Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: D610, D800E или Sony A7
Автор: yavornik   
Дата:   04-06-20 23:08

Благодаря на всички за отделеното време!

Мненията както се очаваше варират от едната крайност до другата. Може би най-мъдрото решение наистина би било да взема един хубав ФФ като Сони а7RII под наем и да пощракам един дълъг ден с него. Ако не ми се види топ като резултати, надали 5 или повече години по-стара матрица на втора ръка ФФ тяло ще ми се види.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: D610, D800E или Sony A7
Автор: Simbon4o   
Дата:   04-06-20 23:11

Не мисля, че сони са скъпа система към момента. Вече има достатъчно предлагане втора ръка, обективи има колкото и каквито искаш. И специално за пейзаж в момента се продава нов в магазина самянг 18 2.8 за 690лв. Пробвах го това стъкло и мога да кажа, че по-яко нещо като цена-възможности не съм виждал в скоро време. Обектива е много добър, безобразно малък и лек и в комбинация с А7ца е под 800гр. А7р2 миналата година още се намираше под 2000лв втора ръка... 16-35 4.0 е хубав обектив както казаха около 1000лв, чисто нов тамрон 17-28 2.8 e 1800лв, това са все мини, леки и с резби за филтри обективи. Не е за изхвърляне системата :) става все по-достъпна.

Въпроса в случая е - нужно ли е такова нещо или и наличния д7500 върши работа комбиниран с добра оптика и най-вече знания какво и как се прави?

Отговори на това съобщение
 Re: D610, D800E или Sony A7
Автор: Yog   
Дата:   04-06-20 23:41

Съгласен със Symbon4o. Ако тръгнеш да правиш нова фул фрейм система, обективите които пускат Тамрон и Самянг за Сони правят тази система най-привлекателна (за мен). Но човекът пита за нещо конкретно. Аз както писах и по-горе, ако снимам само пейзажи, бих взел фул фрейм камерата с най-висока резолюзия, която мога да си позволя. Като обектив, най-много ме привлича Тамрон 17-35mm f/2.8-4, който струва към 1000 лева нов в магазина и от тестовете които гледах, предлага супер представяне за тия пари. Системата му за автофокус не била от най-модерните, ама нито дърветата ще ми избягат, нито скалите [smilie5] Пък и със зум е по-лесно. Твърдите обективи са по-ограничаващи, а като и без това снимам на ф11...

Отговори на това съобщение
 Re: D610, D800E или Sony A7
Автор: lord_kik   
Дата:   05-06-20 07:54

24mpx на ФФ не били достатъчни,ако печаташ плакати ОК,но друг смисъл не виждам!

Отговори на това съобщение
 Re: D610, D800E или Sony A7
Автор: Synthy   
Дата:   05-06-20 08:52

С правилните обективи и бай-вече умения и 16MP са достатъчни за плакати (аз съм правил преди 100 години разпечатка 60х40см и от 2.7МР, но това е по-скоро изключение). Сегашната техника не налага ограничение. Единствено ЗАУ-то.

Отговори на това съобщение
 Re: D610, D800E или Sony A7
Автор: Yog   
Дата:   05-06-20 09:32

Това че "24 мегапиксела стигат" или "16 мегапиксела стигат", как променя фактът, че 36 мегапиксела ще дадат още повече детайл?[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: D610, D800E или Sony A7
Автор: Synthy   
Дата:   05-06-20 09:45

Никак. Просто коментар относно изказването, че трябват поне 24МР за плакати [smile] Тези 36МР добавят изисквания към компютъра и сториджа, това трябва да се има предвид също. Едно е да правиш 20МР файл, съвсем друго 36... Ресурсите, които трябват са горе-долу двойни (памет, процесор, HDD).
Но дискусията май се измества. Според мен, автора на темата просто го сърбят ръцете да пробва ФФ с много пиксели [smile] Па да пробва - не боли. Павилиона е един достъпен начин да пипне тази техника без да я купува.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »