Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Epson L1800 проблеми
Автор: komara   
Дата:   02-03-19 12:20

Здравейте! От две години и нещо използвам този принтер, в момента е на около 40000 копия. За това време имах проблем с платката, а сега има проблем и с главата. Пиша за да ви питам друг имал ли е такива проблеми, нормално ли е за тези копия да има подобни проблеми или съм попаднал на кофти бройка? Колебая се сериозно дали да го ремонтирам или да взема нов (същият). Не мисля, че копията са много и ми изглежда несериозно за няма и 3 години да има такива проблеми, при положение, че не се претоварва.
 Re: Epson L1800 проблеми
Автор: imitev   
Дата:   02-03-19 12:29

40000 копия за този домашен принтер са си доста.
 Re: Epson L1800 проблеми
Автор: Stefan.S   
Дата:   02-03-19 13:45

С Фактор говори ли ,какво казват ?
 Re: Epson L1800 проблеми
Автор: komara   
Дата:   02-03-19 15:49

Фактора от 2 месеца ми казват цена за платка и дали могат да я сменят. Ако ще ремонтирам ще е в одесоса вероятно. Хартия взимам от про карт, там останаха учудени, че ми прави такива проблеми.
 Re: Epson L1800 проблеми
Автор: Джъмбо   
Дата:   02-03-19 18:30

все си мисля че за 40 000 копия трябва да се е изплатил поне 5 пъти и да е отделено за инвестиране на нов
 Re: Epson L1800 проблеми
Автор: imitev   
Дата:   02-03-19 21:06

Следващият принтер...
 Re: Epson L1800 проблеми
Автор: asahi   
Дата:   03-03-19 01:29

Гледай следващият принтер да е с вечна глава.
 Re: Epson L1800 проблеми
Автор: komara   
Дата:   03-03-19 09:01

Искам да събера мнения дали за тези копия е нормално да има подобни проблеми, не съм работил преди това с подобен принтер и нямам наблюдения. Разбирам, че това явно е нормално и въпросът ми е бил доста глупав.
Благодаря на всички, че се отзоваха толкова бързо!
 Re: Epson L1800 проблеми
Автор: RAD_ATAN   
Дата:   03-03-19 09:21

От личен опит. Проблемите ще стават повече. След около 45000 копия и многократни разправии с майстори предпочетох да купя нов, отколкото да давам пари за ремонти. Серия 800 и 1800, вършат много добра работа. Но и проблеми им са много.
 Re: Epson L1800 проблеми
Автор: asahi   
Дата:   03-03-19 10:57

Вие какво очаквате от домашен пластмасов принтер? Стартирали сте бизнеса, събрали сте малко парички - ами инвестирайте в професионална техника. Все едно с готварската печка на жена си да въртите ресторант. Не си губете времето и парите да се борите с икономическата логика.
 Re: Epson L1800 проблеми
Автор: uri64   
Дата:   03-03-19 11:27

Може пък да го е купил на старо и да не е изпечатал точно той 40 0000 копия....видял е примерно добра цена в олх или базар.бг и без много да мисли и да проверява го е взел...
 Re: Epson L1800 проблеми
Автор: imitev   
Дата:   03-03-19 14:53

Имат ли значение подробностите?

Домашният принтер прави проблеми -> сменяш и караш нататък.

Така са проектирани.
 Re: Epson L1800 проблеми
Автор: Патаран   
Дата:   04-03-19 09:23

Автор: asahi
Дата: 03-03-19 10:57

Вие какво очаквате от домашен пластмасов принтер? Стартирали сте бизнеса, събрали сте малко парички - ами инвестирайте в професионална техника. Все едно с готварската печка на жена си да въртите ресторант. Не си губете времето и парите да се борите с икономическата логика.


я кажи сега кой по професионален принтер от L 1800.
D 700 ?, цената на консумативите и себестойноста на снимката е двойна и няма големите размери.
Другите голямоформатни принтери на епсън също са със скъпи консумативи и повече проблеми.
 Re: Epson L1800 проблеми
Автор: Stefan.S   
Дата:   04-03-19 09:35

L 1800 е супер за цената си и даващото качество.
 Re: Epson L1800 проблеми
Автор: asahi   
Дата:   04-03-19 10:24

Ako търсиет само цена то има по-евтини решения на пазара. Производителност, качество, богатство на медиите, трайност не вълнуват ли вас и вашите клиенти? Да не се чудите после, че кварталната бакалия прави по-успешен бизнес от вас.
 Re: Epson L1800 проблеми
Автор: Патаран   
Дата:   04-03-19 10:58

Покажи по евтино решение за цветно копие А3+
 Re: Epson L1800 проблеми
Автор: imitev   
Дата:   04-03-19 11:06

За по евтино - Brother,

За по-качествено - няма да е по-евтино, но ще е по-бързо, по-трайно, с по-здрави машини, издържащи на натоварване.

Само, че производителят вече е направил Вашата сметка и знае колко пари ще изкарате, съответно иска да вземе част от тях. Иначе казано профи машините са по-скъпи.
 Re: Epson L1800 проблеми
Автор: Джъмбо   
Дата:   04-03-19 11:07

Покажи по евтино решение за цветно копие А3+
комплект мастила от алиекспрес за 2 долара [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]
 Re: Epson L1800 проблеми
Автор: Патаран   
Дата:   04-03-19 11:09

и тава за принтера че на 1000 копия потича по бюрото и резервни глави защото се запушват на 500 копия [smilie5]

имам такъв, не е евтино [beer]



Публикацията е редактирана (04-03-19 11:11)
 Re: Epson L1800 проблеми
Автор: imitev   
Дата:   04-03-19 11:12


Аз пък имам клиент с такъв на 2 г. и нищо не му тече и запушва. А де?
 Re: Epson L1800 проблеми
Автор: rumensh   
Дата:   04-03-19 11:21

Нов не се занимавай с глупости.[smile] [smile]
 Re: Epson L1800 проблеми
Автор: da.fo   
Дата:   04-03-19 13:32

Сякаш по старите модели на EPSON бяха по издръжливи. Имам два броя R 285(абсолютно домашни ;) като всеки е на над 150 000 копия(не само снимки- разни разпечатки на билети, статии на ученици за разни уроци и т н) и продължават да си работят. Единия преди 5 000 копия му се запуши единия цвят и го оставих само за черно-бяло. И на двата им се бяха износили някаки гумички за подаване на хартията но след като ги обърнаха и се оправи проблема. Отначало печатах на тях бързи снимки но след като взех D 700 и на FUJI DX 100 ги оставих за допълнителни услуги. И двата принтера са със СНПМ(китайски + мастила от Прокарт и Вали)и работят единия вече 15 години а другия 5(само при мен). Мисля си , че 40 000 копия не са проблем за Епсон-ски принтер.

 Re: Epson L1800 проблеми
Автор: komara   
Дата:   05-03-19 18:34

Питах нещо конкретно, не го обръщайте на спор какъв е принтера. Ясно е, че за 1000 лв. принтер няма да прави чудеса, а и надали някой очаква подобно нещо от него. Имам познати с L800 на над 200 и 300 хиляди копия, затова питам дали е нормално за този модел, понеже нямам опит и не съм запознат. Стана ясно, че явно е нормално за модела. Ако в бъдеще някой има подобни проблеми и въпроси темата ще му е полезна, както бе на мен.
 Re: Epson L1800 проблеми
Автор: Патаран   
Дата:   06-03-19 08:49

По темата, главата на моя замина на 15к копия, техника каза че било заради пикове в тока.
Щом ти е горяла и платка виж си волтажа в контактите.
Когато сменяха, труда и главата струваха 400 и нещо лева при цена на принтера 1100 лв.
 Re: Epson L1800 проблеми
Автор: factor.bg   
Дата:   06-03-19 11:06

Позволявам си да се включа, защото се спомена името на фирмата ни.

1. Запитване е имало към нас, на дата 27.12.18, дали имаме налична платка за L1800, отговорено е по мейла, на 02.01.2019 за наличност и цена. Некоректно е да се твърди, че сме забавили отговор с два месеца.

2. Принципно, FACTOR.BG осигурява пълна тригодишна гаранция, независимо от броя отпечатани копия, при условие, че се използват оригинални консумативи, закупени от нас. От нас не е закупена нито една опаковка мастило, освен включените в комплекта на принтера, а са отпечатани над 40000 копия.

3. Дали е нормално да има проблеми при 40000 копия - производителят е определил ресурс на принтера 30000 копия. При използване на оригинални консумативи, закупени от FACTOR.BG, ние даваме 3 години пълна гаранция, без оглед на брой копия. Нещо повече, когато ние въведохме тази гаранция, направихме го със задна дата, защитавайки инвестициите на ВСИЧКИ наши клиенти, закупили принтери Epson L-серия ПРЕДИ момента на обявяването на тази гаранция! Моля да ми посочите само един подобен случай, когато друга фирма е постъпвала така.

4. Рентабилност: Пример - продажбата на една снимка 10/15 носи около 25 стотинки надценка. 40000 снимки по 0,25 лв. = 10 000 лв. Предвид, че това е А3+ принтер, едва ли всички снимки са били 10/15, което означава, че със сигурност инвестицията е била МНОГО рентабилна. Това е калкулирано при цените на оригиналните консумативи, предполагам, че с неоригиналните е още по-евтино, но пък за сметка на описаните проблеми с принтера.
Както се казва - няма пълно щастие.
Но пък би било честно, когато човек е изкарал 10-20 бона от едно домашно принтерче, да каже някоя добра дума по форумите, вместо да руши репутацията на устройството и да подмята неистината, че сервизът ни по два месеца не обръща внимание на клиентите си.
Истината, с която се гордеем е, че сервизът на FACTOR.BG е на световно ниво, що се касае до компетентност, отзивчивост и ефективност. Безплатен съпорт, безплатни оборотни принтери, експресна реакция, проследимост на всяко сервизно запитване, 5 подготвени специалисти, огромно количество части на склад, обучения и сертификации в чужбина!

5. DaFo е голям фен на китайските мастила, но фактите са, че използва Dry Lab Epson D700 и си купува оригинални консумативи за него, за което му благодарим! [smile]

6. Ако човек иска професионални резултати - купува професионална техника. Една фулфрейм камера, с комплект светли обективи, струва поне около 15000 лева. Не виждам фотографи, с камери за по 500 - 1000 лева, да снимат сватби и други професионални ангажименти. И това е нормално!
Това, което не е нормално, е да се изисква от принтери за 500 - 1000 лева, да осигуряват качество, себестойност и производителност на професионални системи. Истината е, обаче, че точно това са изискванията и очакванията на много професионалисти. И най-интересното е, че нашите домашни принтери, все пак се справят и, както се спомена по-горе, в някои случаи отпечатват доста над 200000 копия! А ние ги обезпечаваме с пълна тригодишна гаранция, без оглед на копията - стига да си купувате оригинални консумативи, от нас.
Бъдете професионалисти не само, когато става дума за техниката, която показвате на клиентите си, а и за останалото оборудване. Тогава претенциите ще звучат сериозно.

Без лоши чувства - след толкова години, мисля, вече е ясно на всички, че принтерите Epson L-серия сa надеждни, производителни и качествени, а струват смешни пари. На всички е ясно, че когато ползваш неоригинални мастила, плащаш цената - всеки преценя дали си струва. Ако печаташ некролози - сигурно да, но ако печаташ фотография - не мисля. Ако се колебаете, направете един прост тест - кажете на Вашите клиенти, че ще им отпечатате снимките на сватбата, дето ги снимахте с голямата черна камера и обектива с мазното боке, на най-евтината китайска хартия и с най-евтините китайски мастила, вместо срамежливо да споменавате само, че печатате с принтер Epson.

Успех на всички и пак повтарям - без лоши чувства, интересите ни са общи, ние благодарим, че сте ни клиенти и работим старателно, за да останете доволни и да спечелите повече, с нашите принтери!
Ако някой има лични въпроси или смята, че нещо в работата ни не е на нужното ниво - винаги съм на разположение на 0899878319 и на george.chakarov@factor.bg

 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.