Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Ъпгрейд от Canon EF-S 18-55
Автор: lazar.mitrov   
Дата:   19-07-20 20:13

Здравейте, съфорумци!

След няколко години вярна служба, моторът на китовия ми 18-55 умря. И това ме изправи пред дилемата ремонт (струващ почти колкото един нов обектив) или нов (втора ръка) обектив.

Не съм никакъв професионалист и затова не искам да инвестирам особено много в техника. Основно снимам пътувания, семейни събития и т.н, затова китовият обектив си ми вършеше приемливо добра работа заедно с EOS 600D. Ръчният фокус на 18-55 обаче не е най-добрият и затова се превърна в много трудно използваем. Като бюджетно решение за портрети ползвам зенитски хелиос 58мм с преходник, който вади много приятни кадри.

В крайна сметка въпросът ми към по-опитните е, какъв "нов" сравнително универсален обектив бихте ми препоръчали и според вас струва ли си ремонтът на китовия?

 Re: Ъпгрейд от Canon EF-S 18-55
Автор: vladod   
Дата:   19-07-20 21:14

Canon EF-S 18-135.
Има и някакво псевдо макро като допълнителна екстра.
В базара се мяркат такива - повече от 450 лева за втора ръка не давай [shtrak]
 Re: Ъпгрейд от Canon EF-S 18-55
Автор: kvakioh   
Дата:   19-07-20 21:21

18-55 STM, ако предишният е бил различен 18-55. Иначе варианти много, 18-135 е ок, има и подобни като Сигма, Токина до 500лв втора ръка. Но 18-55STM е достатъчно добър. Като най-евтин вариант слагам 18-55 първа версия от 350/400D, който е изгоден и достатъчен за тяло като 600D.
 Re: Ъпгрейд от Canon EF-S 18-55
Автор: quazimodo   
Дата:   20-07-20 06:43

Ъпгрейд ще е ако купиш нещо на 2.8 - Тамрон/Сигма 17/18-50/2.8. Както винаги в подобни теми, не е обявен бюджет, но се търси съвет. Иначе си купуваш първия срещнат в базара стабилизиран китак и си щракаш на воля. 18-55 ИС 2 също ще ти свърши работа. СТМ нещо ги позлатиха в последно време[smilie18]

 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.