Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Съвет относно безогледален ФФ
Автор: Artefact   
Дата:   23-08-19 11:24

Здравейте,

Да, знам, че това е поредната тема за безогледалки, но ме заболя главата, като четох другите теми. Като му теглих черата, информацията беше доста противоречива и не ми помогна особено.

Дано и тази не стане петъчна [smilie5]
Малко се плаша [smilie5]

Ситуацията е следната:

Търся безогледаен/лек ФФ за жената.
От години снимам само с DSLR-и на Pentax и кротко игнорирах безогледалките с години.

Защо безогледален?
Заради теглото. Опитах се, да й дам второто ми тяло - Pentax k-5. Ами не може да го носи, продължително време, без да стане некомфортно.

Защо ФФ?
Мислех да взема едно Sony a6300, но това чудо прегряваще доста бързо. Отказах се.
Следващите модели са на такива цени, че по-добре да инвестирам във ФФ, а и така или иначе ще замрънка за ФФ не след дълго (като почете из форума).

Бюджет?

2500 за тяло.

Какви стъкла ще се закачват?
- 35/50 мм на бленда под 2.0;
- Някакъв широк zoom, за да си щрака ширпотребно.

Свикнала е с тези комбинации и ще е доволна (поне още две години).


Какво се търси от тялото:

1. Авто фокус - нещо, което да бие К5-цата. Свикнала е с него нанещо по-лошо ще ми надуе главата (особено за парите, които ще дам).

Играх си с по-евтини варинти като а6000 и Pentax-а го отвя, но се надявам в по-високия сегмент, да е по-добре положението. Няма да е лошо, да фокусира прилично в стая. Поне колкото К5-цата;

2. Динамика. Снима си доволно много на открито. Тук К5 не блести с постижения, така че вероятно всичко ще я радва повече от него.

3. Батерия - да избутва поне 200-300 кадъра снимане по светло;

4. ISO - до към 3200 да се търпи. И тук К5 не блести с постижения. Предполагам, че всеки ФФ ще го отвее.

Признавам, че гледах основно Sony. Гледах и старичките А7, най-вече заради примамливата цена.
1500 за ново тяло си е съблазнително, но сигурно има защо, или бъркам?
Нямам си идея, дали са добра покупка предвид преклонната им възраст.

Предварително благодаря на всички, че ми четат дългите постове!

[beer]
[beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно безогледален ФФ
Автор: performar   
Дата:   23-08-19 11:41

Здравей,
Аз снимам с EOS R за втото тяло си взех EOS RP и мога да кажа че е много яка камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно безогледален ФФ
Автор: Artefact   
Дата:   23-08-19 11:53

Мхм. Гледах ги, но ми идват доста над бюджета, дори втора употреба.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно безогледален ФФ
Автор: kvakioh   
Дата:   23-08-19 12:38

A7 I и II не отговарят на някои от изискванията. Но са единствено като варианти...
Всъщност А7 може да се пропусне
Реалното е А7 II с 50/1.8 и новия 35/1.8 на Сони. За широко и зуум е малко скъпо.



Публикацията е редактирана (23-08-19 12:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно безогледален ФФ
Автор: dtangelov   
Дата:   23-08-19 13:15

От безогледалните, EOS RP е единствения бюджетен ФФ който отговаря на посочените изисквания.
По евтини са само А7 и А7II, но даже А7II не отговаря на половината от изискванията, а за А7 изобщо не коментираме.
Добре е да помислите и за обективите, че бюджетни за безогледален ФФ е малко трудничко.



Публикацията е редактирана (23-08-19 13:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно безогледален ФФ
Автор: Artefact   
Дата:   23-08-19 14:17

RP тялото е на добра цена, но обективите за RF са в пъти по-скъпи от тези за EF. Виждам обаче, че се продава с преходник.

Абсолютно сте прави.
Оказах се доста по-неподготвен за разнообразието и особеностите на безогледалните системи, отколкото си мислех.

Активно преглеждам и раздел Базар, но там се намират най-вече Sony-та от първите поколения, в рамките на бюджета.

Май ще взема да сваля К5-цата от базара [smilie5] [smilie5] [smilie5]

На жената няма да й хареса, на къде отиват нещата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно безогледален ФФ
Автор: kvakioh   
Дата:   23-08-19 14:34

To не е неподготвеност, може евентуално да се сменят някои от критериите.
Примерно да не е ФФ, тогава идва Fuji.
Всичко опира до $$$, не толкова до критерии или подготвеност за приемане или разбиране.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно безогледален ФФ
Автор: ombre   
Дата:   23-08-19 14:43

ЗА жена щом е бих погледнал 6500 на сони заради стабилизацията,фуджи т20 или пенф на оли,ако разбира се 4/3 не е проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно безогледален ФФ
Автор: serjy   
Дата:   23-08-19 14:49

вземи й един хубав телефон, има купища филтри и ефекти, снимат чудесно и винаги ти е в джоба.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно безогледален ФФ
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   23-08-19 14:52

Преминавайки от DSLR към безогледален ФФ, конкретно от тегло няма да спестите. Никак дори. Премислете приоритетите си и не се хвърляйте на първото нещо просто заради емоцията.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно безогледален ФФ
Автор: Artefact   
Дата:   23-08-19 14:54

@kvakioh, @ombre: Благодаря ви за идеята!

В интерес на истината, заслужава си да се помисли за Fuji.
Виждам, че мога да взема комплект с компактен zoom, започващ от 15 мм за под 2000 лева.

Като цяло чета добри отзиви за качеството на китовите обективи, съобразно нуждите на начинаещ фотограф.

Тялото определено ми допада повече от това на sony.
Мисля, че и тя ще го хареса. [smilie5]

Виждам, че има твърди светлосилни за под 1000 лева и ще може да се събере стартов комплект за под 3000 лева.

Ползвали ли сте комбинацията X-T30 + Fujinon XC 15-45mm f/3.5-5.6 OIS PZ, за да споделите личен опит?

Обмислям го с допълнителен Fujinon XF 35mm F/1.4 R или Fujinon XF 50mm f/2 R WR.

@SteliyanStoyanov: Прав сте. Аз не бих могъл дa направя този преход. Опитвах веднъж преди време и останах силно разочарован, но и аз съм доста консервативен.

Мхм. За теглото май сте прав, ако говорим за тела от калибъра на А7<Х>.
По-леки се явяват основно тези с APS-C сензири. ФФ с обективи имат съществено тегло, а с преходници и стандартни обективи разликата става несъществена.

Жената е чела насам, натам и сега ефекта от маркетинга се стовари на моята глава [smilie11]



Публикацията е редактирана (23-08-19 15:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно безогледален ФФ
Автор: alext   
Дата:   23-08-19 16:00

+1 глас за фуджи с праймове. Сребърен XT30 като за дама и 35 1.4. Пък и от efinity примерно тънко излиза. Ето да й покажеш как стои като моден аксесоар, за да я спечелиш [smilie21] Има си всички модерни фокуси по очи и т.н дето ги нямат старите сонита.

Относно обективите 35 1.4 е може би най- таченият фуджи обектив. Вече зависи какво повече снима пейзаж или портрет има доста варианти 18мм, 23мм или 50ките. Аз харесвам най- много 23мм и двата варианта като дължина, защото са доста универсални и стават буквално за всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно безогледален ФФ
Автор: Leica   
Дата:   23-08-19 16:15

"Авто фокус - Играх си с по-евтини варинти като а6000 и Pentax-а го отвя"
Сигурен ли си в това !? Наследника му a6400 има най-бързият АФ в света.https://smartnews.bg/sony-kamera-s-nai-burziqt-avtofokus/
За нагряването не мога да кажа нищо, защото не съм снимал с този модел ...но съм учуден !

Имам К5 и К3. Достатъчно добър АФ.Имам и няколко ФФ, който не са с по-бърз АФ от него. Нормално APS-C да има по-бърз АФ от ФФ.

К5 не е лек апарат, но не е за бърза смяна. Виж, ти нямаш добри обективи за него. Но от друга страна добрите обективи ще го поутежнят още.
Например ако замениш китака 18-55 със Sigma 18-50mm F/2.8 EX DC или Sigma 17-70mm F2.8-4.5 DC Macro.
Най-добре за жена е един Pentax SMC DA 18-135mm f/3.5-5.6 ED AL (IF) DC WR и готово - той е лек и не е лош.
K5 e с най-добър корпус от всички, на които си се спрял и с много по-широки възможности от снимките в профила ти.

Sony A7 е чудесен апарат. Но ако си купиш само един Sony FE 28-70mm. Другите са неоправдано скъпи. Но широкоъгълните ще станат по-евтини след време от тези за DSLR защото са технологично по-прости (поради липса на компонента "обърнат телеобектив" поставян заради огледалото и съответно по-добри /поради по-малкото стъкла, заради липсващият компонент/). Сега са по-скъпи само по търговски причини, т.е. малки тиражи и голямо търсене.

Fuji са добра алтернатива.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно безогледален ФФ
Автор: Artefact   
Дата:   23-08-19 16:17

@Leica, Благодаря ти за коментарите!

a6400 може да е по-добре от а6000. Доста по-нов е. Не съм го тествал. Там ме отказа цената (в магазина за сходна цена се продваше Nikon D750).

През годините надградих Pentax системата и съм доволен от нея. Едва ли ще я сменям скоро. Едва ли скоро моите способности, ще стигнат тези на техниката ... [smilie5]

Снимки май за последно качвах в профила преди години и са от K100D Super- а [smilie5]

Не че снимането ми много се е променило, но поне горя калории, като мъкна техниката ... [smilie5] [smilie5] [smilie5]

В базара пуснах К5-цата и базовите стъкла, защото се ползваше за второ тяло и жената не иска да го разнася, а все трябва да финансирам с нещо прищевките на половинката [smilie5]

Мисля, че Fuji ще я грабне като визия.

Малко ме съмнява, че ще тръгне да развива системата в бъдеще и пак ще се върне на DSLR-ите след време, но ... това ще е след поне 2 години, ако напредне.

За всеки случай, оглеждам и какво се намира в базара. Гледам, че там има и Т2 и един неразопакован Т3 в комплект с XF 18-55mm f/2.8-4 R LM OIS, но цената става 2900 за комплекта и това без твърд светлосилен обектив ...[smilie5]



Публикацията е редактирана (23-08-19 17:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно безогледален ФФ
Автор: sts1969   
Дата:   23-08-19 20:16

Аз съм с Pentax k3 и за разлика от Вас, не мисля да го сменям за сега, има си благинки модела, 24 МР, два слота за SD карти, добре познатата вградена стабилизация, високата степен на защита от влага, богат избор на обективи с нормални цени, какво повече да иска един любител като мен. [smile] За сега смятам да изчакам 2 години, при безогледалките да се засили конкуренцията с повече заслужаващи си модели, да навлязат масово, да се нормализират цените, и тогава по реда на нещата ще се ориентирам към тях.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно безогледален ФФ
Автор: mmjm   
Дата:   23-08-19 20:20

sts1969, вярно че първият пост е малко дълъг, но защо не го прочетеш маалко по-внимателно?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно безогледален ФФ
Автор: sts1969   
Дата:   23-08-19 20:56

Прочетох го, а ти прочете ли последните два поста на автора преди да се започнеш да се заяждаш? Да не би заяждането с всеки изказал мнение, да е станало е задължително за всяка тема в този форум?!?



Публикацията е редактирана (23-08-19 20:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно безогледален ФФ
Автор: mmjm   
Дата:   23-08-19 21:11

sts1969, ти всеки изказал мнение ли си, защото обръщението ми беше конкретно към теб? Не се заяждам, човекът търси нещо за жена си, той самият е пробвал безогледален и няма никакво намерение, поне в близко бъдеще да сменя ДСЛР-а си.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно безогледален ФФ
Автор: Konstantinov   
Дата:   23-08-19 23:43

А7 и канона са най-леки,тежат колкото а6500.ФФ има забележимо по-малко шум и има повече възможности.В 2019 няма смисъл да се взема кропка.Нека жена ти да види д750 и канон 6д ,жена ми и дъщерите ненавиждат сони олимпус и фужи категорично,снимам ги само с д750 и имат фотограф със 6д.Ако се опитам да ги снимам и някоя от трите марки стават разправии,казват ми имаме си телефони.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно безогледален ФФ
Автор: mitakabs   
Дата:   24-08-19 07:46

Konstantinov написа:

>Нека жена ти да види
> д750 и канон 6д ,жена ми и дъщерите
> ненавиждат сони олимпус и фужи
> категорично,снимам ги само с д750 и
> имат фотограф със 6д.Ако се опитам
> да ги снимам и някоя от трите марки
> стават разправии,казват ми имаме
> си телефони.

То някой си имат и Мерцедеси ама...[smilie7]
На жена мнение ако искам ...я по добре да ги пусни в мола на пазар!
Посмях се рано сутринта..добре ми дойде! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно безогледален ФФ
Автор: ombre   
Дата:   24-08-19 10:10

Константинов,това,че ваши близки не харесват въпросните марки,не ги прави лоши такива.В крайна сметка,адски много хора снимат точно с тях та от тази гледна точка коментара ви е напълно безмислен.Подкпрепям обаче идеята за д750,но той е с големината на к-5,нещо от което автора спомена,че иска да избяга и да вземе нещо по малко и леко,което автоматично показва,че 750 и 6д не са удачен избор,особено за жена,която ще си снима всекидневно.Мисля,че точно оли,панасоник,фуджи и сони предлагат много добро качество като камери и стъкла,с изкл.на първите две заради по 4/3-с-ми които имат своите недостатъци но и предимства.малки леки ,заради кропа фактора се покриват дължини с много по малки и леки джамци от техните фф еквиваленти.Джъмбо и Елена от кафето,снимат с фуджи и оли предимно,като тя използва най вече пен ф.С тези 2 марки хората правят изложби и казват че при печат са страхотни тези камери,и това се случва през 2019,където Вие казвате,че е безсмислено да се купува кропка.Определено не съм съгласен с това мнение,всяка една с-ма си има своите + и -,още повече ,че е не веднъж е дискутирано,че обикновения човек,първо няма да види разлика м/у 4/3,кроп и фф,и второто,което е по важно,не му пука за тези неща,даже не ги и разбира.Бокета,дофове,светли джамци и прочие,са за хора,които се интересуват от материята,дугите просто се кефят на снимките,които са получили.
Сори за дългия пост.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно безогледален ФФ
Автор: alext   
Дата:   24-08-19 11:16

Konstantinov Че то самите фотографи трудно различават кропка от фф, ако са с еквиваленти обективи. Просто не сте ползвали точните джамци, за да ги снимате.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно безогледален ФФ
Автор: ombre   
Дата:   24-08-19 12:45

От скоро гледам снимки на самолети,и попаднах на този пичага,половината са с кропка:

https://www.youtube.com/watch?v=d9HqVXGRJL0

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно безогледален ФФ
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   24-08-19 23:01

Konstantinov, поглеждайки в галерията ти спокойно мога да заявя, че е все тая с какво снимаш децата и жена си. Не си харчи парите за скъпа техника човек [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно безогледален ФФ
Автор: colorphoto   
Дата:   25-08-19 15:02

Много големи изисквания имате със съпругата си за безогледален предвид този бюджет.

Тя отговорни неща ли снима се запитайте първо...

Нека снимащия/щата си даде малко зор а не да чака само от техниката.

Пак стигаме до Сони А 7/II + 28/ф2 и 50/ф-1,8

Фуджитата са хубави но обемни и тежки за кропки а стъклата им добри но скъпички.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно безогледален ФФ
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   26-08-19 00:23

За този бюджет може да се намери Фуджи Х-Е3 и 27/2,8 и/ или 35/1,4 или ,, Китак,, не лош и не мисля да минат 500-600 грама всичко!
Но както казва colorphoto вижте какво ще снимате ! Жена ми много обичаше да снима имаше преди 15 години едно Сони ,преди 10 й купих един Олимпус ,скъса ги от снимане дето се вика,сега и взех Lx15 ама не го поглежда щото си има телефон ,а това било много тежко?
Х-Н1 също не е лош и го има за около 2000 лв.
Но всичко е въпрос на избор! Успех!



Публикацията е редактирана (26-08-19 00:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно безогледален ФФ
Автор: Artefact   
Дата:   26-08-19 10:20

Здравейте,
Благодаря на всички за съветите и предоставената информация. [beer]

Ходих да пробвам телата тези дни. Определено ми се струва, че Fuji предлагат най-добро съотношение цена/качесто.

През седмицата ще я заведа и нея, да разгледа няколко Fuji-та и да видим дали ще се харесат.

И двамата с нея, ходим доста пеш. След 6-10 часа ходене на ден, теглото определено се усеща. Като знаем - най-добрият апарат, е този който носиш [smilie5]

Безогледална система няма да развиваме. Взема се един zoom и един светъл твърд обектив и това е. Други стъкла - ако изпадне нещо на добра цена в базара/ebay.
Вече щракаме само за кеф и парите няма да се върнат. [smilie5]

Ако реши, че ще става професия - Pentax системата ще е повече от достатъчна, за да изкара пари и да си вземе каквото иска. [smilie5] [smilie5] [smilie5] Ако не може с нея, няма да може и с друга [smilie5]

Но ... до тогава ще изтече много вода. [beer]



Публикацията е редактирана (26-08-19 10:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно безогледален ФФ
Автор: quazimodo   
Дата:   26-08-19 11:45

Аrtefact написа:

> И двамата с нея, ходим доста пеш.
> След 6-10 часа ходене на ден, теглото
> определено се усеща. Като знаем -
> най-добрият апарат, е този който
> носиш [smilie5]
>
> Безогледална система няма да
> развиваме. Взема се един zoom и един
> светъл твърд обектив и това е.

При това изказване, ветропоказателят сочи микро 4/3 тяло и обективи.



Публикацията е редактирана (26-08-19 11:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно безогледален ФФ
Автор: io_bs   
Дата:   26-08-19 12:42

Съвсем спокойно може да се изгради една лека и качествена фуджи система при добре подбрани обективи и тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно безогледален ФФ
Автор: stef7   
Дата:   26-08-19 13:27

Мисля че всеки според нуждите си, предпочитанията си и възможностите си избира една или друга система. И най-добре когато този избор е базиран на неговия личен опит. Споровете коя е по най по принцип нямат смисъл. Автора добре е подчертал предимства недостатъци между двете системи но според мен има някои неточности особенно там където се правят обобщения по принцип. Такива обобщения в повечето случаи са неточни.

Например:
Трябва да е ясно че генерално автофокуса при безогледалките и огледалките работят на доста различен принцип в тандем с обективите но реално крайната цел е една и съща.

Това не е съвсем така. Безогледалките използват два съвсем различни начина и принципа на автофокус.
- контрастен
- фазов

Някои безогледалки имат само единия но други комбинират и двата и да кажем за фото разчитат предимно на фазовия. Разликата спрямо оргиналния фазов автофокус при DSLR е че сенсорите или точките за фазов автофокус при безогледалките са много и са разположени по целия сенсор, а при DSLR това е отделен сенсор с отделен оптичен път. Така идва още от филмовата ера, когато сенсора е филм и за фокусировка си има отделен електронен сенсор/чип.

Но от доста време Canon въведоха и използват при DSLR т.нар. DPAF (Dual Pixel Auto Focus) което по същество е форма на сенсори с фазова детекция разположени на самия сенсор подобно на Сони, само че още по-добре работещ. Така че разликата като принцип на работа на автофокуса при DSLR и безогледалките при по-новите и скъпи модели започва да се заличава. В смисъл че и двете системи разчитат на автофокус от точки разположени по самия сенсор. DPAF го има и на DSLR моделите на Канон (по скъпите) и при безогледалките (по-скъпите) и той си идва със сенсорите.

Канон почват да използват едни и същи сенсори за съответните модели безогледалки и DSLR от един и същи клас и даже едни и същи процесори. [smile] Справка слуховете за 90D и EOS M6 Mark II. Един и същи сенсор, един и същи процесор всичко едно и също, разлика само в огледалото и изработката на камерата.

Никога един обектив за огледална камера няма да работи добре на безогледална камера.

Никога не казвай никога [smile]
Не знам как е за обективите с големи фокусни разстояния но за тези между 24-100мм аз не намирам особена разлика. Т.е. няма проблем да се използват DSLR обективи на безогледалка особено ако адаптера е native, т.е. от същата система и производител. Дори разни джижи биджи като автофокус по очи работят. Всичко засиви колко добре адаптера 'превежда' двата протокола от двете различни системи.

Нужно е да се отбележи че безогледалните обективи често са по-скъпи от огледалните си версии с 20-30% до 100%.

И тук не съм съвсем съгласен. Ако се сравняват нови обективи проектирани последните години от един клас, разлика не намирам. Справка Canon 85mm f1.4. Сега ако сравняваш обективи на Канон и Никон проектирани преди 10, 20, 30 години и в производство за същото време - да могат да са доста по-евтини от сътветните нови такива за безогледалки. Изискванията към новите обкетиви нарастнаха много и съответно, проектиране, производство са по-скъпи.

И още нещо с което не съм съгласен, че DSLR били по-евтини:
Безогледалките са по-принцип по-евтини за производство, и съответно при равни други условия (същия клас камера) по-евтини за покупка. Просто защото са спестени разходите по множество електромеханични детайли. Мога да давам множество примери. Това, че има много DSLR камери втора ръка на изгодна цена е съвсем друг въпрос. Същото важи и за безогледалките. Sony A7R първа версия с 36Mpx сенсор се намира вече под 1500лв. Същото важи и за предишни модели но нови камери и т.н.

Предпочитам безогледалка и EVF за снимки при слабо осветление. Тези камери с EVF са като прибори за нощно виждане. Усилват сигнала и виждаш това което очите не могат да видят или виждат много трудно. За през деня при добро осветление, оптичния визьор е за предпочитане, макар че съм свикнал и на EVF по принцип.

@stzz
сензора се "пържи" нон стоп докато е включина и в ден като днешния, като поснимаш час време картинката отчетливо започва да показва

Покажи пример. За мен това са митове и градски легенди. Нищо му няма на сенсора. С безогледалка може да снимаш при същите условия както и с DSLR и също толкова дълго. Поне това показва моя личен опит.

Много топлина се отделя и камерата загрява (САМО ПРИ НЯКОИ МАРКИ безогледалки) и то когато се снима 4К видео вътрешно и то продължително време без прекъсване. Просто щото процесора тогава се натоварва да прекодира RAW видео в x264 и започва да отделя много топлина. Ако не е 4К а 1080р, или записа е външен (за камерата), или не се снима продължително няма проблем. Всяка електроника и чипове при работа отделят известно количество топлина, но те не са проблем дори при горещо време. Просеорите при камерите изполват относително остарял производствен процес. Като настигнат тези при смартфоните, отделяната топлина при 4К видео няма да е голяма и няма да създава проблем.

И да DSLR са направени като танкове, много здрави и издъжливи, макар че от опит досега повече от 5 години никоя безогледалка не ми е създала проблем. Но не снимам професионално. DSLR са се доказали за професионално снимане, тук спор няма.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно безогледален ФФ
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   26-08-19 17:29

stef7, объркал си темата. Иначе добре написано.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно безогледален ФФ
Автор: victory13   
Дата:   27-08-19 00:45

[beer] dual pixel го въведоха фуджи всъщност [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно безогледален ФФ
Автор: nsirakov   
Дата:   27-08-19 01:14

Имам 6д с една камара обективи...
от около година имам фуджи х-про2, такъв кеф ми е да снимам с него (със стари ръчнофокусни обективи - 12мм, 28мм, 58мм), че канона ми събира прах... Може да е кропка, може да е всичко, ама за любителско снимане качеството е достатъчно добро.. а кефа.... цена няма ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно безогледален ФФ
Автор: quazimodo   
Дата:   27-08-19 08:00

nsirakov написа:

> Имам 6д с една камара обективи...
> от около година имам фуджи х-про2,
> такъв кеф ми е да снимам с него (със
> стари ръчнофокусни обективи - 12мм,
> 28мм, 58мм), че канона ми събира
> прах... Може да е кропка, може да е
> всичко, ама за любителско снимане
> качеството е достатъчно добро.. а
> кефа.... цена няма ;)


Всъщност, ако някога си купя Фуджи, то ще е точно Х-Про2, заради ретровизията му. Все пак се надявам, че и Олимпус Пен Ф междувременно ще поевтинее достатъчно. Нищо, че кеф цена нямал[smilie18][smilie18][smilie18][beer]


П.П. Сега се измъчвам с един друг ретро модел - ОМ-Д. Сребристият цвят го прави достатъчно интересен[cool][cool][cool][shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно безогледален ФФ
Автор: kvakioh   
Дата:   27-08-19 08:12

Pen F е супер евтин в момента. Има топ бройки втора ръка за 1000лв.
Про-2 на Фуджи държи цена, но като излезе 3 ще падне.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »