Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Как се снима кръщене?
Автор: survivor3   
Дата:   08-04-19 20:07

Здравейте,
На крадко аз съм любител фотограф с
Canon 200D
18-55 STM
55-250 IS II
50 STM
10-18 STM
Светкавица Canon 430 II

през живота ми съм снимал чисто любителски, но сега ми се налага в края на седмицата да снимам едно кръщене за едни приятели и не искам да се изложа. Може ли да ми споделите тук или на лично съобщение как се снима кръщене, какво трябва да гледа, правя и как да подходя като аматьор любител да не се изложа и да направя ужасни снимки? Ще съм Ви много благодарен за помощта всичко е с благотворителна цел без печалба.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: dekov   
Дата:   08-04-19 20:30

Най-важното е снимките да са на фокус и добре осветени !
[shtrak] [shtrak] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: Stefan.S   
Дата:   08-04-19 20:31

Кръщене само с Никон ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: Бармалей   
Дата:   08-04-19 20:36

Ако е петък - само със SONY

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: deerstalker   
Дата:   08-04-19 20:40

Много шегаджии - снимайте и да не ви пука. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: asahi   
Дата:   08-04-19 20:46

Нали няма да взимаш пари - снимай както ти е кеф. Гледай само главата на младенеца и брадата на попа да не са резнати.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: quazimodo   
Дата:   08-04-19 20:54

Тук може и да си намериш нещо полезно.


Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: nice2mitiu   
Дата:   08-04-19 21:14

Внимавай да не изтървеш някой момент, докато сменяш обективите само. Лично аз бих взел само 10-18 и 50.
Съвет:
- Преди кръщенето започни с няколко широки кадъра на църквата - отвън и отвътре. Снимай и гостите, докато чакат, така като гледам с 50ката. Нащракай и декорацията, новите дрехи, питки... Постарали са се хората, ще се зарадват ако ги имат.
- В началото на ритуала почти нищо не се случва, тогава можеш да направиш няколко широки кадъра - общи кадри на кръстника, детето, попа... Не се увличай много, че нямаш много време.
- После бих заложил на близките кадри. Внимавай да не изтървеш някой момент, че са кратки - освен измиването и преобличането, имаш и миросване, подстригване, молитви...
- После задължителните широки и групови кадри.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: Бармалей   
Дата:   08-04-19 21:23

Шегата на страна -
Има седем важни момента при едно кръщение:
Първи - когато е отричането от Сатаната.
Втори - освещаване на водата в купела.
Трети - помазването с елей.
Четвърти - трикратното потапяне във водата.
Пети - миропомазването с кръстен знак - с миро.
Шести - пострижението - подстригване на кръст на косите на главата.
Седмо - ако е момче се внася в Олтара за въцърковяване.
P.S. Щом сте поели ангажимент за едно такова важно, еднократно, и отговорно събитие, вместо да питате,отидете в някоя църква. Да се запознаете с нещата реално.
P.P.S. А най-хубаво е да поговорите с дедо поп - той ще ви вкара "в релсите" защото на него това не му е за първи път...

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: kiten   
Дата:   08-04-19 22:51

Бармалей човека не уточнил за църквата и приятелите.
нагледен пример:
https://www.vbox7.com/play:d3e5a86e?p=favourites&id=710884&order=date

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: Stefan.S   
Дата:   08-04-19 22:57

Интересно ми е тук в темата някой въобще снимал ли е кръщене?

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: kiten   
Дата:   08-04-19 23:51

По-интересно е веселата част след кръщенето[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: deerstalker   
Дата:   09-04-19 00:09

По добре подгответе човека за телефонните фотографи, че от тях сегашните професионални пишман фотографи - не могат да вземат думата [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: kvakioh   
Дата:   09-04-19 07:07

Ходи се един-два дни преди кръщенето в църквата и се тества наличната техника. Правят се няколко пробни снимки, от всякакви възможни позиции. Също така директно срещу хора светкавица не се насочва. Може да се вземе някакъв отражател за светкавицата.
Задължително с един резервен комплект батерии за светкавицата и карта памет резерва за апарата, батерия поне още една.
Така като гледам техниката, 50/1.8 STM и 18-55 ще стигнат, и светкавицата.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: deandim   
Дата:   09-04-19 08:00

Всеки важен ритуал се повтаря по 3 пъти в църквата, така че не се притеснявай. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: Найден-Стоянов   
Дата:   09-04-19 08:54

Според мен най-голяч проблем ще имаш със светлината. Тъмни обективи, и недобре осветената зала ще са ти проблем. Гледай скороста да не ти пада много. По добре малко по шумни, от колкото размазани. Отразена светкавица рядко помага в църква понеже тавана е висок повечето пъти. Шансът да изтървеш важни моменти които се случват много бързо е голям.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: menton   
Дата:   09-04-19 10:08

Взимаш 50мм и 10-18мм за светкавица забрави, снимаш основно с 50мм тип "воайорската" :) също така направи няколко снимки с 10мм за разнообразие. Ако не си сигурен, че ще се справиш с наличното осветление взимай светкавицата. Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: ombre   
Дата:   09-04-19 11:52

Според мен ти трябват две тела,на едното 50-ката,а на другото 10-18.Светкавицата си е ок,ако е насочена към тавана,но най добре ще направиш,ако отидеш до мястото и направиш пробни снимки,за да видиш как ще се случат нещата.Само с един обектив,според мен ще изпускаш моменти,но много зависи и самото помещение де.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: Rand   
Дата:   09-04-19 12:33

Слагаш 18-55 и светкавицата, отиваш да огледаш помещението и да направиш пробни снимки за да видиш как е светлината. Може да вземеш 10-18 и 50 1.8 за някои по-различни кадри, но не по време на самата церемония, защото ще изпуснеш някой важен момент, освен ако нямаш второ тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: iasen2   
Дата:   09-04-19 14:43

С тъмни обективи забрави да снимаш нещо по различно от айфоня на чичото. А за светли обективи ти трябва фотоапарат с много по-добра фокусна система. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: fotorafi   
Дата:   09-04-19 18:29

Иди на предишното кръщене. Така ще се запознаеш с ритуала, ще си набележиш и гледни точки. Набележи си най-важните, основни моменти.В църквите има албуми, които се показват за поръчки на снимки от фотографа снимащ в катедралата, погледни ги информативно.
Не се товари с много оптика, стигат ти само 2 обектива: 50 мм и 10-18
Успех !

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: Musicholic   
Дата:   13-04-19 11:13

Кръщенета снимам с 50STM на Canon 6D. На ръчен режим разбира се. Блендата варира от 1.8 до 2.2 а скороста не пада под 100. Исото 1000-1300. В RAW формат (задължително ако ще ги обработваш) Помоли да включат светлините. Изчисти си картата снимай повечко да имаш право на избор като подбираш какво да им предадеш. Мятай по едно око на дисплея при смяната на ъгъл съответно и светлината се мени. Не се притеснявай да ги обикаляш да се приближаваш и отдалечаваш. Ще чудесно ако минеш снимките през Lightroom-a да вдигнеш малко сенките изчистиш леко шума и др. малки корекции помагат много при този тип снимки. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: BorislavIvanoff   
Дата:   13-04-19 17:25

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата, е предпоставка за конфликти, има лош правопис или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   13-04-19 23:16

BorislavIvanoff, вие като част от екипа на КДТ ли сте или един от стотиците хиляди доволни клиенти?

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: quazimodo   
Дата:   14-04-19 06:55

Още един профил за задраскване[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: asahi   
Дата:   14-04-19 14:05

Мина ли кръщенето?

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снима кръщене?
Автор: survivor3   
Дата:   15-04-19 15:30

Много благодаря за съветите на всичко! Кръщенето според мен мина много добре. Като за любителски снимки станаха много добре.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »