Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Съвет за апарат и обектив
Автор: Hoodo   
Дата:   11-10-19 23:46

Synthy, ombre, quazimodo Благодаря за съветите, ще си трябва калибриране и дано да съм уцелил от "бройката". Чета тхеFM, явно 2 дни са ми малко.
Но... да не спамя темата на колегата, ще се поровя из форума за теми относно калибриране, микро-настройки и други специфични неща за модела и изобщо каква е практиката. Ако не намеря, сигурно ще отворя нова за да питам. Може и да отида с тарелка пържоли при Борко Кайков и компания.
Благодарско!

ПП: Признавам си, последните ми огледалки са лентови, спят в гардероба от десетилетия. С тях си сменях по няколко обектива без хабер от калибрации и всичко беше тип-топ. От тогава досега със седмици съм снимал с различни класове DSLR на приятели и колеги, но не е ставало дума за такива настройки.. Предполагам, не са имали нужда.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат и обектив
Автор: ombre   
Дата:   12-10-19 09:44

Квазимодо,честито за камерата(аз съм се вторачил в пана гх 8/9..)Сега за аджъсмента,така е прави се преди снимки,но явно не си прочел добре предния ми пост.Правя настройката и първите няколко кадъра са ок,следващите тотал щета.Пример,вратите на гаража са ми около 1,40-1,50м широчина.Заставам на едно място и фокусирам в/у близкия ъгъл,всичко е точно,след няколко кадъра,фокуса минаваше към средата на вратата и след още няколко отиваше в далечния ъгъл.Това с 50-ка 1.8G.Пак казвам,настройката помага почти винаги,но поне при мен не стана.Бони снима една от курсистките,и не успя да го калибрира.Може и нещо производствен дефект да е било,макар в профайлед да го настроиха но с лек компромис от към бек фокус,но с много малко.Както и да е,успех на автора с покупката на техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат и обектив
Автор: quazimodo   
Дата:   12-10-19 10:13

Hoodoнаписа:

> ще се поровя из форума за
> теми относно калибриране,
> микро-настройки и други
> специфични неща за модела и изобщо
> каква е практиката. Ако не намеря,
> сигурно ще отворя нова за да питам.


Ako използвания език не ти е непознат, тази тема може да ти помогне - https://club.foto.ru/forum/11/580988



Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за апарат и обектив
Автор: Hoodo   
Дата:   12-10-19 23:44

> Ako използвания език не ти е непознат, тази тема може да ти помогне - https://club.foto.ru/forum/11/580988

Много ценен линк, благодаря! quazimodo, дълбок е тоя кладенец, работата отива към черпене![smilie21]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »