Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Съвет за бюджетен фотографски комплект
Автор: kvakioh   
Дата:   23-02-19 19:02

Токина 16-50/2.8 само на втора ръка.
16-85 е вид универсален, но недотам добра идея.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за бюджетен фотографски комплект
Автор: meleager   
Дата:   23-02-19 22:03

"Токина 16-50/2.8 само втора ръка."

Tokina 16-50mm
Pros: Wider than the others (Tamron 17-50mm F2.8 (Non VC), Sigma 17-50mm F2.8 OS) on the short end, build quality is superb, Internal focusing (only one of the three to have that!).
Cons: Soft and soapy at F2.8 (almost unusable), No AF-S, No Vibration Reduction.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за бюджетен фотографски комплект
Автор: kvakioh   
Дата:   23-02-19 22:14

Доста тъжно е преписано, не и препатило... Не е вярно преписаното от и на английски.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за бюджетен фотографски комплект
Автор: meleager   
Дата:   23-02-19 22:35

Малък кошмар... колкото фотографи, толкова и различни мнения. Заболя ме главата от четене, а съм отново в изходна позиция. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за бюджетен фотографски комплект
Автор: PhotoBo   
Дата:   24-02-19 02:25

Само да добавя, че имах навремето и Никкор 16-85, по едно и също време с Тамрона. Сравнявал съм ги един до друг, даже ако разровиш стари теми може още да има примерни кадри точно от едно от сравненията. Оказа се, че моята бройка Тамрон е по-остра дори в широкия край от моята борйка Nikkor!
Наред с това реших, че светлосилата ми е по-нужна при Тамрона отколкото наличието на 1мм повече в широкия край и 35мм в дългия. Но всеки си решава, това, което е било преимущество за мен, не на всяка цена би било и за теб. Решението си е твое, аз само си казах мнението. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за бюджетен фотографски комплект
Автор: ogi100   
Дата:   24-02-19 12:26

Доста съвети, а не видях никъде да пишеш какво точно искаш да снимаш с него, може би съм пропуснал? Евтино и хубаво варио няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за бюджетен фотографски комплект
Автор: meleager   
Дата:   24-02-19 12:35

Благодаря на всички за включването, оценявам го, а и ми беше много полезно.

В крайна сметка реших, че засега ще е най-разумно да туширам импулса си да купувам обектив, който не съм сигурен, че ще ми пасне като "универсален" (явно такова животно наистина няма).

Вместо това май ще е по-добре да поснимам малко повече с това, с което вече разполагам, докато придобия елементарни познания и умения, а и разбера накъде ме дърпа повече (портрети, пейзажи, улични снимки, домашни/студийни експерименти), защото в момента ми се иска да опитам всичко, но за това са нужни хиляди левове, които няма как да извадя.

Все пак оставям темата отворена - всяко градивно мнение от страна на хора с повече опит, е добре дошло.



Публикацията е редактирана (24-02-19 12:39)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »