Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Печат на обикновени снимки
Автор: sthbg   
Дата:   22-12-19 22:05

Здравейте,
къде в София може да се разпечата качествено снимки 10х15 см. Някъде, където примерно да ги изпратя по имейла и после да мина да си ги взема. Причината - опитах да ги изкарам в близките фото студия и не съм доволен от резултата. Помолих ги дали не може нещо да се направи - това е положението господине, за тези пари, толкоз. Мониторът в къщи ми е калибриран и очаквам резултата поне малко да прилича на него. Преди години ходих на принтер на колега и сам си печатах - резултата беше страхотен, но сега не разполагам с време за това.

Другият вариант е за евтин домашен фотопринтер, който да се ползва рядко, но да не е повече от формат А4. Подочух, че Канон-ите по-рядко им засъхвали главите... някакви идеи?

Моля за помощ.

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на обикновени снимки
Автор: kvakioh   
Дата:   22-12-19 23:12

Selphy на Канон вади топ 10х15 снимките, което нито едно фото в страната ни не може. Струват обаче повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на обикновени снимки
Автор: sthbg   
Дата:   22-12-19 23:37

А спрямо Canon PIXMA ... кой модел? MG2550S ?!?



Публикацията е редактирана (22-12-19 23:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на обикновени снимки
Автор: Божидар58   
Дата:   23-12-19 09:14

Най-добрия вариант за вас е Canon SELPHY. Аз имам във фотостудиото различни принтери и снимките печатани на този са най-качествени. Дори и във вода да ги потопиш нищо няма да им стане. Една снимка изилиза около 60 стотинки. Консуматива е специална хартия и ролка със специална лента. В една опакавка са 108 хартии, размер 10 на 15см и 3 касети с лента. В момента в ЕМАГ един комплект е 60лв.



Публикацията е редактирана (23-12-19 09:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на обикновени снимки
Автор: lubmiryanev111   
Дата:   23-12-19 09:39

Интересно ми е този принтер ако не се използва да кажем два или три месеца ще му изсъхне ли главата и ще стане ли за изхвърляне

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на обикновени снимки
Автор: Synthy   
Дата:   23-12-19 09:40

lubmiryanev111 написа:

> Интересно ми е този принтер ако не
> се използва да кажем два или три
> месеца ще му изсъхне ли главата и
> ще стане ли за изхвърляне

Кой принтер?

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на обикновени снимки
Автор: CDman   
Дата:   23-12-19 09:56

ОФФ !

това е положението господине, за тези пари, толкоз

Точка първа от наръчника "Как да си изгоним клиентите" [smilie18]

Силно се съмнявам, че за повече пари бихте получили по-добро качество. [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Печат на обикновени снимки
Автор: sthbg   
Дата:   23-12-19 10:24

Божидар58 написа:

> Най-добрия вариант за вас е Canon SELPHY.
> Аз имам във фотостудиото различни
> принтери и снимките печатани на
> този са най-качествени. Дори и във
> вода да ги потопиш нищо няма да им
> стане. Една снимка изилиза около 60
> стотинки. Консуматива е специална
> хартия и ролка със специална
> лента. В една опакавка са 108 хартии,
> размер 10 на 15см и 3 касети с лента. В
> момента в ЕМАГ един комплект е 60лв.
>

>
> Публикацията е редактирана (23-12-19
> 09:16)

т.е. Canon SELPHY CP1300 White + Canon RP-108 ?

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на обикновени снимки
Автор: Synthy   
Дата:   23-12-19 10:35

sthbg - да. Но ако ще печаташ хиляди снимки, по-добре виж някое по-професионално устройство (примерно). Със селфито ще брадясаш, може да прегрее, и като цяло то не е направено за голямо натоварване.

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на обикновени снимки
Автор: sthbg   
Дата:   23-12-19 10:44

По-скоро ще вадя по 100-200 снимки на година, което е нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на обикновени снимки
Автор: ss_sgp   
Дата:   23-12-19 10:48

10x15 е прекалено малък размер.
Ако снимката си струва поне 15х22 или 13х18

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на обикновени снимки
Автор: Fifata   
Дата:   23-12-19 10:50

Звънни на Фактор.бг и си вземи един EPSON L серия. Дали ще е 805,810 или 850 все тая.
Даваш малко повече пари, ама поне принтера си заслужава парите от всякъде, а и фактор дават 1 куп подаръци с тях.
Селфито на Канон е яко, ама ако искаш по голяма снимка от 10/15 или по малка пак трябва да отидеш другаде да печатиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на обикновени снимки
Автор: Synthy   
Дата:   23-12-19 10:59

sthbg написа:

> По-скоро ще вадя по 100-200 снимки на
> година, което е нищо.

Значи селфито ще ти хареса :) 1300 работи много добре и безжично (по вифи), така че хвърляй се смело. Виж дали го няма и на промоция. Преди време технополис бяха пуснали точно него с бонус един пакет консуматив и намалена цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на обикновени снимки
Автор: virosh   
Дата:   23-12-19 11:03

@lubmiryanev111, ако питате за SELPHY-то, то отговорът е не. Имам такова и го ползвам горе-долу два пъти в годината.
Този принтер е термосублимационен а не мастилено струен.

Обикновенно печатам с него по стотина снимки когато си правя албум от екскурзиите където сме ходили през годината. Подбирам си снимките след което ги пускам всичките на куп. За около 40-60 минути изпечатва стоте копия, само трябва да си наблизо когато свърши хартията или цветната касета.

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на обикновени снимки
Автор: solar_sea   
Дата:   23-12-19 17:26

Epson L сериите как са като качество спрямо професионалните термосублимационни, примерно DNP ? У нас печатам с един Shinko 10х15, подобен на Selphy-то и снимките са чудесни, но за по-големи размери - Epson L или DNP на старо ?

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на обикновени снимки
Автор: kvakioh   
Дата:   23-12-19 21:57

Епсъните са ок, но за черно-бели снимки доста имат да доразработват нещата...

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на обикновени снимки
Автор: leitz   
Дата:   23-12-19 22:09

Сбъркал си форума, това което те интересува си е проза,тук се интересуват от АРТ, питай някъде в други форуми (или просто във GOОGLE) къде се правят качествени ОБИКНОВЕНИ снимки.
Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Печат на обикновени снимки
Автор: sthbg   
Дата:   23-12-19 23:23

Изобщо не съм го объркал, колегата чудесно ме насочи и се обоснова за Canon SELPHY CP1300 + Canon RP-108 [smile]



Публикацията е редактирана (23-12-19 23:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на обикновени снимки
Автор: mmjm   
Дата:   23-12-19 23:44

Идеята за EPSON L серия никак не е лоша, но ако се използва поне веднъж на 1-2 месеца. Твърдението, че със SELPHY-то не може да принтира снимки по-малки от 10/15 категорично не е вярно. Имам SELPHY и за нуждите, които си описал е перфектно.

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на обикновени снимки
Автор: Yonko_Rusev   
Дата:   24-12-19 07:42

Опитай при Здравко Деков :) Мисля си ,че там ще ти се получат снимките :) Поздрави !

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на обикновени снимки
Автор: leitz   
Дата:   24-12-19 11:55

Ами пробвайте с Canon SELPHY CP1300 + Canon RP-108 и в някое добро фото, както пише Yonko_Rusev , където могат да правят и други размери и тогава ще можете обективно да прецените, не винаги "Направи сам" е най-доброто решение.


Отговори на това съобщение
 Re: Печат на обикновени снимки
Автор: asahi   
Дата:   24-12-19 11:56

Най-накрая едно мнение, съвпадащо с темата.
Универсален съвет - напиши в Гугъл снимки онлайн софия. Ако желаеш да получиш снимките с куриер може и да не пишеш София.

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на обикновени снимки
Автор: lubmiryanev111   
Дата:   24-12-19 16:44

Asahi не е кат да си ги направиш сам няма я тръпката

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на обикновени снимки
Автор: mmjm   
Дата:   24-12-19 17:24

lubmiryanev111, тръпката си е тръпка, но първоначално въпросът наистина беше „къде в София може...“, а не „с какво в домашни условия да“. Аз също се подведох по инерцията от предходните отговори, но както и да е, повечето всъщност всички съвети дадени тук са добри.
Весели празници! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на обикновени снимки
Автор: lubmiryanev111   
Дата:   25-12-19 11:08

virosh казваш че правиш по 100 снимки със селфито но въпроса ми е ако направиш да кажем десетина снимки и го оставиш да не работи три месеца пак ли няма да запече

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на обикновени снимки
Автор: mmjm   
Дата:   25-12-19 11:15

Какво да му запече на селфито?

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на обикновени снимки
Автор: asahi   
Дата:   25-12-19 11:22

Може да му загубиш кабелите.

Отпечатал съм хиляди снимки и кефът е когато ги предадеш на крайния клиент или ги видиш наредени на изложба. Самото печатане, складиране на консумативи и класифициране и съхраняване на отпечатани снимки не е никакъв кеф, особено след първата стотица.

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на обикновени снимки
Автор: virosh   
Дата:   25-12-19 19:10

@lubmiryanev111, мисля че не си прочел какво съм написал предния път - правя сто снимки, след което принтера отива в шкафа до следващата година, когато отново се пуска за едни сто снимки.
Рядко се случва да го извадя по-друго време.
И не, не спича, защото няма какво да се спече. Това не е мастиленоструен че да му засъхне мастилото в дюзите на главата защото не се ползва дълго време.

Отговори на това съобщение
 Re: Печат на обикновени снимки
Автор: Orcinus   
Дата:   25-12-19 19:46

В София:
Това е мястото,качествени снимки на истинска фото-хартия, каквито вече на много малко места се правят.


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »