Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Автоматичен режим canon vs nikon нисък клас dslr
Автор: Стефан-Г   
Дата:   29-03-20 14:48

Нужна ми е преценка за автоматичния режим на моделите около 650d на канон срещу d3200 на никон.
Кои се справят по-добре на него за да изглеждат по-добре снимките?
Моля ако имате наблюдения да споделите, защото аз нямам а ми трябва за да насоча мой роднина. :)

И да, дслр ми е ясно, че не е да се ползва само автоматичен режим, но така стоят нещата в случая.

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматичен режим canon vs nikon нисък клас dslr
Автор: asahi   
Дата:   29-03-20 14:55

Какво ще снима твоя роднина? В едни жанрове автоматиката е ОК, в друга - не толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматичен режим canon vs nikon нисък клас dslr
Автор: Стефан-Г   
Дата:   29-03-20 15:07

Снима предимно по екскурзии. Градска среда, може би и вечер(тук реално е въпроса). Някоя портртна снимка. Сасега е само с китовия, но може да го уредя и с някоя 50ка. Снима с канон в момента.

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматичен режим canon vs nikon нисък клас dslr
Автор: Джъмбо   
Дата:   29-03-20 15:10

дслр ми е ясно, че не е да се ползва само автоматичен режим - точно така!

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматичен режим canon vs nikon нисък клас dslr
Автор: asahi   
Дата:   29-03-20 15:15

Няма много смисъл да си взимаш следващ ДСЛР, който ще ползваш с 10% от възможностите му. По-добре компактен фотоапарат или телефон, който ще ти заема малко място, ще бъде постоянно с теб и ще имаш същите или по-добри снимки. Плюс видео при желание.

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматичен режим canon vs nikon нисък клас dslr
Автор: quazimodo   
Дата:   29-03-20 15:17

Ако под автоматичен режим имаш предвид снимане на зеленото квадратче,то кажи на твоя човек да скача при Никон по две причини - неговите картинки ще са по-шарени и за него има някакво подобие на сервиз у нас.

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматичен режим canon vs nikon нисък клас dslr
Автор: asahi   
Дата:   29-03-20 15:29

Последният аргумент е валиден [smilie24]
Скоро никъде няма да пътува, така че по-добре да поизчака с избора.

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматичен режим canon vs nikon нисък клас dslr
Автор: Стефан-Г   
Дата:   29-03-20 16:53

Наистина скоро няма да пътува [smilie5] A се готвеше за Египет следващия месец. Не съм сигурен дали снима на P или зеленото, но по сравнения в нета ми направи голямо впечатление разликите в динамичния обхват и ISO score-a на dxo тестовете в полза на никон.

Като някой спомене "по-добре компактен фотоапарат" моля да добавя и примерен модел. Ще е хубаво и да може да снима като 50мм 1.8, а не просто като телефон с 3 камери.

За избора никой не бърза. Само за инфо са нещата за момента.



Публикацията е редактирана (30-03-20 01:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматичен режим canon vs nikon нисък клас dslr
Автор: quazimodo   
Дата:   29-03-20 17:51

Стефан-Г написа:

> Като някой спомене "по-добре
> компактен фотоапарат" моля да
> добавя и примерен модел. Ще е
> хубаво и да може да снима като 50мм
> 1.8, а не просто като телефон с 3
> камери.

Например това - https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=136903


Или някое Сони RX 100, както и Панасоник LX 100, и най-вече, за каквото стигне кешовицата[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Автоматичен режим canon vs nikon нисък клас dslr
Автор: sasho2345   
Дата:   29-03-20 18:42

не знам как снима 3200 но 3500 е трагедия просто трагедия, всичко размацано няма фокус няма детаил нищо. най лошата покупка в живота ми изобщо на всичко което съм купувал даже не ми се говори

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматичен режим canon vs nikon нисък клас dslr
Автор: Стефан-Г   
Дата:   29-03-20 19:09

Интересно, но не мисля, че ви е виновно тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматичен режим canon vs nikon нисък клас dslr
Автор: quazimodo   
Дата:   29-03-20 19:27

Определено! Ако искаш, мое си мениме никончетата (пълен бартер)[smilie5] Аз ше ти дам един настроен Никон Д50, ти ше ми дадеш ненастроения д3500[smilie18][smilie18][smilie18]

П.П. И ше си кяр една отвертка[cool]



Публикацията е редактирана (29-03-20 19:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматичен режим canon vs nikon нисък клас dslr
Автор: kvakioh   
Дата:   29-03-20 20:12

650d не може да се сравнява с нищо, защото е най-лошият Канон изобщо. По-скоро бих гледал 100д/700Д, дори нещо по-ново като за сравнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматичен режим canon vs nikon нисък клас dslr
Автор: lamerko   
Дата:   29-03-20 20:27

НЕ препоръчвам носенето на DSLR в такива дестинации.

Специално за Египет не виждам какво толкова ще снима - с един телефон ще мине съвсем спокойно. Напълно сериозно пиша... В момента всички музеи и каменаци са затворени, но в нормално време, всичко е засипано с туристи.

За музея в Кайро - стария е мизерия, няма климатична система и вътре си **** *****. Да не говорим, че е голям и препълнен - по едно време ти писва от всичко. В моемента обаче върви преместване на артефактите от стария към новия музей - последните, които са влизали вътре, може би са били разочаровани при гледките на опразнени халета. Защо не е добре с DSLR вътре - от ена страна таези, които имат камери минават по дългата пътека на входа (в Египет има военна диктатура, навсякъде има полицейски и военни постове), като се плаща допълнително сума за да вкараш камерата. Ако вътре ти се пусне светкавицата, ще си имаш проблеми с военни без основно образование, както и дължими глоби. Ако решат че нещо им се опълчваш - могат и да те арестуват. В тази светлина, със зеленото квадратче - познай дали няма да се пуска светката от време на време...

За пирамидите - отвън е мизерия (цял Египет е мизерия). По-досадно племе от търговците отвън няма, камилите вонят от 50 метра и навсякъде, наистина навсякъде, е пълно с хора. За да влезеш в големите пирамиди се плаща доста, но по-лошото е, че се чака МНОГО докато ти дойде реда. В малките може да влзеш с рушвет от един долар, но... просто не си заслужава. През цялото това врме имаш едно кило на врата си...

За Луксор - големия храм е сравнително добре, може би защото е доста отдалечен от Кайро, но хората пак си ги има. В долината на царете обаче нещата са отчайващи - намира настрани от Нил (за разлика от големия храм), навътре в пустинята, където наистина няма никаква влага. Само жега и камънаци, а малкото заслони са препълнени с хора и вероятно няма да можете да се вредите в тях. Жегата наситина е адска, а гробниците са пръснати буквално по цялата долина. С един билет можете да влезете до 3 гробници по ваш избор, като за по-известните може да се наложи да чакате. За разлика от пирамидите, тунелите в гробниците са широки и много по-красиви, но жегата вътре е адска. Носенето на DSLR в долината е тотал щета. Не забравяйте, че отивате там за удоволствие, а не насилствено за работа.

По курортите на червено море - там просто няма какво да се снима.

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматичен режим canon vs nikon нисък клас dslr
Автор: dtangelov   
Дата:   29-03-20 20:44

lamerko [smilie24]
С малката забележка, че когато вдигнат карантината и стане възможно да се пътува, около забележителностите вероятно ще са останали само камилите, смрадта и местната фауна.


Отговори на това съобщение
 Re: Автоматичен режим canon vs nikon нисък клас dslr
Автор: Стефан-Г   
Дата:   29-03-20 21:08

"650d не може да се сравнява с нищо, защото е най-лошият Канон изобщо"

Твърдение без стойност. [smilie5] Тва ще се чете и от други хора, иначе и аз оплювам така фотоапарати пред приятели за без причина, но тук мисля, че като ще го чете някой после трябва нещата да са с факти. 600д мен ме кефи много, 650д пък да не струва, странно. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматичен режим canon vs nikon нисък клас dslr
Автор: Стефан-Г   
Дата:   29-03-20 21:10

"НЕ препоръчвам носенето на DSLR в такива дестинации."

Ама те не отиват да снимат снимки за форума. [smilie5] Те да се снимат един друг. И благодаря за опита от там. Като им се отмени сегашната екскурзия може и да не се навият догодина.

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматичен режим canon vs nikon нисък клас dslr
Автор: kvakioh   
Дата:   29-03-20 23:38

Твърдението е потвърдено многократно и не е само тук. Всички 650Д, 40-50% от бройките 60Д, някои бройки 70Д са проблемните апарати на Канон от цялата производствена гама, които не може да се коригират по никакъв начин-сервиз на хардуера или смяна/ъпгрейд на софтуера. Това може да се потвърди само като се почете малко повече. Основно на английски.
Авторът на темата изобщо не може да зададе въпрос като хората, пък после сам си определя кое мнение е меродавно, точно или коректно...
Така зададеният въпрос за автоматичен режим нищо не значи и не може да е основа за много точни отговори. Ако снима в RAW (NEF) формат и не може да се конвертира файла какво се прави тогава? Автоматичния режим е едно, но има още доста настройки, които може да затруднят.
Реално всяка една по-добра сапунерка над 200лв ще свърши работата в ситуацията. На автоматичен режим. [smilie18]
Иначе-Д3200 е по-добре, най-малкото защото е с 24Мпикс пред 18-те на 650Д.



Публикацията е редактирана (29-03-20 23:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматичен режим canon vs nikon нисък клас dslr
Автор: СамуилАрнаудов   
Дата:   30-03-20 10:18

sasho2345 не пиши глупости, това че ти не знаеш как да снимаш не означава, че апарата не става. Дори във форума има много примери за страхотни кадри снимани с 3-та серия на Никон, може да потърсиш кадри на Krasi Matarov -Muzka, макрото на Tsvetan Ganev - ceclii и Petar Belev - nislon.



Публикацията е редактирана (30-03-20 10:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматичен режим canon vs nikon нисък клас dslr
Автор: ombre   
Дата:   30-03-20 10:32

СамуилАрнаудов ....[smilie24]

Снимал съм малко с 650д на мой приятел. Мисля си,че за парите които струва, канончето не е лошо. Лично на мен не ми харесва динамиката му. Но за семейни снимки и хора,които не са претенциозни демек няма да обработват и да гледат бързина на аф,динамика, и прочие неща,мисля е не лош вариант.За сериите 3 и 5 на никон не съм имал и не мога да кажа нищо,но в нета има доста примери,които човек може да погледне. Също така може да се помисли за безогледалка,щом е за екскурзии.

Мой френд снима с 80д,и често ходи именно в Египет на почивка. не ми е казвал да има някакви проблеми с ползването на дслр,но ми стана интересна темата и ще го поразпитам.

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматичен режим canon vs nikon нисък клас dslr
Автор: asahi   
Дата:   30-03-20 10:41

За да си истински полезен когато препоръчваш нещо на някого трябва да погледнеш от неговата гледна точка, да му обуеш обувките. Човекът иска да му е лесно, да му е удобно, да натиска едно копче и да не мисли. Едва ли ще знае особеностите на АФ, меренето, а за динамиката да не говорим. За него е важно картинката да не е размазана, да не е много светла или тъмна и цветовете да са познаваеми. Цял късмет е, че се е насочил към ДСЛР. Поне ще има възможност да го държи стабилно с две ръце и да гледа през истински визьор.

Най-куцият DSLR на Канон е 1000D. Не му отнемайте този приз.

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматичен режим canon vs nikon нисък клас dslr
Автор: dragoart   
Дата:   30-03-20 10:59

"Най-куцият DSLR на Канон е 1000D. Не му отнемайте този приз."
До него на стълбичката гордо стои 100D.

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматичен режим canon vs nikon нисък клас dslr
Автор: quazimodo   
Дата:   30-03-20 11:10

dragoart написа:

> "Най-куцият DSLR на Канон е 1000D. Не му
> отнемайте този приз."
> До него на стълбичката гордо стои
> 100D.

Ако тия двата са куци, къде да позиционираме 4 000Д[smilie18] ?


Отговори на това съобщение
 Re: Автоматичен режим canon vs nikon нисък клас dslr
Автор: sasho2345   
Дата:   30-03-20 11:21

Вече горе долу знам. Вчера снимах около блока, на А режим,iso 100, a сложих 5.6 , скороста не помня колко се получи но беше над 1/150,снимам нещо като пейзаж , фокусира се моментално пиу миу, цък на екранчето изглежда ок, но като го погледнах после в lightroom на 1:1 - пълна размацотина при това и в центъра и по краищата. Какво бъркам?

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматичен режим canon vs nikon нисък клас dslr
Автор: quazimodo   
Дата:   30-03-20 11:25

Що не пишеш в твоята тема, за да са по-прегледни нещата?

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматичен режим canon vs nikon нисък клас dslr
Автор: wlad   
Дата:   30-03-20 12:02

Ами защото реши, че всичко знае човека, няма нужда от акъл - и ги затвори. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматичен режим canon vs nikon нисък клас dslr
Автор: Yog   
Дата:   30-03-20 13:29

За туризъм, носенето на ДСЛР и щракането на туристически снимки в автоматичен режим е напълно безсмислено. Вземете си малка камерка, от компактните с 1-инчовите сензори, или модели като GX80 на Панасоник и M100 на Канон. Резултатът в автоматичен режим ще е същият, като на ниския клас ДСЛР-и или по-добър. А поне са два пъти по-малки и се носят в по-широчък джоб. Не препоръчвам телефон, защото за туризъм а) не е лошо да има истински зум, оптически; б) телефоните, които имат по-модерни камери и алгоритми за фотография, струват колкото 3-4 апарата М100. Ако и без това ви е такъв телефона, супер. Смело само с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Автоматичен режим canon vs nikon нисък клас dslr
Автор: sasho2345   
Дата:   30-03-20 19:25

не си измисляй, казаха ми по добре да съм затворел темата и аз реших че не е позволена и я затворих. виж последните постове и ще видиш.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »