Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Компактен фотоапарат избор
Автор: rossen76   
Дата:   01-10-19 00:18

Здравейте , колеги .Преди време купувах един фотоапрат сапунерка на sony за туризъм около 300 лева .Сега като гледам моделите нещо не ми вдъхват доверие .Търся нещо компактно да има и ръчни нстроики , с добра оптика , правилно цветопредаване .Ако на скоро сте купували моля да споделите мнение , за Марка и модел .Бюджет до около 600 лева .

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен фотоапарат избор
Автор: Julius   
Дата:   01-10-19 08:19

Ако е в добро състояния за тия пари по-добро от ТОВА трудно ще намериш!

И ако стане сделката - да почерпиш.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен фотоапарат избор
Автор: ombre   
Дата:   01-10-19 09:58

Предложеното сони е добра опция.Авторе,с какво новите модели не ти вдъхват доверие?

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен фотоапарат избор
Автор: yakumo   
Дата:   01-10-19 15:07

Това също не е зле, особено ако те блазни 4к видео/фото и пост фокус дивотията, пък този е и с гаранция текст


Отговори на това съобщение
 Re: Компактен фотоапарат избор
Автор: Mogila   
Дата:   01-10-19 15:57

Oli EPL 8


Отговори на това съобщение
 Re: Компактен фотоапарат избор
Автор: kauboec   
Дата:   01-10-19 17:38

Последното предложение го има ново във фотосинтезис за 649 лв. с обектив 14-42

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен фотоапарат избор
Автор: petervassilev   
Дата:   01-10-19 18:28

След като ръчните настройки са част от изискванията на Rossen76, според мен визьорът в предложението на Julius е голямо предимство.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен фотоапарат избор
Автор: quazimodo   
Дата:   01-10-19 18:43

Единствено Панасоник LX-100 се приближава до Сонито, но бюджета май няма да стигне.Ако се прежали визьора - LX-10/15 май са по-евтини. И аз съм фен на Олимпус, но да предлагате тъмен китак срещу светлосилния цайс, нек'си не върви[smilie5].


Отговори на това съобщение
 Re: Компактен фотоапарат избор
Автор: Mogila   
Дата:   01-10-19 20:37

quazimodo предлагам на човека един много малък и готин апарат с добър китов обектив и възможност по нататък да добави евтин малък твърд обектив ако реши. И това нов за 650 лева [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен фотоапарат избор
Автор: rossen76   
Дата:   02-10-19 00:40

зДРАВЕЙТЕ ПОПИТАХТЕ МЕ защо новите модели не ми вдъхват доверие .Бях закупил от магазина sony a 7 и на тъмно не можеше да фокусира играеше фокуса много зле беше а парите не са малко .

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен фотоапарат избор
Автор: rossen76   
Дата:   02-10-19 00:46

Бих искал да видя примерни снимки с предложените модели ако има и ваарио обектива на различните стойностии да се орентирам по добре

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен фотоапарат избор
Автор: rossen76   
Дата:   02-10-19 00:47

Ако има нещо и малко по добро бих вдигнал и малко бюджета до 800

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен фотоапарат избор
Автор: rossen76   
Дата:   02-10-19 00:59

Фотоапрата искам да го ползвам на разходки но ми се иска да има и добри показатели като видеозаснемане примерно на закрито , ресторант , домашна обстановка

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен фотоапарат избор
Автор: D.S   
Дата:   02-10-19 10:08

Ами за всичкото дет си изредил, мисля Панасоник, безогледален. Разгледай моделите и си избери. Имат видео, цветове, ръчни настройки и тем подобни. Сапунерка да си земеш вече трябва да си мазохист. Дет се вика то и с телефон се правят такива снимки [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен фотоапарат избор
Автор: serjy   
Дата:   02-10-19 10:19

Таман щях да кажа, да си вземеш телефон с добра камера [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен фотоапарат избор
Автор: D.S   
Дата:   02-10-19 10:57

Така вчера един познат ми показва новия Ифун. И вика глей какви иновации, имало широкоъгълна камера и момчето голям кеф, голяма инофация, цял ден щрака. Та на нас може и да ни е смешно, но за нормалния човек телефона вече си е фотоапарат [shtrak]



Публикацията е редактирана (02-10-19 10:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен фотоапарат избор
Автор: serjy   
Дата:   02-10-19 12:47

За мен не е шега! Откакто телефоните минаха един минимум праг за качество, голяма щаст от снимките стават перфектно и с телефон.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен фотоапарат избор
Автор: Julius   
Дата:   02-10-19 13:20

Явно Инстаграм ви е прагът за качество?

rossen76, наясно ли си с термина "компактен", който си задал като условие или има нужда от опреснителен курс? Ако искаш хората да те разберат правилно, хубаво е и да се изразиш правилно.

Какво влагаш в тоя термин:
1. фотоапарат с вграден обектив;
2. или малко тяло, вкл. и такова със сменяеми обективи.
п.с.
Защото стандартно се подразбира 1.
Откъдето следва, че предложението на Могила не отговаря на първоначално зададените критерии.


https://i.imgur.com/tlvRJ0J.jpg


А на тая А7-ца какво си завил отпред, че не е искала да фокусира? Нещо почващо от f/5.6 или нагоре?
С тоя бюджет от 600-800 лв. да купуваш нещо със сменяеми си е...

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен фотоапарат избор
Автор: serjy   
Дата:   02-10-19 14:12

ето направо от телефона, без никаква обработка, само намалена до 5мп.


http://www.picshare.ru/uploads/191002/I9eKFxng85.jpg




http://www.picshare.ru/uploads/191002/5rz64fBPKC.jpg




http://www.picshare.ru/uploads/191002/gr75m2dvG4.jpg




http://www.picshare.ru/uploads/191002/cz3oQH1ywX.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Компактен фотоапарат избор
Автор: MixMike   
Дата:   02-10-19 14:20

вЕрно ли тука сте се изредили 10 човека да давате акъл точно на Rossen76, след като самия той не е наясно какво иска[smilie10]
...и по лошото - няма представа защо аджеба А7-цата не е успяла да фокусира, и какво иска да каже с...

"моделите нещо не ми вдъхват доверие" [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Компактен фотоапарат избор
Автор: Julius   
Дата:   02-10-19 14:28

Какво се очаква - да се впечатля ли? [smile]

Сериозно ли държиш да сравняваш телефон с фотоапарат, пък бил той и компактен?

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен фотоапарат избор
Автор: Julius   
Дата:   02-10-19 14:53

serjy, очаквам да ме впечатлиш със снимка на светкавица напр. [smilie7]
p.s.
- Не че е невъзможно да снимаш в РОУ (поне при някои телефони);
- Не че е невъзможно да настроиш ръчно бленда и скорост (прим. 20-30 сек.);
- Не че е невъзможно да настроиш ръчно дори и фокуса (малко преди безкрайност);
- Не че е невъзможно да настроиш дори и цветната температура;
- Не че е невъзможно да го сложиш на самоснимачка, за да не клатиш;
- Сигурно и неутрален филтър може и да успееш да му монтираш ако бурята е през деня...
Но дали се сещаш колко идиотски ще изглеждаш, първо - монтирайки телефона на статив и второ - да вземе да звънне точно в тоя момент!?
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен фотоапарат избор
Автор: serjy   
Дата:   02-10-19 14:58

То аз също продължавам да снимам с фотоапарат, НО откакто взех читав телефон не нося фотоапарата постоянно, а такива кадри като горните съм си ги цъкнал с телефона. Е, с фотоапарата щеше да са по-добре, но и сега мога да принтна от тях до А4 на отлично качество, или да публикувам във Фото Форум. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен фотоапарат избор
Автор: Julius   
Дата:   02-10-19 15:22

Ти може и на 1-ва стр. да си с телефонната снимка, но това не означава, че двете са съпоставими. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен фотоапарат избор
Автор: Leica   
Дата:   03-10-19 08:50

За да кажеш, че Sony A7 не ти върши работа (фокус) и да тръгнеш да търсиш по-добро решение в компактни до 600 лв. …. Това значи, че проблема не е във фотоапарата![shtrak]
Относно компактните:https://www.dpreview.com/reviews/sony-cybershot-dsc-rx1
Е те този компактен струва в пъти повече от Sony A7 и съм сигурен, че се конкурира по възможности, и струва в пъти повече от Sony A7.
Производителите са помислили за всеки.


Отговори на това съобщение
 Re: Компактен фотоапарат избор
Автор: ss_sgp   
Дата:   03-10-19 09:35

Скъп телефон с добра камера в пъти по-добре от който и да е компактен [smilie5]
- имаш хубав телефон
- фотото винаги е с теб
- снима прилично
- най-вероятно има и по-добро видео

Мисълта ми е вместо да имаш телефон за 600 и фото за 600 е по-практично да имаш телефон за 1200лв.



Публикацията е редактирана (03-10-19 09:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен фотоапарат избор
Автор: rody   
Дата:   03-10-19 10:31

Имал съм Sony RX100М3 и Panasonic LX100. И двата модела са много хубави с много добро качество на картинката. Сонито е по-компактен и удобен за носене. Панасоника е с по-голяма матрица и с по-големи възможности за снимане при слаба светлина. Сонито е 20мп срещу 13мп на панасоника, но за сметка на това обективът на последния е по-светлосилен и с по-голямя дължина и с по-красиво боке. Визьорът на панасоника е много по-качетвен. Сонито има вградена светкавица а панасоника външна. Аз лично препоръчвам ПАНАСОНИКА.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен фотоапарат избор
Автор: СамуилАрнаудов   
Дата:   03-10-19 11:08

Имам Sony RX100M3 имам и хубава камера на телефона, телефона те ограничава много при снимането, ако снимаш в RAW не може да зумнеш (поне при мен P20 PRO) всички ръчни настройки са на слайдъри и са неудобни, дори в RAW-a има някаква софтуерна намеса и е замазан поне според мен. Предимствата на Сонито са, вграден НД филтър, въртящ екран, ако снимаш от високо или ниско може да виждаш кадъра. Визьор, добър зум, лесно може да си направиш компенсацията + показва си къде са прегорелите участъци. Влиза в джоб.



Публикацията е редактирана (03-10-19 11:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен фотоапарат избор
Автор: Julius   
Дата:   03-10-19 11:22

ss_sgp, то и 3 поколения е по-практично да се заврат в един 3-стаен апартамент, отколкото в два 2-стайни, ама...

p.s. Като цяло тези, които така и не се научиха да снимат в нещо <> от Ауто-режим - за тях телефонът е идеалната оферта (всичко в 1). Тези, които имат и елементарна фотографска култура им е ясно, че по-мощния процесор не може да компенсира липсващия хардуер (обектив/матрица). Ако се съмняваш - пусни тема Телефон/Комп. апарат. [smilie3]

rody, да - това е другото добро предложение, даже има обява на съвсем прилична цена. Разликата в обектива не е чак толкова голяма - 5мм повече в дългия край и бленда 1.7 с/у 1.8 е нищожно. 100гр. по-тежък и малко по-обемист.

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен фотоапарат избор
Автор: Nikj   
Дата:   03-10-19 16:12

Имам едно тяло OLYMPUS EM-1, мога да го дам за 600 лв, има китаци за по 100 лв в Базара и си готов

Отговори на това съобщение
 Re: Компактен фотоапарат избор
Автор: patzo   
Дата:   03-10-19 16:56

Аз съм със сони некс 6 и съвсем скоро купих същия за приятел със китовия обектив за 350лв. - беше на 5к кадъра много запазен. Може да се ориентираш към нещо такова.



Публикацията е редактирана (03-10-19 16:57)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »