Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: Thor   
Дата:   14-12-19 22:23

--

значи,
за да мога да снимам на ниско изо в повече от случаите задавам ръчно на 100изо и ръчно според дължината на обектива, и скоростта...

понякога оставям фотоапарата да избере изо-то, но това не се случва често...

просто максимално отворените диафрагми/f1.2,f1.4,f1.8/ на 24х36мм сензор не означават задължително размазана картинка и липса на фокус...

а който иска и когато трябва, може да позатвори диафрагмата...



.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: sthbg   
Дата:   14-12-19 23:45

Колеги,
моля да ми помогнете с възможните обективи за Oly E-M5 III. Ако може sync-a за стабилизацията да е възможност, това е за предпочитане. Условието е да са приемливи като цена и да не са безкрайно тежки (700g и нагоре).


https://www.udoma.org/tmp/LensList.jpg



Note: Не съм включил евтините и леки Viltrox 23/33/56mm f/1.4, които ще са опция за Fuji.



Публикацията е редактирана (15-12-19 11:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: D.S   
Дата:   15-12-19 01:53

Сравняваш несравнимото. ФФ, Кроп и 4/3. Всяка система си има + и -

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: sthbg   
Дата:   15-12-19 01:57

Моля за помощ, ако избера M43, кои обективи ползват колегите, за да не пропусна някой. Не съм говорил за сравнение един с друг, ясно е, че си имат + и -, че и * и /. Предварително благодаря за оказаното съдействие.



Публикацията е редактирана (15-12-19 02:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: Yog   
Дата:   15-12-19 07:10

https://postimg.cc/XXjqhF6n

Дано излиза линка, че не съм ползвал тоя сайт преди.

Това е на 1/125 затвор, ф/5.6 бленда и 18 000 исо.

Джейпег директно от камерата с Normal шумоподискане на Z6.

18 хиляди исо звучи брутално, нали [smile]

Но тоя човек не мърда. Или поне в конкретния момент не мърда. Също като децата, които е качил колега по-горе, които стоят на едно място и гледат в камерата или нанякъде. Започнат ли да се движат, 1/125 не стига.

Аз пробвах ограниченията на потребителски обектив тука, но и с хубав да бях, отварям 2 бленди до 2.8, ама пак си оставам на 18 000 исо, защото съм загубил двете бленди от по-бързия затвор. А движещи се обекти на 18к исо първо са мазня, второ фокуса няма да е толкова точен, защото колкото по-плитък е, толкова по-трудно лови.

Накратко, както писах и по-горе - няма такъв филм като снимане на тичащи деца на закрито. Може, ако добавяш светлина. Без това не може

Та, за фото и видео си трябва светлина. Открихме го![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: serjy   
Дата:   15-12-19 09:27

Обективите, които мен ми харесват за м43 са горе-долу така: олимпус 12-40/2.8, ползвам го и за туризъм, снимане на събития, пейзаж и въобще за всичко. Дълъг имам панасоник 100-300, широко най-харесвам олимпус 9-18, ултра широко бих взел Laowa 7,5/2, ръчнофокусен е но при широкото не мисля че е проблем, при портрет флагмана е олимпус 45/1.2, но след него имаш много добри опции, олимпус 75/1,8, олимпус 45/1,7, панасоник 25/1,4, олимпус 25/1,2 е страхотен но мен ми идва голям, също и 17/1,2, и натам всички малки палачинки дето ги има на пазара. Разбира се това е моят избор, само погледни в някой сайт колко много обективи има още и са все хубави.



Публикацията е редактирана (15-12-19 09:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: sthbg   
Дата:   15-12-19 09:39

Много, много благодаря! Отразих по-леките и по-евтини от тях и актуализирах поста/таблицата.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: Yog   
Дата:   15-12-19 09:50

За обективи, аз ползвам Панасоник 15мм/1.7, Олимпус 12-40/2.8 и Олимпус 40-150/2.8 Имам и Панасоник 14-140, който купих втора ръка с туристическа цел. Идеален е когато се катериш цял ден по сгради, лодки, автобуси и кво ли не и не ти се занимава да сменяш и носиш. Не е толкова остър, колкото зумовете на Олимпус, които имам, но като удобство е несравним. Вариантът на Олимпус е 14-150 но не съм го имал, за да кажа.
В ей това чанте, което е по-малко от една педя на ширина

https://www.manfrotto.com/global/nx-camera-shoulder-bag-ii-bordeaux-for-dslr-mb-nx-sb-iibx/

... си нося камерата, 12-40 и 40-150 и резервна батерия.

Като имаш предвид, че мойте обективи са сред едни от най-големите за системата. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: sthbg   
Дата:   15-12-19 09:57

10x! Олимпус 40-150/2.8 не е ли тежичък (760g)?

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: Zdram   
Дата:   15-12-19 10:03

Olympus 60/2.8 също е много качествен и доста компактен макро обектив. Става и за портрети.
Като свръхширок аз ползвам Samyang 7.5/3.5 - малък, лек и сравнително евтин. Върши страхотна работа. 7artisans 7.5/2.8 май е с подобно качество и доста по-ниска цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: vth41   
Дата:   15-12-19 10:06

"Олимпус 40-150/2.8 не е ли тежичък (760g)?"

Да, големичък е и е неудобен за по-малките тела (поне за мен с GX80/GX9 не беше). Има и Панасоник 35-100/2.8, който е по-компактен и също с много добра картинка. Е, и с малко по-късо варио. [smilie3]



Публикацията е редактирана (15-12-19 10:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: sthbg   
Дата:   15-12-19 10:38

Yog написа:

> https://postimg.cc/XXjqhF6n
>
> Дано излиза линка, че не съм
> ползвал тоя сайт преди.
>

Да, излиза!

Отново благодаря за допълненията, отразил съм леките и по-приемливи като цена предложения.

Обикновен ZOOM по-лек от 12-40 f/2.8 и отново с отлично качество няма ли? Нещо f/2.8-4 ?



Публикацията е редактирана (15-12-19 10:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: quazimodo   
Дата:   15-12-19 10:51

Ако може и на половин цена[smile] И аз искам такъв, но още не е конструиран. Тия леките и тия с отличното качество са на различни рафтове[smilie5] Вземаш Панасоник 12-60 и снимаш на ИСО 6400[smilie18][smilie18][beer]


П.П. Аз поминувам и със стария китак на Панасоник - 14-45, като не се притеснявам много от липсата на 12-те мм. Обаче аз съм си аз, а ти си си ти и явно вижданията ни не съвпадат[shtrak]



Публикацията е редактирана (15-12-19 10:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: serjy   
Дата:   15-12-19 11:24

Панасоник 12-60/3.5-5.6 е малък, лек, евтин и много качествен, но малко да пипнеш зуума и отива на 5.6. Има също и панасоник 12-60/2.8-4 качествен, но не е евтин и не е толкова малък и лек. Най-добрия турист е олимпус 12-100/4, отлично качество, двойна стабилизация, голям и скъп дееба [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: sthbg   
Дата:   15-12-19 11:54

12-100 f/4 => 561g
12-60 f/2.8-4 => 320g, не е безумно тежък, направо си е лек в сравнение с 12-40 f/2.8, но как се разбират с Olympus за стабилизацията?

... и коя е светкавицата, която се взема за Оли-тата?



Публикацията е редактирана (15-12-19 12:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: serjy   
Дата:   15-12-19 12:09

Нямам представа, този панасоник не съм го имал, а и светкавици не ползвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: Yog   
Дата:   15-12-19 12:16

40-150/2.8 е сред най-големите за тоя формат въобще. На ЕМ1 II обаче пасва. Предполагам и на G9 на Панасоник би паснал - като цяло, на камери с истински грип. На по-малките не е удобен. Като го сложа на GX80 са доста забавна комбинация [smilie10]

Но честно казано, като му сложа крачето за статив и го държа за него, даже с GX80 става. Не че го препоръчвам [smilie5]

Но пък това е любимият ми обектив. Най-много харесвам снимките, които излизат от него. То май с всичко е така. Ако едно му е супер, друго ще му куца...

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: miroshi   
Дата:   15-12-19 13:02

obmre, "Вкус приятел няма, казало кученцето и си облизало дупата.". Айде да не превръщаме дискусията типично по нашенски в спор, ще се цитирам - "цветовете на Фуджи винаги ще са по-добри в мойте очи... както и тези на Пентакс".

Ако на теб ти харесва снимай с Никон, камион, каквото искаш. Мен не ме кефи и го смених - това е супер субективно и да се спори, коя камера е с по-добри цветове е тотална загуба на време.

Относно тежестта на камерите, не съм съм и замислял да сравнявам самите камери, K-x няма изобщо място за сравнение с К-3 и/или D7xxx.
Сравнявам само тежеста, ако човек иска камерата му да е 200 гр е ясно, че ще се лиши от много неща.

Един някои може да носи 2 тона, на мен 1кг ми е прага на търпимост за камера. Никона бе над нея, но с него проблем бе, както казах - не ме кефеха цветовете. Тежеста бе просто втори минус в уравнението.

Ако имаше една супер марка камери, другите одавна да са заминали.

Всеки бранд предлага нещо "негово си", което го отличава от другите малко или много.

За мен човек не е нужно да изпада в подробности и да брои пиксели, освен ако няма да изкарва пари от това.

Отиваш пробваш камерата, ако ти харесва, ако я чувстваш като за теб, ако има достатъчен набор от обективи - вземаш и я ползваш с кеф.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: ombre   
Дата:   15-12-19 15:06

Мироши,аз не броя пикселите,напротив далеч съм от тази мислъл да го правя когато и да било.Цветовете е субективно така е,ама това не значи че пентакс вадят точни цветове.Теб могат и да те кефят разни пресатурирани,но това не значи че другите са лоши,по скоро са различни.Колкото до к-х,даже не ми се коментира,кой би си дал парите за такава камера,но те са си твои и ти си решаваш,както и с т3....:)Това за пробването е точно така,ама точно на мен не ми го обяснявай.Колкото до тежестта,при камера която е 600-800 грама с почти всеки обектив,ще мине кило,освен ако не е палачинка.

Не ми отговаряй,да не спамим повече темата.Мислех да те питам преди да сив змеш т3 ,не е ли по добре,поне хоризнтите на снимките си да оправяш,ама карай,аз гледам накриво....[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: Thor   
Дата:   15-12-19 17:24

Автор: Yog   
Дата:   15-12-19 07:10

—————————
Но тоя човек не мърда. Или поне в конкретния момент не мърда. Също като децата, които е качил колега по-горе, които стоят на едно място и гледат в камерата или нанякъде. Започнат ли да се движат, 1/125 не стига.
—————--
Накратко, както писах и по-горе - няма такъв филм като снимане на тичащи деца на закрито. Може, ако добавяш светлина. Без това не може


—————----

малка тъмна стая 4х5 метра в нея 9-10 деца на 3-4 години + 2-ма възрастни





Sony Alpha A7 & EXIF


няма как да има тичане, а и никой няма да ги остави да тичат.

а за движение, нямат спиране постоянно мърдат и ако не го хванеш да си бърка в едната дупка на носа,




Sony Alpha A7 & EXIF


ще пропуснеш, когато си бърка и в другата…




Sony Alpha A7 & EXIF


та движението не спира




Sony Alpha A7 & EXIF




Sony Alpha A7 & EXIF




Sony Alpha A7 & EXIF



на двора има повече движение защото, не е малко помещение…




Sony Alpha A7 & EXIF


може да хванеш и някое дете което тича, между другото…



Sony Alpha A7 & EXIF


или пък,




Sony Alpha A7 & EXIF





Sony Alpha A7 & EXIF







.


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: ombre   
Дата:   15-12-19 17:31

Прекрасни кадри....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: D.S   
Дата:   15-12-19 17:36

Колега, твърде много "цепиш стотинката", ако мога така да се изразя. Хем да лек, хем да е евтин, хем да е светлосилен, хем да е стабилизиран, хем ням кво си, хем ако може и сам да снима. Е такова животно нема. Ако си решил да е олимпус, аз бих заложил на 12-40 / 2.8. Отлично стъкло отсекъде. На първо време ще ти върши работа за всичко. И за екскурзийки и за децата и за видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: keri-di   
Дата:   15-12-19 18:08

При съвременните безогледални камери,размера на системата се определя от обективите!Точно поради тази причина аз избрах М4/3.
Започнах с това ,но сега съм на другата крайност.
Обективите от ПРО серията на Олимпус,за мен са наи-доброто,което се предлага в момента на пазара!-Качество,габарити,цена.
40-150/2.8 е страхотен обектив,без аналог в другите системи!ЕФР 80-300 с постоянна бленда 2,8, вътрешен трансфокатор,перфектно зпечатан,и само 774 гр.без стативната пета.+ МС 20 телеконвертор се получава ЕФР 600 мм.и всичко това може да се носи без каквото и да е напрежение!
Имам 12-40 2,8,40-150 2,8+МС 20,и това ми покрива фокусните от 24 до 600мм-мога да снимам каквото си поискам!Всичкото това се събира в не голяма чанта,и навсякъде са с мен.
Имам и 17 1,2-това е просто фантастичен обектив!
Прайм обективите на Оли също са много качествени,малогабаритни са,много са леки,Но не са защитени от атмосверни условия,и са по тъмни-това им е недостатъка.
Коментирам обективите на Олимпус,защото моите са такива.
Написаното по-горе е лично мое мнение,и никой не е длъжен да се съобразява с него!
Всеки сам трябва да направи своят избор?



Публикацията е редактирана (15-12-19 22:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: serjy   
Дата:   15-12-19 18:32

за дългото искам да кажа, че има Olympus ZD Micro 75-300mm f/4.8-6.7 който е 420гр! но аз не съм, го имал и нямам впечатления. като недоистатъци на панасоника 100-300 мога да посоча, че трудно лови фокуса на 300мм с олимпуски тела, с паносик не знам как ще е. с ОМД5-3 ползвам опцията за фокус лимитер с което доста се подобряват нещата и пак при слаба светлина и нисък контраст си е зор. по-голям е и по-тежък, но не ни се занимава да го продавам и да взема олимпуса, мисля, че като оптика ще са аналогични.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: Mogila   
Дата:   15-12-19 18:45

17 1,2 фантастичен, ама всъщност визията ще е като на фулфрейм 35 на 2,4. И това за 1150 евро... че е компактен спор няма.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »