Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Напъни в портретната фотография
Автор: tili   
Дата:   14-02-19 18:30

Извинявам се, че пускам нова тема, искаше ми се да използвам темата, в която пумата залива с помия снимката ми на първа https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1906745&t=1906745&phorum_uriauth=
но явно темата не се разви както му се искаше и си я затворил.
От няколко дена се чудя, от къде тази агресия, даже и на лични се опитах да разбера защо направи целия този цирк със снимката ми?
Днес един приятел ме пита, абе ти видя ли последната снимка на пумата? Видях и всичко ми се изясни:) https://photo-forum.net/i/2204980

Значи пумата качва този портрет на 06.02. за харесване, това нещо седи 3 дена и събира рейтинг 66/6 (кофти цифри), такива точки пумата събира за половин час, само че когато снима патици в папура! Представям си как се е почувствал, човека, когато шедьовърът му е излязъл от рейтинга на 09.02. [smilie2] Поглежда пумата на 1ва и там моя портрет с рейтинг 1000/200+. Е как да не се ядосва човека?!
Марто, много ми беше чудно какво имаше предвид като написа, че фона ми се разпадал, мислех си, че ако мога да го постигна в студио, трябва да получа Пулицър за фотография, обаче ти си ми показал как се получава сред природата, там е лесно Марто, много лесно и е кофти!
Яд ме е само за едно, що не си пусна портретчето днес, тая полегнала мома с това розавкото е баш за Св. Валентин, тъкмо и моя портрет щеше да е заминал и нямаше да ми късаш нервите със злобата си!

Съжалявам, че занимавам аудиторията с почти лични неща, но преди няколко дена пострадах аз (вярвайте, не е приятно), преди мен, този човек си изля злобата срещу desiart78. после и Странно... и десетки други. Когато пумата не е на кеф или нарцисизмът му не е получил съответното обожание, да не си му насреща! Така, тази тема може да е полезна за следващия нападнат от пума!
Хубава вечер банда и на теб Марто [beer]

 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: compur   
Дата:   14-02-19 19:26

"Империята отвръща на удара" - филм на Дж.Лукас
Следват другите епизоди... [beer] [beer] [beer]
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: ecobo   
Дата:   14-02-19 19:32

И двете снимки не ми харесват. И двете са светнати ужасно, твоята обаче е далеч по-добра откъм цветове. Тази на пумата обаче не е на първа страница. И така...
Не знам защо ти го направи лично. Никой не те упреква, че не можеш нещо (осветлението), още повече, че сам си си казал, че си музикант преди всичко. Упрека беше към хората, избрали кадъра ти за първа страница. Не е добре за фотографски сайт. Не е лично. Не го прави и ти лично, не е добре от човешка гледна точка.
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: tili   
Дата:   14-02-19 19:43

ecobo благодаря ти за нормалния коментар този път. Нямам проблем с това, че не ми харесваш снимката или снимките, ако на 10 човека един харесва и гласува за даден кадър, това е успех! Просто апелирам да не се прави това, което направих сега, повярвай ми не се чувствам добре от това, което написах!
Всичките тези простотии, така те съсипват, че снимка не ти се поглежда!

 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: shamelessEyes   
Дата:   14-02-19 19:56

На пумата повече ми харесва. По естесвена е и има интересен бекгроунд.

Не е резнал модела през коленете, докато другата много е обработена.

Въобще тази тенденция с фотошопа, не ми допада [shtrak]
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: dekov   
Дата:   14-02-19 20:17

Автор: tili
" пумата залива с помия снимката ми"
[smilie2] [smilie2] [smilie2]

 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: tili   
Дата:   14-02-19 20:30

dekov нали това казвам - това което написах, не е хубаво, не се гордея с него и не очаквам подкрепа!
... и се надявам никога повече да не се отварят теми колко гадна е тази или онази снимка и колко некадърен е авторът и! Има начин и място където може всеки да си каже мнението - под снимката! Ако те е блокирал автора на снимката и имаш да кажеш нещо мнооого важно - разбирам, но случая не е такъв!
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: ss_sgp   
Дата:   14-02-19 20:38

Според мен проблемът е, че tili е вдигнал много високо летвата с портфолиото си. На тази база 'портретът в червено' е ниско. В друго портфолио щеше да е ТОП.
На мен лично също не ми е 'отличен+', по-скоро нещо като мн. добър + [smile]

За портретът на 'Пумата' ще се въздържа от коментар, защото ще ме почне [smilie5]
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: iasen2   
Дата:   14-02-19 20:43

tili , един съвет : не им обръщай внимание. продължавай напред. Единствения оценител на фотографите са финикийските знаци. Останалото е егото на кибиците. Успех!

Най важното нещо за един фотограф е да се научи да търпи критика.



Публикацията е редактирана (14-02-19 20:44)
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: sherbit   
Дата:   14-02-19 20:52

Пума засрамисебе!
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: asahi   
Дата:   14-02-19 21:09

Тили, не му обръщай внимание. Той това търси. Не си заслужава трафика.
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: hotsnail   
Дата:   14-02-19 21:23

Добре де защо не си давате коменари под снимките с конструктивна критика?


Пумата явно не е портретен фотограф. Ама снимал е момичето. Ако имате идеи как да стане по-добре ги пишете.

Същото и в обратната посока.

Критиките не са лошо нещо.

Има чисто психологически няколко момента да се съблюдават:

1. Важно е достойнството на човека, чиято творба критикувате. Каквото и да напишете не трябва да е обидно или излгащо за автора.

2. Важно е критиката да е за творбата, не за човека, фиизческите му данни, роднините му, техниката с която е снимал и т.н.

3. Важно е да са конструктивни критиките т.е. да дадат идея как нещата да се подобрят. Мятането на негативен коментар не винаги е достатъчно - фона ти е зле...ок ама какво му е зле и как би бил по-хубав.....може да се каже "фона ти е приказлив, може малко да го затъмниш с винет например"....

Мислете ги тия неща. Мислете, че на Вас ви дават критиката и кое ще Ви подразни, кое ще Ви е полезно или интересно да прочетете ако сте автор.

Между другото във Фото форум поне преди години на последните ми снимки получих изклю§ително качествени коментари. Нямам 1000/200 рейтинг, но ми бяха полезни.

Вижте ги ако искате. Благодаря на хората писали под снимките ми.

ПП Да се оплача във ФФ не могат да се качват вече редакции. А на една от снимките имах няколко конкретни идеи кое и как да се редактира. Беше супер яко. (Благодаря на Жоро конкретно)
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: nositel   
Дата:   14-02-19 21:36

hotsnail [smilie24]
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: batsali   
Дата:   14-02-19 22:03

Единствено дуел ще възстанови честта на двата джентълменове. [smile] Дуел!
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: quazimodo   
Дата:   14-02-19 22:45

Васи, ама наистина не очаквах каквото и да било продължение на пълната безсмислица от миналата седмица! Подкрепям БатСали - дуел със секунданти. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

П.П. Пумата сам е зачеркнал смекчаващите вината му обстоятелства - ако апаратът му е в ред, неговата снимка е била направена през вече далечната 2015-та година[beer] .

П.П.2. Тили, само язва можеш да си докараш с подобни теми[smilie23]



Публикацията е редактирана (14-02-19 22:53)
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: compur   
Дата:   14-02-19 22:52

за секундантите 1/400 или 1/800 ?
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: quazimodo   
Дата:   14-02-19 22:55

compur написа:

> за секундантите 1/400 или 1/800 ?

Ъъ??
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: victory13   
Дата:   14-02-19 23:59

- Сабя или пистолет?
- Избирам сабя! ! !
- Няма проблем ... пистолета остава за мен [smilie21]
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: PhotoBo   
Дата:   15-02-19 02:26

Тео, това е втората ужасно грозна тема, която чета в рамките на седем дена тука!
Големи хора сте, а прайте ПРОСТИ работи, колкото и добри фотографи да сте!
Няма нужда от подобни теми, с нищо не помагат на аудиторията, камо ли на вас самите.
Призовавам и тази тема да се затвори, преди да е станало още по неприятно и сеирджийско тука!!!

Всичко най!!!

ПП: realnoncho и той си отиде завалията....
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: cTpaHHo   
Дата:   15-02-19 06:46


Птичаря си е просто макс-его-защитник-хейтър :)
В неговите очи е ултра велик и как може някой друг да събира точки Б [smilie11]
Счита мнението си за меродавно по всяка възможна фото тематика, дори и да си няма понятие от друго освен да заляга из тревичките и когато птичка приближи да натиска спусъка за 50+ кадъра/секунда (разбира се, преувеличавам) па барем някой от тях излезе добър.
Не че неговото не е фотография. Фотография е. Плод на голяма случайност обаче.
Поради това се подхранва омразата и негативизмът му към всеки и всичко, което се съревновава с Егото му. В неговите очи, разбира се.
Няма значение дали е студийна фотография.
Няма значение дали е фотошоп Експеримент.
Няма значение дали е арт.
...................
Негативните му качества не спират до тук.
В опит да защити лимитираните си мисли, които се борят да запазят висотата на Егото му поне в неговите собствени очи, достига до крайности като обиди на лична основа, осъждане на крайно непознати за него личности.
...................
Важна квинтесенция за фотографското му съществуване е признанието. Трябва да има няколко клоакьори, на които той тайно заавижда за уменията и креативността, а явно демонстрира хиперболизирано уважение, поне докато не му кажат директно в очите истината от която толкова го е страх. Тогава се превръща в уплашено разярено котенце, махащо лапички с непораснали нокти. Почти сладко, ако не беше отегчително.
...................
Личности като него има много.
Описани са в повести и разкази.
Пази Боже сляпо да прогледне.
Ама не съвсем.

Да живеЙ. Света има нужда от всички и всичко. Да щрака птички и тук таме по нещо друго. Всеки сам си създава изолацията и образа в очите на останалите.
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: quazimodo   
Дата:   15-02-19 06:52

Студио-осветление-модел-10 кадъра-най-добрия от всеки автор-оценяване от улицата[smilie5] [beer] Те това е фотодуел за несведущите[smilie18][beer]. Лек и успешен ПЕТЪК - ден на Майстора без Маргарита!

 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: nislon   
Дата:   15-02-19 07:34

На мен хич не ми е забавно да чета теми като тази, и предната, и подобни...
Айде да я оставим да си потъне надолу и да намерим нещо друго петъчно да си играем!

 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: shamelessEyes   
Дата:   15-02-19 07:57

Ако темата не беше пусната от Pumabg аз дори нямаше да забележа въпросните забележки към онази снимка на първа страница.

В този смисъл, е чудесно да има критика и хора които да обсъждат нещата.

Другите са просто масовка.

Пускам аз тема за Before and After ...и познайте какво, нито един пример, никой не е дал.

Иначе всички сме фотографи, някои и доктори-фотографи ..ама какво от това [smilie7]
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: shamelessEyes   
Дата:   15-02-19 08:08

Гледам галерията с рейтинг Б сега ..и кво да видя, разпищолена европейка броди из селските български улици на ествествен фон и е резната през краката.

Явно фотографските правила, могат да се нарушават, ама само от рейтинг Б.

Успех!
 Re: Напъни в портретната фотография
Автор: sherbit   
Дата:   15-02-19 08:24

Пинко е на години вече, тестостерона пада. Има нужда да се доказва.
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.