Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Dslr За семейни снимки
Автор: Gecata3667   
Дата:   23-11-19 17:51

Тъй като не съм на ясно много много този комплект ще ми свърши ли работа
фотоапарат Nikon D5600 + обектив Nikon AF-P 18-55mm VR

Отговори на това съобщение
 Re: Dslr За семейни снимки
Автор: nositel   
Дата:   23-11-19 18:00

Ще върши. Скоро на познати го препоръчах, но с 18-140. Жената не искала апарат, който приличал на Смяна[smilie18] (като на съпруга и'- Панасоник GX80)и да е с един универсален обектив, видеото не я интересувало. Безогледалките в този случай почти отпаднаха, алтернативите на Канон с 18-135 бяха по-скъпи. Щрака от месец и е доволна, свиква полека. Иначе за семейни препоръчвам безогледалка- по-дребно и леко, и по-подходящо за видео.



Публикацията е редактирана (23-11-19 18:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Dslr За семейни снимки
Автор: quazimodo   
Дата:   23-11-19 18:23

Ако мислиш да купуваш още обективи, ще ти върши работа, но по-трудно[smile]. Прочети какво значи фронт и бекфокус и си купи все пак безогледалка, която прилича на ДСЛР[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Dslr За семейни снимки
Автор: ombre   
Дата:   23-11-19 18:55

Всеки апарат,ще ти свърши работа,особено за семейни снимки.Въпроса е дали ще надграждаш и какъв е бюджета.Ако е ограничен до 4-500 лв ок,ако не то има много по добри решения.

Отговори на това съобщение
 Re: Dslr За семейни снимки
Автор: Gecata3667   
Дата:   23-11-19 19:05

Бюджета е 1000

Отговори на това съобщение
 Re: Dslr За семейни снимки
Автор: Beijing   
Дата:   23-11-19 19:14

Семейните снимки не са въпрос на качество или техника, а на добре уловения момент, който ще носи спомени!
Така че и със Смена-8 можеш да си ги правиш.
[beer]
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Dslr За семейни снимки
Автор: ecobo   
Дата:   23-11-19 20:07

В класа до 1000 лв. няма по-добра камера за семейни снимки и пътувания от Сони RX100! Много камери от всякакви марки, размери и технологии са ми минали през ръцете, но това малко бижу не спира да ме изумява.

Отговори на това съобщение
 Re: Dslr За семейни снимки
Автор: Gecata3667   
Дата:   23-11-19 20:14

Мисля да взема и един твърд обектив 35 мм за портрети да снимаме децата

Отговори на това съобщение
 Re: Dslr За семейни снимки
Автор: ecobo   
Дата:   23-11-19 20:27

Ако трябва задължително да е ДСЛР, то аз имам много добри впечатления от Никон Д5300, в комбинация с 24-70/2.8. Имах, разбира се, китак, ама не никак не бях впечатлен от възможностите му.
Сега като се замисля, май сгреших, че продадох това тяло. И видеото му никак не беше зле.

Отговори на това съобщение
 Re: Dslr За семейни снимки
Автор: quazimodo   
Дата:   23-11-19 22:28

Ако трябва наистина да е ДСЛР - отложи покупката, увеличи бюджета и се огледай за Д7200. Дълго е за обясняване...

П.П. И аз имам много добри впечатления от много тела с много обективи, но докато ги окомплектовам...[smilie5] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Dslr За семейни снимки
Автор: ecobo   
Дата:   23-11-19 22:53

quazimodo написа:

> Ако трябва наистина да е ДСЛР -
> отложи покупката, увеличи бюджета
> и се огледай за Д7200. Дълго е за
> обясняване...
>
> П.П. И аз имам много добри
> впечатления от много тела с много
> обективи, но докато ги
> окомплектовам...[smilie5] [beer]
>

Имал съм и 7200, не можах да изкарам читав цвят от него, и освен че е доста по-тежък и 2 пъти по-скъп, за семейни снимки специално има точно нула предимство пред 5300. 5300 определено има по-добър сензор.

Отговори на това съобщение
 Re: Dslr За семейни снимки
Автор: quazimodo   
Дата:   23-11-19 23:48

ecobo написа:

> ... за
> семейни снимки специално има
> точно нула предимство пред 5300. 5300
> определено има по-добър сензор.

Има едно огромно предимство - икономисва тичането по сервизи за всеки нов обектив. Както писах по-горе - дълго е за обясняване...[smilie18]

П.П. Когато си купих първия Никон, разбрах, че съществува фронт/бекфокус [smilie10]



Публикацията е редактирана (23-11-19 23:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Dslr За семейни снимки
Автор: ecobo   
Дата:   24-11-19 09:00

quazimodo написа:

> Има едно огромно предимство -
> икономисва тичането по сервизи за
> всеки нов обектив. Както писах
> по-горе - дълго е за
> обясняване...[smilie18]
>
> П.П. Когато си купих първия Никон,
> разбрах, че съществува
> фронт/бекфокус [smilie10]

Аз не съм имал такъв проблем, закачал съм мъу всякакви обективи. А и това е проблем на броячите на пиксели и боке-фетишистите. За семейни снимки определено няма такъв проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Dslr За семейни снимки
Автор: quazimodo   
Дата:   24-11-19 09:21

ecobo написа:

> quazimodo написа:
>
> > Има едно огромно предимство -
> > икономисва тичането по сервизи
> за
> > всеки нов обектив. Както писах
> > по-горе - дълго е за
> > обясняване...[smilie18]
> >
> > П.П. Когато си купих първия
> Никон,
> > разбрах, че съществува
> > фронт/бекфокус [smilie10]
>
> Аз не съм имал такъв проблем,
> закачал съм мъу всякакви обективи.
> А и това е проблем на броячите на
> пиксели и боке-фетишистите. За
> семейни снимки определено няма
> такъв проблем.


СмЕх![smilie18] Точно човек снимащ И портрети, трябва да знае за какво иде реч, ама... СмЕх! [smilie18][smilie18][smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Dslr За семейни снимки
Автор: ombre   
Дата:   24-11-19 09:46

Дам,аджъсмента е благинка.

Отговори на това съобщение
 Re: Dslr За семейни снимки
Автор: Gecata3667   
Дата:   24-11-19 11:22

фотоапарат Sony RX100 III този дали ще е добре

Отговори на това съобщение
 Re: Dslr За семейни снимки
Автор: rody   
Дата:   24-11-19 12:11

За това което ще снимаш PANASONIC LX100 е идеален, малко по-добър е от SONY RX100 III. Имал съм и двата.

Отговори на това съобщение
 Re: Dslr За семейни снимки
Автор: ombre   
Дата:   24-11-19 12:12

Добре е,но е камера с най малкия сензор и не можеш да сменяш обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Dslr За семейни снимки
Автор: rody   
Дата:   24-11-19 13:22

Напротив, Panasonic LX100 e компактен апарат с най-голяма матрица. Матрицата е малко по-малка от кропките и е кроп фактор 2.0 .

Отговори на това съобщение
 Re: Dslr За семейни снимки
Автор: wlad   
Дата:   24-11-19 13:24

Фотографията е силно заразно хоби.
В този смисъл, покупката на тяло с несменяеми обективи не е много добра идея. Винаги идва момент, в който започваш да искаш да експериментираш с нови обективи и визии.
Започването на изграждане на ДСЛР система за семейни снимки към днешна дата не е много обмислено.

Отговори на това съобщение
 Re: Dslr За семейни снимки
Автор: ombre   
Дата:   24-11-19 13:41

Rodi, коментара ми беше за Сони рх, но докато го пиша, вече е имало пост преди моя и от там се остава впечатление, че говоря за панасоника, а то не е така. Успех с покупката желая на автора.

Отговори на това съобщение
 Re: Dslr За семейни снимки
Автор: petervassilev   
Дата:   24-11-19 15:52

Според мен, за семейни снимки най-важното е камерата винаги да е със семейството и в готовност за снимки. Много млади семейства имат големи пластмасови камери и обективи, които са неудобни за носене и използване и си стоят вкъщи. Или ги препродават на безценица. И вместо това снимат с телефони, което си е някакъв компромис, ако вече имат изградени критерии за фотография.

Наистина всеки случай си е специфичен, но и аз мисля, че един Sony RX100 е идеално решение за тази цел - малък и удобен като телефон, винаги с вас, с възможност за настройки и отлично качество на снимките. Или някое по-тежко, но по-красиво Фуджи, Олимпусче, Панасоник, Лайка и т.н. Много по-екологични алтернативи на големите черни тела и обективи, които рано или късно се превръщат в нежелан пластмасов отпадък.


Отговори на това съобщение
 Re: Dslr За семейни снимки
Автор: nokoniko   
Дата:   24-11-19 16:10

Купих Никон 5300, но след това го продадох, защото изникна проблема с фокуса. Замених го с 7100, но след още малко време го продадох и купих 7200 с няколко обектива. Д7200 е прекрасна камера, но установих, че поради големината и тежината спрях да я нося. Разпродадох всичко и купих олимпус е-ем 5 марк 3. Сега съм много доволен. Та мой съвет...купи си по-малък безогледален, защото ще дойде момент и ще почне да ти тежи.



Публикацията е редактирана (24-11-19 16:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Dslr За семейни снимки
Автор: ombre   
Дата:   24-11-19 16:26

Ноконико,честито за камерата,помня твоята тема.Все още чакаме обаче мнение за самата камера както и да качиш някоя снимка да я видим какво може,ако не си се отказал де.
Сори за спама.

Отговори на това съобщение
 Re: Dslr За семейни снимки
Автор: ecobo   
Дата:   24-11-19 16:59

nokoniko написа:

> Купих Никон 5300, но след това го
> продадох, защото изникна проблема
> с фокуса. Замених го с 7100, но след
> още малко време го продадох и
> купих 7200 с няколко обектива. Д7200 е
> прекрасна камера, но установих, че
> поради големината и тежината
> спрях да я нося. Разпродадох
> всичко и купих олимпус е-ем 5 марк 3.
> Сега съм много доволен. Та мой
> съвет...купи си по-малък
> безогледален, защото ще дойде
> момент и ще почне да ти тежи.
>

Имам и Е-М5 мк3, и Сони RX100IV. Първия е прекрасна машинка, с огромни възможности, но си тежи, особено с PRO обектив(и). Втория определено го ползвам много повече, просто защото е винаги с мен, и не ме ограничава изобщо.

Отговори на това съобщение
 Re: Dslr За семейни снимки
Автор: ecobo   
Дата:   24-11-19 17:02

Gecata3667 написа:

> фотоапарат Sony RX100 III този дали ще е
> добре

Не, че е зле, но за много малко пари отгоре се взема IV версия, който е вече с нов сензор и 4К видео.
Последните 3 кадъра в профила ми са с него.
Ако видеото не ти е важно, и 3-ката е супер.

Отговори на това съобщение
 Re: Dslr За семейни снимки
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   24-11-19 17:08

А пък за съвсем още малко отгоре се взема версия RX100 Va.
цък


Отговори на това съобщение
 Re: Dslr За семейни снимки
Автор: Yog   
Дата:   24-11-19 17:44

За снимки в домашни условия, купи си примерно Канон М100 с обекива 15-45 ако още го има по магазините. Гледам, че в германския Амазон е 344 евро. Идеална цена. Има готин автофокус, ако решиш да снимаш и малко видео. Направен е да работи добре в автоматичен режим. И най-важното за снимки у дома - малката му светкавичка може да се наклони назад, за да отразиш светлината от тавана. Няма да ти се вярва каква разлика дава това. Може да си купиш и новия модел М200 горе-долу за цената, която си определил като бюджет. Гледам че вече той е по магазините. Ама няма голям смисъл. Така бих направил аз.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »