Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Скенер за негативи
Автор: uri64   
Дата:   18-08-19 12:00

Така е. Но всъщност другите имат практическо значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Скенер за негативи
Автор: Totophoto   
Дата:   18-08-19 14:24

Благодаря на всички отзовали се по темата. Дадохте ми доста материал за размисъл. За сега ще се възползвам от ниско бюджетните предложени варианти, защото имам съмнения до колко ще има търсене, а и съм от малък град и бих взел пари само при задоволителен за клиента резултат.

Отговори на това съобщение
 Re: Скенер за негативи
Автор: Konstantinov   
Дата:   18-08-19 15:48

Бих взел Epson-Perfection-V370 за 249 лева. В ибей цената е подобна.Имам подобен на канон ф8400,вече няма драйвери за новите уиндоси.Важно е да се калиброва на всяка снимка и отнема 5-10 минути на снимка,среден формат до 8 мегапиксела сканирам ,лайка формат на 4 мегапиксела от филми фужи и кодак , негативи.Качеството на канона е много добро.Аз сканирам максимум 10-12 снимки ,за повече бих дал в някое студио.Гледах Plustek OpticFilm 8100за 665лева само за филми лайка формат и там филма не се реже.



Публикацията е редактирана (18-08-19 15:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Скенер за негативи
Автор: nyamago   
Дата:   18-08-19 15:49

Simbon4o написа:

> Затова си направих скенер за средния формат, а за 35мм
> си взех един макро мях със приставка за дуплициране. Така си
> ги "сканирам" с дигиталната камера. По-добро от това не съм виждал до сега.

Има много аргументи с полза на сканирането с камера, макар на натърпеливите да им изглежда 'пипкаво' и бавно (цената на качеството). Като алтернатива на макро-приставките, има устройства на същия принцип, но специализирани за репродукция от филм (с камера). Едно такова върви в момента на Kickstarter и може би ще е интересно за по-сериозните мераклии?..
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Скенер за негативи
Автор: asahi   
Дата:   18-08-19 17:38

Не съм впечатлен. На времето имах репродуктор с резба М42. Една поставка щеше да го превърне в перфектната инсталация за преснимане на негативи и диапозитиви, но поради безсмислеността на начинанието го продадох почти без загуба.

За сметка на това вникнах в устройството на по-добрите скенери и открих че тайната им се крие в прецизната механика. Не го виждаме на пръв поглед, но това гарантира максималното доближаване на реализираната линетура до оптичната резолюция. Това обаче струва много пари, както сами сте се досетили.

Отговори на това съобщение
 Re: Скенер за негативи
Автор: kvakioh   
Дата:   19-08-19 07:24

Тук, в този случай е ясно, че ще се вземе скенер. За "сканирането" с макро обектив и светлинен източник пишем много, но тук не е актуално.
Аз съм за Epson V600 поне.

Отговори на това съобщение
 Re: Скенер за негативи
Автор: quazimodo   
Дата:   19-08-19 07:38

kvakioh написа:

> Тук, в този случай е ясно, че ще се
> вземе скенер. За "сканирането" с
> макро обектив и светлинен
> източник пишем много, но тук не е
> актуално.
> Аз съм за Epson V600 поне.

И да се ползват VueScan или SilverFast вместо EpsonScan[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Скенер за негативи
Автор: kvakioh   
Дата:   19-08-19 09:03

Софтуерът е по подразбиране, че може да се избира и изфинва.
Примерно с макро обектив и "сканиране" на цветно е доста трудно после да се изкарат цветовете при обработка...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »