Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Подвеждащи обяви и т@ш@к базара
Автор: mro.marvel   
Дата:   10-07-19 14:07

Привет на всички...
Искам да ви споделя скорошна случка и да ви попитам дали според вас базарът е справедлив(повече за него след малко).
Та видях един обектив на доста прилична цена и реших да го поръчам(става дума за този https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=123642

В обявата пише, че е много запазен, с чисти лещи и малко прах(което било нормално за възрастта му)...няма гъбички или омасляване на блендата, а после пише и малко техническо инфо. Та в общи линии се създава впечатлението, че го продава високо образован в тази сфера човек.
Когато отивам в еконта още при първият допир разбрах, че фокусният пръстен се движи трудно и изскърцва- явно има пясък в него...подобна история и когато натисна малкото копче и врътна обектива от авофокус към ръчен...дори самият ринг за блендата се движи изключително неравно и затруднено. При теста с моят апарат изписва грешка и разчите блендата само като я сложа на f32, а апаратът я чете като f5.6...
Предвид многото смени на цена на обектива изглежда много хора са го вземали и връщали, губейки ценно време и разходи по транспорта.
Та безсмислено е да казвам, че това е много долно и че ще се намери някой чукудур, който да каже, че времето му не струва нищо(и със сигурност би бил прав) и че това е нормално...плащаш само 10лв. разходи и т.н.
Еми при положение, че има толкова много обяви дето пише какъв проблем има обектива и че е видно на снимките, не мисля че е честно някой да пише че обективът е в много добро състояние(на външен вид да), чисти лещи(абсолютно), но като дойде да има голям проблем, за който и дума не е ставало...все едно всички дето продават счупени тела да ги пуснат, че са само на 32 000 кадъра, много запазени, не изкарвани от студио, а като дойдат да се окаже, че имат някакъв проблем с електрониката.
Очевидно е, че е пълно с такива хора...но искам да питам защо базарът ги поощрява! Защо е разрешено когато пуснеш обява дори по подразбиране да е забранено за други да оставят коментар под нея?! Това си е направо продажба на затворени врати...сега дори не мога да оставя коментар, че обективът има пясък и вероятно още много хора ще си губят времето и парите по него...за сметка на това, когато питах продавача, защо го продава за под 400лв., спомена че не е много търсен и му били предлагали само бартери...и сега благодарение на мен и затвореният базар, той си пусна обектива пак за 400лв. за да може да изглежда по-достоверен, а явно политиката на този базар е че хората нямат право да питат публично или да оставят впечатления от него...

 Re: Подвеждащи обяви и т@ш@к базара
Автор: lamerko   
Дата:   10-07-19 14:17

Няма спасение - най-много да го накараш за спре тази обява и да пусне нова... никой не гледа спрените/продадени обяви, освен може би за проучване на цените...

Иначе е говорено доста да се въведе рейтинг система на продавачите (което е много по-удачно), но...
 Re: Подвеждащи обяви и т@ш@к базара
Автор: mro.marvel   
Дата:   10-07-19 14:25

[beer]
Да затова ги гледах и видях, че масово се продава за 450-500лв. и никога под 400...
Иначе гледам и изтеклите обяви-предполагам те са просто неподновени и ако се свържа с притежателя на техниката той вероятно все още ще я продава?
 Re: Подвеждащи обяви и т@ш@к базара
Автор: quazimodo   
Дата:   10-07-19 14:44

mro.marvel написа:

> Иначе гледам и изтеклите
> обяви-предполагам те са просто
> неподновени и ако се свържа с
> притежателя на техниката той
> вероятно все още ще я продава?

Шансът е 50/50. Доста хора продават нещото и забравят, че някога са пускали обява, камо ли да си направят труда да я обявят за продадена или спряна. Сигурно се пазят от НАП[smilie18][smilie18][smilie18][beer]

 Re: Подвеждащи обяви и т@ш@к базара
Автор: Rusinov   
Дата:   10-07-19 15:01

Лошото е, че подобни случаи напоследък зачестяват, а така освен потърпевши купувачи, страда много и базара. Губи се доверието в хората. Продал съм много неща в този базар. Когато напиша "Неразличим от нов", означава като от кутията в магазина. Купувал съм също много неща, но съм имал късмет до момента да не съм попадал на подобни.... продавачи. [smilie9]
 Re: Подвеждащи обяви и т@ш@к базара
Автор: mro.marvel   
Дата:   10-07-19 15:17

И аз от тук си взех преди години Nikon D300s с обектив 18-140, заедно с подарък карти памет и един статив...човека беше сватбен фотограф и ме покани у тях...изобщо много добро впечатление.
Наскоро купих и 50мм 1.8 Е и бях малко скиптичен, защото е стар обектив и човека беше написъл картко и ясно-В прекрасно състояние; без забележки...еми беше напълно прав :) може би има малко повечко прах, но вярвам, че не му пречи...но сега наистина такава случка ще ме кара да съм много по-бдителен и към честните търговци...[smilie2]
 Re: Подвеждащи обяви и т@ш@к базара
Автор: smithee   
Дата:   10-07-19 15:49

mro.marvel написа:

При теста с
> моят апарат изписва грешка и
> разчите блендата само като я сложа
> на f32, а апаратът я чете като f5.6...

Явно не сте работили досега с макро обективи, особено с по-стари такива !
Блендата винаги се поставя в максимално положение, в случая 32.
А "я чете като F5.6 " е защото сте фокусирали от близо :)
 Re: Подвеждащи обяви и т@ш@к базара
Автор: mro.marvel   
Дата:   10-07-19 15:57

Човека от обявата ми звънна- каза, че е продал много обективи и това, което съм написал не е истина.
За това, че се слага на f32 не знаех, но когато го тествах, го пробвах заключен на f32 и освободен на всички останали...изписваше си грешка и си спомням, че действително го накарах да снима, но твърдия фокус и апература ме отказаха.
Човека се съгласи да дойде на място и да го тестваме с неговото и моето тяло- ще пишем за резултата [shtrak]
 Re: Подвеждащи обяви и т@ш@к базара
Автор: survivor3   
Дата:   10-07-19 16:48

На мен това ми се е случвало 5 пъти в този базар много е гадно когато си чакал обектива отдавна и нямаш търпение петъка да си го вземеш от еконт да снимаш събота и неделя и се окаже, че е развален или фокуса не му работи и не стига, че няма да снимаш събота и неделя ами и се вътриш с 10-12 лева.
 Re: Подвеждащи обяви и т@ш@к базара
Автор: mro.marvel   
Дата:   10-07-19 17:09

Да и аз затова...но изглежда тука се осрах като кифладжия, защото действително не съм работил с AF-D macro обектив и не знам за някои неща. Все пак от обектива ме отблъсна стегнатия фокус и апература, още преди да го сложа на апарата или да видя оптиката...но като го тестваме и се окаже, че си е наред ще пиша и ще махна написаното най-горе, да не объркам някой човек и да не съм некоректен към човека. [smilie24]
Все пак това, че коментарите трябва да са разрешени и форума по-отворен си е факт, но както спомена quazimodo обектива може да бъде пуснат пак от друг профил и т.н. но това си е тема, може би за друг път. Сега писах в конкретност за дадения обектив и изглежда, че в случая няма да съм прав. [smilie7]

 Re: Подвеждащи обяви и т@ш@к базара
Автор: pevtimov   
Дата:   10-07-19 17:14

Не искам да адвокатствам на никого, но е възможно продавачът да не знае за някакъв проблем. Наскоро се засилих да продавам Canon 50D, който не съм ползвал от години. Работил е винаги безупречно, не ми е създавал проблеми. Снимах го, седнах да пиша обява...и ми хрумна да го пробвам. Сложих му батерия, всичко е наред. Направих два-три кадъра, супер. Започнах да сменям блендата със скрола и ...не става. Самият скрол прескача. Натиснах го и зацепи. След малко пак започна да превърта. Веднага се отказах да го пускам и така. Чисто теоретично можеше при мен да работи нормално и два дни по-късно да започне да превърта. Хубаво е, че продавача реагира и съдейства.
С техника втора-трета-пета ръка винаги има риск. Реално цената е причината да я изберем. Носим си съответните рискове.
 Re: Подвеждащи обяви и т@ш@к базара
Автор: Hsathv   
Дата:   10-07-19 18:18

Как се вътрите с по десет лева не ми е ясно. При обява, че техниката е в безупречно състояние винаги искам безплатна доставка пък цената на доставка продавача да си я калкулира в наложения платеж. Ако има някакъв проблем, не плащам нищо. Така продавам и аз. Когато човек е сигурен, че продава нещо качествено се съгласява веднага на този вариант. Той знае, че стоката му е безупречна. Почне ли да шикалкави го отсвирвам веднага. Явно има нещо гнило. Щото то по принцип продавачите са много, а купувачите малко.



Публикацията е редактирана (10-07-19 18:19)
 Re: Подвеждащи обяви и т@ш@к базара
Автор: imitev   
Дата:   10-07-19 18:47

Аз съм съгласен да пращам за моя сметка безупречна техника.

Но ако някой ме дразни и ме прекара да платя доставката на някой боклук, след два дни го избирам от телефона на жената и ми изпраща пратката до врата по най-дебелата тарифа на адрес бул. Левски 22, гр. Каспичан - да сме 1:1 с разходите по изпращането... [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Подвеждащи обяви и т@ш@к базара
Автор: estate   
Дата:   10-07-19 19:45

Да влезна и аз ,че много тояги на моя гръб се стовариха.
По-горните твърдения са много недостоверни и украсени.Обектива отговаря напълно на описанието си от обявата.Пясък няма и никога не е имал и това е силно преувеличено.Обектива е почистен доколкото е възможно от човек който от години ремонтира фотогрсфска техника.Фокуса е стегнат защото в режим на автофокус е зацепен с тялото и не позволява леко въртене както е с по новите обективи.Който е снимал със старите обективи с отверка за фокус знае как шумят.За да работи блендата трябва да е затворен на F32 и заключен с копче.Оттам колегата да си научи контролите на тялото и как да променя блендата.Ринга на блендата има позиции и прещраква между тях нормално за такъв обектив.Освен това обектива не е пътувал никога при друг и мога да го докажа с извлечение от Еконт или Спиди.Абсолютно с нищо не съм подвел колегата.Ако той е открил нещо което не съм забелязал на драго сърце ще му върна 10-те лева.Той дори не ми се обади като е получавал обектива ,щях да му помогна докато е в офиса или поне да ми го върне за моя сметка ако е прав.Коментари под обявите си не позволявам защото става същото като в стария базар,по-старите колеги знаят за какво говоря.По-скоро съм за рейтинг със звездички или нещо подобно.И за да съм коректен утре ще отида при колегата да пробваме заедно защото съм сигурен в крсйния резултат.

P.S. Преди час тествах обектива с тяло D300s и работеше без забележки ,кове фокуса и вади много добър детайл.Колегата ако му се пише може да потвърди.
 Re: Подвеждащи обяви и т@ш@к базара
Автор: Hsathv   
Дата:   10-07-19 19:47

Imitev, реално то не е за твоя сметка, а за сметка на купувача. Просто цената на доставка се калкулира в наложения платеж. А относно втората част от поста ти, това с пращането на некоректни продавачи и мошенници сега набира сила следния номер. Ако някой ми спами пощата с продукти от типа на чудодеен елексир дето уголемява члена с 5 сантиметра или вълшебна машинка за пестене на електроенергия или други такива един милион простотии на добре организирани мошенници, аз веднага си ги поръчвам и не отивам да ги взема. Продажбите като цяло на тези мошенници са нищожни и цена от десет лева е добро наказание. Пък ако всеки почне да прави така за нула време тези спамери-мошенници рязко ще намалеят.
 Re: Подвеждащи обяви и т@ш@к базара
Автор: imitev   
Дата:   10-07-19 21:47

Hsatv - разбрах ти "концепцията" още от първия път [beer]

Последно така се опитаха да ме "наиграят" с някакъв телефон от Бургас ли беше, от Айтос ли беше - като нов, не бил ползван. Оказа се, че е очукан до немай къде. Отговорът беше "Аз не съм го ползвал" [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Подвеждащи обяви и т@ш@к базара
Автор: mro.marvel   
Дата:   11-07-19 13:50

Така- срещнахме се с човека и тествах обектива- действително не знаех как се работи с такива оективи и се оказа, че е напълно функционален. Блендата и превключвателя на фокуси действително засичат леко, но явно за толкова стар обектив няма как. Фокуса на едно място леко изкърцва, но човека споменя, че няма да е от пясък и едва ли ще пречи. В общи линии останах доволен и все пак купих въпросния обектив [shtrak]
 Re: Подвеждащи обяви и т@ш@к базара
Автор: plamen_gb   
Дата:   11-07-19 13:56

Много шум на за нищо накрая, както е хубаво продавача да опише какво продава, така е хубаво купувача да знае какво ще купува. Преди време бях пуснал 70-210 Ф4 Sony A и пича дойде с а5000 да го тества... трудна работа...
 Re: Подвеждащи обяви и т@ш@к базара
Автор: imitev   
Дата:   11-07-19 18:44


Хранихме,плюхме и накрая пак там...
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.