Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Сони а 6300
Автор: ZENON   
Дата:   17-11-19 23:12

off
Загледах се в DXOMark относно сензорите и динамиката на А7 и А7-2.
Там е съвсем наобратно, като А7 е с около .8 стопа по-добър.
Казвам всичкото това, понеже очевидно има нещо сбъркано в методиките на единия или на другия сайт.

Отговори на това съобщение
 Re: Сони а 6300
Автор: hotsnail   
Дата:   18-11-19 00:27

Интересно да.не съм търсил разлики между двете камери. Мога да потърся из архива подобни вечерни снимки ама няма да е много научно сравнение. За съжаление ги нямам под ръка камерите.

Този с фотоните го прави един университетски професор. Има си публикувани формули и дискусия какво значат метриките, които показва.

Теста му се състои от последователност от кадри с различни настройки на експозицията на един лилав екран.

Повечето му входни данни са от доброволци. До колкото сме си писали, когато тествах a7m3 (аз съм първия дето му дадох данни и съгласие да публикува), той си събира данни от няколко човека и ги проверява дали съвпадат.

Ама темата е за а6300 сравнен с а6000. Двата сайта горе долу измерват подобна разлика в динамичния обхват

DXO Mark



Публикацията е редактирана (18-11-19 00:29)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »