Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: За човека, дето избира снимките на първа страница...
Автор: Yog   
Дата:   15-02-20 13:05

Снимката с портрета на Путин пред чатала на жената е от поредица такива снимки. Тук ги видях, на тоя сайт имам предвид. Имаше и възрастни жени и други. Очевидно е че са замислени така, като провокация. Плюс това са достатъчно двусмислени, за да извадят различните хора различни изводи какво иска да каже автора. Нищо лошо не виждам в това. Колкото по-различни неща се качват, толкова по-добре.
 Re: За човека, дето избира снимките на първа страница...
Автор: rostoshev   
Дата:   15-02-20 13:06

Тази тема само заради моята снимка ли е или има и други за порицание? Питам, понеже само тя се обсъжда. "Политкорекност" за мен са всички безпроблемни и нескончаемо повтарящи се снимки на залези, изгреви, театрално позиращи девойки /облечени или голи, но задължително млади и сесксуално привлекателни/, цветенца, бебенца, екскурзийки, баби, дядовци, маренца, облачета, планинки и т.н. Сред тях има и много сполучливи и креативни, но няма проблем! Важни са снимките, които човъркат духовете, независимо в каква посока.
Благодаря ви за отделеното внимание и бъдете спокойни! В други проекти ще има и други личности. Когато реша и когато им дойде времето. Този е посветен на цар Путин и влюбените в него жени, а видно и мъже.
Весел и усмихнат ден! И последно - "Човек вижда толкова, колкото знае". /Гьоте/



Публикацията е редактирана (15-02-20 13:08)
 Re: За човека, дето избира снимките на първа страница...
Автор: ombre   
Дата:   15-02-20 13:09

Няма путинофили,соросоиди или други. Форум е,и всеки може да изрази мнение.
 Re: За човека, дето избира снимките на първа страница...
Автор: ombre   
Дата:   15-02-20 13:09

Ширкане бъзиках се.
 Re: За човека, дето избира снимките на първа страница...
Автор: Leica   
Дата:   15-02-20 14:06

Всевиждащият креатив.[smilie3]
Не коментираме теб.
Дори е тъпо да коментираш колега идейно.
Радвам се, че се чувстваш доволен, но проблема не е в теб или твоята снимка въобще- напротив! Казах вече, нека всеки да си твори каквото иска и да се чувства щастлив.
Проблема е в този, дето я е сложил там, дето преди това не се цъка на "18+" "Ще видите еди какво си" и т.н., както е според правилата на сайта, който са според правилата на страната - спирам да го повтарям.
Още повече, че сайта ама никак не е от либералните или специализираните сатири, и няма навик да допуска особено креативни идей. А в правилата му във всяка точка пише .....ако преценя ИЗТРИВАМ мнения, юзери и т.н. !

А относно творчеството ...тази идея тип лозов лист е по-стара от света. Или да го перефразирам - да сложиш нещо (кауза) отпреде за да прикриеш срамотиите.
Мен ме вълнуваха тези идей, когато гледах худ. снимки как жени с портрет в ръце на загинал мъж прикриваха мизерията си. Портрети в портрети в портрети ... третиращи родословието, почитта към загинал другар (включая на Червеният площад на шествието на «Бессмертный полк»), или пък когато моделът държи в ръцете си портрета си от младостта.
Това е като буква G в худ.фотография. -отиграно във всеки вариант.
Имаше един портрет, дето жена държи за едната ръка момиченцето си, а с другата ...шинела на загиналият си съпруг, закачен на закачалка.
Та понагледали сме се, не е като да не е - дори и тук. Нарадвал съм се. И изборът си е личен.[smilie7] [smilie21]
Обичам свежите идей.
Ще знам, че вече мога да ги пускам и тук и те дори могат да отидат на първа.[smilie5]
 Re: За човека, дето избира снимките на първа страница...
Автор: rostoshev   
Дата:   15-02-20 14:21

Leica, не съм наблюдавал подобни реакции и критики към администраторите на този сайт, когато на същата тази първа страници е имало изображения на други голи женски фигури. И при тези други случаи никой не е цитирал правила от форума. Защо ли!? Иначе коментирайте и гледайте каквото и както си искате.
Жив и здрав бъдете!

 Re: За човека, дето избира снимките на първа страница...
Автор: Leica   
Дата:   15-02-20 14:46

Така е, но те предлагат "художествен и артистичен поглед" върху голото тяло...не на всички се получава де...но поне опит .а идейте още по-рядко.
Но като съдя по коментарите и точките ...сещам се какви ги гледат.
А ти предлагаш гротеска !
Трябва да си готов за по-остри реакции. [thankyou]
В острорисуваното ч.б. изображение няма сиви нюанси !!!
Там червената ти петолъчка върху ч.б. действа като червено на бик!
На остра провокация -остра реакция !
Голото тяло е много деликатна тема и когато се комбинира със силни катализатори става взливоопасно [smilie7]

 Re: За човека, дето избира снимките на първа страница...
Автор: Admin   
Дата:   15-02-20 14:52

Към Leica,

молим за малко повече умереност в изказванията. Или поне си сложете аватари на профила и тогава спорете разгорещено, защото иначе става малко като да си сложим торби на главите и да излезем да спорим с други такива на улицата. Визуалното възприятие добавя към убедителността на говорещия.

Също така молим да се намалят политическите коментари.

Колкото до снимката от вчера от първа страница, тя е маркирана като 18+ и всеки нелогнат в сайта не я виждаше.

И като сте се събрали така или иначе в тази тема да ползваме случая да се допитаме. Започваме да преработваме форума в нов вид. Качването на снимки в тема как според вас ще е най-подходящо. Качените снимки, с лесен ъплоад, да се вграждат между текста или качените снимки след ъплоад да стоят в долната част на публикацията?

Ето това са проекто дизайните:

http://93.123.81.155/PhF-forum-listing-topics.jpg



http://93.123.81.155/PhF-forum-topic.jpg

 Re: За човека, дето избира снимките на първа страница...
Автор: rostoshev   
Дата:   15-02-20 15:07

Лично за мен мен втория вариант.
 Re: За човека, дето избира снимките на първа страница...
Автор: asahi   
Дата:   15-02-20 15:09

Отговорът е Бе.
 Re: За човека, дето избира снимките на първа страница...
Автор: Leica   
Дата:   15-02-20 15:13

Admin - сложи го в правилата и ще си сложа аватар в профила, може и биография.
ОК !?
Много дълго се забави със секирата нещо - да млатиш по различните мнения [thankyou]
А политическите коментари ...ама моля Ви се ! Те ще намаляват пропорционално на броя на такива снимки!


https://ic.pics.livejournal.com/p18/13611009/63389/63389_300.jpg



 Re: За човека, дето избира снимките на първа страница...
Автор: rostoshev   
Дата:   15-02-20 15:16

Leica, последно - критиките към мен ли са или към администраторите? Тази серия е в профила ми от средата на 2019 г. Съдържа доста коментари и всякакви реакции. И отдавна съм свикнал и приемам критики от различен характер, но до колко да се съобразявам с тях е мое лично решение. Не разбирам обаче, личната ангажираност и обиденост от моите кадри на много от хората тук.
Иначе късмет и успехи Ви желая.[smile]

 Re: За човека, дето избира снимките на първа страница...
Автор: Leica   
Дата:   15-02-20 15:24

Към администратора разбира се.
Щото на мен не би ми дал дори само на думи да опиша аналогичен сюжет!
Еле пък да критикувам ПЪРВА !
Ще стана долен циник, политикан и вълкодав по образ и канарче по душа.
Затова съм повече от умерен и любезен, но сянката ми дори го плаши ....защото както казваш, разни хора виждат различно нещата [smilie7]
 Re: За човека, дето избира снимките на първа страница...
Автор: Leica   
Дата:   15-02-20 15:28

Но...сега ни е даден тон да сменим темата !
Който има уши ...да слуша.

Напомня ми на един ....отговорен гражданин как го критикуваха по същество , а той усмихнато говореше за сратерите на луната и красотата на нощното сияние [smilie7]
 Re: За човека, дето избира снимките на първа страница...
Автор: Leica   
Дата:   15-02-20 15:45

Аз ще обмислям коя снимка да си кача в аватара, щого като си сложиш образа ставаш някакси по-така умерен и полит. коректен.
Властта започва да гледа в твоето достойнство и ти трябва да си го пазиш! Дълго да обмисляш какво ще кажеш, какво ще харесаш...и какво не....щото могат да ти спретнат нещо..най-малкото разказ по картинка - политкоректен.[smilie2]
Биг Брадър трябва да има телевизор и камера във всяка стая!...и да немаш, ще ти го сложат.[smilie7]

Картинката долу е за над 18 години...и не е моя а на виден световен фотограф. ...и има смисъл.

https://www.photospace.ru/ckfiles/images/texts/15/94_1.jpg


 Re: За човека, дето избира снимките на първа страница...
Автор: sirkhann   
Дата:   15-02-20 20:02

Моят първоначален коментар не е насочен към конкретната снимка, а към тенденциозността на снимките на първа страница, особено в последно време. Вчерашната снимка просто беше катализатор на моето недоволство.

Колкото до виждането - на мобилни устройства снимките се зареждат. Може би аз ги виждам, защото ми се зарежда сайта на английски език понякога и в английската версия това ограничение да го няма.

Но дори когато си логнат, да си отвориш фото-форум от телефона на публично място, и да почнат да се показват голотии отвсякъде, мисля, че не много приятно.

...

Текстът е премахнат по молба на администрацията

...

Да, фото форум може да е частна собственост, но е и публично достъпна социална платформа, която има претенциите да е насочена към фотографията като цяло, а не конкретно към един жанр, който в българския си вариант рядко има нещо общо с изкуство.



Публикацията е редактирана (16-02-20 08:57)
 Re: За човека, дето избира снимките на първа страница...
Автор: bogdanov   
Дата:   15-02-20 20:06

Наслада...толкова жива, пулсираща енергия... Нито пиксели, ни марки апарати, нито голота обсъждате в темата. Само страст и животинско привличане към отворената бездна на личните ви пристрастия. Уевски-Цесека-Цески-Уесека! Умеещите да изразят себе си чрез фотография са изключително малко. Ако искате ми вярвайте, ако искате недейте, но четейки визуализирам "вожда" между краката на модела да си движи устните и да произнася реч сричайки онова което са написали някой от вас! До толкова сте се слели с нагласите си! Но страшно няма и "лесното вече дойде", говоря във фотографски план. При появата на фотографията, част от художниците са изпитали страх да не би тези машинки да ги заместят. Сега имаме твърде много примери, че това е изключително невъзможно! Да снимаш поглеждайки е различно от това да снимаш виждайки и съвсем различно от това да снимаш създавайки!



Публикацията е редактирана (15-02-20 22:47)
 Re: За човека, дето избира снимките на първа страница...
Автор: asahi   
Дата:   15-02-20 21:10

Touche!
 Re: За човека, дето избира снимките на първа страница...
Автор: hotsnail   
Дата:   15-02-20 23:20

Ехааа Росене БРАВО! Толкова дискусия за тоя кадър.....печати ограничена серия от 10 в размер на соц плакат и ги пускай по 1000-ка. Хахахаха

Изкуството трябва да предизвиква реакции, нали? Трябва да има провокация.

Браво!


По въпроса на Admin ако искате да направите нещо смислено, вижте фейсбук как работи. Няма upload т.е. има ако нищо по-удобно не сработи - drag&drop или paste директно докато пишете (единствено android май няма paste на картинки).

ако може и така в коментарите към снимки! Ще е супер. Щото можеш да копираш някой интересен участък и да зададеш въпрос с контекстна информация (Win+Shift+S, Ctrl+V във фейсбук работи идеално).

..и да най-долу е по-добре - вижте фейсбук :-)



sirkhann-е голи или не снимките са си снимки. Тия тъпотии ала фейсбук и инстаграм са защото платформите се използват често от хора под 18 и някак сме решили, че под 18 години хората не се къпят явно и не са се виждали в огледало ...... всеки има някаква граница ама във фотофорум за 15 години не съм видял снимка, която сериозно да прекрачва границите. Виж във фликр има неща, които не искаш да виждаш или да те виждат, че виждаш.....ама в България за хубаво вероятно не си падаме по такива образи.



Публикацията е редактирана (15-02-20 23:24)
 Re: За човека, дето избира снимките на първа страница...
Автор: Admin   
Дата:   15-02-20 23:36

Sirkhann,

когато започне да се използва просташки език всякаква дискусия губи смисъла си. Вероятно ако бяхте някой трол отдавна да сме ви деактивирали профила, защото имаме и това задължение, да почистваме където има нужда. Нямаме обяснение защо трябва да се ползва този език.

Ще ви дадем малко време, ако решите да си коригирате публикациите, след няколко часа просто ще си изпълним сами ангажиментите ако много държите на изказа си и не се коригирате.

Иначе аргументите мога да променят неща. Ето примерно може да направим дори логнат потребител да не вижда 18+ ако не е кликнал на "Виж", но с уговорката само на първа страница, защото все пак в този сайт има снимки и е ясно, че те могат да показват различни неща. За едни е смущаващо женски гърди, за други реч като вашата в предните публикации.

Колкото до избора на Първа, добре сте забелязал, различен човек е подбрал последните и снимките преди 15 дена. Въпрос на гледна точка. Понеже бихме могли да направим интересен експеримент, решихме да ви го предложим. Можем да ви дадем права да изберете снимки за следващите 7-10 дни. Искате ли да се възползвате и да покажете виждане? Условието е да не гледаме само 1-2 автора на Първа, но това предполагаме, че по-скоро се подразбира.

Очакваме отговор.
 Re: За човека, дето избира снимките на първа страница...
Автор: ombre   
Дата:   15-02-20 23:54

Дърпате се за глупости.Въпросната серия на автора съм я виждал и в друг форум,и наистина малко са авторите, които показват такава фотография.Не го познавам лично,но винаги е показвал стойностни неща.От там,мисля и за логичният избор за първа.Колкото до снимката на Путин и избора на автора къде да я сложи,вече е въпрос на лично възприятие конкретния кадър, както впрочем и всички останали. Иначе аз не я виждах, както и всяка друга снимка от голо тяло,ако не съм се логнал в сайта,та в тази връзка съм съгласен с админа,но,ако е на английски и се вижда, както казва Ширкан, може би е добре да се обърне внимание на това.



Публикацията е редактирана (15-02-20 23:58)
 Re: За човека, дето избира снимките на първа страница...
Автор: idivanov   
Дата:   16-02-20 00:25

[shtrak] [shtrak] [shtrak]
 Re: За човека, дето избира снимките на първа страница...
Автор: serjy   
Дата:   16-02-20 08:33

Доколкото помня, в този сайт са забранени политичестите теми, но ако са политкорентни - може... наскоро гледах изложба на ануси, може и от там да поперпите вдъхновение за първа [smilie24]
 Re: За човека, дето избира снимките на първа страница...
Автор: CDman   
Дата:   16-02-20 08:41

По темата:

Честно казано не завиждам на подбиращия снимката. Няма снимка, която да се хареса на всички. Това, че била гола жена - голямо важно. Вижте по РЕП-овете какво става.[smilie7]

Относно конкретната снимка мисля, че по ред причини Путин не е подходящ за там най-малкото защото името му идва от рускатa дума "път" (путь). На същата локация доста по-подходяща асоциация би предизвикал портрета на Путко Мафани. [smilie5]

Новото пресаташе Путко Мафани разсмива Стоичков


Лично мнение[smilie24]

 Re: За човека, дето избира снимките на първа страница...
Автор: sirkhann   
Дата:   16-02-20 09:16

Премахнах просташката част, но явно имаше ефект, защото почух отговор, за което благодаря.

Моята гледна точка е следната:

Първо - нямам против жанра "голо тяло". Напротив, мисля, че това е един от най-трудните фотографски жанрове по ред причини. Моето наблюдение е, че рядко съдържанието, споделяно в тази категория, е на ниво не само в нашия форум, а и навсякъде. Освен там, където съдържанието не минава през определен филтър.

Моят явен протест е против чалгизацията и принизяването на определени жанрове до нивото на плакатите, дето едно време ги лепяха по тировете, но можеха да се видят и в автобус 280 в столицата. Не, че пейзажната фотография не може да се превърне в чалка... Но винаги ще има хора, за които "голо тяло" не е върхът на портретното изкуство, а начин да дразнят непрекъснато сексуалния си нагон, което, вместо да ни превръща във висши създания, ни принизява под нивото на повечето животински видове, защото и те подбират времето и партньора.

Като артистична общественост, наша задача е да модулираме съдържанието, което виждаме, и писането на подстрекателни текстове от препинателни знаци под всяка снимка, която събужда в нас първичен инстинкт, не мисля, че работи в тази посока.

За социалния експеримент - мисля, че събуди реакцията. Като цяло - когато се правят тестове в продукционна среда, трябва да има очакване, че нещата може да отидат в грешна посока.

Това, което виждам лично аз като проблем с поставянето на един човек, който да подбира снимките, е че той изразява чрез своя избор личните си предпочитания, нужди и разбирания. Т.е. ако на човека му се гледат снимки на красиви жени, ще виждаме това, вместо красиви снимки на жени, или красиви снимки по принцип.

За да е успешен един експеримент, то трябва да има методология за провеждането на експеримента, както и метрика, по която да се измери този успех. Т.е. да се подходи научно, ако се очаква резултатът да може да се интерпретира по нещо значимо, различно от рева на конкретна група вечно недоволни във форума.

Вместо финал - по-скоро мога да задам следния въпрос - как искате да изглежда заглавната страница на сайта? Какво впечатление би оставила тя във всеки един човек, който случайно или не, попадне на нея? Бихте ли се чувствали комфортно да я отворите и разглеждате във вида от преди няколко дни пред група от непознати хора - например да я заредите на таблет, докато пътувате в препълнен автобус, или да я отворите пред клиенти (майка с дете), за да им покажете портфолио, или на работното място пълно, което е отворено пространство?

А за непрекъснатото триене на теми, които не ни харесва да виждаме - мисленето преди да се направи нещо, обикновено помага. След това - вслушването. Когато човек се мисли за безпогрешен и велик, обикновено действа с цензура. Изтриването на едно мнение не го прави по-малко значимо. В момента в Китай за пореден път погребват стотици невинни граждани, просто защото имиджът на правителството е по-важен от хората.



Публикацията е редактирана (16-02-20 09:31)
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена