Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Nikkor vs Tamron - Началото на една система.
Автор: Pavlov11   
Дата:   10-04-20 22:01

Здравейте колеги,

Снимам 70/30 пейзажи и travel фотография (тук таме някое събитие или излизам за street, но това се случва от дъжд на вятър). За сега напълно любителски и до скоро бих казал - дори аматьорски. Все пак стигнах до момента в който усещам, че липсата на качествени стъкла ме ограничава и имам нужда от ъпгрейд в тази посока та реших да направя по-сериозно вложение в хобито си.

За момента снимам с D750 + 24-120 F4. След доста четене и гледане стигнах до извода, че базовите стъкла които ще покрият нуждите ми са един UWA - за сега съм се спрял на 16-35 F4, комбиниран с едно прилично телефото - 70-200 F4 както и китовият който си е multipurpose и ще ми върши чудесна работа за редките ми влечения към за стрийт и събитийна фотография. Тъй като определено не мога да си позволя да ги взема на веднъж, за сега смятам че 24mm е достатъчно за повечето пейзажи който снимам, та телефото е с приоритет.

Тук идва същинският въпрос - какво е вашето мнение и имате ли hands on опит за разликата между Nikon и Tamron 70-200mm f/4? Качество на изработка, проблеми с лещите, детайли в изображениятя, фокусна система и т.н.? Има ли смисъл да се дадат малко повече пари за никонко стъкло като цяло ? Същият въпрос важи и за Тamron-ският еквивалент на 16-35 F4 въпреки, че той ще е малко по-напред в бъдещето.

П.С. Също така ако имате някакви съвети или съображение за системата която съм решил да сглобя бих се радвал да ги чуя. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor vs Tamron - Началото на една система.
Автор: kvakioh   
Дата:   11-04-20 08:00

Tamron 70-210/4 е най-добрия вариант в случая.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor vs Tamron - Началото на една система.
Автор: quazimodo   
Дата:   11-04-20 08:26

Никон 80-200/2.8 [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor vs Tamron - Началото на една система.
Автор: Pavlov11   
Дата:   11-04-20 11:03

Отказах се от идеята за f2.8 поради две причини - двойната цена и двойното тегло на лещата... 1.6кг стъкло няма да е много приятно за по продължително преходи, камо ли за приготвяне на ръчен багаж за самолет ... [smilie5] Пък и при снимане главно на пейзажи, голяма част от времето лещата ще е на статив и допълнителната светлина не е чак такъв приоритет.

Tamron 70-210 ме изкушава доста заради цената но мисля че точно поради факта че е бюджетна леща, от това което видях като ревюта и снимки, доста изостава като качество (доста меки снимки при F4, стабилно губене на светлина в ъглите, мааалко по-бавен автофокус).



Публикацията е редактирана (11-04-20 11:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor vs Tamron - Началото на една система.
Автор: demiman   
Дата:   11-04-20 11:23

Никонския 70-200/4 е перфектен с тялото ти. С тамрона не съм снимал, не съм го и виждал даже :) 16-35/4 е много мек, нема да си доволен. За широко 18-35mm f/3.5-4.5G ED е по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor vs Tamron - Началото на една система.
Автор: Yog   
Дата:   11-04-20 12:04

Ако аз купувах, щях да взема никонския 70-200/4 и за широк 17-35 mm f/2.8-4 на Тамрон.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor vs Tamron - Началото на една система.
Автор: sirkhann   
Дата:   11-04-20 15:30

Трите широкоъгълни обектива, които харесвам за Nikon F:
- Zeiss Milvus 2.8/18mm
- Zeiss Milvus 2.8/21mm
- Tarmon SP 15-30 F2.8 VC G2

Плюсът на цайсовете е, че са по-леки, а също - имат резба за филтри. Тамронът е варио.

Много хора си харесват удобството на 14-24 Nikkor или Sigma Art.

Общото при всички тези обективи е цената - висока е :(

Телефокусните варио обективи не съм ги проучвал и не мога да дам мнение, но се сещам за няколко твърди 135мм. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor vs Tamron - Началото на една система.
Автор: Yog   
Дата:   11-04-20 16:39

Много положителни ревюта съм чел за G2 на Тамрон. Но само като видя, че е 1,1 кг, знам че не го искам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor vs Tamron - Началото на една система.
Автор: gaco.bacov45   
Дата:   11-04-20 18:41

"Отказах се от идеята за f2.8 поради две причини - двойната цена и двойното тегло на лещата... 1.6кг стъкло няма да е много приятно за по продължително преходи, камо ли за приготвяне на ръчен багаж за самолет ... [smilie5]"
Понеже обикалям по света,та ... фотографската техника не се мери на летището ... Само останалия багаж,като размер и тегло,според превозвача.
И,на фокус ... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor vs Tamron - Началото на една система.
Автор: io_bs   
Дата:   13-04-20 14:43

Още никой не го е казал, затова ще съм пръв [smilie5]
Защо DSLR? Безогледалките могат да предоставят по-компактни размери, а при малко подбор на обективите и цялостната система може да бъде значително смалена. Ето например триото зумове на 2,8 на Тамрон за байонет Е предоставят доста компактни размери, макар и с лек компромис на милиметрите. Ако държиш да е Никон, Z6 c f/4 зумовете също постигат компактна система (там само липсва 70-200, но много хора хвалят AF-P 70-300 като отличен обектив за безогледалките).[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor vs Tamron - Началото на една система.
Автор: demiman   
Дата:   13-04-20 14:51

Поговори и за цените като предлагаш [smilie3]
Иначе гледам, че никой още не е казал нищо за Сони [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor vs Tamron - Началото на една система.
Автор: Konstantinov   
Дата:   13-04-20 20:25

Аз снимам с 70-300 на тамрон стабилизирания на д750 и съм доволен.Щото е изтискана цената няма маска и се вижда лепилото на предната леща и взех ув филтар манфото заради гривната да не виждам лепилото , имам а6500 и се оказа че обектива фокусира на тъмно с тоя ув филтър качен с вилтрокс на а6500 така че оставих стъклото.Като резолюция на 70 и 300мм е супер и като цветове също, взех го за 580 с ддс от унгарския сайт, сега е 729.Все пак на кропката фокусира по-трудно.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor vs Tamron - Началото на една система.
Автор: kvakioh   
Дата:   13-04-20 20:45

Каква маска? Къде има лепило? ЗА какво изобщо става дума? Как така филтър и фокус на тъмно?
Аз имам за Канон 70-300 VC Tamron и не съм виждал лепило, маска и т.н. Фокусира ми по-бавно заради адаптора.
Иначе Nikon имат доста добри 70-200, още от 4.5 бленда версиите при 80-200. Има избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor vs Tamron - Началото на една система.
Автор: victory13   
Дата:   14-04-20 17:03

demiman [smilie24] е изчерпал темата с първия си пост...

аз бих махнал и 24-120, и бих взел един 50/1.4G в дупката 35-70мм, а и за много други цели [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor vs Tamron - Началото на една система.
Автор: Konstantinov   
Дата:   14-04-20 23:03

Имам точно тамрон за фф никон със стабилизацията70-300 за 799 сега в синтезиса - и да няма го пръстена от алуминий черно боядисан дето на другите обективи пише мм и бленда и проверих в синтезиса и там липсва тоя пръстен и се вижда лепилото,възможно е за канон да има всичко,нямам канон.
Написах го защото ако човек купува онлайн може да мисли че има дефект обектива, заради вида му и да го върне ,а той си е такъв и си работи супер добре и го препоръчвам ,вместо 3 пъти по скъпия никор 70-200 на 4 ако човек е любител.Дори при излишни 1700 все пак бих пробвал двата във някой фотомагазин.Иначе бих взел тамрон 70-200 на 2.8 това също има смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikkor vs Tamron - Началото на една система.
Автор: lazo101   
Дата:   17-04-20 19:16

За телеобектива ако не държиш на бленда 4 по цялата дължина, добър и много по-евтин вариант е AF-S Nikkor 70-300 f4.5-5.6 G VR - остър, точен фокус, много добра стабилизация и стотина грама по-лек. Намира се в базара за 500-600 лв.
Със същото тяло за широк ползвам Тамрон 15-30/2.8 първата версия - страхотен обектив, но много тежък, скъпи филтри и държач за тях.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »