Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Бюджетни АФ твърди стъкла за безогледални АПС–Ц и М-4/3
Автор: colorphoto   
Дата:   27-09-19 21:41

wall:Това са маркетингови безумия да носиш компактно тяло с 4/3 сензор и да му сложиш грамаден обектив за 5 000 лева,който колкото и да е читав оптически не може да компенсира шума при високо ИСО на малкия сензор.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни АФ твърди стъкла за безогледални АПС–Ц и М-4/3
Автор: colorphoto   
Дата:   27-09-19 22:20

Като разгледах внимателно представянето на Олимпус в тестовете на ДПРевю спрямо кроп-1,5 сензорите виждам че няма да мога да свикна с картинката на високо ИСО,предвид че сега съм с ФФ Д-610.

Та да видим при Фуджи как са нещата...[smile]



Публикацията е редактирана (27-09-19 22:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни АФ твърди стъкла за безогледални АПС–Ц и М-4/3
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   28-09-19 01:24

18/2 при Фуджи е също 28 мм.60 ми е 90 мм,90 е 135 Което и тяло да вземеш се представя добре на исо 3200 пък и на 6400 особено последните. 55-200 3.5-4.8 е не лош за парите си ,въпреки че търсиш твърди обективи.50-140 е гооолям и тежък и скъп!
При микро 4/3 телата са сходни по габарити,обективите са по-малки , но качествените твърди са големи и са не по-малко,даже може би и повече пари.
При Сони не знам как е.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни АФ твърди стъкла за безогледални АПС–Ц и М-4/3
Автор: Nik1   
Дата:   28-09-19 17:52

LUBOMIRHRISTOV написа:

> 18/2 при Фуджи е също 28 мм.60 ми е 90
> мм,90 е 135....
>

Колега, срамота е да пишеш това след пет години членство във ФФ


Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни АФ твърди стъкла за безогледални АПС–Ц и М-4/3
Автор: colorphoto   
Дата:   28-09-19 21:11

LUBOMIRHRISTOV:От Фуджи изключвам тежките и обемисти флагмански тела и като че ли остава Х-Т-30...

Вариота на кроп не харесвам и не планирам.

Нещо беше писано тук неотдавна че се очаквало Вилтрокс да пуснат стъкла за Фуджи не знам дали е реално обаче?

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни АФ твърди стъкла за безогледални АПС–Ц и М-4/3
Автор: Pac   
Дата:   28-09-19 22:46

Първият ми отговор в темата е точно за Вилтрокс. Доколкото знам се очакват през ноември.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни АФ твърди стъкла за безогледални АПС–Ц и М-4/3
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   28-09-19 22:59

colorphoto - да . Вече имат 85 / 1.8 . motif има даже качени снимки с него и някои обяснения за него тук . Иначе се говори за другите и като характеристики и като цени ,че може би да са през декември тук .
fujirumors.com пуснаха доста информация след 01.09. насам за много неща.


Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни АФ твърди стъкла за безогледални АПС–Ц и М-4/3
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   28-09-19 23:19

colorphoto - за серията ХТ не мога да кажа нищо като усещане , може би другите колеги които го имат. Снимал съм с Х-Е и съм доволен ,естествено за моите нужди.Имам и Х-Н1 - подарък и е голям кеф , но си е голям и тежък . Само ще кажа , че при Х-Е3 сложиха някои допълнителни контроли които го доближиха до контроли до серията Х-Т , а като големина с Т 30 сякаш са почти еднакви . Т-30 118 x 83 x 47 mm/383 гр. Е3 121 x 74 x 43 mm / 337 гр.


Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни АФ твърди стъкла за безогледални АПС–Ц и М-4/3
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   28-09-19 23:28

Nik1 - не е задължително някой да научи нещо , имал съм в предвид еквивалентно фокусно разстояние на ФФ при обективи Fujinon XF .


Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни АФ твърди стъкла за безогледални АПС–Ц и М-4/3
Автор: Nik1   
Дата:   29-09-19 09:10

LUBOMIRHRISTOV написа:

> Nik1 - не е задължително някой да
> научи нещо , имал съм в предвид
> еквивалентно фокусно разстояние
> на ФФ при обективи Fujinon XF .
>

Колега, извинявай, но това обяснение е още по-голяма глупост. Не е задължително да научиш нещо, но тогава не пиши за неща, които не разбираш.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни АФ твърди стъкла за безогледални АПС–Ц и М-4/3
Автор: colorphoto   
Дата:   29-09-19 16:06

Nik1:Заяждачи и назидатели не са полезни в темата и ще се лишим от компанията им в темата,белким се освести форума.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни АФ твърди стъкла за безогледални АПС–Ц и М-4/3
Автор: ombre   
Дата:   29-09-19 17:10

Щракал съм малко с пана 42.5 и мога да кажа,че е страшно остър джам.Според мен задължително е да го има всеки който ползва 4/3.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни АФ твърди стъкла за безогледални АПС–Ц и М-4/3
Автор: mmjm   
Дата:   29-09-19 18:46

42,5/1,7 или 42,5/1,2 питам за себе си. От известно време се чудя дали да скачам на „бюджетния“ на бленда 1,7 или да събирам за 1,2. Окьоравяващ любител съм и не знам дали си струва по-скъпия (нямам никакво съмнение за качеството) обектив. Интересува ме и имали разлика в скоростта на фокусиране с оли 45/1,8 с тела и на олимпус и на панасоник.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни АФ твърди стъкла за безогледални АПС–Ц и М-4/3
Автор: ombre   
Дата:   29-09-19 19:53

Ами този на 1,2 не съм снимал. Колкото до скоростта, мисля че има, или поне по спомен, май така беше. Гледах един тест в тубата, но нека кажат хора, които реално са го тествали.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни АФ твърди стъкла за безогледални АПС–Ц и М-4/3
Автор: sdjimitrov   
Дата:   02-10-19 22:28

Sigma 16mm f1.4, 30mm f1.4 и 56mm f1.4 но не са толкова бюджетни. Също Sony 85mm f1.8 но той е дори малко по-скъп но си струва според мен, може би на мястото на Sigma 56mm f1.4


Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни АФ твърди стъкла за безогледални АПС–Ц и М-4/3
Автор: Adrnln   
Дата:   03-10-19 09:47

Винаги има драма като минеш от фф на кроп. Аз минах от д800 на xt3. На високо ИСО, xt2/20/3/30 са перфектни. Размера на сензора няма какво да го коментираме, там е ясно, че са минус точки.

За обективите, чакам Вилтрокс, които няма да са никак компактни, но пък са 1.4 и ще са доста по-евтини от Fuji еквивалентите им.
Най-компактните адекватните твърдаци са Fuji 23/ф2 и 35/ф2 - не са скъпи, изключително добър аф, но не са 1.4, затворени на ф4 - перфектни.

Според мен, както казаха и други хора, с едно xt20 си в джаза.
[cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни АФ твърди стъкла за безогледални АПС–Ц и М-4/3
Автор: hansto   
Дата:   03-10-19 10:07

само да добавя че и 50 ф2 е супер малък

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »