Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Хюстън, имаме новина
Автор: kvakioh   
Дата:   02-05-19 13:49

Конкурс визирам и платените, които са с лимитиран брой за определена сума и за безплатните, които са примерно серия или отделни кадри.
Иначе нещата са доста човешки, а за това че "нереалното и абстрактното са синоним на грешно и грозно" не мога да го асоциирам с конкурси за фотография.
По принцип не следя разни ревюта на техника, макар че повечето време пиша за нея тук, но следя какво се пуска като фотографии. Затова и питах за конкурсите, хората тук, които участват да кажат.
За журито от един човек, познавам някои, които срещу определена сума биха пуснали в елитната си галерия или изложбена зала всичко...

Отговори на това съобщение
 Re: Хюстън, имаме новина
Автор: quazimodo   
Дата:   02-05-19 14:44

Аман от матросовци и техните производни.

Отговори на това съобщение
 Re: Хюстън, имаме новина
Автор: swqaz   
Дата:   02-05-19 14:56

nyamago, просто констатирам тъжни истини, не съдя. Виждам, че хората без въображение проявяват нетолерантност към интелекта и се опитват да наложат норми в изкуството. Нещо което превъзхожда разбирането и въображението им да не струва, и да струва само реалистичното, което могат да разберат. Ами няма да ги оставя да чоплят семки в музея и ше си ги осветявам. Когато някой е изумително тъп е по-добре да потърси компанията на себеподобни. Докога ще ги търпим? Опитват се да наложат своя максимум като нашия максимум. Някак си ми идва в повече вече простите хора да ми се гъчкат навсякъде, дори и в изкуството където няма място за тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Хюстън, имаме новина
Автор: Soncho   
Дата:   08-05-19 01:44

Конкурсната снимка по МОЕ мнение е КОШМАРНА! В прекия и преносния смисъл! Нямам нищо против фотографа, както и наградата... сигурно на някои им харесва....не е в моя вкус и не бих я коментирал даже.

Не мога да не коментирам обаче:

"Автор: swqaz Дата: 02-05-19 14:56
...просто констатирам тъжни истини, не съдя. Виждам, че хората без въображение проявяват нетолерантност към интелекта и се опитват да наложат норми в изкуството. Нещо което превъзхожда разбирането и въображението им да не струва, и да струва само реалистичното, което могат да разберат. Ами няма да ги оставя да чоплят семки в музея и ше си ги осветявам. Когато някой е изумително тъп е по-добре да потърси компанията на себеподобни. Докога ще ги търпим? Опитват се да наложат своя максимум като нашия максимум. Някак си ми идва в повече вече простите хора да ми се гъчкат навсякъде, дори и в изкуството където няма място за тях."

"Чоплейки семки" "се нагъчих" в галерията на swgaz и мисля че неслучайно снимката му е харесала, след като много от неговите снимките са в подобен депресивно-кошмарен стил. По някакъв начин е запечатал ГРОЗНОТО в живота. На места красивото е станало грозно. Сигурно даже има хора на които това им харесва, но не мога да приема че ВСИЧКИ останали са "изумително тъпи".

Аз не съм "изумително тъп" и определено имам въображение. Мога да го докажа с няколко (нехуманитарни) дипломи от разни държави, имам проекти на световни изложения...
Доскоро даже се мислех за интелигентен, а то...какво се оказа...;-)

Оставям подобни псевдо-интелигенти с огромно ЕГО и самочувствие да си съзерцават "Черния квадрат" на Малевич и излизам от тази "галерия" че ми свършиха семките.

П.С. swgaz има и много снимки които МИ допадат и даже някои които МИ харесват. Но това си е МОЕ ЛИЧНО МНЕНИЕ!

Отговори на това съобщение
 Re: Хюстън, имаме новина
Автор: asahi   
Дата:   08-05-19 10:48

"Автор: swqaz
Дата: 02-05-19 14:56

Докога ще ги търпим? "

Кажи кои сте вие, та да ти кажа докога ще ги търпите.

Отговори на това съобщение
 Re: Хюстън, имаме новина
Автор: swqaz   
Дата:   08-05-19 12:03

Абе ще се съберат достатъчно припознали се, за да можем да спретнем един парад на дипломираната простотия :)))
Колкото и да обясняваш на простия, че никога не си казвал, че който не харесва обсъжданата снимка е кух, той все това си знае. Напротив, дори имах предвид случаите, в които някой харесва кадъра, но е готов да го отхвърли само защото му се размива границата между реалното и абстрактното. Нещо като: Готин е, добре се общува с него, умен е, и полезен, ама е рус да е..! :)) Ама както винаги на най-умните и на тези с дипломите трябва най-много да се обяснява. Дано вече да са разбрали. Сигурен съм обаче, че ще се намерят още интелекти, които ще обяснят колко са умни независимо, че не харесват снимката :)))
Някои пък са толкова задръстени, че искат да дават отговори на риторични въпроси :)))
А най-забавните се хвалят със световните си дипломи, после се хвалят със световните си проекти, и накрая се изказват негативно за егото :)))

Ще бъде пъстър парад! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Хюстън, имаме новина
Автор: yanee   
Дата:   08-05-19 14:09

поздравления! нека следват още награди [shtrak]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »