Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Photo Forum мобилна версия?
Автор: BonoVox   
Дата:   04-02-19 21:11

До собствениците на сайта. Обмисляте ли сайтът при зареждане на мобилни устройства да се преоразмерява автоматично и да е мобайл френдли? 2019 г. сме все пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Photo Forum мобилна версия?
Автор: h_bio   
Дата:   04-02-19 21:14

Това не е толкова лесно при фотографски ориентиран сайт. Дори на Flickr не им се получва както трябва. Но може да се направи за форума и базара поне.

Отговори на това съобщение
 Re: Photo Forum мобилна версия?
Автор: BonoVox   
Дата:   04-02-19 21:21

точно форума ми е най-тегав за следене, аз компютъра го включвам един път в месеца да обработя някоя снимка или напиша някой уърд или ексел файл

Отговори на това съобщение
 Re: Photo Forum мобилна версия?
Автор: PhotoBo   
Дата:   04-02-19 23:21

Офф: писал съм и по темите за идеи и съживяване и на админ профила също... Това което искам най-много е да направят бутон за качване на снимки директно в темите на форума, като примерни такива. Може да се наложи ограничение дори на всеки потребител, за да не стане така, че в темите да се източват цели карти памет... Даже качените снимки могат да се отразяват и качат в отделен албум (личен албум например), но все пак да може да се качват лесно направо във форума, вместо използването на други места, копиране на линкове, използването на [ IMG - URL - кодове ] [smilie2]

Понякога човек просто иска да качи примерна снимка от телефона си, а липсата на мобилна и улеснена версия за това, направо може да откаже изобщо участието на човек във форума, фото-форума!
Споделянето на мнение и снимки трябва да е най-улеснената и проста част в един ФОТО ФОРУМ според мен!

Отговори на това съобщение
 Re: Photo Forum мобилна версия?
Автор: Synthy   
Дата:   05-02-19 02:52

Забрави. Ако искаха, да са го направили респонсив досега.

Отговори на това съобщение
 Re: Photo Forum мобилна версия?
Автор: nyamago   
Дата:   05-02-19 03:04

Ако приложението е платено - колко хора са готови да го купят за, да речем, 5 лева?

Пишете колко (и дали) давате, да видим ще съберем ли бюджета, необходим за разработка?[smilie11]

Аз като потребител бих дал до 10 лева. Други?
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Photo Forum мобилна версия?
Автор: nsirakov   
Дата:   05-02-19 09:03

бих дал и аз.. но като ще е платено - без реклами

Отговори на това съобщение
 Re: Photo Forum мобилна версия?
Автор: PhotoBo   
Дата:   05-02-19 10:21

Звучи разумно апп-а да не е безплатен.

Отговори на това съобщение
 Re: Photo Forum мобилна версия?
Автор: Synthy   
Дата:   05-02-19 10:23

Защо да звучи разумно? Каква би била обосновката, за да е платено приложението?

Отговори на това съобщение
 Re: Photo Forum мобилна версия?
Автор: Hsathv   
Дата:   05-02-19 10:29

Обосновката за платено приложение е приложение без реклами. Аз бих дал 5.99.

Отговори на това съобщение
 Re: Photo Forum мобилна версия?
Автор: BonoVox   
Дата:   05-02-19 11:41

и аз бих платил, но въпросът е имат ли желание собствениците на сайта да направят тази крачка - мобилен сайт или app

Отговори на това съобщение
 Re: Photo Forum мобилна версия?
Автор: nyamago   
Дата:   05-02-19 12:04

Synthy написа:

> Защо да звучи разумно? Каква би била обосновката, за да е платено приложението?

Очевидно не се е появил богат и благотворителен разработчик да го напише безплатно и да го раздаде на народа да му се радва.

Трудът си е труд (не знам дали си се опитвал да напишеш мобилно приложение от калибъра на Фликър или каквото мислим , че е нужно за този форум - не е лесно). Някой трябва да плати за този труд. (И програмистите трябва 'хляб да ядат и деца да хранят', някои искат и масло на хляба, а някои дори черен хайвер на маслото).

Платено не значи непременно 5-те лева, които произволно споменах. Често плащането е в натура: с очите ни и търпението ни да гледаме нежелани реклами (които плащат за въпросния труд). Като се цупим на рекламите, не е зле да помним, че няма безплатен обяд.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Photo Forum мобилна версия?
Автор: Synthy   
Дата:   05-02-19 12:07

nyamago, имам някаква представа от писане на софтуер [smilie3] Затова и попитах, защо трябва да бъде платено приложение, което е строго специализирано за един конкретен форум.

Отговори на това съобщение
 Re: Photo Forum мобилна версия?
Автор: iasen2   
Дата:   05-02-19 12:09

На bootsrap може да се направи без никакъв проблем, само мотивация да има, но явно няма, щото не кликате на рекламите и не си плащате комисионна за продадената техника
Успех !

Отговори на това съобщение
 Re: Photo Forum мобилна версия?
Автор: Synthy   
Дата:   05-02-19 12:12

Кликаме кликаме ;) Ама не отваряме през мобилен телефон често, защото сайта е непригоден за тази цел.

Отговори на това съобщение
 Re: Photo Forum мобилна версия?
Автор: PhotoBo   
Дата:   05-02-19 12:38

До тука интереса към платено приложение клони към нула, демек приложение нъцки [smilie2]

ПП: това на фона на хилядите регистрирани потребители в сайта, да не излезе, че омаловажавам изявилите до тук желание за това!



Публикацията е редактирана (05-02-19 12:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Photo Forum мобилна версия?
Автор: digitalpr   
Дата:   05-02-19 14:02

Няма какво да се лъжем. Все повече хора използват телефоните вместо компютрите си, за да браузват. Не е нужно да имаш чак приложение, за да може сайта ти да е в 21 век. Като нямаш пари да го направиш, сложи още някоя реклама на прах за пране и го направи. Платено приложение за гледане на един български форум е меко казано несериозно, естествено че няма кой да плати за него.



Публикацията е редактирана (05-02-19 14:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Photo Forum мобилна версия?
Автор: nyamago   
Дата:   05-02-19 15:07

Synthy написа:

> nyamago, имам някаква представа от писане на софтуер. Затова и попитах, защо трябва да бъде
> платено приложение, което е строго специализирано за един конкретен форум.

Допусках, че имаш представа - затова и се учудих на чуденето ти защо да е платено. Ти винаги ли пишеш всякакъв софтуер безплатно? Да си поръчам нещо при теб, тогава? [smilie8]

Дали е специализирано за конкретен форум или е общо (като едно с име на запушалка) за разни форуми - не променя факта, че разработката струва пари. Дори правенето на приложение спрямо правенето на мобилно-използваем (адаптивен) сайт не променя факта, че струва пари. Или и сайтове винаги правиш безплатно? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Photo Forum мобилна версия?
Автор: nyamago   
Дата:   05-02-19 15:10

iasen2 написа:

> На bootsrap може да се направи без никакъв проблем, само мотивация да има, но явно няма...

Защо не го направиш, щом е без никакъв проблем? Мога да те мотивирам с някой лев - колко ти струва мотивацията? (Това е сериозно и ако си сериозен - пиши на лични).

Отговори на това съобщение
 Re: Photo Forum мобилна версия?
Автор: nyamago   
Дата:   05-02-19 15:13

digitalpr написа:

> Не е нужно да имаш чак приложение, за да може сайта ти да е в 21 век. Като
> нямаш пари да го направиш, сложи още някоя реклама на прах за пране
> и го направи. Платено приложение за гледане на един български форум
> е меко казано несериозно, естествено че няма кой да плати за него.

От написаното излиза, че приложение е несериозно, но мобилно-адаптивен сайт е сериозен. Проектирането и пускането на такъв сайт безплатно ли става???



Публикацията е редактирана (05-02-19 15:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Photo Forum мобилна версия?
Автор: Synthy   
Дата:   05-02-19 15:13

Аз какво правя безплатно и какво не е друга тема. Тук говоря като потребител - не бих платил за подобно приложение, особено като се има предвид какви са бъговете на сайта и колко години стоят без никой да ги оправи. Един респонсив дизайн ще свърши чудесна работа, не е нужно да се пише чак нейтив приложение. Рабирам, че е трудно да правиш къстъм разработки за подобен форум, но това не е проблем на потребителите, а на създателите.

Отговори на това съобщение
 Re: Photo Forum мобилна версия?
Автор: iasen2   
Дата:   05-02-19 15:19

nyamago, ако собствениците имат интерес ще ми пишат, аз съм им пял това още по време на мобилния армагедон 2015г. От тогава минаха 3 години....... единственото нещо, което направиха е да сложат SSL.

Отговори на това съобщение
 Re: Photo Forum мобилна версия?
Автор: PhotoBo   
Дата:   05-02-19 15:25

Е именно се, ние като потребители си лаем тука (без някой да ни е питал) как може нещата да се оптимизират, така че да е в наша полза и улеснение. Не е нужно всеки да е съгласен да плати за приложение или оптимизиране на мобилен сайт, обаче ако голяма част от потребителите проявят такова желание, поне има някаква надежда, че може и нещо да се промени. Иначе си ги караме по стереотипа Кучетата си лаят, кервана ...
Хубаво е админ да се включи в дискусията... Sas?

Отговори на това съобщение
 Re: Photo Forum мобилна версия?
Автор: Beijing   
Дата:   05-02-19 16:01

Бих си платил с удоволствие, ама както писах преди две години, няма кой да прочете!
Както и да е, техен проблем![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Photo Forum мобилна версия?
Автор: Admin   
Дата:   05-02-19 16:47

Здравейте,

ще се постараем да отговорим на въпросите в тази тема:

BonoVox
"До собствениците на сайта. Обмисляте ли сайтът при зареждане на мобилни устройства да се преоразмерява автоматично и да е мобайл френдли? 2019 г. сме все пак."

Обмисляме. Работим от доста време по това. Преработката на един такъв сайт е доста работа и много средства. Текущото състояние в момента е, че дизайн и нарязана HTML/JS версия с bootstrap е готова, в момента я лепим към работещите PHP кодове или пренаписваме PHP кодове, ако не пасват на текущата концепция. Воля имаме, отделяме време. Щеше ни се и съответните финанси да имаме в нужното количество, но с каквото можем работим.
На сайта има няколко страници пренаписани по новата мобайл френдли концепция и постепенно ще стават видими.
Такава страница е например Вход и съпътстващите я подобни:
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=REGISTRATION


А някои страници в сайта са мобилно френдли от доста време, като страница Снимка, Редакторски галерии, новата Фийд страница.



h_bio
"............... Но може да се направи за форума и базара поне."

Базарът и Форумът ще бъдат мобилни. За Форумът сме със смесени чувства. Можем да добавим към него лесно качване на снимки и линкове, но такава функция има ето тук (по главата работим и има разместени Известия):
https://photo-forum.net/feed
Този фийд го преработваме да може да се клонира за различни нужди, както и да може да е база за дискусионни групи, Публични, Затворени или Скрити. При наличие на такива групи, които ще си имат модератори (хората, които ги стартират) форума ще има намалена функция. Ние ще го преработим, но по-скоро вие също споделете вашите мисли. Тествали сме и готови форум софтуери, но те са отделни системи и не се интегрират добре с работещ сайт, защото имат собствени логини и т.н.




PhotoBo
"............Това което искам най-много е да направят бутон за качване на снимки директно в темите на форума, като примерни такива. Може да се наложи ограничение дори на всеки потребител, за да не стане така, че в темите да се източват цели карти памет... Даже качените снимки могат да се отразяват и качат в отделен албум (личен албум например), но все пак да може да се качват лесно направо във форума, вместо използването на други места, копиране на линкове, използването на [ IMG - URL - кодове ] [smilie2]"

PhotoBo, погледни Фийд, точно както е там ще добавим и във форум. Снимките качени там не се мешат с тези в профила на автора. Но със сигурност няма да може някой да си качва просто снимки безцелно.




nyamago
"Ако приложението е платено - колко хора са готови да го купят за, да речем, 5 лева?
Пишете колко (и дали) давате, да видим ще съберем ли бюджета, необходим за разработка?[smilie11]
Аз като потребител бих дал до 10 лева. Други?"

Този сайт се е издържал основно с реклама, която в момента почти не съществува. Неизбежно е да се предложи плащане за някои дребни удобства. Примерно махане на рекламите или по-удобна работа в Базар. В ерата на Интернет гигантите за регионални сайтове е така. Тези опции ще предложим с новата визия. В неплатен вариант ще трябва да усилим Гугъл рекламите, както и да ограничим ползването на сайта и по-специално Базар с включен Add Blocker.




PhotoBo
"Звучи разумно апп-а да не е безплатен."

Бяхме започнали работата над app, но го забавихме заради преработката на сайта. Очакваме предложение кое е разумно да е в app. Нашия проект беше за Базар, преглеждане на някои по-нови снимки, лични съобщения и push известия от сайта.





nyamago
"Очевидно не се е появил богат и благотворителен разработчик да го напише безплатно и да го раздаде на народа да му се радва."

Тук отговорът е, че се беше появил доброволец за писане на app. Той искаше да направи Базар, лични съобщение и push известия, а останалото при желание да се надгражда от друг. Но за да има app, трябва да има дизайн. Изискването беше да е направен на Sketch. И понеже повечето дизайнери работят по друг начин, така и не намерихме подобен на разумна цена. Ако имате предложения или умения, моля предложете ни, за да направим дизайна и да имаме версия 1.0 на app.



iasen2
"nyamago, ако собствениците имат интерес ще ми пишат, аз съм им пял това още по време на мобилния армагедон 2015г. От тогава минаха 3 години....... единственото нещо, което направиха е да сложат SSL."

iasen2, моля да припомниш за какво си "пял", комуникацията през сайта не е никак малко и някои неща се затрупват.



Благодарим за конструктивни предложения.
И ако има желаещи може да тестват новите страници, за да избегнем масово недоволни от "бъгове", когато премахваме стари страници - пишете.

Поздрави

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »