма да прегрява, щото техните камери и досега го правят и пак си ги ползват за видео, и после всички ще ревнат, ама що има само 12Мпх, що толкова малко. [smilie5]

Като цяло издънка от страна на Канон, и да това че след това трябва много време да могат пак да снимат е доста зле. И другите прегряват но след това може относително бързо да се възстановят. Да не говорим че едно вентилаторче решава тотално проблема при Сони. Но това могат Канон това дават. Като не ви върши работа или ви е скъпо не си го купувайте. [smile] И аз ще го прескоча.


Отговори на това съобщение
 Re: Новата камера Canon R6 прегряване
Автор: alext   
Дата:   26-07-20 22:28

Готина камерка. Интерфейс, видео фокус, ергономия и оперативност са както винаги над сони. И 4к 60п струва само 5 бона, другата седмица на сонаджии ще им искат за същото 10 [smilie5]... Друг е въпросът, че xt3 го прави това от 2 години и се намира за под 900евра и ако загрее не трябва да чакаш, за да снимаш пак

Отговори на това съобщение
 Re: Новата камера Canon R6 прегряване
Автор: radikyokushin   
Дата:   26-07-20 22:51

alext написа:

> Готина камерка. Интерфейс, видео
> фокус, ергономия и оперативност са
> както винаги над сони. И 4к 60п
> струва само 5 бона, другата седмица
> на сонаджии ще им искат за същото 10
> [smilie5]... Друг е въпросът, че xt3 го
> прави това от 2 години и се намира
> за под 900евра и ако загрее не
> трябва да чакаш, за да снимаш пак

Пич, не ръси акъл за неща, от които хал хабер си нямаш.
Чети и "попивай" каквото пишат хора, като Симо, Стефан, Кирил... (жалко, че Ночев не пише вече тука) и бъди благодарен, че можеш безплатно да научиш от тях някои неща, за които сума ти народ плаща.

Айде със здраве....[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Новата камера Canon R6 прегряване
Автор: alext   
Дата:   26-07-20 23:00

Е що тъй, сега. Толкова ли те боли, че канон имат по- добър дуал пиксел и по- евтино 60п. Да не говорим за други елементрани неща. Плащай си разликата и си снимкай със сони. Ей го, другата седмица иде..

Жив и здрав [smilie21]



Публикацията е редактирана (26-07-20 23:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Новата камера Canon R6 прегряване
Автор: sirkhann   
Дата:   26-07-20 23:16

За професионално видео има RED, Black Magic и още няколко опции. Точно за непрофесионална употреба си трябва да можеш да оставиш апарата да снима безкрайно - кеф ти сватба, кеф ти екскурзийка, кеф ти гъзарене.

Само дето и големите камери нямат проблем с прегряването, защото имат вентилатори, а малките и стари кошници пак успяват да изкарат по-дълго време на запис и да извадят подобно качество.

Доста глупаво, че на такава цена може да се снимат само изображения. А пък има ужасно много настройки за видео, които вдигат цената... Тъпо е. Жалко за иначе хубавия апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата камера Canon R6 прегряване
Автор: hotsnail   
Дата:   27-07-20 00:03

Широкане по-добре не пиши глупости. Явно не ти е ясно. Аз също не съм видеограф и не ги разбирам, ама виждам, че пишеш отривисти глупости.

А7м3 много хора го купуваха за да снимат видео по сватби и това ширкане е професионално видео. GH сериите на Панаосник също много хора ги купуват за видео т.е. пак сватби, реклами, клипове, интервюта т..е профи работа. Още 5д мк2 го купуваха за видео хората. Всичките дето го купуват е за профи видео.

С тоя тип камери не се снима посещение в зоопарка....прекалено много е играчка



Публикацията е редактирана (27-07-20 00:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Новата камера Canon R6 прегряване
Автор: kvakioh   
Дата:   27-07-20 07:06

Аз лично съм присъствал на заснемане на разни реклами и т.н по-дълги клипове с камери, професионалисти. Имаха по една лична камера тримата и още по 2бр наети, един набор от 7 обектива. Никой про не снима само с едно, освен ако не е голямо нещо като камера и няколко обектива. Освен това и екип се иска, това не е занимание самотно като фотография или просто щракане.
Не зная защо толкова го диплите, пък и намесвате други марки, тия модели просто са началните, ще ги изчистят с мкII. И тези ще си ги крепят софтуерно през подобрения. Все едно не сте ги видели и преди.
Видеото е в пъти по-сложно от снимането на кадри. А тук се изказват не видеографи, ако има изобщо такава дума. Също някои, които да кажат нещо си.

Отговори на това съобщение
 Re: Новата камера Canon R6 прегряване
Автор: sirkhann   
Дата:   27-07-20 07:45

Професионално видео, т.е. такова, за което някой е взел пари явно е различно от професионално направено видео, т.е. такова, което е на много високо ниво.

Явно има причина Netflix да имат списък от техника, която позволяват за заснемането на предавания за тяхната платформа. Не знам дали някой е виждал и техниката, която BBC или IMAX ползват, ама определено няма нищо с 5D.

Не знам кой говори глупостите в случая. Специално за сватби, не съм сигурен, че дори 1/3 от снимащите гонят 4К. Доколкото виждам какво пишат всички по форумите, 1080p е стандарт там. Да извадиш 8K RAW за сватба ми се вижда леко смешно, но убедени в своята правота всякакви пишат тук [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новата камера Canon R6 прегряване
Автор: stef7   
Дата:   27-07-20 08:42

Netflix имат някакви изисквания, ако снимаш специално за тях защото гонят 4К излъчване. Т.е. само за филми тяхна продукция. Аз намирам по принцип подобни изисквания за глупави, но те си знаят. Например ARRI Alexa, ARRI Alexa Mini, ARRI Amira не са в тяхната листа. А не можем да кажем че тия камери са любителски [smilie5] И какво Netflix няма да излъчват филмите снимани с тия (Arri) камери ?

Ето едно по-балансирано мнение, където човека казва, че според него Canon 5R може да бъде използван професионално, каквото и да означава това. Малко факти за sirkhann:
- IMAX камерата снима само 5 мин, след което следва зареждане от 20 мин. [smilie5] Явно не става за професионално снимане
- RED камерите редовно се чупели и затова имало по няколко на снимачната площадка, Та какъв бил проблема да имаш няколко Canon R5.

Canon EOS R5 Putting out the FIRE on the OVERHEATING "Problem"

Canon EOS R5 the TRUTH about OVERHEATING!

Към момента една огромна част от хората ползват безогледалки и хибридни фотоапарати за видео. Това е факт. Като бройка и проценти са със сигурност много повече от специализираните 'САМО' видео камери. И далеч не всички загряват. Панасоник GH5, GH4, новите Full Frame S1, SR1, S1H например никога не са загрявали. Производителите все още не са го докарали да направят перфектна хибридна камера която да е толкова добра във видео колкото и във фото, но всеки може да избира такава която го устройва за неговите цели и според неговия бюджет. Това имах предвид под нагласянето [smile]



Публикацията е редактирана (27-07-20 09:28)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »