Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: fobo88   
Дата:   13-02-20 09:05

EOS R5 с IBIS

[beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer][beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: sauron69   
Дата:   13-02-20 10:13

Значи го обявиха официално [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: Mogila   
Дата:   13-02-20 10:18

И два слота карти :)

Все екстри, които не ме вълнуват ни най малко...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: Mogila   
Дата:   13-02-20 10:27

Обаче изглежда на снимките доста удобен. Май ще се купува ако и сензорът е на ниво...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: 787898   
Дата:   13-02-20 11:47

Сензора е 45mpx този ще е конкуренцията може би на Sony a7r IV

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: sauron69   
Дата:   13-02-20 12:11

Сеззора не е обявен още официално, 45мп. са слуховете засега.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: 787898   
Дата:   13-02-20 12:27

40-45mpx ще е, съмнявам се да е 61mpx или над 61mpx, ама ще стане ясно скоро, и това е тъпа политика обявяваш го днеска, юли 2020 го пускаш в продажба.. [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: dragoart   
Дата:   13-02-20 13:53

Canon се сетиха.....

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: ombre   
Дата:   13-02-20 14:32

На снимките изглежда супер.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: sauron69   
Дата:   13-02-20 14:53

На хартия е добре.
Разбира се зависи и каква цена ще му пльокнат, щото канон не си падат много по добрите цени.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: Mogila   
Дата:   13-02-20 16:16

Цената като за начало сигурно ще е към 3300 Евро...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: 787898   
Дата:   13-02-20 16:31

Цената мисля че ще е около 3400-3500 евро

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: sauron69   
Дата:   13-02-20 16:32

Толкова някъде и аз си мисля. като гледам никон Z7 е излязъл на 3399 долара.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: kvakioh   
Дата:   13-02-20 20:03

Хубаво е. Като напускат и още обективи и има повече и от други производители системата е ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: Джъмбо   
Дата:   13-02-20 20:06

че то и сега има достатъчно обективи и преходници, които останалите фирми не се сетиха да пуснат...[smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: hotsnail   
Дата:   13-02-20 21:04

Да Ви объркам малко седенката.....

Конкуренцията е хубава. Поздрав за това

8К видео...някаква новост явно....Дали е хубаво? Особено имайки предвид, че хората дискутират провала на 4К формата сега?

Д850, Z7 и A7r4 и може би дори А7р3 можеха преспокойно да имат 8к, ако имаше някаква пазарна нужда....ама някои фирми поради липса на стимул си седят на ръцете....може би ще трябва малко да се напънат пък или не....Сони сензори 8к за фул фрейм имат разработени и предложени на пазара от 2-3 години, ма няма кой да ги купува.....

За мен Канон се справят за сега много по-добре с обективите отколкото с телата. Шапка им свалям за начина по който изграждат новата система. Светлини години пред Никон са....БРАВО**!

ЗА камерите след 10-тина тотални провала с ЕОС М и Р, липсата на един байонет за кроп и фул фрейм и доста други фундаментални проблеми на системата, сега са направили почти приемливо тяло, но пак се вижда, че им се губи стратегия. поне посоката е вярно де.

Ергономията което беше колосален провал на ЕОС Р е оправена....БРАВО!

Нов сензор от уж ново поколение...дано работи като света и има динамичен обхват поне близък до 5-6 годишните сензори, дето Сони претоплят всяко лето.

По принцип дуал пиксел е бъдещето. Сони и Самсунг това правят в телефоните ама са стигнали до 4 и 9 пиксела т.е. quad pixel и nona pixel. S20 всеки пиксел е разделен на 9!!! Всъщност S20 Ultra e 12МП камера, която ползва 108 МП сензор! Просто със stacked BSI е по-готино да нацепиш сензора. Отделно и АФ, който не съсипва пиксели.....

Искам все пак да видим 2 SD карти (не ги видях на снимката, сигурно пак ще заврат безумно скъпия и безсмислен гъз експрес), голям буфер, достатъчна батерия (четох нещо за новата им батерия и май ще е пореден провал т.е. в същия корпус ама по нова уж с 20% отгоре...трябват не 20 а 120% отгоре ехооооо) и т.н. ЕОС Р беше доста зле от към очевадни неща и сега имат шанс да го оправят малко от малко.

** - Сони вече имат по-голяма система от ЕОС и ....няма какво да обсъждаме там много, но и те доста тъпо я изграждаха. В общи линии целта им беше да максимизират печалбите. Може би е ок от гледна точка на служителите и акционерите. За мен като потребител от 10 години на Е байонет имаше някой доста неуместни последователности и закъснения.....



Публикацията е редактирана (13-02-20 21:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: Losfame   
Дата:   13-02-20 21:26

EOS R и 5D MARK 4 динамиката е като на A7,A7ii и 0.3 стопа по малко от Z6 което не се вижда с око,и 0.4-0.5 от д810 на исо100 което пак много трудно да го видищ в реалният свят...а Dual Pixel Raw дава +1 стоп динамика в Highlights и реално си става като д810 на исо64,или д750 или почти а7iii...
Това са факти които ги говоря от опит,и тестове и писаници и четене,не просто да се правя ня интересен [beer]



Публикацията е редактирана (13-02-20 21:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: hotsnail   
Дата:   13-02-20 21:26

ммм реално не става нищо подобно...ама наистина ЕОС Р е с доста приличен сензор! [smilie24]

Данопродължат по подобен начин. ЕОС РП за разлика от големия брат е по-зле от кропка....



Публикацията е редактирана (13-02-20 21:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: Losfame   
Дата:   13-02-20 21:28

как знаеш,че не става нищо подобно като е точно така,чел ли си за ДПР СПЛИТ програмата която разделя Dual Pixel Raw файла на 2 части и ти дава,втора по тъмна експозиция ??Аз имам R и снимам с него и го правя всеки ден това,и знам много добре какво говоря.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: hotsnail   
Дата:   13-02-20 21:29

вервай си

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: Losfame   
Дата:   13-02-20 21:32

https://petapixel.com/2018/02/13/dprsplit-extracts-extra-dynamic-range-canon-5d-mark-iv-raw-files/

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: Losfame   
Дата:   13-02-20 21:37

Мога на практика да прегоря снимката с Dual Raw активиран,след това с ДПР сплит ми вади от 1 Raw 2-ра снимка която е по тъмна без да е изгоряла,тоест +1 EV,мога и да кача пример имам снимки с тази опция и мога да ти покажа,че грешиш на 101%

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: hotsnail   
Дата:   13-02-20 21:41

добре човек. Надявам се в новата машина сензора да е поне толкова добър.

Аз съм убеден, че бъдещето е цепнатия сензор. ...не съм убеден, че еос р точно може да бие Д850 или А7р3 на базово исо за пейзажна фотография. 40> 30 както и да го гледам ако оставим динамичния обхват. Ама вярвам, че е на нивото на д780 или а7м3.



Публикацията е редактирана (13-02-20 21:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: Losfame   
Дата:   13-02-20 21:47

https://files.fm/u/jwbn59ys#sign_up

Ето цъкни на линка и виж,да не излезне че говоря фантазии...
много малко хора знаят за тази опция,от Canon не са я казали,незнам и защо...

Д850 не съм казъл,че ще го бие,казвам,че динамика е много подобно с Dual Raw като на изброенито по горе.



Публикацията е редактирана (13-02-20 21:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: Losfame   
Дата:   13-02-20 21:51

А новия сензор до колкото чувам,ще е като на 1dx mark 3,ново поколение което е с 1 стоп на горе от моят R,би трябвало да е супер,времето ще покаже дали са само слухове или не нз ?!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: 787898   
Дата:   13-02-20 22:21

Ако сензора не струва на тоя канон няма смисъл от лъскаво тяло с грозно сърце и душа! Директно Сони а7р4 взимам! Искам адаптер Сони е маунт за обективи рф на канон тогава се прераждам!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: hotsnail   
Дата:   13-02-20 22:36

Става или не, важното е, че Канон си дадоха зор. Това е много хубаво!

Дано всички тъй правят. [beer]


Ако тая камера е читава с един 85/1.2, мен би ме кефила....реално няма да я взема щото имам подобна с 85/1.4 и не си струва камарата пари. Обаче има хора, дето тепърва мислят, що да правят........

За Канон най-важно им е да спрат да губят клиенти. Сега я обявяват тая камера заради Фуджи вероятно. Да кропка е ама утре като изпляскат някакви невероятни цифри и вградена стабилизация във новия Х-Т и гледай колко 6д-=та отиват в базара......

Сега обаче хората с 6д-та ще стискат дупе и пачки още годинка поне.....



Публикацията е редактирана (13-02-20 22:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: Mogila   
Дата:   14-02-20 00:25

Losfame не се връзвай на хейтъра. Той не е писал тук от месеци и влиза само да плюе. Просто го игнорирай. Надявам се авторът на темата да го блокира за да не я задръства.



Публикацията е редактирана (14-02-20 00:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: 787898   
Дата:   14-02-20 08:54

Всичко живо продава всичко то що е огледален апарат на канон, щот минават на еос р, но сега ще минат всички на новия еос р5.! Хубав лош това е! Хаха [smilie5] и тия старите боклуци обективи от серията EF-S 1U 40 F4L, 16 35 USM II, III,50MM F1. 4, 85MM F НЕ ЗНАМ СИ какво разшеодват щот новите им RF ОБЕКТИВИ са тупалка особено, RF 85 mm f1.2 и другия им обектив пейзажния RF 15 35 красота.! Е вярно всичките им са по 4500 5000лв, ама качеството струва пари! Така че новият км RF 50 мм убиец! Дано сензора на еос р5 е 50 60 75mpx ха дано!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: kvakioh   
Дата:   14-02-20 16:28

hotsnail, Кирил, оказа се, че минимален брой хора обръщат внимание на ергономия и почти никой не си вкарва каквото и да е фототехника по джобовете, камери почти никой, защото си пазят и уважават техниката...Отделно за захват и подмомагане на тънки, дебели, криви пръстчета има вече десетки продукти и аксесоари, които помагат или пречат.
Иначе анализът е достатъчен.
Всъщност, каквито и да е екстри да вкарат, сензорът добре ли е, стига ли сегашните на пазара, никой няма да се и замисли. Особено тези, които имат ЕФ обективи в повече.



Публикацията е редактирана (14-02-20 17:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: hotsnail   
Дата:   14-02-20 19:18

Напълно съм съгласен че ако сензора са го докарали и са понатъмънили тъпотиите от предното поколение камерата е убедителна. За мен е най-убедителна заради обективите, щото с тях снимаш. Телата са ден до пладне и после идва друго

Аз подозирам, че малко преди тази камера да излезе на пазара някой от многото играчи вече, ще изскочи с новото голямо нещо. Както се случи преди години с 5дс ...таман да направи революция и стана една....Та не ми допадат подобни ранни обявления



Публикацията е редактирана (14-02-20 19:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: Mogila   
Дата:   14-02-20 21:38

5дс и в момента се ползва масово от топ фотографи.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: hotsnail   
Дата:   14-02-20 23:50

Mogila ако беше толко' голем успех 5Д, щяха ли да правят ЕОС Р....помисли си малко по това въпросче

Нека ти кажа как шефовете на Канон се оправдаха за тоя модел и огромната загуба на пазар, която претърпяха 2015-а година - Путин им е виновен ....

Although overall unit sales of interchangeable lens digital cameras declined due to the impact of the economic slowdowns in China and Russia, signs of recovery began to appear in Japan and the United States. Amid such circumstances, Canon launched the EOS 5DS and EOS 5DS R digital SLR cameras, which boast the highestever resolution for EOS models, as well as the EOS M3 and EOS M10 non-refl ex cameras, thereby maintaining the No. 1 share in unit sales worldwide of interchangeable lens digital cameras.

As for digital compact cameras, unit sales declined as the market continued to contract amid the growing proliferation of smartphones. However, Canon raised its sales ratio for high-end products such as the PowerShot G5 X.


Нещо не ми звучи като да са обявили невероятни успехи от продажбите на 5Дс...

ПП Забалежи как леко са намекнали, че некой друг прави повече пари от фотография от тях....



Публикацията е редактирана (15-02-20 00:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: kvakioh   
Дата:   15-02-20 09:10

5dS, 5dR с големите резолюции се оказаха недоносените деца на Канон, с големите уж сензори, но ниски продажби и слабо развитие.
Сега, макар и бавно и леко късно пускат безогледалки. С всякакви обективи. Става, ще тръгнат. Само да поизчистят някои неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: Mogila   
Дата:   15-02-20 12:51

Не ме интересуват статистики и мнения на многознайковци. Интересува ме с какво работят реално много търсените и наемани за скъпи продукции фотографи.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: hotsnail   
Дата:   16-02-20 00:29

...и какво от това...

Големите снимат с това с което трябва. Може би си имат по някоя сапунерка или апарат за лично ползване, но ако си голям фотограф известен снимаш с техника под наем или на заем.

Нали не мислиш, че фотографите си купуват хасели и фейзуани по 100 хиляди долара и си ги носят в чантите? А реалността е, че за големите яки реклами, доколкото са останали големи списания се снима с такива неща доста. Освен тях сега вероятно се използва Д850 и новото Сони А7р4.

Това е.

и сега като знаеш какво ползват, ще идеш ли да си вземеш 150МП Phase One комплект с три обективчета? или пък ще си метнеш канонската техника и ще вземеш Д850?....


..и не не ползват 5Дс.....едно време ползваха 1Дс серията ама те не са правили хубава такава камера от 10 години, защото не могат да направят сензор за нея......

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: kvakioh   
Дата:   16-02-20 09:46

Канон са достатъчно напред, защото могат да пуснат експериментално дори едни камери с 50-те мпикс, базата не е там, а на по-масовите, които се купуват доста. Базата им не допуска проблеми със контроли, екстри и начин на употреба, а не както някои други фирми, които пускат едни камери, които едва в третото си поколение стават нещо като контроли и удобства (ако изобщо това има смисъл). Някои дори в петото си поколение не се получават нещата.
Кирил, hotsnail, твоето мнение не е толкова интересно, защото е наготово смлян анализ на чужди мнения и дъвкания. Реално- претоплена супа в четвъртък от недоизядените бутчета от понеделник. Няма смисъл да четем на английски дори. Връщането към 50те мпикс на Канон дори показва, че има доста назадване...



Публикацията е редактирана (16-02-20 09:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: Mogila   
Дата:   16-02-20 12:47

hotsnail работя в най-голямата фирма за бужута в Европа с над 1000 магазина. Всеки месец наемаме екипи за заснемане на подукции за огромни плакати и всякакви реклами. Бюджетът няма голямо значение, важното е качеството. Моделите които ползваме са над 5000 Евро на ден.

За мен няма никакво значение какво пишеш ти, защото аз виждам всички снимки от тези продукции и знам с какво снимат хората. 95% Канон 5дс, Канон 5д3 и канон 5д4. 5% Хаселблад и Фейз уан.
Нито една снимка до момента с Сони или Никон.
Всичката техника се взима под наем. Фотографите казват само какво желаят.

Та това е реалността за мен. Тази която виждам всеки ден с очите си. А ти си пиши глупостите.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: optima   
Дата:   16-02-20 16:33

https://www.photo-mirgain.lu/appareils-photo/hybrides/canon-eos-r/canon-eos-r5-boitier
[smilie25] [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: kvakioh   
Дата:   16-02-20 18:05

Минимален брой хора купуват директно среден формат професионално, ползват или под наем или в някаква група заедно. Освен това има доста "посланници" на техника, които уж снимат добре, но доста често са като някаква мода да бъдат известни и да им се дава техника, която обаче не е тяхна. Та толкова за мощната техника. Всъщност добавям, че и тази информация е чужда за който говори за купуване на среден дигитален формат над 20000 евро като техника, просто никога няма дори да я види на витрина или в представителство, камо ли да я ползва или познава хора, които я ползват, НЕ купуват.
Освен това доста хора, професионалисти, въпреки печеленето на пари и т.н не сменят толкова лесно техниката, примерно от 24-28Мпикс до 42-60 Мпикс, по простата причина, че се налага смяна и на останалата техника-компютри, памети, екстри.
Хубави про обективи от Канон за безогледалките, 15-35, 28-70/2 и т.н., един вид надграждане като стъкла, над другите марки и вече съществуващите. Като се свържат и със Сигма и стават нещата.
Освен това, преди да преминат към безогледалките и екстри, Канон имат доста кроп и про и непро ФФ камери, които изстискаха доколкото може.



Публикацията е редактирана (17-02-20 16:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: Mogila   
Дата:   11-04-20 12:15

Хайде да идва вече юли месец да видим тея 7-8 стопа стабилизация...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: fobo88   
Дата:   23-07-20 12:36

Галерия [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: Mogila   
Дата:   23-07-20 12:40

Има друга тема за р5.
Разгледах галерията и явно качеството е брутално... май няма да мина с по-ефтиния модел :(

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: fobo88   
Дата:   26-07-20 18:45

Стидиен тест [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: sirkhann   
Дата:   26-07-20 23:26

Тоя студиен тест е пародия... Това е сравнение на обективи, а не на тела.

Z7 с AF-S 85/1.8G + FTZ срещу R5 + RF 50/1.2L

То по тази логика се вижда как S1R просто кърти зъбите на всичко останало заради Summicron 90/2, да не говорим, че и вади по-плътни цветове.

А Sony-то ми харесва как вади детайл от макарите с конци, особено червената и оранжевата.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: Mogila   
Дата:   27-07-20 10:21

Определено високото ИСО е най-добро при канона. По сензор и автофокус на тъмно явно канонът ще е лидер!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: performar   
Дата:   27-07-20 14:19

И динамиката е ок при канона

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: hotsnail   
Дата:   27-07-20 15:26

> И динамиката е ок при канона

Как го преценихте това?

Има ли тест за това?


.. и това даил е финална камера? Защото доста от другите сайтове, казват, че са им дали ранни бройки без всички настройки т.е. до колко може да се вярва на сегашния резултат.

Иначе за шума съм съгласен, че е на ниво сходно със Z7 и А7р3. А7р4 шуми повечко.



Публикацията е редактирана (27-07-20 15:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: lamerko   
Дата:   27-07-20 15:29

Шумна е, грозна е, не е Никон и няма хубаво ревю [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: Mogila   
Дата:   27-07-20 18:44

Шумът е леко над тяхното ниво. Вижда се добре.

Динамичният обхват още не се знае. Очаква се да е около 15 стопа. Със сигурност ще е на съвременно ниво.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: fragranse   
Дата:   27-07-20 21:15

сателит.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: keri-di   
Дата:   27-07-20 21:32

Още лоши новини!
https://mobile.twitter.com/GeraldUndone/status/1287197307398692864

Бих предложил на Канон,като подарък на закупилите камера R5-6,да дават вентилатор,огнеупорни ръкавици,пожарогасител и застраховка на горните части на тялото [smilie5]



Публикацията е редактирана (27-07-20 23:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon обявява разработка на EOS R5 с IBIS, 8K видео и 20 кадъра в секунда
Автор: keri-di   
Дата:   28-07-20 16:34

И още една новина.Дали е лоша или не,не зня,но скоро ще се разбере!
https://www.eoshd.com/news/canon-boss-masaya-maeda-has-stepped-down-due-to-health-issues/

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »