Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Фотографията на бъдещето
Автор: шдфдшд   
Дата:   14-10-19 12:56

...абе , да кажеш „Твърде много фотография“ е като да кажеш „Твърде много музика“ или „Твърде много кино „ или там , каквото се сетите“....бира , да речем...(съществува понятие „първа бира“...само тя попива , като в летен пясък , нали така!?...)...
...да , вярно е ...днешният човек е удавен във фотография и музика , и кино , и т.н. , но за това едва ли може да бъде посочен виновник...просто , това е положението...
...Leica и bogdanov , за кого по точно са обезпокоени...за бъдещето на фотографията или за това на фотографите , не е докрай ясно...
...ако е за фотографията , то струва ми се , въпреки морето от щракачи , все ще се появяви накой , целунат от Бога , който въпреки „морето“ , ще даде живот на фотографията и никакво жури не може да му попречи...този някой даже може да е собствената ти сестра...
... ако е за фотографите , то още от времето на Сервантес се знае , че творците трябва да бъдат държани винаги леко гладни....иначе се ояждат и не творят...
...та така...нема страшно!...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията на бъдещето
Автор: Leica   
Дата:   14-10-19 13:04

Pac - добре го каза,така е.
Но не винаги за професионални цели е необходим фотоапарат от последен модел.
И обратно - богат любител си сменя апарата всеки месец и какво от това, ако в главата си има смътни представи за фотографията и това, което иска?
То е като при автомобилите.

В личен план нещата са подобни.
И точно това са фрапиращи теми тук, когато се предлага на прохождащ новак техника за начало от....2000 лв. !!! И това от хора, с котката им в профила, зле снимана.

За два бона можеш да си вземеш ползвани Canon 5D II и сигма арт 50/1,4 и да снимаш с техника над нивото на тази на Salgado.[smilie7]

Ами нека човека си вземе един Pentax10D с един Sigma 17-70 за обко около 500 лв. и да твори чудеса.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията на бъдещето
Автор: Pac   
Дата:   14-10-19 13:56

Познавам хора, които снимат страхотно със стари камери и изобщо не ги вълнува хардуера, поне докато не усетят, че ги спъва. Респектиран съм от тях. :)
Аз лично не знам дали фотографията ме кефи повече или фото техниката. Просто обичам пустите джаджи, да си купувам играчки и т.н. Хубавото е, че всяка нова джаджа ми дава тласък да снимам повече. Осъзнавам, че това е донякъде тъпа мотивация, ама това е положението и не ме е срам да си го призная. :)



Публикацията е редактирана (14-10-19 13:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията на бъдещето
Автор: шдфдшд   
Дата:   14-10-19 14:04

...техниката и механизмите са удоволствие , само по себе си...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията на бъдещето
Автор: MarinY   
Дата:   14-10-19 17:52

Преди няколко години, във форума имаше група от "Арт" фотографи, проповядващи, че само арт е истинската фотография, а всичко останало е за коша. Нещата се успокоиха, но сега, явно, пак се започва борба за доказване.
Фотографията, по рождение и е заложено изискването ДА ВИЖДАШ, да запечаташ и после да покажеш.
Дали, поради невъзможността да "видят" или поради желание да бъдат по-оригинални и извън "ограничаващото" крайният резултат, състояние на обкръжаващият ги свят, имаме и "фотограф-художници". Където реалността на обкръжаващият ни свят не им е достатъчна и собственото виждане и преобразуване на обекта прави т.н. АРТ- резултат.
Необходима каста. Задължителна, даваща други емоции, усещане, подход към света.
Въпросът е, защо трябва да е с биене по гърдите, слагане на пиедестал и омаловажаване на труда на тези, които могат да виждат и показват видяното, без да го променят. (Е, с леки корекции във Фотошопа. [smilie3])


[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията на бъдещето
Автор: Leica   
Дата:   14-10-19 19:25

Някои хора не усещат как се превръщат в цензури!
Никак не ми се иска да играя ролята на защитник на определени дялове от фотографията, нито на нападател не само поради нежеланието да я правя еднолика, а поради факта, че в различни периоди от живота си съм отдавал предпочитанията си към различни области от нея. То е като при книгите.А аз съм всеядно и при тях.
Дори когато е ставало въпрос за удоволствие, по-често съм хващал апарата за да снимам на улицата, събитие спортно или не, пътешествие, природа, портрет.
В артистичната фотография съм бил по-скоро консуматор, отколкото производител. Тя изисква определено състояние на духа, определени мантри , метафори, интимност, съчетаване на имагинерна с реална среда, понякога различен стил. Време иска, и пълно подчинение.
Поради това и автори, които предпочитат да се потапят в нея са по-ревниви, сантиментални, чуствителни, раними.
Но нали някой беше казал, че пътят е важен …а не целта.
Всеки си избира своят път и не е нужно да увеличаваме тръните по него.
На запад на големите творци (например певци) им казват ...артисти. Защото те не просто изпълняват композицията, но вкарват и нещо от себе си. Сега е друго време, така е – равни се всичко, и се ежи и се рапира. Но май само у нас няма …приемственост а само револючии от червено към червено.
Много тъпо ще да е станало ако сте изгонили тези хора.
Там кой може или не може кодира послания и през призмата на светлината слага собствената си призма. Добре го предлага или не. Читаемо или не. Тук е мястото да го харесвате или не.
То се получава нещо не като форум, а като „Фондацията“ на Айзимов, и борбата за доминация между духовната и техническата и част.
Или като Междузвездни войни. Ерес, бунтовници …силата, джедай и императори…само не знам кой е Джаба Хътянина.
Аз в тази тема просто прогнозирах бъдещето според мене – що ме слагате на клада?
Защо си затваряте собствените врати? Знае ли някой утре какво ще го привлича да снима? Какъв ще му е живота?
Но какво ли общо има всичко това с тази тема?
Никой никого няма да изяде.
И ако снимаш добре в която и да е сфера, само глупака ще те напада и отрича.

https://www.youtube.com/watch?v=aErvx90Ls-g

https://www.youtube.com/watch?v=fmaDzO2_zV8

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията на бъдещето
Автор: BXMarkov   
Дата:   14-10-19 20:13

Защо все си мисля, че основното е светлината. Отделно малко култура и щипка страст. Във всеки дом се готви ежедневно храна, милиони се имат за кулинари, но големите готвачи са единици, та и при фотографията така [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията на бъдещето
Автор: MarinY   
Дата:   14-10-19 20:51

Лайка, хубаво пишеш, доста верни неща казваш, които не се нуждаят от дискусия, но малко се хлъзгаш по една клиширана, по скоро поетична, плоскост на образа Артист.
Те били, цитат:" по-ревниви, сантиментални, чуствителни, раними".
Останалите хора, да ги наречем нетворящата публика, са емоционални гьонове с притъпени чувства?!
Познавам много артисти, от различни поколения, във всякакви области на творенето. Това, което ги прави артисти, не е сантименталността или ранимостта. Това е гладът за новото, различното. Глад, задължително свързан с изучаване, анализ, оценка на предмета на дейност. Ако това го няма е "рисуване за терапия". Знаем къде и кой го практикува, а и какъв е резултата.
Е, по съвременните течения и това се води изкуство. но личното ми непризнаване на подобни резултати, не ме прави Цензур по политическия смисъл, който влагаш. А иначе всички сме цензури - оценители.
По отношение на напусналите артисти - Всеки сам решава къде да се показва и кога да си отива. Изгонени няма. Недооценени, колкото искаш.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията на бъдещето
Автор: Leica   
Дата:   14-10-19 22:52

Не съм толко искусен за да адвокатствам на искуството.
Едни ще изгряват ... други ще залязват.
Човечеството само ще избира своят кръгозор.
То си има своите забелязани или незабелязани икони и подражатели.
За мен искуството е интимност. Начин да избягам от суетата и простотията.
Консумирам го в повечето случаи, понякога имам нужда да опитвам.
Изучавал съм го и му познавам азбуката от малък.
Със сигурност средата ни сега е по-бездуховна от всякога в моят живот.
Днес говорих с един човек по работа. Аксесоар за рисуване.Но бързо разбрах, че говоря не с търговец а с ...художник.
Един благ , кротък глас. Забрави, че главното е цената и нея трябва да обсъждаме. Разговорът ни отиде в други неща.Много по важно за него беше да отида в ателието...а да не го карам да ходи да търси начин да ми го праща.
Искуството е форма на емиграция.
То не генерира злоба и съперничество.
За бъдещето на искуството въобще не говоря.
Разговорът взе такава насока, защото от изложението ми правилно се подразбира, че комунизирането на възможностите с техниката ще заличи хората с идеи и ще попречи те да изпъкват, т.е. вместо да стават за пример на новите и малките да стават жертва на воинстващата посредственост и оттам може да настъпи хаос...който някога ще свърши разбира се, в нова форма на калейдоскопа.

https://www.youtube.com/watch?v=4UAmFwD0eIE



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »