Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Почистване на сензор с VSGO комплект
Автор: fotonix   
Дата:   04-05-19 17:58

Освен, че имаше дребни прашинки по сензора, един косъм ми влизаше почти в целият кадър и се беше закачил в ъгъла на сензора така, че с клечка за уши съвсем леко го премахнах, но останави мазна следа.

Смятам да си поръчам VSGO комплект за почистване от Алито защото никъде в България го няма нито пък има свестени комплекти за почистване. Във Фотопавилион продават Eyelead тупфери/шпатолки, но разтвора не, има на Green Clean напоени шпатолки, но като чета как омазвали сензора направо се отказах... Този комплект ще ми струва около 27лв със 12 шпатолки и разтвор за почистване.

Другият вариант е да си изпратя Nikon-a до София. Гледам, че
Photoexpert предлагат безплатен транспорт, мислех да се обадя да питам колко струва почистването. Тук прочетох, че в Zentex почистването било 10лв и предполагам при тях транспорта се заплаща със стандартните тарифи транспорта би трябвало да ми излезе и той приблизително 10лв.
Не се притеснявам и сам да си го почистя, отзивите за този комплект са положителни.
Даже мислех да си направя "безпрашно" пространство. В единият край да влиза прахосмукачката и две дупки със изрязани латексови ръкавици да изолират докато ръцете ми са в кутиятя, но може би това е прекалено.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на сензор с VSGO комплект
Автор: Rusinov   
Дата:   04-05-19 20:49

За жалост Zentex ... няма да може да помогне вече ;(

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на сензор с VSGO комплект
Автор: fotonix   
Дата:   05-05-19 00:22

Ами да, разбрах днес из форума като четох... В крайна сметка аз ще поръчам комплекта и ще пиша какъв е резултата.

Rusinov написа:

> За жалост Zentex ... няма да може да
> помогне вече ;(

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на сензор с VSGO комплект
Автор: milenskiat   
Дата:   05-05-19 09:02

текст
Имам въпросният комплект с течност за почистване на сензор. Върши чудесна работа, но поне аз при чистенето изразходих 3-4 шпатули, защото се минава само по един път.


Доволен съм, както и от друг мобилен комплект за почистване на обективи с течност за почистване на обективи, течност за дисплея и тялото, който съдържа резервни шпатули за сензора.

текст

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на сензор с VSGO комплект
Автор: victory13   
Дата:   05-05-19 18:43

Комплекта е с отлично качество [smilie24]

Ползвам една шпатулка за мокро почистване, и още една за подсушаване. Течността е на Еклипс...

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на сензор с VSGO комплект
Автор: Джъмбо   
Дата:   05-05-19 19:06

колеги НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ НИКОГА КЛЕЧКИ ЗА УШИ създават много повече проблеми, които са трудни за решаване особено при DSLR фотокамери.

по мирърбокса полепват власинки, които после се чистят трудно и докато не се изчистят ръсят микробоклук от памука от който са направени

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на сензор с VSGO комплект
Автор: fotonix   
Дата:   06-05-19 15:30

Така е, не е добра идея обаче нямаше с какво да го премахна тогава. Не съм мацал по целия сензор защото щеше да е целия във власинки, внимателно доближих колкото да се закрепи на клечката за уши и да го премахна.

Джъмбо написа:

> колеги НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ НИКОГА
> КЛЕЧКИ ЗА УШИ създават много
> повече проблеми, които са трудни
> за решаване особено при DSLR
> фотокамери.
>
> по мирърбокса полепват власинки,
> които после се чистят трудно и
> докато не се изчистят ръсят
> микробоклук от памука от който са
> направени

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на сензор с VSGO комплект
Автор: fotonix   
Дата:   06-05-19 15:32

Иначе тук четох, че някой си чистил сензора в банята където няма толкова много прах, и мисля, че няма смисъл да си правя таква безпрашна кутийка?

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на сензор с VSGO комплект
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   06-05-19 15:51

Факт е, че има хора, които успешно си почистват сензора сами, но ако не си напълно сигурен кое как се прави, изпрати апарата в сервиз.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на сензор с VSGO комплект
Автор: fotonix   
Дата:   02-06-19 00:29

Малко ъпдейт по ситуацията с почистването. Ами комплектът дойде, почистих сензора в банята и всичко е окей, има все още микроскопични прашинки, но трудно се забелязват, просто реших, че няма смисъл да си хабя тупферите защото половината отидоха. Ако някой иска ще кача и снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на сензор с VSGO комплект
Автор: ZENON   
Дата:   04-06-19 01:45

@fotonix
Ако има "микроскопични" прашинки, смятай че си "изхабил" и тия тупфери, които си изхабил.
Но когато е за сефте, обикновено е така.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на сензор с VSGO комплект
Автор: mitakabs   
Дата:   04-06-19 06:53

Колеги, някой пробвал ли е тези със латексовия материял отпред дали вършат работа? Ако обират прашинките ми се струват добра алтернатива на духалките, за да не се разнасят прахоляците из затвора и т.н..
dust sticker

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на сензор с VSGO комплект
Автор: victory13   
Дата:   04-06-19 10:39

ами те дават първо с духалка да се чисти, после с латекса... приложимо за прашинки, власинки, и подобни, неприложимо за петна от друг характер... примерно в д600 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на сензор с VSGO комплект
Автор: Джъмбо   
Дата:   04-06-19 10:41

това е менте алтернатива на eyeland, да можеш да ползваш eyeland си е изкуство...

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на сензор с VSGO комплект
Автор: ZENON   
Дата:   04-06-19 12:42

Предлагам, ако се говори за духалка, то да е в компанията на жена.[smilie5]
За почистване - моят съвет е да ги избягвате, ако е възможно.

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на сензор с VSGO комплект
Автор: GenaDP   
Дата:   04-06-19 21:18

ако се говори за духалка, то да е в компанията на жена

Това е полова дискриминация, несъвместима с текущите джендърски тенденции...

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на сензор с VSGO комплект
Автор: disorder   
Дата:   04-06-19 22:06

Гена, виж тенденцията до какво води:

Ако някой срещне джендър
в цъфналата ръж
и целуне този някой
джендъра веднъж,

то нима ще знае всякой
де, кога веднъж
мъж ли е целувал джендър
в цъфналата ръж?

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на сензор с VSGO комплект
Автор: kes   
Дата:   28-06-21 15:39

Откакто взех апарата има една прашинка, която се забелязва. Духах няколко пъти, но само се премести и малко отслабна визуализацията й.
Сензора ми е APS-H
От къде бихте ми препоръчали да си взема четки и разтвор?
Тони Нортърп от ютуб казва, че нямало смисъл от сухо почистване и препоръчва VSGO

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на сензор с VSGO комплект
Автор: CaptureTheMoment   
Дата:   28-06-21 17:48

[shtrak] На мен прахът по сензора ми е болна тема... Още с първият ми апарат, който бе DSLR, където проблемът с прахът бе още по-голям от безогледалните. Дразнеше ме адски много и се чудих как аджеба да го реша този проблем, като бях запознат с чувствителното място (сензора). Два пъти изпратих за почистване и на третият си поръчах въпросният комплект за почистванe: vsgo sensor cleaning kit. Разбира се изгледах една камара видеа в YouTube, събрах смелост и "О,чудо!" - Почистих успешно. След това видях, че не било толкова страшно като си внимателен и го правиш, както трябва! Та, исках да кажа, че съм доволен от този комплект с тупфери и течност [smilie24]



Публикацията е редактирана (28-06-21 17:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Почистване на сензор с VSGO комплект
Автор: quazimodo   
Дата:   28-06-21 17:51

Аз не съм виждал швабри за APS-H сензор по магазините. Най-лесно и бързо, но сигурно не и най-евтино, можеш да си вземеш такива работи от Павилиона или Синтезиса. Иначе, интернет и гугъл са твоят пътеводител[smilie5][beer] Три години имах 1DMkIIn, но не ми се е налагало да го чистя.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »