Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Компактен фотоапарат избор
Автор: ss_sgp   
Дата:   03-10-19 09:35

Скъп телефон с добра камера в пъти по-добре от който и да е компактен [smilie5]
- имаш хубав телефон
- фотото винаги е с теб
- снима прилично
- най-вероятно има и по-добро видео

Мисълта ми е вместо да имаш телефон за 600 и фото за 600 е по-практично да имаш телефон за 1200лв.



Публикацията е редактирана (03-10-19 09:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен фотоапарат избор
Автор: rody   
Дата:   03-10-19 10:31

Имал съм Sony RX100М3 и Panasonic LX100. И двата модела са много хубави с много добро качество на картинката. Сонито е по-компактен и удобен за носене. Панасоника е с по-голяма матрица и с по-големи възможности за снимане при слаба светлина. Сонито е 20мп срещу 13мп на панасоника, но за сметка на това обективът на последния е по-светлосилен и с по-голямя дължина и с по-красиво боке. Визьорът на панасоника е много по-качетвен. Сонито има вградена светкавица а панасоника външна. Аз лично препоръчвам ПАНАСОНИКА.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен фотоапарат избор
Автор: СамуилАрнаудов   
Дата:   03-10-19 11:08

Имам Sony RX100M3 имам и хубава камера на телефона, телефона те ограничава много при снимането, ако снимаш в RAW не може да зумнеш (поне при мен P20 PRO) всички ръчни настройки са на слайдъри и са неудобни, дори в RAW-a има някаква софтуерна намеса и е замазан поне според мен. Предимствата на Сонито са, вграден НД филтър, въртящ екран, ако снимаш от високо или ниско може да виждаш кадъра. Визьор, добър зум, лесно може да си направиш компенсацията + показва си къде са прегорелите участъци. Влиза в джоб.



Публикацията е редактирана (03-10-19 11:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен фотоапарат избор
Автор: Julius   
Дата:   03-10-19 11:22

ss_sgp, то и 3 поколения е по-практично да се заврат в един 3-стаен апартамент, отколкото в два 2-стайни, ама...

p.s. Като цяло тези, които така и не се научиха да снимат в нещо <> от Ауто-режим - за тях телефонът е идеалната оферта (всичко в 1). Тези, които имат и елементарна фотографска култура им е ясно, че по-мощния процесор не може да компенсира липсващия хардуер (обектив/матрица). Ако се съмняваш - пусни тема Телефон/Комп. апарат. [smilie3]

rody, да - това е другото добро предложение, даже има обява на съвсем прилична цена. Разликата в обектива не е чак толкова голяма - 5мм повече в дългия край и бленда 1.7 с/у 1.8 е нищожно. 100гр. по-тежък и малко по-обемист.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен фотоапарат избор
Автор: Nikj   
Дата:   03-10-19 16:12

Имам едно тяло OLYMPUS EM-1, мога да го дам за 600 лв, има китаци за по 100 лв в Базара и си готов

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен фотоапарат избор
Автор: patzo   
Дата:   03-10-19 16:56

Аз съм със сони некс 6 и съвсем скоро купих същия за приятел със китовия обектив за 350лв. - беше на 5к кадъра много запазен. Може да се ориентираш към нещо такова.



Публикацията е редактирана (03-10-19 16:57)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »