Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Търся фотограф за заснемане на кръщене на 29.06.2019
Автор: koev   
Дата:   24-06-19 15:24

Няма никакъв проблем да се издаде данъчна фактура по ЕГН, даже така се прави ако физическото лице иска фактура.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф за заснемане на кръщене на 29.06.2019
Автор: lord_kik   
Дата:   24-06-19 15:56

Това с фактурата(данъчна) по ЕГН даже и Шкумбата няма толкова смешен виц!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф за заснемане на кръщене на 29.06.2019
Автор: chukov   
Дата:   24-06-19 15:58

На физически лица фактурата се издава на ЕГН
Има го в закона

Иначе не влизам в спора с издаването на фактури за снимане. Нямам желание да участвам в безсмислен спор, в който всеки заявява едно, но върши съвсем друго на практика

Ето за ограмотяване
"Съгласно чл. 6, ал. 1 от Закона за счетоводството (ЗСч) фактурите задължително трябва да съдържат ЕГН или личен номер на чужденец (ЛНЧ), когато получателят е физическо лице.

Законът за данък върху добавената стойност (ЗДДС) също засяга този момент. Съгласно чл. 114, ал. 1, т. 7 и т. 8 от ЗДДС, при издаване на фактура на физическо лице, нерегистрирано по ЗДДС, фактурата задължително трябва да съдържа освен име и адрес на лицето, но и идентификационен номер по чл. 84 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс (ДОПК). Съгласно чл. 84, ал. 2 от ДОПК, идентификацията на физически лица, които не са вписани в търговския регистър, съответно в регистър БУЛСТАТ, се извършва чрез ЕГН, респективно ЛНЧ."

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф за заснемане на кръщене на 29.06.2019
Автор: pevtimov   
Дата:   24-06-19 17:49

Автор: smilen_k
Дата: 24-06-19 12:23

"[smilie10] как ос*ахте и тази тема[smilie10]"

И аз това се чудя. Сякаш има хора, които държат да разкарат и без това малкото пишещи /съответно и четящи/. Дали скоро някой ще се престраши да пусне подобна тема, професионалисти?!? По-добре да си пита приятелите в т.нар социални мрежи. Все някой ще го насочи към фотограф. Зорлем затривате форума, дали от мания за величие, дали от нещо друго, Вие си знаете...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф за заснемане на кръщене на 29.06.2019
Автор: metodiev_martin   
Дата:   24-06-19 19:02

pevtimov
Форумът с неговите дискусии се затриха не без участието на кухите профили, представляващи вече сигурно над 40% от всички регистрирани потребители. Сами може да преброите в случая, колко от коментиращите са от графата "кухи профили". За "защита на засегнатия" и още 5 кухи профила да дойдат да пишат - все тая - тоя мач ще си се играе дълго време. Макро моделът тук е абсолютно показателен, как, защо и от къде идва "съсипването" - не само в бранша на комерсиалната фотография. Както всеки притежател на компресор и пистолет за боядисване се превърна в "автобояджия", всеки с лаптоп, миксер и 3 тон колони стана DJ, така и 2/3 от притежателите на DSLR, смениха своята фамилия на "ФОТОГРАФИ" почнаха да снимат "пр00фесионалн00" за пари. "Бай Иван ФОТОГРАФИ" за кратко време от притежател на DSLR се провъзгласи за "професионален фотограф" с "професионална техника" и е на гребена на вълната.
Ама Бай Иване, снимай си цветчета, пчелички, горички, котета и софрата по кръчмите, ама не опорочавай "комерсиалната фотография" с твоите оферти и фотографски умения. И една стотинка данък да не плащаш, поне докато снимаш такива шедьоври го прави за без пари.
Проблемите в сивия сектор никога няма да изчезнат, но ако не друго, поне там да бъдат кадърни хора, които след време да излязат на светло. А БАЙ Х, от 25 години снима "на черно" за пари, от 25 години не е мръднал на никъде в развитието си и още 25 години живот и здраве ще продължава в същия дух. [smilie23]
И после sasipahte q taq durjava, susupahte foruma
Ами съсипахте ги, съжалявам...

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф за заснемане на кръщене на 29.06.2019
Автор: Stefan.S   
Дата:   24-06-19 19:25

Брат , за лекар си.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф за заснемане на кръщене на 29.06.2019
Автор: pevtimov   
Дата:   24-06-19 19:33

"Автор: metodiev_martin
Дата: 24-06-19 19:02

pevtimov
Форумът с неговите дискусии се затриха не без участието на кухите профили, представляващи вече сигурно над 40% от всички регистрирани потребители. Сами може да преброите в случая, колко от коментиращите са от графата "кухи профили". За "защита на засегнатия" и още 5 кухи профила да дойдат да пишат - все тая - тоя мач ще си се играе дълго време. Макро моделът тук е абсолютно показателен, как, защо и от къде идва "съсипването" - не само в бранша на комерсиалната фотография. Както всеки притежател на компресор и пистолет за боядисване се превърна в "автобояджия", всеки с лаптоп, миксер и 3 тон колони стана DJ, така и 2/3 от притежателите на DSLR, смениха своята фамилия на "ФОТОГРАФИ" почнаха да снимат "пр00фесионалн00" за пари. "Бай Иван ФОТОГРАФИ" за кратко време от притежател на DSLR се провъзгласи за "професионален фотограф" с "професионална техника" и е на гребена на вълната.
Ама Бай Иване, снимай си цветчета, пчелички, горички, котета и софрата по кръчмите, ама не опорочавай "комерсиалната фотография" с твоите оферти и фотографски умения. И една стотинка данък да не плащаш, поне докато снимаш такива шедьоври го прави за без пари.
Проблемите в сивия сектор никога няма да изчезнат, но ако не друго, поне там да бъдат кадърни хора, които след време да излязат на светло. А БАЙ Х, от 25 години снима "на черно" за пари, от 25 години не е мръднал на никъде в развитието си и още 25 години живот и здраве ще продължава в същия дух. [smilie23]
И после sasipahte q taq durjava, susupahte foruma
Ами съсипахте ги, съжалявам... "


Уважаеми г-н Методиев, Мартин предполагам, от написаното става ясно, че проблемът не са само кухите профили. Вашият не е такъв. Отношението Ви към потребителите ми се вижда доста странно. Птичките, пчеличките, горичките, мометата, котЕтата, бабетата, небетата и т.н. доста пресолиха манджата. Щом стана въпрос за данъци, очевидно е, че става въпрос за пари, т.е. за взети пари. Кой, колко, за какво е взел пари. Това ли обсъждате в тази тема? Мислех си, че е за да си намери потребителна форума фотограф за кръщене! Агресията Ви ми идва в повече. Няма да Ви преча в изясняването на финансовите взаимоотношения с колегите Ви!
Желая Ви успех и безспирно развитие. Напред и все по-нагоре!

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф за заснемане на кръщене на 29.06.2019
Автор: koev   
Дата:   24-06-19 20:54

"Автор: lord_kik
Дата: 24-06-19 15:56

Това с фактурата(данъчна) по ЕГН даже и Шкумбата няма толкова смешен виц!"

Затова и форумът е със затихващи функции, всеки ламер дава съвети и се има за всезнаещ. От 20 г имам фирма регистрирана по ДДС и си издавам фактури на физически лица през месец, два. Повечето си искат само касовия бон.
Аман от разбирачи...

ПП - редактирам си поста, да се посмее още малко колегата:
От известно време издавам аз, като физическо лице (с име и ЕГН) фактури към данъчен субект, регистриран по ДДС и си ми ги плащат без да се замислят. Не съм счетоводител, но си плащам за такъв.



Публикацията е редактирана (24-06-19 21:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф за заснемане на кръщене на 29.06.2019
Автор: CalendulaN   
Дата:   25-06-19 15:52

metodiev_martin
Ти бай Х не го мисли. Има 2 самостоятелни изложби, сътрудничил си е 3 години с Доньо Донев, работел е за известни печатни медии. И за германска, френска и италианска компании, които са го пращали да снима от северния полюс до Амазонка. Едва от 4 години съм на свободна практика и снимам почти всеки ден. Дерзай, но първо обърни внимание на болните си фантазии за хора, които не познаваш, защото това си е диагноза.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф за заснемане на кръщене на 29.06.2019
Автор: MarinY   
Дата:   25-06-19 17:02

CalendulaN, не ви знам името. Не знам с кого сте си пили ракията или сте си носили триножниците, но след като няма дори и една ваша снимка във фотографски форум, или каквато и да е следа, показваща кой сте, как мога да приема, че позицията ви е легитимна? Така че бай Х, е толкова авторитетен, колкото е и името му - някой си "Бай Х".

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф за заснемане на кръщене на 29.06.2019
Автор: mmjm   
Дата:   25-06-19 21:08

На мястото на авторът отдавна да съм затворил темата. Страница и половина, постовете нямат нищо общо с питането на колегата ви.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф за заснемане на кръщене на 29.06.2019
Автор: Leica   
Дата:   25-06-19 21:30

Защо да я затваря?
Веднага авторът получи три делови предложения. Може да си избира.[shtrak]
Сега темата е интересна за такива като мен да четат за анонимници, снимки, фактури , бай Х и други.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф за заснемане на кръщене на 29.06.2019
Автор: metodiev_martin   
Дата:   25-06-19 21:32

pevtimov Ако агресията ми ви идва в повече, явно вие и "комерсиалната фотография" нямате нищо общо. В противен случай, щяхте да изпитвате погнуса от своите "КОЛЕГИ", завличащи към дъното целият бранш. Не смятам да изпадам в подробности и обяснителни режими като Бай Х, за да ви убеждавам в каквото и да било.
Когато нямаш основни умения в репортажното заснемане, елементарни умения за работа със светлина, не познаваш основните принципи в кадрирането, на какво основание искаш 100, 200, 500лв за твоята "ПРОФЕСИОНАЛНА РАБОТА"? Жалко, че именитият фотограф, към когото са насочени моите упреци реши да се скрие на дълбоко, редактирайки своето "предложение" от първата си публикация.
Аз за себе си достатъчно видях от неговото портфолио, явно от скромност е споделил само "кадрите-брак", шедьоврите ги пази за следващите 3 изложби и международни конкурси.
Със здраве, люде! [smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф за заснемане на кръщене на 29.06.2019
Автор: CalendulaN   
Дата:   25-06-19 21:52

metodiev_martin

Доста гнусен манипулатор и лъжец си. Не съм пускал портфолио, а цяло кръщене с всички кадри от него, не с избрани. Желание на клиента беше да получи всичко. Както съм му го пратил, така го и показах. Злобен и завистлив човек си. Явно не те търсят за снимки и компенсираш с трупане на точки във форума. Е ходи си купи с тях сирене в магазина.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф за заснемане на кръщене на 29.06.2019
Автор: metodiev_martin   
Дата:   25-06-19 23:56

[smilie18] С това титанично заключение, темата се изчерпа.

[smilie18] Както се казва - благодаря на всички включили се в нея, не спирайте да мечтаете и да се забавлявате. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся фотограф за заснемане на кръщене на 29.06.2019
Автор: Leica   
Дата:   26-06-19 09:22

Защо си позволяваш да "затваряш" теми?
За мен не е изчерпана.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »