Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Продажба на фототехника във Великобритания
Автор: ivanovod   
Дата:   20-04-20 12:45

Здравейте Колеги. Пуснах обява за продажба на тяло Canon 550D + евентуално обектив, тук и в OLX-а. В рамките на час ми се обадиха двама кандидат купувачи от Великобритания. Не ча камерата е "Върха на сладолада" и едва ли в Обединеното кралство са я закъсали до там че си нямат местен вторичен пазар, ама и двамата адски държаха да им изпратя банкова сметка че веднага да ми пращат парите. За нещо като " Наложен платеж" или други от сорта и не щяха да чуят. Та, въпросът е? Това поредната шашма ли е и някой от Вас сблъскал ли се е с подобна ситуация?[beer]
ПП. Днес освен " Велики понеделник" е и 20.04 Годишнина от Априлското въстание по стар стил.
 Re: Продажба на фототехника във Великобритания
Автор: ninikolov   
Дата:   20-04-20 12:55

Аз. Шашма е. Няколко пъти получих подобни съобщения на подозрителен български от различни профили. Само на първия отговорих, че няма да пратя и кламер преди да пипна парите. Изчезна от ефира. Останалите директно ги блокирах. След няколко дни тези профили бяха изтрити от сайта.

 Re: Продажба на фототехника във Великобритания
Автор: ivanovod   
Дата:   20-04-20 13:01

Благодаря.[cool] Хубав празник!
 Re: Продажба на фототехника във Великобритания
Автор: nyamago   
Дата:   20-04-20 13:05

[smilie18]

С абсолютна сигурност - опит за измама. Въпросът дали тия купувачи са сериозни изобщо не трябва да се задава.

Друг въпрос може все пак да има смисъл: дали да се докладват на управата на сайта (или на органите на реда) и с това да се изпълни морално задължение към обществото? Или е загуба на време и усилия и е по-лесно да се подмине? [smilie8] [smilie11]
 Re: Продажба на фототехника във Великобритания
Автор: ivanovod   
Дата:   20-04-20 13:11

Неее трябва да се коментира и споделя. Опитът е хубаво нещо. Хора всякъкви. Благодаря за мненията.
 Re: Продажба на фототехника във Великобритания
Автор: ninikolov   
Дата:   20-04-20 13:19

Първите двама не ги докладвах, защото имах единствено коствени улики, че са измамници. Само ги блокирах. Когато се появи третият реших да докладвам, но докато го направя вече ги бяха изчистили. Явно следят блокираните потребители и ги проверяват.
Трябва да се докладва, разбира се. Просто исках да имам сериозна причина за това. Сега появи ли се такъв, директно блокирам и пиша.

 Re: Продажба на фототехника във Великобритания
Автор: wlad   
Дата:   20-04-20 13:42

Не е за вярване как след толкова, толкова говорене къде ли не - все има някой да се хване на нигерийската измама, или това с "освобождаването" на парите след документ за шипинг, или на хвърляне на пари през балкона. Изумително!
 Re: Продажба на фототехника във Великобритания
Автор: ivanovod   
Дата:   20-04-20 13:51

Пробват хората. Ама има нов момент. Давай да плащам че да не ме изпревалят. Давай банкова сметка и парите са в джоба ти, пък стоката после. Има развитие. Някога беше, имам сделка за милиони ама не ми стигат някакви си две три хиляди. Ако ми помогнеш ..... ти само дай малко пари напред пък после чакай "светлото бъдеще" и то ще дойде, ама моето.
 Re: Продажба на фототехника във Великобритания
Автор: ivanovod   
Дата:   20-04-20 14:47

Ккво ми изпрати умната ми дъщеря
Зачетох се по въпроса набързо - само с IBAN няма какво да се направи директно, в смисъл няма как да се изтеглят пари от сметката ти. Обаче може с тоя IBAN банковата ти сметка да се ползва като параван за пране на пари, което е някъв дълъг и широк процес който не съм погледнала подробно, само разбрах че се прави. Един вид става така че изглежда все едно от твоята сметка са правени схеми, или че си съхранявал/укривал някакви незаконни финанси. Тва е тежък филм който едва ли някой ще седне да прави в OLX-а, ма не се знае. Освен тва с IBAN могат да ти намерят пълното име, и от там вече каквито лични информации си публикувал във фейсбук примерно Така че по един дълъг и заобиколен начин - да, действително, не е добре да си даваш IBAN-а безразборно



Публикацията е редактирана (20-04-20 14:48)
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.