Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: keri-di   
Дата:   15-12-19 19:00

"ама всъщност визията ще е като на фулфрейм 35 на 2,4"

Mogila,ако става въпрос за ДОФ-а,мен той въобще не ме вълнува-дори напоследък прекаленото размиване на заден план започва да ме дразни!
Мен ме интересува качеството на обектива,свтлосилата и габаритите!
По отношение на цената:Да не е евтин,но колко струват аналогичните обективи нa С N S?



Публикацията е редактирана (15-12-19 23:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: Yog   
Дата:   15-12-19 19:03

За снимките на децата, след като на 1/250 идват на 100 исо, разбиранията ни за "тъмна стая" катастрофално се разминават. Иначе като снимки са супер. Една лоша няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: sthbg   
Дата:   15-12-19 21:39

Колеги, малко помощ - от къде се препоръчва закупуване на X-T30 + 18-55. Гледам в UK има китoве в промоции ... който е запознат, ако му е удобно, моля да ми драсне на лично.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: Thor   
Дата:   15-12-19 22:00


Автор: Yog
Дата: 15-12-19 19:03

За снимките на децата, след като на 1/250 идват на 100 исо, разбиранията ни за "тъмна стая" катастрофално се разминават. Иначе като снимки са супер. Една лоша няма.

-------------

когато снимаш срещу прозореца, може и 1/1000 да получиш, което не означава, че стаята не е тъмна...

други кадри също са на 1/250 и те не са на автоматично експониране..

стаята както писах е доста тъмна, но не е съвсем без светлина, а и светлината се променя според времето отвън, затова се принуждавам да вдигам ръчно скоростта или ръчно да свалям изото…

спора е излишен, показах кадрите защотото са действително снимани в тъмна стая и с възможно при най плитък dof, на диафрагми f1.1,f1.2,f1.4 на 24х36 сензор, и децата се движат, и няма размазано….




Sony Alpha A7 & EXIF


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: hansto   
Дата:   15-12-19 22:44

@sthbg
Виж е-инфин или глобалсентрал. Пробвани да и двата, но гаранцията е малко тъмна индия

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: dim4o   
Дата:   15-12-19 22:52

Щом светлината се променя според времето отвън, вероятно снимаш денем.

Мисля, че колегите говорят за снимане след залез слънце, в стая на изцяло изкуствено и най-вече слабо осветление. Тогава тичащите деца са направо mission impossible - задаваш висока скорост на затвора (стабилизацията не помага), отворени бленди и високо исо, обаче плитък доф, а децата тичат, но наистина тичат, бясно!
Фокус-мокус - кой където хване...

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: Thor   
Дата:   16-12-19 00:51


Автор: dim4o   
Дата:   15-12-19 22:52

Щом светлината се променя според времето отвън, вероятно снимаш денем.

Мисля, че колегите говорят за снимане след залез слънце, в стая на изцяло изкуствено и най-вече слабо осветление. Тогава тичащите деца са направо mission impossible - задаваш висока скорост на затвора (стабилизацията не помага), отворени бленди и високо исо, обаче плитък доф, а децата тичат, но наистина тичат, бясно!
Фокус-мокус - кой където хване...

————————————————————

какво значение има дали снимаш денем или нощем когато в стаята е достатъчно тъмно и ако нямаш светлосилен обектив просто си прибираш фотоапарата в торбата…

дайте малко примери с бясно тичащи деца … не само алабала….

и какви са тези условия и кой ги поставя, никой не си държи децата и ги кара бясно да тичат в мрак…

освен може би, ако трябва да духнат свещите на тортата….




Sony Alpha A7 & EXIF





.


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: serjy   
Дата:   16-12-19 08:21

хайде да кача и аз някоя снимка с опимпус пен E-P1 и panasonic 20/1.7


https://photo-forum.net/static/site_pics/2012-11/1351887156_PA246628.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/2008-05/e_1211831065_DSC_6393a.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/2011-02/e_1297784331_P2156638.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/2009-12/e_1260822295_PB183146.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: Yog   
Дата:   16-12-19 08:41

Няма значение дали е денем или нощем. След като на затвор 1/250 снимките идват на 100, 200 или дори 400 исо, в това помещение не само не е тъмно, а светлината е предостатъчна. Всички камери снимат хубаво, като има светлина.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: sthbg   
Дата:   16-12-19 10:10

Под деца вътре имам предвид примерно детско парти в детски център, а не пижамено парти на тъмно.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: diver   
Дата:   16-12-19 12:33

Прочетох темата с голям интерес ,изводите като цяло са следните :
1.Няма по бързо нещо във вселената от тичащи деца нощем !
2.Никой обектив по тъмен от 0.90 не може да ги заснеме!
3.Само средноформатен сензор може да хване нещо!

И като така, в мен се надигна следния въпрос, към можещите и знаещите:
Как аджеба снимат толкова много колеги, с допотопни кропки /някои фулфрейм / с обективи ,които са пълна тъмница и отразяват събитие като салса парти ?!Знам ,че танцуващите салса се движат 200 пъти по бавно от децата, но все пак?!?![beer] [beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: sthbg   
Дата:   16-12-19 13:35

Е как от моя въпрос за избор на техника стигнахме до салсата, ама след като на танци Ви избива ... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: sundown   
Дата:   16-12-19 13:46

Моите подобни проблеми ги реших по следния начин: купих си 20mp m43 тяло, купих и 24mp crop на fuji, купих си и 36mp FF. Сега купувам само читави обективи и им се радвам ;)

Конкретно на m43 тялото ми харесва live MOS сензора (image quality as CCD-based sensors while keeping energy consumption down to CMOS levels.), лайка дизайн обективите, портативността, двойната стабилизация, която е страхотна в тъмни гори на разходка без статив.

На Фуджито - дизайна на телата и по-старото им поколение остри обективи с 'душа и магия', нестрадащи от масивни in-camera корекции, както и портативността, цветовете.

На пълноформатния - радоста ми идва, когато си пикселпийпвам пред монитора или го ползвам в неблагоприятни атмосферни условия, или ползвам стари стъкла :)

Също така, каквото и да си взимаш, си го взимай без АА филтър ;)

Добре, че засега нямам стремежи за средноформатни, но Фуджи направиха това доста достъпно, след 8-9 години може и да си взема някоя втора ръка.



Публикацията е редактирана (16-12-19 16:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: 4k   
Дата:   16-12-19 13:54

Е, аз снимам танцуващите салса хорица в една дискотека, и нямам ядове с това ! Със Sony A7m3 и 50/1.8 съм от два месеца, преди това бях с Nikon D3300 и 35/1.8, все пак да не забравяме, че съм и със святка, а именно тя "замразява" движението [cool]
Примерни настройки са ми: 1/160 до 1/200, F 1.8 до 2.8 в зависимост и както вече казах святката на ръчно разбира се [smilie3]
Стар кадър от Никон-а (а той е за любетелски цели ;))
https://photo-forum.net/i/2100496



Публикацията е редактирана (16-12-19 14:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: Yog   
Дата:   16-12-19 14:18

diver, Радвам се че сме били от помощ. Ако някой път забравиш кое е най-трудно нещо за снимане на света, пишеш на лични и аз ще ти обясня за малките демони и как се стрелкат в сумрачните си леговища[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: diver   
Дата:   16-12-19 16:55

Съжалявам ,ако съм оспамил темата ,реших ,че вече сте взели решение![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   16-12-19 17:34

diver написа:

> Знам ,че
> танцуващите салса се движат 200
> пъти по бавно от децата, но все
> пак?!?![beer] [beer] [shtrak]

Значи ако снимаме децата примерно на 1/200, то за салсата ще имаме цяла секунда - светлина бол....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: mmjm   
Дата:   16-12-19 18:23

Откакто съм във форума, авторът на когото винаги съм се възхищавал за снимките на деца при всякакви условия и с всякаква техника от камери за 20-тина доларес заедно с обектива до топ камери с топ обективи е Thor. Следя с голям интерес темата за безогледалките най-вече заради неговите кадри и съм сигурен, че и снимки направени с кибрит с дупка да представи, пак ще засрами повечето от нас писалите в тази тема. Та ако следвам някакви съвети за снимане на деца, а и по принцип, по-вероятно е да са тези на Thor, отколкото на Yog, нищо лично. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: n960   
Дата:   16-12-19 21:17

Автор: mmjm
Дата: 16-12-19 18:23

Откакто съм във форума, авторът на когото винаги съм се възхищавал за снимките на деца при всякакви условия и с всякаква техника от камери за 20-тина доларес заедно с обектива до топ камери с топ обективи е Thor.

Много е интересен! И винаги прегоряло...небе...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на системата (2)
Автор: Thor   
Дата:   17-12-19 02:38

Автор: n960   
Дата:   16-12-19 21:17

.......................

Много е интересен! И винаги прегоряло...небе...

---


пиши да пращам raw файловете, за да си сготвиш небесата по желание…..



—————————————————


Автор: diver   
Дата:   16-12-19 12:33

.............................................

Как аджеба снимат толкова много колеги, с допотопни кропки /някои фулфрейм / с обективи ,които са пълна тъмница и отразяват събитие като салса парти ?!Знам ,че танцуващите салса се движат 200 пъти по бавно от децата, но все пак?!?!  

---


търсих картинки от салса партито, не ги намерих, но сцената е същата, както и осветлението....



Sony Alpha A7 & EXIF





.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »