Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: serjy   
Дата:   06-12-19 11:05

За избор на камера мога да говоря само за моите критерии и това което съм имал. Не мога да отрека, че фуджито също ми изглежда много добра машинка, а отзивите за обективите им са отлични.

Това, което ме насочи към м43 е факта, че когато бях никонаджия, забелязах, че винаги позатварям блендите, основно снимах на 5,6-8-11 бленда. Не съм боке манияк и като изключим някои изолирани случай в които искам да размажа задния фон, като цяло снимам с дълбок доф. Като сложа и компактността на м43 сиистемата, отличната стабилизация благодарение на която забравиха какво е статив, функционалност, за мен това беше напълно достатъчно да мина на нея и вече толкова години да си я харесвам. Пак казвам, основно зависи колко човек обича да маже задния план, с кроп 1,5 е малко по-добре, с ФФ още и така. Всеки трябва да си прецени.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: sthbg   
Дата:   06-12-19 12:10

Мерси за искреното мнение. Конкретно за X-T30 драмата ми е с липсата на стабилизация. Х-Т4 уж щял да я има, но като гледам ще е голяма и тежка камера. От друга страна Olympus си имат проблеми и могат да не продължат с производството/поддръжката на камери, Panasonic навлиза във ФФ сегмента ... цялата M 4/3 може да не бъде продължена.



Публикацията е редактирана (06-12-19 12:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: keri-di   
Дата:   06-12-19 12:23

""От друга страна Olympus си имат проблеми и могат да не продължат с производството/поддръжката на камери""

Олимпус няма да прекратява каквото и да е,даже обратното/за съжаление на някои/!
Следващата година се чакат нови обективи и камери .



Публикацията е редактирана (06-12-19 13:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: sthbg   
Дата:   06-12-19 12:25

serjy, keri-di, ако трябваше да вземате СЕГА тяло M4/3, независимо от цената кое бихте взели: GX80, GX9, olympus om-d e-m1 mark ii, olympus om-d e-m5 mark iii или ?

... като автофокус и за видео кой е най-читав?



Публикацията е редактирана (06-12-19 12:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: serjy   
Дата:   06-12-19 12:32

Вече си взех OМ-D5 Mark III [smile] като ъпгрейд на E-P5, който имам от 6 години и половина. Та, аз съм си заклет олимпусчия, много ги харесвам тия камери и малко съм субективен да ти кажа [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: keri-di   
Дата:   06-12-19 12:35

Аз утре ще сравнявам EM1X и EM1 Mii.



Публикацията е редактирана (06-12-19 14:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: sthbg   
Дата:   06-12-19 12:43

keri-di сподели после мнение [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: ombre   
Дата:   06-12-19 15:17

Ивчо,за нова камерка ли се замисляш приятелю?

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: sirkhann   
Дата:   06-12-19 22:33

Ако няма да се вслушш в разума и да си вземеш OM-D 5 III, мисли за X-T3 XF 16-80/4. Fujinon 18-55 е хубав обектив, ама на 35мм. В краищата омеква. Новото 16-80 също ще остър в средата на вариото, ама поне имаш 5 кратен зум с 6 стопа стабилизация.

Преди да решиш да купуваш прословутите Fujicron-и на бленда 2, по-добре ги тествай дали ти допадат като рисунък и поведение. Иначе имаш супер много опции за обективи, особено ако за някои си готов да правиш компромис с автофокуса, а X-T3 ще ти го позволи:

- XF 14mm F2.8 им е най-доброто широко, кой каквото иска да приказва в този или някой друг форум.
- XF 60mm F2.4 има чудесно боке, макро 1:2, остър... Единствено дето не е WR
- Viltrox 85/1.8 има автофокус и става за портрети. Тежи
- SainSonic Kamlan 50 1.1 II - втората версия е по-остра, има резба за филтри 62мм (ръчка)
- Samyang 35/1.2 - ръчка - ако няма XF 35/1.4 R в базара
- XF 27/2.8 - трябва да го имаш, ако имаш Фуджи!
- LensTurbo с някакви дърти джамове. Може и с обикновен преходник за 50 лева. Масово 50/1.4 стъклата са под 150 лева, ако искаш портрети.

Има вариант да си вземеш и Z50 - китаците са достатъчно компактни, а S прайм обективите са сравнително достъпни (спрямо еквивалентни Sony/Fuji обективи), второ - невероятни острилки за пейзажи.

Новото M изчадие на Canon също е ужасно добра и достъпна фото-играчка.

Каквото и да вземеш в момента, трудно можеш да сбъркаш. По-добре си направи сметката с обективите.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: sthbg   
Дата:   06-12-19 23:01



Е така де, те обективите са ми определящи и ми се иска да са леки. И много ми се иска стабилизация в тялото, за да може 35 и особенно 85 да са ми стабилизирани.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: sirkhann   
Дата:   06-12-19 23:03

Z6 ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: sthbg   
Дата:   06-12-19 23:04

Z6, A7 III, A6600, Panasonic, Olympus, може би новият X-T4 ...
От Panasonic/Olympus кой е с най-читавия автофокус?



Публикацията е редактирана (06-12-19 23:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: colorphoto   
Дата:   07-12-19 00:18

sthbg:Бях в същото положение скоро да се чудя след ДСЛР Никон система кой път да хвана.

Имал съм стабилизация в тялото на системата Пентакс която имах.

После на Никон Д-7000 имах стабилизация в обективите но тъмни.

После минах на ФФ Д-610 и за него само нестабилизирани светли стъкла.

За моите жанрове: стрийт,репортаж и портрети стабилизацията почти не помага та не ми липсваше.

И с времето аз реших че ми е прекомерно тежко и обемно да мъкна Д-610 + 70-200/2,8 + 85мм/1,8 + 50мм и св.СБ-700 и прочее...

Започнах само с тялото Д-610 и 85мм + 50мм да излизам...

Но пак ми беше тежко и обемно ДСЛР-ското оборудване.

Разпродадох системата.[smile][smilie2]

Чудих се същите неща като питащия в темата.

Мислех да е Алфа 7/2 + 24/2,8 Самянг + 50/1,8 Сони + 85/1,8 Сони или Вилтрокс и старата Минолта 135/2,8 с преходник.

Ама на Д-610 не можех да му взема даже едно 1000 лв а Канон обявиха промоция да върнеш ФФ ДСЛР-а си и ти намаляват 1100лв от цената на Канон ЕОС РП и идва с преходник даже[smile] .

Пък и за Канон ЕФ джамци има наистина бол.

И така сега съм с ЕОС РП и много доволен от най-компактния и лек фулфрейм сред безогледалните.

А при Канон освен 85/1,8 има 100мм/2 което ми е баш по вкуса.

Има и читава и достъпна 135-ти ца Л.

И въобще още доста стъкла,както и широк вторичен пазар.

А най-слабото му място - динамиката в сенките не ме притеснява защото при добре експониран кадър на +1/3 и повече издържа без прегаряне и е с добре разработени сенки в повечето ситуации а при Никон все трябваше да просветлявам сенките на масата недоекспонирани кадри след заснемането,което ме отегчаваше.

Стабилизацията както казах за моето снимане не е първостепенна важност.

Виж за пейзажи с РП е използваемо най-вече ХДР от няколко кадъра в ЖЕПЕГ,които стават бързо,лесно и качествено без да се налага после да човъркам РОУ с часове.

Горните неща мен ме уреждат напълно но други хора и заклети РОУ-пост-обработчици може и да не са удовлетворени от динамиката на РП-то разбира се.

Разни хора - разни нужди и критерии.

Само едно съм сигурен за себе си че повече не бих си причинил да мъкна ДСЛР и тежки светли вариозумуве.



Публикацията е редактирана (07-12-19 17:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: sthbg   
Дата:   07-12-19 08:15

Благодаря, това още веднъж ме убеждава да премина на безогледалка :)
За съжаление обаче в момента поне не виждам някой да позволява такова изкупуване на стар срещу нов фотоапарат :(
Освен това за мен стабилизацията не е маловажна, а и ще ми трябва и широк обектив, не толкова теле.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: colorphoto   
Дата:   07-12-19 17:14

Успех [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: sthbg   
Дата:   07-12-19 18:20

Колеги, примерно за екскурзия в Италия кои обективи за OМ-D5 Mark III бихте взели?

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: ombre   
Дата:   07-12-19 19:34

Не знам точно за Италия дали има конкретни обективи,но лично бих избрал нещо широко,понеже обичам да снимам архитектура,както и градски пейзаж,особено като се има в предвид,че тази камера има хай-рес,бих се възползвал от тази благинка.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: Yog   
Дата:   07-12-19 20:20

За турситически снимки си вземи само един китов суперзум. Наскоро ходих в чужбина и всичките ми снимки бяха с 14-140 на Панасоник. Носех и по-хубави обективи, но така и не ги сложих. Даже в подземия снимах. Стабилизацията на камерката + тая на обектива ми даваше 1 секунда от ръка без напъване. Какво ме интересува, че е тъмничък? Повярвай, на 1 секунда и 1600 ИСО, примерно, в пълна тъмница си излизат снимки. А рахата да не смениш нито един път обектив за 5 дни е пълен [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: D.S   
Дата:   07-12-19 20:31

Абе то всеки си фали своето, та и аз така - Fuji. Имат НЕвероятен Jpeg. Наистина. За портрет да не говорим. с 56/1.2 става магия направо [thankyou] 23/ф2 фокусира мигновено и безшумно. 14/2.8 е един от най-добрите стъкла, няма кривене, от ф4 е острилка навсякъде. Та ако не държиш на стабилизацията ..

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: serjy   
Дата:   07-12-19 20:47

Хубаво е всеки да похвали своето, щото си го познава най-добре [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: sthbg   
Дата:   07-12-19 22:31

За туризъм това със ZOOM-а май е по-удачно. Ама това 14 на Панасоник, не е ли FF 28 - достатъчно широчко ли е?

За Fuji би трябвало 16-135 / 16-80 да е сходно.



Публикацията е редактирана (07-12-19 22:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: georgioiv   
Дата:   08-12-19 08:37

За да не се питаш вечно какво да вземеш и дали е можело по-добро - вземи си фулфрейм безогледалка. Малките Панасоници са чудесни, но като втори апарат. Например, на мен GX80 ми е много любим за видео и за бързи снимки в парка. Но на тъмно не става. Фотографията си иска или светлина или голяма дупка или прекрасно съотношение сензор/процесор за да извлече невъзможното от тъмницата и да остане цвят. Смешно е дори сравнението между моите апарати - Сони А7-3, 6400, Канон 750 и GX80. A7-3 спокойно се справя на 1.8 във всякакви светлинни условия, без пълен мрак разбира се, 6400 - долу-горе, но е поне два стопа надолу като запазване на цвета, а Канона и Панасоника след 1600 исо са трагедия.
Всъщност, най-важно е за какво ще се ползва системата. Ако е за портрети на светло, то всички формати матрици стават. Ако е за динамични сцени на тъмно, то остават само фулфрейм и то със светли обективи.
Аз съм фен и на безогледалния фулфрейм Канон, но вече имам много обективи за Сони и малкото останали канонски си ползвам с преходници... Не познавам апаратите на Фуджи, но лоша дума почти не съм чул за хубавите им модели. Само дето не са фулфрейм и пак умножаваш по кроп фактора..
Така че - ако трябва да обобщя. Основният апарат на всеки държащ на доброто качество на снимката трябва да е фулфрейм, на коя марка е въпрос на вкус и досегашни обективи. И после в годините - инвестиция в подходящи стъкла. А на всеки 5 години, ако финансите позволяват - ъпгрейд към по-нов модел тяло, защото технологиите не седят на едно място.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: sthbg   
Дата:   08-12-19 09:03

georgioiv, за A73 кой е лекия и широк прайм с автофокус, примерно за сгради, че не мога да намеря такъв (85 f/1.8, 35 f/1.8 и ... ) ?



Публикацията е редактирана (08-12-19 09:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: geod   
Дата:   08-12-19 09:58

Ето ти всички налични обективи за Е-байонет , и АФ,и М
https://photonarmy.com/e-mount-lens-database/

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: serjy   
Дата:   08-12-19 10:49

Виждате колко са различни критериите за това какво може една камера. Всеки си има свое мнение и е нормално. Според мен, преди да се хвърлиш в нова фулфрейм безогледална система, мини през базара и си купи втора ръка едно олимпусче с палачинката на панасоник 20/1.7. Това ти прави едно джобно фотоапаратче за всекидневието,бавен е фокуса с този обектив, но е много качествен. Можеш да си вземеш и олимпус 45/1.7. Мисля, че с тези две обективчета ще си създадеш пълно впечатление, мамират се вора ръка на добри цени и реално няма да загубиш нищо.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »