Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 внимание с лицето rufani
Автор: micron1   
Дата:   22-05-19 15:47

Получих такова съобщениеМ
Във връзка с обява в Базар
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=125494

здр.изпрати го впонеделник до
Пловдив
еконт адата
радко радев
0876844411

Изпратих обектива на следия ден, писах че е изпратен.
Лицето Радко не отида да си го вземе.
Понеже ще пътувам в края на седмицата го подсетих.
Днес той е бил в Еконт и не е взел пратката, понеже нямало оглед (както виждате той не е поискал тъкъв). Независимо от това служителката му е предложила да ми звънне - никога не съм отказал преглед - но той си е заминал.
Така че ще трябва да си платя транспорта в двете посоки.
Пиша това за да предупредя други евентуални жертви на юнака.
Аз лично вече няма да изпращам нищо в този базар - изключения само за добри познати!
Приятен ден на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: внимание с лицето rufani
Автор: Synthy   
Дата:   22-05-19 15:53

Ти като продаваш би трябвало да знаеш, че пратка без "преглед и тест" никой няма да приеме. Не си от вчера на сергията.

Отговори на това съобщение
 Re: внимание с лицето rufani
Автор: rufani   
Дата:   22-05-19 16:08

micron1
18.05.2019 13:19
OK

micron1
20.05.2019 17:05
Обективът е изпратен - утре е в Пловдив.

rufani
20.05.2019 22:06
ок

micron1
22.05.2019 10:33
Моля да си вземете пратката веднага, защото ще пътувам в края на седмицата. В противен случай ще я върна до края на деня, ако нямам потвърждение от вас, че е получена!

micron1
22.05.2019 15:36
дребен тарикат - ще уведомя всички потребители за поведението ти!

rufani
22.05.2019 16:04
давай, направи го.как може да ми пратиш обектив без право на преглед и тест.

повече няма какво да кажа.

Отговори на това съобщение
 Re: внимание с лицето rufani
Автор: quazimodo   
Дата:   22-05-19 16:17

Synthy написа:

> Ти като продаваш би трябвало да
> знаеш, че пратка без "преглед и
> тест" никой няма да приеме. Не си от
> вчера на сергията.

Не познавам участниците в хОръра[smilie5] , но споделям същото мнение. Между другото, разните търговчета доста често си позволяват тази волност. Предполагам, че това им идва на акъл, когато не знаят какво точно ти продават. Лично на мен ми се е случвало 3-4 пъти, но съм поемал риска да взема пратката поради някакви мои съображения.


Отговори на това съобщение
 Re: внимание с лицето rufani
Автор: S.Nikolov   
Дата:   22-05-19 17:46

Брато, сам си си виновен. Защо не си я сложил тая тъпа опция.
Преди година си поръчах от съфорумец 1 обектив. Беше с грешен куриер (различен от еконт) и нямаше преглед и тест.. нали се сещаш, че си го изкарах на куриера... (макар, че момчето не беше виновно). Директно отказах обектива... Все пак продаваче беше коректен и няколко часа по-късно имах обектива при мен с преглед и тест. До ден днешен цепя косъма с него ;)



Публикацията е редактирана (22-05-19 17:47)

Отговори на това съобщение
 Re: внимание с лицето rufani
Автор: lamerko   
Дата:   22-05-19 18:45

Е стига ве - как ще пуснеш нещо втора ръка без опция за преглед? Опцията може да се активира и впоследствие при желание от подателя (стават грешки), ама съзнателно да не я сложиш... и аз не бих си правил труда за комуникация, па камо ли да го взимам...

Отговори на това съобщение
 Re: внимание с лицето rufani
Автор: StraightEse   
Дата:   22-05-19 18:50

Защо го нападнахте така човека? На всеки може да се случи да забрави да сложи опцията. Ако купувача беше питал, от еконт щяха да се обадят, за да разреши продавача. :)

Отговори на това съобщение
 Re: внимание с лицето rufani
Автор: lamerko   
Дата:   22-05-19 18:51

StraightEse: от поста става ясно, че не е грешка :)

Отговори на това съобщение
 Re: внимание с лицето rufani
Автор: guciguci   
Дата:   22-05-19 18:52

Ми и аз съм забравял да сложа отметката много пъти. Обаждат ми се пт Еконт и я давам. Той просто не е искал да си вземе пратката.

Отговори на това съобщение
 Re: внимание с лицето rufani
Автор: petervassilev   
Дата:   22-05-19 19:20

За мен това е комуникационно недоразумение вследствие на различните очаквания на различните хора.

Опитът ми като купувач показва, че micron1 познава отлично този вид техника и винаги е много точен в описанията.

Отговори на това съобщение
 Re: внимание с лицето rufani
Автор: imitev   
Дата:   22-05-19 19:23


А просто е ходил до куриера да се разходи и да види дали е там...

И двете страни имат вина в случая. Продължаваме нататък с драматургията [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: внимание с лицето rufani
Автор: Almagest   
Дата:   22-05-19 19:54

И аз да кажа нещо. Дори rufani да е проявил някаква доза несдържаност, мисля че точно в случая няма нужда от такива етикети от типа “внимание”. И на мен ми прилича на липса на комуникация и изспускане на нерви. Лично аз купих веднъж едно скъпо Фуджи от него и нямах никакъв проблем. Длъжен съм да го кажа, не съм близък с лицето.
В крайна сметка не става въпрос за пладнешки обир, за да се употребява такава силна лексика. Подразнил се е човекът, но е можел да завърти една шайба.
А нахалниците, които симулиратт беднотия тук и се пазарят по хиляда пъти, само и само да смъкнат драстично дадена цена. Ужасни са, но не бих ги излагал публично другарите комсомолци, освен ако не става въпрос за отровена измама.



Публикацията е редактирана (22-05-19 19:57)

Отговори на това съобщение
 Re: внимание с лицето rufani
Автор: rufani   
Дата:   22-05-19 20:05

Дойде пак ред, да се поясня. Ако не съм го искал този обектив, нямаше да го поръчвам или изобщо нямаше да отида до еконт. Момичето звъня за да попита, никой не вдигна. Тръгнах си. И аз колегата micron1 имам ограничено време и приоритети и чакането дали ще се обади не е един от тях. След като си тръгнах и момичето се е свързал с него, би трябвало да ми се обади, но той е предпочел директно да ме нападне във форума като ме нарича дребен тарикат. Благодаря ти micron1 аз не те обиждам и не те наричам тарикат или измамник, затова че няма как да продаваш подобна стока и то втора употреба и да не пуснеш преглед и тест. Аз пък няма начин да купя нещо което дори не мога да го видя камо ли да тествам. Ако има някой излъган, измамен и каквото и да лошо сторено от мен нека пише. Продал съм и съм купил доста неща от форума, ходил съм за моя сметка до София, Стара Загора, Димитровград, за едната дума. Така драги ми колега, ако си има зор за пари, аз нямам вина. Не можеш да ми звъниш и пишеш, че ще си върнеш обектива, ако в определено време не го взема, звучи като заплаха. Все пак сме работещи хора. Случвало се е с колега от Пловдив, в един и същи град да се разминава е два три дни докато се видим, такова е ежедневието-забързано. Не се опитвах да ми вменяваш вина. Изборът беше твой - нападение във форума. Решението просто - колега извинявай, забравил съм за опцията, ще звънна до еконт.....

Отговори на това съобщение
 Re: внимание с лицето rufani
Автор: Almagest   
Дата:   22-05-19 20:14

Аз наистина останах с чудесни впечатления от колегата rufani, който беше много коректен с мен. Хубаво е да се изяснят нещата, но този трибунал е излишен.

Отговори на това съобщение
 Re: внимание с лицето rufani
Автор: velkowww   
Дата:   23-05-19 00:36

@rufani Нема какво да се обясняваш. Задължително се пуска преглед и тест. Особено на такава техника. Аз също бих си тръгнал само при изречението НЯМА преглед и тест.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: внимание с лицето rufani
Автор: PhotoBo   
Дата:   23-05-19 02:47

Тия теми сякаш трябва да почнат да се модерират преди самото им публикуване...При все че си има лични съобщения и да сте се разбрали там или поне по една каралайна... да сте си теглили [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: внимание с лицето rufani
Автор: Dragobat   
Дата:   23-05-19 07:40

Е хубаво де,и аз пуснах стока за продажба,изпращам с Еконт и служителката е пропуснала да отметне преглед и тест въпреки че казах,но от офиса на получателя ми се обадиха разреших и всичко беше ОК. Нямал опция и тръгнал(май си търсила причина да не вземеш стоката) ебаси самочувствието,ако имаше толкова желание щеше да се чуеш пак с продавача служителя се свързва,така че варианти има,но ако има желание.
В никакъв случай не подкрепям rufani( patkomafani),ако е размисли след като се е наспал е коректно поне да си поеме доставките.
Не е лошо да се знаят такива купувачи-продавачи,за да имаме едно на ум при евентуална поръчка на продавана от нас стока.

Отговори на това съобщение
 Re: внимание с лицето rufani
Автор: imitev   
Дата:   23-05-19 07:53

А ти писа ли на купувача да взема веднага стоката, че иначе я връщаш обратно и т.н. и то бързо?

Отговори на това съобщение
 Re: внимание с лицето rufani
Автор: Найден-Стоянов   
Дата:   23-05-19 07:59

И двамата сте виновни. Единия не е дал преглед и тест, другият пък не поискал преглед и тест...

Отговори на това съобщение
 Re: внимание с лицето rufani
Автор: Бармалей   
Дата:   23-05-19 08:20

И двамата сте виновни. Единия не е дал преглед и тест, другият пък не поискал преглед и тест...
Ъхъ... А пък - през два постинга нагоре - момичето от ЕКОНТ търсило по телефона продавача??????????? [cool]



Публикацията е редактирана (23-05-19 08:21)

Отговори на това съобщение
 Re: внимание с лицето rufani
Автор: Mogila   
Дата:   23-05-19 09:46

micron1 Според мен Радко може да те осъди за публикуване на лични данни в интернет.[smilie23]



Публикацията е редактирана (23-05-19 09:47)

Отговори на това съобщение
 Re: внимание с лицето rufani
Автор: Kalimas   
Дата:   23-05-19 09:50

Да пратиш обектив на 30+г. без преглед и да мислиш, че някой е длъжен да ти го купи - това е просто безценно![smilie5]. Направо ми усмихна сутрешното кафе.


Отговори на това съобщение
 Re: внимание с лицето rufani
Автор: asahi   
Дата:   23-05-19 09:54

Микроне, микроне... Ако беше заинтересуван да приключиш сделката досега да си си взел парите и да си ги похарчил. Така сделка не се прави.

Получавал съм пратки, за които подателят освен тест е активирал и безплатно връщане. Прави сметка за какво доверие говорим.

Отговори на това съобщение
 Re: внимание с лицето rufani
Автор: PhotoBo   
Дата:   23-05-19 12:39

А пък на мен marves ми е пращал неща безплатно и правени безвъзмездно... смятай! Хора всякакви!!!

Отговори на това съобщение
 Re: внимание с лицето rufani
Автор: шдфдшд   
Дата:   23-05-19 12:59

Автор: PhotoBo
Дата: 23-05-19 12:39

А пък на мен marves ми е пращал неща безплатно и правени безвъзмездно... смятай! Хора всякакви!!!


...и аз бях чувал подобни работи за него , обаче моите впечатления от marves са съвсем други...[smilie2]

...един път , като човек го помолих да ми подари едно рико джи ер2 - втора ръка , и до ден днешен още не съм го получил...
...така че , не го идеализирайте...

...[beer]...



Публикацията е редактирана (23-05-19 13:16)

Отговори на това съобщение
 Re: внимание с лицето rufani
Автор: guciguci   
Дата:   23-05-19 13:19

И аз от marves съм много доволен. Просто човекът понякога няма време веднага да отиде до Еконт и веднъж и аз чаках седмица за един апарат,но всеки друг път ми праща нещата веднага. Дори без наложен платеж ми е пращал и му плащам ,след като го взема. Може би защото вече се познаваме,но все пак е точен.

Отговори на това съобщение
 Re: внимание с лицето rufani
Автор: шдфдшд   
Дата:   23-05-19 14:33

..ами, ще чакам ...да видим...

Отговори на това съобщение
 Re: внимание с лицето rufani
Автор: asahi   
Дата:   23-05-19 16:56

Ако ти се спешно - кажи си.

Отговори на това съобщение
 Re: внимание с лицето rufani
Автор: CDman   
Дата:   23-05-19 18:26

шдфдшд написа:


> ...един път , като човек го помолих
> да ми подари едно рико джи ер2 -
> втора ръка , и до ден днешен още не
> съм го получил...
> ...така че , не го идеализирайте...
>
> ...[beer]...

Пробвай така:

Колега, подари ми онова нещо, а аз ще ти подаря 20 кинта [smilie5]

Мисля, че няма да ти откаже или поне ще се замисли [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: внимание с лицето rufani
Автор: шдфдшд   
Дата:   23-05-19 18:40

@asahi..чак пък спешно...ползвам едно сони рх100-2 за целта , но ми се искаше да пробвам и легендарното рико , обаче не се разбрахме с марвеса за паричките...
...да не продаваш нещо подобно ?..Cooppix A...X70..?

@CDman...и повече предложих , обаче оня реши да го чака да става антика и не стана далаверата...[smilie7]



Публикацията е редактирана (23-05-19 18:46)

Отговори на това съобщение
 Re: внимание с лицето rufani
Автор: rufani   
Дата:   23-05-19 20:52

Dragobat прочети по внимателно какво съм писал. Момичето се обади но никой не вдигна, след като си тръгнах от офиса са се свързали с micron1,, но късно. Dragobat написа:

> Е хубаво де,и аз пуснах стока за
> продажба,изпращам с Еконт и
> служителката е пропуснала да
> отметне преглед и тест въпреки че
> казах,но от офиса на получателя ми
> се обадиха разреших и всичко беше
> ОК. Нямал опция и тръгнал(май си
> търсила причина да не вземеш
> стоката) ебаси самочувствието,ако
> имаше толкова желание щеше да се
> чуеш пак с продавача служителя се
> свързва,така че варианти има,но
> ако има желание.
> В никакъв случай не подкрепям rufani(
> patkomafani),ако е размисли след като се
> е наспал е коректно поне да си
> поеме доставките.
> Не е лошо да се знаят такива
> купувачи-продавачи,за да имаме
> едно на ум при евентуална поръчка
> на продавана от нас стока.

Отговори на това съобщение
 Re: внимание с лицето rufani
Автор: martin40   
Дата:   23-05-19 22:02

шдфдшд

Имам следните неща, които стоят и събират прах в нас като кристален сервиз:

Nikon Coolpix A - на под 800 кадъра.
Ricoh GRIII Digital - много очукан, но работи.
Ricoh GX100 и Ricoh GX200 - и двата много запазени и с EVF-та.

Ако искаш да ме освободиш от някоя от тези играчки, драсни ми на лични.

Поздрави!



Публикацията е редактирана (23-05-19 22:22)

Отговори на това съобщение
 Re: внимание с лицето rufani
Автор: dreamer   
Дата:   24-05-19 11:24

Микроне, извини се и си смени заглавието на темата.

1. Не си сложил "ПРЕГЛЕД И ТЕСТ".
2. Купувача е поискал "ПРЕГЛЕД И ТЕСТ", обаче ти не си отговорил на обаждането на куриера.

Да не мислиш, че някой ще те чака на крак 30 минути да си вдигнеш телефона?!

Обиди и ултиматуми? Къде се намираш?
Купувача сам решава кога ще иде в офиса на куриера, а не ти!

Публичното извинение е единствения разумен ход в момента.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »