Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Албум избрано...
Автор: nyamago   
Дата:   06-12-19 23:19

@Leica - Разбрахме вече (даже много ни дойде) колко трагично и безнадеждно е положението. В този форум, в обществото ни и във Вселената.

Ти какво предлагаш да се направи? [smilie11]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Leica   
Дата:   07-12-19 00:30

За харесващите статуквото като теб - нищо.
Защото ти си избрап ...преди да съм предложил.[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Leica   
Дата:   07-12-19 00:52

И понеже днеска си позволих в контекста на темата да поупряжня гражданска активност и да покритикувам първенците под снимките им искам да попитам нещо.

Ако потребителят е забранил критиката за снимката си (негово суверенно право , което уважавам. ...а и аз под снимките си го упражнявам), но коментарите са разрешени. Какво може да се коментира ако не се критикува? Може би само харесване и възхищение, както е обикновено? Или въпроси: "Това къде е?", ако не са нахални.

Разбирам тази опция за забрана на критика.Води до повече позитивизъм, а също и предпазва от неуместността по-неуки да критикуват по-напреднали.
Но дали така не се обезмислят и коментарите? [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: mihalo   
Дата:   07-12-19 02:00

Частен случай:
В хайку има проста аритметика - 5-7-5 (срички)... и се питам.. дали простата аритметика създава емоцията на изкуството.. или броенето на точки.. [smilie25]

Докато се взираме в детайлите ще изпускаме "цялото", докато изпускаме "цялото" все ще сме примитиви. Не е виновна аритметиката! [smilie7] Искате справедливост? Чия да е? Вашата, моята, на интелектуално осакатения фен /фанатик/ на нещо си.. (да речем на дебелия Г*З на Кардашиян)?

Малко по-глобално погледнато всяко време и всяка общност в него си има своите си парадигми, предразсъдъци, конюнктура... не ми пречи "Б" аритметиката! Мога толкова, колкото си мога и никой не ми е виновен за това колко и какво мога, кой ме разбрал, кой се изхитрил да предреди опашката... Мотото на субективния идеализъм е: "Аз съм Аз спрямо собственото си Аз и всичко останало е само моя проекция" [smilie5]

Обичайната редакция: Не съм представител, и не съм застъпник на субективния идеализъм, споменавам го като необходима провокация [smilie3] Защото качеството на живота ми, а и на всички ни, зависи не от субективни, а от обективни фактори ама ние предпочитаме да се занимаваме с безопасните форми на борбата за справедливост в уютен, толерантен в същността си форум. Не и на улицата, студено е времето.. и Точка. [smilie23]



Публикацията е редактирана (07-12-19 02:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Beijing   
Дата:   07-12-19 07:01

Много боза и талаш има в този форум.
Преди 7-8 месеца си дадох сметка, че и аз съм част от всичко това и спрях да си пускам дивотиите. За всичкото това време, я съм пуснал 2-3 снимки, я не. Като направя нещо що-годе като хората, тогава ще пусна. Това е нещото, което мога да направя за качеството на сайта.
По темата: Б гласуващите са ми били от полза. Това, че някой от тях на моменти излиза от рамката на общоприетото не е трагедия. Човекът си има негов си вкус и виждане. Но като цяло рядко го правят.
"Нови предложения" - отдавна спрях да ги гледам, защото нямам време и нерви да прелиствам със страници, че евентуално да видя нещо интересно.
"Избрано" - и там вече намалих времето си за разглеждане.
Гледам "Редакторска галерия", "Снимки на месеца" и началната страница. Там поне 99% от снимките си струват, даже много от тях са страхотни.
Някои ще кажат: Ами как, като не се гледа в "нови", ще отидат в "избрано" или другите му там класации? От там идва и моето скромно предложение към Админ и колегите.
Редактори, куратори и другите му там спецове, да отсяват новите предложения и тогава да ги пускат в "нови" или въобще да не ги пускат.
Щяло да има субективизъм. Хайде чак толкова да не се шашкаме!Това все пак не е сайт за продажба, ами за кеф и информация!
Весели празници на всички![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Leica   
Дата:   07-12-19 07:19

Бялото – синьото

Синьото – бялото

Ти не изваждай от цялото.

Цялото щом е изцяло безчувствено,

става естествено всичко изкуствено.

Отговор знам че не ще получа.

Отговор няма – това е и ключа.


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: nislon   
Дата:   07-12-19 08:38

дали ни трябват куратори и редактори

излишен е този въпрос

нам е нужно светило, месия

във всяка теме, под под всеки пост

на всяко гърне - мерудия

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: uri64   
Дата:   07-12-19 12:19

Направо пишете Локо СФ и да си одим :)

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: sirkhann   
Дата:   07-12-19 13:22

На бленда 1.4 повечето проблеми изчезват, но се появяват други [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: nyamago   
Дата:   07-12-19 19:05

@Leica написа:

> За харесващите статуквото като теб - нищо.
> Защото ти си избрап ...преди да съм предложил.

Ти продължаваш нищо да не предлагаш! [smilie11]

Не на мен - на цялата общност, която се отбива тук. И на стопаните на платформата, които имат някаква възможност да влияят на нещата, диктувайки правилата тук.

Не знам как реши, че харесвам статуквото, като изрично настоявам да се търсят подобрения. В недалечното минало доста активно (и малко наивно) също така съм предлагал подобрения. Да ме обвиняват, че харесвам блато и застой е напълно неоснователна лична нападка [smilie2]

Но ти продължаваш да плюеш и да се жалваш колко тъпо и безизходно е всичко (даже в рима - колко талантливо само!). Колко безпросветни и долнопробни са всички до един (освен тебе, разбира се). И никога, никъде, никому НЕ СИ предложил нещо конструктивно.

Какво да съм избрал, като не си дал избор. Пак питам:

Какво предлагаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Mogila   
Дата:   07-12-19 19:18

nyamago той явно само плюе. Игнорирай му постовете във всички теми.

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: petervassilev   
Дата:   07-12-19 20:25


sirkhann:

"На бленда 1.4 повечето проблеми изчезват, но се появяват други"


Отлична диагноза [smilie24] - става за мото на целия Фотофорум!

Най-краткото, точно и ясно нещо, което съм чел тук от години [smilie24] .

Точно заради F1.4 в един форум са събрани професионалисти и аматьори, напреднали и начинаещи, артистични натури и сухари, поетични души и прозаици, дразнители и дразнещи се, огледалисти и безогледалисти, телефонисти-минималисти и тираджии с тежко оборудване, търговци и дарители, обидчиви и гьонсурати, чувствителни и темерути, пречещи и помагащи, вечно оплакващи се “ох-аман-заман” и оптимисти, …

За съжаление (предполагам за много хора) вече почти няма жени и сме се превърнали в мъжки форум. Дано това се промени.

А един от основните проблеми след “откриването” на F1.4 е дължината на носа на модела [smile] .


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Leica   
Дата:   07-12-19 20:30

Римата не е моя. От един роман е. Асоциация.

Автор: nyamago -@Leica - Разбрахме вече (даже много ни дойде) колко трагично и безнадеждно е положението. В този форум, в обществото ни и във Вселената.
Ти какво предлагаш да се направи?
Автор: Leica
За харесващите статуквото като теб - нищо.
Защото ти си избрап ...преди да съм предложил.


Ето така се цитира - в контекста.
Преди не знам за какво си се борил, но човек се изморява да се бори и изпада в нормално състояние на комфорт със средата. Напълно човешко е, обяснимо и неукоримо.
Аз просто ти направих снимка на репликата сега, в тази секунда.
Аз нито плюя, нито се жалвам. Нито съм на всяка манджа мирудия.
В тази тема се включих да подкрепя автора и каузата му. Няма ме в останалите 30-сет.
Не е нужно да консолидираш общности и стопани срещу мен, защото такъв сценарии ми е омръзнал отпреди десетилетия.
Не търси скандал, а търси решевие за да ти повярвам.
Ако има смисъл.
А такъв май няма.
Защото статуквото в галериите много добре отговаря на статуквото във форума.
Не съм от тези, дето дават отговорите.
И аз съм ги търсил години наред. И намерих това:
Промяната трябва да започне от себе си !!!
Реалната , а не пожелателна оценка на средата води до смислени планове.
Прави света около теб такъв, в какъвто искаш да живееш.
Прави това, което смяташ, че е градивно и полезно. Дори да предизвиква дискомфорт, страдание, унижение, неразбиране. Така понятията чест, достойнство се проявяват и дават сила.
Иначе....изпадаш във зависимости.
Това предлагам аз.


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Slivenski   
Дата:   07-12-19 20:32

Автор: petervassilev
Дата: 07-12-19 20:25

... вече почти няма жени и сме се превърнали в мъжки форум.

---------------------------------------------------------------


Знаех си, че това е проблемът... [smilie18] [smilie18] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Leica   
Дата:   07-12-19 20:39

На жените не им пука за техниката, а за ....усещанията (така да кажа).
А тук е забранено да се говори за художественост, артистичност и поетика ......иронизира се...групира се срещу това...пъди се...кръчма.
Не е ли очевидно?[smilie21] [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Slivenski   
Дата:   07-12-19 20:43

Автор: Leica
Дата: 07-12-19 20:39

А тук е забранено да се говори за художественост, артистичност и поетика ......иронизира се...групира се срещу това...пъди се...кръчма.

--------------------------------------------


Не е забранено. Просто няма критична маса от хора, които се интересуват от това.

Пусни техничарска тема и виж кво става! [smilie18]

Хората се "групират", когато могат да се сравнят по нещо. Иначе не е интересно. Как сравняваш артистичността, особено ако ти липсва? И въпросът е риторичен. [beer]

[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Djoro   
Дата:   07-12-19 21:31

Диалозите във Форума винаги са интересни, трябва да се пише и под снмките. Но интересното е, под големите претенции на някои Автори като четеш има ниско покритие, обратно пропорцонално, като кликнеш върху профила на пишещия. Снимайте и се доказвайте, като направите няколко журирани самостоятелни изложби, участвате в биеналета и национални изложби..., тогава говорете за художествените качества на снимките на опоненте и правите предложения за гласуванията. Истинските Автори не се интересуват от точки, те показват. Най-смешния критичен израз във Форума е „снимката няма качества„, Вие господине/госпожо ОТК ли сте, такова понятие във фотографията, в изкуствата няма, или въздейства, или не.А мен ме причислете към всички , които също плямпат а нищо не показват, няма да са сами Де!
Поздрави!



Публикацията е редактирана (07-12-19 23:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Slivenski   
Дата:   07-12-19 21:38

Автор: Djoro
Дата: 07-12-19 21:31

... Снимайте и се доказвайте, като направите няколко журирани самостоятелни изложби, участвате в биеналета и национални изложби..., тогава говорете за художествените качества на снимките...

----------------------------------------------------------


Не съм съгласен. Изкуството не е като конструирането на ядрени реактори. То се прави за публиката и публиката има право на критичен анализ. Това, че някой не е оперен певец и не е пял в Ла Скала, примерно, не го лишава от правото да има естетически и художествен критерий за качеството на дадено оперно представление. Същото важи и за фотографията.

[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: nyamago   
Дата:   07-12-19 21:39

@SLivenski [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: petervassilev   
Дата:   07-12-19 21:41

Според мен художествените (“женски”) теми са интересни за много хора (вкл. неразбиращи и сухари като мен), но когато коментарите станат дълги и неясни, нелогични, неаргументирани, неграмотни (напр. ий-кащи), нарцистични (аз съм центърът на нещастната Вселена), параноични и т.н., за съжаление става комично и неизбежно се появява и иронична реакция.

Но не мисля, че жените са избягали от форума точно заради това. Според мен ние просто сме създали негостоприемна среда за тях.

А ако в една група (работна, дискусионна и т.н.) всички са само мъже или само жени, атмосферата рано или късно става неприятна и конфликтна.


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Leica   
Дата:   07-12-19 22:24

Не мисля, че искуството се прави за публика.
То е вътрешна потребност, търсене, стимул, желание...което води до продукт.
Когато бъде сътворено има нужда от споделяне със съмишленици.
Авторите винаги използват своеобразен код на посланието, който е елитарен, т.е. разбираем от определен сегмент хора.
На никого не допада всеки вид ...музика .
Добрият автор има точна самооценка за всяка своя творба, и хоризонта под себе си.
Защото нищо не се пръква даром, а изисква целенасочено движение и развитие.
Това е интимна, чуствителна сфера, а не борба.
Именно за това не вирее на всяка почва.
Точно заради това почвата трябва да се почиства от всякакви плевели, който пренасят скруполите, борбите,дребнавостите и терикатлъците на живота си в нея.
А средата на живота ни е силно замърсена , което се пренася в естетиката и пречи на себе си и на другите.
Ако хубавото е трудно да се прецени от всеки, то лошото е по-лесно за преценка. В края на крайщата никой не може да повлияе с мнение на доброто изображение например, а само да остави собственият си образ отдолу. Тези дето ще се повлияят не от изображението, а от мнението...нямат сензаторика за изображение.
Отвореният свят разпръсква предпочитанията и поради това пречи да се събира "критична маса",както спомена колега.
Няма еталони. Няма изложби. Няма конкурси.
Има само пари.
И не е нужно да се гледа провансарска България ...вижте евровизия например и ще се убедите.[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Leica   
Дата:   07-12-19 22:29

petervassilev аз много ценя мнението ти защото съм очарован от снимките в твоята галерия.
Просто майсторството ти се отразява и на ефирното слово и красноречие.

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Slivenski   
Дата:   07-12-19 22:34

Автор: Leica
Дата: 07-12-19 22:24

Не мисля, че искуството се прави за публика.
То е вътрешна потребност, търсене, стимул, желание...което води до продукт.
Когато бъде сътворено има нужда от споделяне със съмишленици.

-----------------------------


Добре де... Хем не се прави за публика, хем има нужда от споделяне... [smilie8]

Иначе със средната част съм съгласен - че е потребност, търсене и прочие. Но дори и да е само това, то пак има нужда от външна енергия. Не казвам оценка или критика, макар те да са неизбежни. И няма да са само от съмишленици. И много често ще са негативни и дори унищожаващи... Но да, споделяне - това е добра дума.

[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: fragranse   
Дата:   07-12-19 22:38

мненее


Отговори на това съобщение
 Re: Албум избрано...
Автор: Leica   
Дата:   07-12-19 22:46

Slivenski - човек е социално животно. Той винаги има нужда да сподели радостите, тегобите, възторзите си, постиженията си пред приятели, съмишленици. Просто диалектика на живота. Нуждата от краен продукт за да може да има развитие.
И ако погледнем честно ...творбите си да кажем. , то ще видим в тях 99% от нашите предшественици, учители, кумири и идоли.
Аз например благодарение на и-нет имам много любими музиканти, за които тук почти нищо не се е и чуло, да не говоря за ефира ни. И ми е тегаво, когато съм всред приятели и виждам, че не ги докосват. Но зная, че това е поради общият "шум". И на мен преди да ми станат кумири са ми прозвучавали покрай ухото ...но по стечение на обстоятелства и състояние се е случило да сложа "лупата" си отгоре и да открия нови вселени.
Към други пък са ме насочили приятели, които са горели от желание да ги споделят.
Именно поради това е добре, човек да е доброжелателен и отворен със сетивата си, а не да пренася сивият си живот върху бялата страница на духа.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »