Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Някой има ли един и същи кадър с DSLR и безогледалка
Автор: keri-di   
Дата:   29-11-19 18:20

avo,повтарям написаното от ombre-"снимките ти са великолепни....."[cool]

По отношение на сравнителни кадри,ето един линк,където един руснак,от 2017 доказва,че без Exif-a,вероятноста да се познае от каква камера е направена снимката е 50 на 50?

https://putnikva.livejournal.com/21990.html



https://img-fotki.yandex.ru/get/237726/38219539.f9/0_d83df_5f28a5c5_XXXL.jpg




Публикацията е редактирана (29-11-19 18:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли един и същи кадър с DSLR и безогледалка
Автор: avo   
Дата:   29-11-19 19:05

demiman - далеч съм от мисълта, че не си прав. Имай предвид, че не всички сме орисани да гледаме през обектива по най-правилния начин. Иначе изказването ти е безсмислено, леко иронично и тотално некорелиращо с темата. Но доказва самочувствие, поклон.

Yog - благодаря за предложението, ще се радвам да пием по кафе някой път, за да се запознаем и направим теста за по-интересно. Синът ми е болен и този уикенд времето ще е сложно, но някой път ще дам индикация с удоволствие [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли един и същи кадър с DSLR и безогледалка
Автор: Yog   
Дата:   29-11-19 19:53

То бърза работа няма. Може да сравним снимка от ДСЛР-а със снимка на безогледалката с механичен затвор, после с електронен, който не създава никакво трептене и накрая може и HighRes, за да видим колко голяма е разликата :) Всъщност, трябва да видя дали може HighRes с неолимпуски обективи о.О Но би трябвало да може. Абе, пиши ако се наканиш. И на мен ми е интересно.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли един и същи кадър с DSLR и безогледалка
Автор: Ivan_A   
Дата:   29-11-19 20:02

demiman, може и да си прав, но пробвал ли си, за да си толкова категоричен?


Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли един и същи кадър с DSLR и безогледалка
Автор: victory13   
Дата:   29-11-19 21:50

За снимките ви камерата е без значение... поне до допустимите тук размери.
С две думи, може да си вземете безогледалка и да продължите да снимате без проблем.
Моя флирт с тях приключи по абсолютно прозаични причини... неудобни са ми ...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли един и същи кадър с DSLR и безогледалка
Автор: Ivan_A   
Дата:   29-11-19 22:26

victory13, [smilie24]

... а моят започна и продължи.
Удобни са ми.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли един и същи кадър с DSLR и безогледалка
Автор: colorphoto   
Дата:   29-11-19 22:59

Оказа се че за мен е по-оптимално да нося лека безогледална техника,която да захващам компромисно и да ми се изкикерчват пръстите за някои настройки,отколкото да мъкна тежки и обемни тела с които да имам по-удобен захват но то си е до кондиция и концепция за кеф на снимащия.



Публикацията е редактирана (29-11-19 22:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли един и същи кадър с DSLR и безогледалка
Автор: serjy   
Дата:   29-11-19 23:18

Удоволствието, което ти носи камерата, коята харесваш най-много, е по-важно от техническите й характеристики, които притежава. По-добри снимки ще правиш с камера, която харесваш, без значение техническите й качества.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли един и същи кадър с DSLR и безогледалка
Автор: avo   
Дата:   30-11-19 00:18

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли един и същи кадър с DSLR и безогледалка
Автор: nsirakov   
Дата:   30-11-19 04:57

serjy написа:

> Реално, всяка съвременна камера
> снима отлично. Всичко е въпрос на
> субективно предпочитание, или
> шуга да си купим нови играчки. Тук
> имам един приятел с канон, утре ще
> го карам да няправим няколко
> близки кадъра и ще ги кача някъде
> да ги видиш. Имам и с никон, ама не
> знам той има ли някакъв китак за
> общо снимане.


Точно така!

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли един и същи кадър с DSLR и безогледалка
Автор: serjy   
Дата:   30-11-19 11:38

ето малко проби в джипег. Олимпус ОМД5+12-40/2.8 и Канон550Д+Сигма 17-70/2.8-4, който си е доста добър обектив.


https://live.staticflickr.com/65535/49145883882_5ee99e5a75_o.jpg

IMG_3536 by serjy, on Flickr
това е едната от снимките, другите са след нея във фликер

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли един и същи кадър с DSLR и безогледалка
Автор: ombre   
Дата:   30-11-19 12:11


"Удоволствието, което ти носи камерата, коята харесваш най-много, е по-важно от техническите й характеристики, които притежава. По-добри снимки ще правиш с камера, която харесваш, без значение техническите й качества."
Това е най-точния и смислен коментар в цялата тема.....[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли един и същи кадър с DSLR и безогледалка
Автор: avo   
Дата:   30-11-19 23:26

serjy, благодаря за усилието и отделеното време, оценявам го!

Изводът ти за това, че най-добрата камера е тази, която най-много те кефи, се потвърждава напълно. Не че няма разлика между кадрите, които си пуснал, но са на 100% съпоставими за мен поне. В някои отношения оли-то е по-добре, в други канона. Аз също мислех, че ще е така, но понеже никога не бях снимал с безогледалка, и тук има разнищени хиляди страници писания как "кове" фокуса на тия пусти безогледални камери и т.н., и т.н., и как вече само старомодните балъци мъкнат щракащи черни кютуци, исках да се уверя, че всичко е до мода и предпочитания разбира се. Дето се вика притесняваше ме дали не съм последният заблуден, снимащ с DSLR :) За мен лично безогледалките са твърде малки и изплъзващи се, субективно ги усещам като доста тежки заради съотношението им обем/тегло и това ги прави неудобни, пак казвам, за мен. Фотографията ми е хоби и цената не е основен фактор, но не се чувствам мотивиран да дам 2-3-4 хил за нова безогледална система, щом не носи удоволствие покупката. Благодаря на всички! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли един и същи кадър с DSLR и безогледалка
Автор: serjy   
Дата:   30-11-19 23:42

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли един и същи кадър с DSLR и безогледалка
Автор: quazimodo   
Дата:   01-12-19 07:51

avo, всички, които говорят за усещането от камерата, която ти доставя удоволствие, са много прави, НО (голямо но [smilie5] ) ако си любител на неподходящата марка, специално у нас, в даден момент ти писва[smilie18]. То, в даден момент ти писва всичко де[smile]. Аз по неволя през 2005-та започнах с Канон, а бях тръгнал към магазина за Пентакс[smilie18]. Още тогава се разбра, че няма читав сервиз за тази марка, но едни пари бяха похарчени и с течение на времето преминах към ултрасите на марката[smilie18][smilie18][smilie18], като охотно се забърквах в измислените спорове Ка вс Ни[smilie10]. След време вече бях сменил няколко Канона, но така и не знаех, че съществува нефелния фазов автофокус, докато не си купих първия Никон Д80. Вече почти загубих бройката на купените и продадени обективи в търсене на резачката за дадено тяло, защото последователно останах разочарован от услугите на всевъзможните сервизи у нас. То не бяха предложения за командировки до Чехия, Италия, ЮК и т.н. Е, писна ми и по визуално привличане си взех първия Олимпус от ОМ-Д серията, с вид на детски ДСЛР[smilie18]. Ами, родих се отново[cool]. Може да не са светкавици при фокусирането, но са точни. Може да са неудобни в захващането, но наистина, по-достъпните модели са необемисти и по-леки. В момента пак имам 3 огледала и само една безогледалка, но съм ги снабдил с по една-две бройки подбрани обективи и почти ме устройва точността им на фокусиране. Това не ми пречи да пускам периодично обяви за продажбата им, и да добавям по някой обектив за вече третия по ред Олимпус, но много рядко вече някой кълве на обявите, освен ако не са за подаряване, та да може след това да изкара някой лев с опит за препродажба[smilie18][smilie18][smilie18]. Леле що глупости изписах, но поне горе-долу обясних пътя ми към безогледалките[smilie5]!



П.П. Не е спирало да ме кефи усещането от захвата на 1Д-то, но след две-три разправии за правото да съм там, където съм с "професионален" фотоапарат, все по-рядко излизам с него. Та и това допълва мотивите за притежаването на дребен апарат[smilie18][beer]



Публикацията е редактирана (01-12-19 08:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой има ли един и същи кадър с DSLR и безогледалка
Автор: ombre   
Дата:   01-12-19 08:52

Avo,споко не си единствения с дслр,да не кажа,че даже преобладават тези хора,поне според мен....[beer]

Квазимодо така е както го казваш,аз самия съм има и от двете с-ми,но удобството което ми дава дслр е несравнимо,от друга страна не отричам безогледаките,даже напротив,смятам,че са превъзходни камери особено за стрийт или ако на човек не му се мъкне тежка техника.Определено,обаче мисля,че за да се ползва малка камера,тя трябва и да е с подобен обектив,някаква палачинка или нещо от сорта,иначе ако се бодне голям джам и става страхотен дисбаланс м/у малко тяло и голям обектив,и смятам,че подобна комбинация даже изморява повече,от колкото един дслр.Затова и човек преди да си вземе нещо за снимане си решава какво да му закачи отпред,едно ОМД е далеч по удобно от един Пен например,макар и двете да ги харесвам.Аз лично не гледам дали една камера е дслр или не,а ми когато я пипна,ако ми е удобна я взимам,ако не ,просто се оглеждам за друга.....[beer]

Важен е кефа.....[smilie6]

Аз казах.Хау.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »