Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Adobe CC абонамент в България
Автор: RossT   
Дата:   22-02-19 10:18

Здравейте,

Някой има ли представа как човек може да си закупи фотографски или друг Adobe CC план, ако е от България? Опитах с 5 кредитни карти, после звънях на Adobe в Англия и на техни местни дистрибутори. On line не мога да купя план с кредитна карта от България, от Support-a потвърдиха, че не продават на Бай Ганьо, ако и да имат БГ уеб сайт. Насочиха към местни дистрибутори, а те ме връщат обратно - не продавали индивидуални планове и Адобе знаели много добре за това, но постоянно им препращали индивидуални клиенти.

Не мога да повярвам, че в 21 век не мога да си дам парите на глобална софтуерна компания.

Иначе си имат сайт на български със съответните оферти и вскичо, но нищо не мога да си купя. Ще взема да ги засиля на КЗП накрая;)


План Creative Cloud за фотографи Оферта за ограничен период от време 11,99 €/месец с включен ДДС

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe CC абонамент в България
Автор: Synthy   
Дата:   22-02-19 10:20

С Пейпал не става ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe CC абонамент в България
Автор: Yonko_Rusev   
Дата:   22-02-19 10:20

А сега де !?! Всички сме с точно този план ...и то от години ! Как така не можеш да си го купуш !?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe CC абонамент в България
Автор: asahi   
Дата:   22-02-19 10:23

Не искат да ти вземат парите? Не може да бъде!

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe CC абонамент в България
Автор: kireto_a   
Дата:   22-02-19 10:25

от 5 години си работи като цвете, пращат и фактури с ДДС и т.н.

какво точно ти казва като си въведеш кредитната карта?

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe CC абонамент в България
Автор: Fifata   
Дата:   22-02-19 10:29

Аз от 3 години съм на този план и всеки месец си плащам с българска кредитна карта без проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe CC абонамент в България
Автор: RossT   
Дата:   22-02-19 10:42

Това казва:

Incorrect billing info

We are unable to approve your transaction at this time.

There are a number of reasons for order failure, among them errors in the payment information, or billing address, or an inaccurate email address. If you have verified your information and are still unable to place your order, please contact Customer Service and order by phone. Call +44 203 0277 764.

След което се обаждам на въпрсония телефон, вдигам скандал защо не става, казват ми за БГ не може, настоявам да направят нещо по въпроса, така че да може и не... Дажи имам транскрипт от чат с Customer Service, който изпратих на местен дистрибутор по тяхна молба, за да покажели на Адобе как се гъбаркат с хората....

След като други купуват планове, значи има някаква специфика в моя случай, но от Англия не пожелаха да ми вземат номера на картата и да ми продадат план... Данните на картата са проверени, опитах с VISA и MasterCard различни карти.

PayPal не приемат, както и плащане по банка.



Публикацията е редактирана (22-02-19 10:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe CC абонамент в България
Автор: kireto_a   
Дата:   22-02-19 10:47

странно е защо ти дава номер ук, на мен фактурите ми идват от ирландия и там си имат офис.

фотмата за въвеждане на кредитна карта си е на български, даже иска и ддс номер ако си регистриран по ддс.

провери си на account.adobe.com дали всичко е коректно, да не пише че си занзибар например. провери адреса на кредитната карта дали съвпада.

също така с таз кредитна карта плащал ли си в амазон например?

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe CC абонамент в България
Автор: RossT   
Дата:   22-02-19 10:52

Картата работи, плаща Амазон / Ebay с нея постоянно, никога не съм имал проблеми. Странното наистина е, че след като им се обадих по телефона лично не ми предложиха решение, а хладно ме оствириха на два пъти с обяснението за БГ не може..., което явно не е така в общия случай.

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe CC абонамент в България
Автор: kireto_a   
Дата:   22-02-19 11:04

Притесняваме, че грешката ти е на английски.

1. Смени региона да е България - като идеш на account.adobe.com най-долу в дясно. Всичко трябва да стане на български.
2. след това иди на adobe.com/bg там от плановете си избери план и как да се плаща.

Формата за въвеждане на кредитната карта е на български.

Ако някъде те попита за езици, кажи му само английски, едно време сваляше цената с 50 цента на месец.

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe CC абонамент в България
Автор: uri64   
Дата:   22-02-19 11:36

От тук би трябвало да стане с издадена в БГ кредитна/дебитна карта без проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe CC абонамент в България
Автор: lamerko   
Дата:   22-02-19 12:39

Наврял си се дето не трябва - вероятно се мъчиш да се абонираш към друг регион и затова те отхвърлят. Например ако се пробваш към регион USA за по-евтино /Бай Ганьо (c)/, но просто номера няма да мине. Най-долу вляво при избора на плановете има линк "Change region" - даваш на "България".

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe CC абонамент в България
Автор: kvakioh   
Дата:   22-02-19 13:25

Плащам за същото и ставаше преди с чужда карта и сега вече втори път стана с българска карта.
Моята е дебитна, с номерче отзад и само като има пари се ползва и като кредитна.

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe CC абонамент в България
Автор: hotsnail   
Дата:   22-02-19 13:35

Най-вероятно са прави хората. Трбва от БГ сайта.

Аз също 5-6 години сиплащам данък Адоби зарад хобито да снимам.....става с всякава карта и дори с купони. Мисля, че в Амазон.де и ко.ук има купони с кодове също - ама не знам дали ще ги приеме в БГ или ще ти трябва отделна регистрация за тия немски да речем купон. Аз от Плезио с един диск получих купон за два месеца миналото лято....

като пазариш от БГ трябва да си платиш БГ ДДС-то и това става от БГ региона/сайта явно.....

Преди няклко години се плащаше ДДС-то в Люксембург, дето явно им е регистрирана централата за Европа. Ама го смениха и сега при он-лайн апазарлък се плаща ДДС, където клиента....



Публикацията е редактирана (22-02-19 13:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe CC абонамент в България
Автор: Frenchev   
Дата:   22-02-19 14:05

Колко струва целия адоб пакет в България?

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe CC абонамент в България
Автор: RossT   
Дата:   22-02-19 14:06

Влизам от сайт на български, страната по подразбиране ми е България и цените, които виждам са в Евро, или по-точно 11.99 евро за Lightroom & Photoshop пакета...

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe CC абонамент в България
Автор: lamerko   
Дата:   22-02-19 14:17

Frenchev: Под 300 лв.

RossT: да, цените са в евро, но ако наистина региона ти е България - виж дали действително не бъркаш нещо при въвеждането на данните в картата или дали имаш достатъчно средства в нея. Че е доста странно това :)

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe CC абонамент в България
Автор: hotsnail   
Дата:   22-02-19 15:27

Frenchev написа:

> Колко струва целия адоб пакет в
> България?

Какво питаш?

То май няма вариант да си купиш адобски продукти. Можеш да си плащаш абонамент..........

за фотографи както ти писаха 12 Евро на месец с 20ГБ. С 1ТБ облак е 24 Евро.

Иначе ако искаш и другите им софтуери имат

Всички приложения
35.99€/м (промоция)
Редовна цена 59,99 €

Всички приложения + Adobe Stock
71.98€/м (промоция)
Редовна цена 95,98 €

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe CC абонамент в България
Автор: RossT   
Дата:   22-02-19 15:50

Не, не и не. Регистрирах ново ID, в българския сайт, всички детайли за плащенето са двойно проверени, страна по подразбиране е България и не ме иска. Картите работят, пари има....

Ще взема да им звънна пак до Англия, като съм се видял в излишни пари за харчене.

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe CC абонамент в България
Автор: Fifata   
Дата:   22-02-19 16:03

Да не би проблема да ти е в банките? Ако не е тайна, на кой банки са картите?

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe CC абонамент в България
Автор: Джъмбо   
Дата:   22-02-19 19:42

предполагам иска Visa или Master Card... не признава разни маестрата или виза електрон или дайнерс или американ [smilie8]

аз съм регистрирал една виза и един мастер от "бг" банки.... то колко ли са бг ... и няма грижи

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe CC абонамент в България
Автор: mmjm   
Дата:   22-02-19 19:55

Имах проблем с карта на обб. След смяна на картата, банката спря да превежда към Адоб защото били некоректни търговци. При регистрация, Адоб правят пробна транзакция от 1 евро или нещо такова, ако банката откаже плащане излиза това съобщение.

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe CC абонамент в България
Автор: StraightEse   
Дата:   23-02-19 08:48

Джъмбо, с виза електрон няма проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe CC абонамент в България
Автор: RAD_ATAN   
Дата:   23-02-19 23:51

Преди седмица минах на план. Преди това бях пират. През PayPal неможах да платя, колкото и да опитвах. Като смених региона стана но не минава през PayPal а и ми набутаха и VAT (ДДС). Капути, какво да ги правиш. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe CC абонамент в България
Автор: hotsnail   
Дата:   23-02-19 23:56

Относно ДДС оплакванията трябва да ги отнесеш на Пл. „Народно събрание“ №2

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe CC абонамент в България
Автор: compur   
Дата:   24-02-19 10:22

RAD_ATAN хамериканска му работа!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe CC абонамент в България
Автор: asahi   
Дата:   24-02-19 11:20

Щом работиш в България и плащаш в България е нормално да платиш ДДС. Обратното е ненормално.

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe CC абонамент в България
Автор: Fifata   
Дата:   24-02-19 11:58

А къде го плащате това ДДС? Че аз нещо или не разбрах или на мен не ми взимат ДДС за плщащнията.

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe CC абонамент в България
Автор: uri64   
Дата:   24-02-19 13:08

https://www.adobe.com/bg/products/special-offers.html?promoid=D8F91RQH&mv=other - ".....План Creative Cloud за фотографи Оферта за ограничен период от време 11,99 €/месец с включен ДДС...."

Къде ли наистина..[smilie5]



Публикацията е редактирана (24-02-19 13:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe CC абонамент в България
Автор: HIT   
Дата:   24-02-19 14:57

Картата ти има ли валидност поне една година напред - плана е годишен, а се плаща месечно

Отговори на това съобщение
 Re: Adobe CC абонамент в България
Автор: Джъмбо   
Дата:   24-02-19 15:37

ами моята изтичаше средата на миналата година, но не ми направиха проблем в началото на годината... просто като дойде записах новата карта и всички си продължи

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »